La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Villarreal - 4. února 2023   16:15

Elche
3' P. Milla (Ponce) • 45+3' P. Milla  • 52' P. Milla
3:1
(2:1)
Villarreal
23' G. Moreno  (Baena)
Elche
Badía – Palacios (46. D. González), Roco, Magallán – Carmona, Mascarell, Gumbau (87. Verdú), Clerc (71. L. Blanco) – Ponce (71. Nteka), Boyé, P. Milla (58. Fidel).
Werner – Lirola, Guti, Josan, Ni. Fernández.
Munuera – Prieto, A. Martínez
Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
18 421 diváků
Villarreal
Reina – Foyth, Albiol, Cuenca, Mojica – Capoue (63. Coquelin), Parejo (79. Niño), Baena (63. Trigueros) – Chukwueze (90. D. Collado), G. Moreno, Pino (63. Morales).
I. Álvarez – Femenía, Terrats, Mándí, A. Moreno I.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
A je konec! Na hřišti vypukla radost z prvního letošního vítězství v LaLize, kterým tak Elche snižuje ztrátu na záchranu na jedenáct bodů. Stále je to hodně, ale třeba bude tento zápas tím zlomovým, po kterém se Elche nadechne k mohutnému finiši za záchranou nejvyšší soutěže.
Villarreal dnes naprosto nezvládl vstup do druhé půle, ve které se přece jenom čekal obrat ve skóre v jeho podání. To se ale nekonalo, naopak domácí přidali třetí branku a hattrickem tak hráč zápasu Pere Milla rozhodl o třech bodech pro domácí.
90+7'
90+7'
Ani z tohoto rohového kopu hosté branku ohrozit nedokázali.
90+5'
Rohový kop pro Villarreal, hosté rozehrají z levé strany.
90+2'
Roh pro Elche, domácí rozehrávají z pravé strany... a na krátko, aby co nejdéle podrželi míč na svých kopačkách.
90'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Diego Collado.
89'
Nepřesným centrem z levé strany končí útočná akce Villarrealu, který už ví, že dnešní zápas prohraje.
87'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Gonzalo Verdú.
85'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Fidel).
83'
Přetažený centr letí z pravé strany na vzdálenější tyč, na Blanca, který sice míč zasáhl hlavou, ale byl v těžké pozici a míč nedokázal usměrnit.
82'
Rohový kop pro Elche, domácí rozehrají z pravé strany.
81'
Útočným faulem končí snaha hostů, takže míč získávají domácí.
79'
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Fernando Niño.
78'
Samuel Chukwueze (Villarreal) již dnes poněkolikáté zbytečně přichází o míč, když bez přihrávky volí samostatný únik přes přesilu soupeře.
76'
Navíc je na hráčích Villarrealu již patrná nervozita, hráči ve žlutém častěji ztrácí míč, než by bylo obvyklé, ale i faulují.
75'
Vzhledem k tomu, že ani po změnách v sestavě se nějaký velký tlak, v podání Villerralu, nedostavuje, vypadá to, že dnes si opravdu domácí připíší své první ligové vítězství.
74'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Jorge Cuenca).
71'
ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Randy Nteka,
ze hřiště odchází Carlos Clerc, přichází Lautaro Blanco.
69'
Pouze faulem nyní zastavují domácí akci soupeře, Villarreal tak může i nadále pomýšlet na útok.
68'
Diváci pískají, Villarreal drží míč u půlící čáry, ale žádná útočná lavina to zatím, v podání hostů, není.
Dnešní utkání sleduje 18 421 diváků.
65'
Villarreal s míčem na útočné polovině, domácí se již viditelně zatáhli a soustředí se hlavně na defenzivu.
63'
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Francis Coquelin,
ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Manu Trigueros,
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází José Luis Morales.
62'
Hosté to zkouší středem, jenže Samuel Chukwueze jakoby dokresloval současnou nemohoucnost svého týmu, nevěděl, co s míčem, tak ho prostě napálil dopředu a ten skončil nad brankou.
60'
Je za námi hodina hry zápasu, který se zatím vyvíjí velice překvapivě, Elche rázně nakročilo ke své první ligové výhře.
59'
Edgar Badía (Elche) sbírá míč do svých rukavic a nespěchá s rozehrávkou.
58'
Dnešní hrdina, střelec tří domácích gólů, Pere Milla, opouští hřiště na nosítkách a na zápas pro něho tedy neslavně končí... na hřišti ho nahradí Fidel.
57'
Každopádně stále se nehraje...
56'
Pere Milla (Elche) upadl po souboji s Raúlem Albiolem a vypadá to na problém snad s levým ramenem či klíční kostí.
55'
A právě střelec hattricku, Pere Milla (Elche), nyní končí na trávníku a žádá si ošetření.
54'
Villarreal stále vůbec nestíhá, hosté jsou skvělým nástupem domácích do druhé půle dokonale opařeni.
52'
Elche právě vstřelilo branku!
PERE MILLA i druhým suverénně proměněným pokutovým kopem navyšuje náskok svého týmu a již v 52. minutě zápasu tak kompletuje svůj hattrick.
51'
Pere Milla (Elche) byl faulován Baenou, sudí ještě celou situaci prověřil na dálku s VARem a rozhodnutí je správné – druhá penalta v zápase pro domácí.
51'
A pozor – Álex Baena (Villarreal) srazil pronikajícího hráče Elche ve vápně a sudí nařizuje pokutový kop!
51'
Tak to je skvělý vstup domácích do druhé půle, Villarreal se zatím pouze urputně brání.
50'
Standardku sice hosté ubránili, ale domácí se opět dostali do zakončení, tentokrát skvěle zasáhl gólman Villarrealu.
49'
Vzápětí získali domácí velice dobrou standardku nedaleko vápna Villarrealu, to je na přímé ohrožení branky.
48'
A mohlo být na stadionu v Elche ještě veseleji, domácím hned dvě gólové šance překazili dva pozorní obránci Villarrealu!
46'
ze hřiště odchází Helibelton Palacios, přichází Diego González.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:20.
Překvapivý je výsledek prvního poločasu, který končí vítězstvím Elche! Domácí tak rázně nakročili k vůbec prvnímu letošnímu vítězství, když hned ve 3. minutě šli do vedení zásluhou Milly. Pak sice hosté převzali aktivitu, byli jasně lepší, ale zmohli se pouze na vyrovnání. A v nastaveném čase první půle pak domácí dokázali vybojovat penaltu a tu také proměnit, takže do druhé půle půjdou s jednobrankovým náskokem domácí.
45+3'
45+3'
K pokutovému kopu si stoupl PERE MILLA, který dnes otevíral skóre zápasu a střelou pod břevno nedal brankáři Villarrealu šanci, domácí jdou opět do vedení.
45+1'
Pozor, rozhodčí nařizuje pokutový kop pro Elche, po faulu Cuency na Ponceho!
44'
Carlos Clerc (Elche) fauluje Chukwuezeho, míč pro Villarreal.
42'
Před vápnem Elche to nyní hosté až překombinovali, příliš mnoho přihrávek, až ta poslední se nepovedla.
41'
Také domácí se pokusili zaútočit, ale před vápnem Villarrealu přišli o míč.
40'
Z levé strany dolétl míč do vápna Elche, kde ho vyboxovává pozorný gólman Edgar Badía.
39'
Johan Mojica (Villarreal) neprošel z levé strany do zakončení, ale pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.
37'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Omar Mascarell).
35'
Hned čtveřice hráčů ve žlutém se řítila k vápnu Elche, ale první špatnou přihrávkou se připravila o míč.
34'
Samuel Chukwueze (Villarreal) si vzal opět příliš velké sousto, tentokrát chtěl prokličkovat hned mezi trojicí soupeřů, opět neuspěl a ztratil míč.
33'
Střelec první branky zápasu, domácí Pere Milla, je již na nohou, při odchodu z trávníku se držel i za břicho, těžko říci, jaké zranění mu soupeře svým opřením se způsobil...
32'
Ale Pere Milla se zatím nemá k tomu, aby se z trávníku zvedl, drží se za levé rameno a musí být ošetřován přímo na trávníku.
31'
Na druhé straně zůstal ležet před vápnem Villarrealu Pere Milla (Elche), do kterého se tam opřel bránící Álex Baena. To rozhodně nevypadalo na nějaký ostrý zákrok.
30'
Elche je nyní pod velkým tlakem, Villarreal na hřišti jednoznačně dominuje.
29'
Pátý roh pro Villarreal, hosté rozehrají z pravé strany.
28'
Nakonec hosté měli k dispozici i rohový kop, ale prosadit se z něho nedokázali.
27'
Álex Baena (Villarreal) faulován na útočné polovině, hosté rozhrávají.
26'
Statistika držení míče – 77% : 23%.
25'
Žlutá karta pro tým Elche CF (José Ángel Carmona).
24'
Vše v pořádku, o ofsajd se nejednalo, hra může pokračovat.
24'
Do hry ještě vstupuje VAR, posuzuje se, zda nešlo o ofsajd.
23'
Villarreal právě vstřelil branku!
Zchlazení domácích nadějí na první výhru v sezóně přichází od GERARDA MORENA, který si naběhl za obranu, tam mu poslal parádní pas Baena a střelou mezi nohama poslal míč do branky.
22'
Roh pro Villarreal, hosté rozehráli z levé strany, míč ale vzápětí domácí odvrací a sami zkouší zaútočit.
21'
Gerard Gumbau (Elche) dobrým obranným skluzem nedovolil soupeři přejít do vápna.
20'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Helibelton Palacios).
20'
Juan Foyth (Villarreal) trefuje boční síť, střelou zpoza vápna, z pravé strany.
19'
Juan Foyth (Villarreal) vhazuje z pravé strany, na útočné polovině, hosté stále kombinuje na útočné polovině, za pískotu diváků.
18'
Villarreal se drží na útočné polovině a zůstane tam i nadále, po faulu domácí Milly.
16'
Álex Baena (Villarreal) zkouší střelecké štěstí střelou ze střední vzdálenosti, branku však netrefuje, ale pokus byl tečován, takže je z toho roh... a ten již hosté rozehráli, míč následně končí v rukavicích domácího gólmana.
15'
Samuel Chukwueze (Villarreal) zkoušel z pravé strany projít přes dva bránící hráče do vápna, což se mu nepovedlo.
14'
Villarreal ze svého prvního rohového kopu nic nevytěžil, míč nedolétl k brance Elche, domácí odkopávají míč daleko od svého vápna.
13'
Z protiútoku vybojovali svůj první roh v zápase také hosté.
12'
Gerard Gumbau (Elche) si bere míč a z pravé strany posílá centr do vápna, tam našel Mascarella, který ve stoje hlavičkuje, jeho pokus ale zneškodnil pozorný obránce Villarrealu.
11'
Elche znovu útočí a opět je to po pravé straně... bude z toho druhý roh v zápase.
9'
Centr letí z pravé strany do vápna Villarrealu, ve vzduchu ho hlavou dokázal zastavit obránce hostů.
8'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.
7'
Jorge Cuenca (Villarreal) překazil vzápětí rychlý protiútok domácích odkopem míče do autu.
6'
Z levé strany šel míč do vápna Elche, obránce ho dokázal zastavit a odkopnout do bezpečí.
5'
Domácím se tak povedl vstup do zápasu, uvidíme, jak na toto dokáží zareagovat favorizovaní hosté.
3'
PERE MILLA otevírá skóre zápasu a překvapivě dostává svůj tým do vedení. Defenziva Villarrealu nyní hodně zaváhala na vlastní polovině, míč do vápna dostal Ezequiel Ponce, který přihrál na levou stranu lépe postavenému Millovi, jež dokázal dostat míč do branky.
2'
Jako první se do blízkosti vápna soupeře dostali domácí, ale Ezequiel Ponce nedokázal zakončit.
1'

Elche CF: Badía – Palacios, Roco, Magallán – Carmona, Mascarell, Gumbau, Clerc – Ponce, Boyé, P. Milla.
Náhradníci: Werner – Lirola, Guti, Nteka, L. Blanco, Fidel, Josan, Ni. Fernández, D. González, Verdú.
Trenér: Pablo Machín

Villarreal CF: Reina – Foyth, Albiol, Cuenca, Mojica – Capoue, Parejo, Baena – Chukwueze, G. Moreno, Pino.
Náhradníci: I. Álvarez – Femenía, D. Collado, Terrats, Mándí, Morales, Trigueros, Nino, A. Moreno I, Coquelin.
Trenér: Quique Setién

Rozhodčí: Munuera – Prieto, A. Martínez.
Elche je v aktuální sezóně LaLigy jasným otloukánkem, na posledním místě tabulky má již jedenáctibodovou ztrátu na předposlední Getafe, na záchranu pak ztrácí již bodů čtrnáct. Tragickou bilanci Elche v letošním ročníku LaLigy podtrhuje fakt, že v devatenácti odehraných kolech doposud nevyhrálo a získalo pouze šest bodů z šest remíz. Navíc s inkasovanými devětatřiceti brankami je Elche suverénně nejhorší.
Naproti tomu Villarreal má zcela jiné problémy a starosti. Aktuálně pátý tým bojuje o udržení pohárové příčky a, ve hře je i atak čtvrtého místa, zaručující postup do Ligy mistrů. To aktuálně opanuje Atlético Madrid, které má tříbodový náskok.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 20. kola španělské LaLigy, v němž ELCHE CF přivítá na svém stadionu VILLARREAL CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.