La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real Betis - 28. ledna 2023   21:00

0:1
(0:0)
Real Betis
86' B. Iglesias
Getafe
Soria – Da. Suárez (72. Portu), Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias – Aleñá, Algobia (64. G. Villar), L. Milla – Ünal, Mayoral.
D. Conde, Casilla – G. Álvarez, Latasa, Maksimović, Mata, Mitrović, Seoane.
Cuadra Fernández – Martínez Munuera, Villaseñor Julián
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Real Betis
R. Silva – Sabaly, L. Felipe, Pezzella, Miranda – G. Rodríguez, Carvalho (90+3. E. González) – Henrique (67. Juanmi), Canales (C), Rodri (67. Fékir) – B. Iglesias (87. José).
Bravo – Abner, Akouokou, Guardado, Joaquín, Montoya, Ruibal, Ruiz.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek sobotního dne.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 3:10. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 25:12.
Betis měl od začátku zápasu herní převahu, ale nedokázal ji dlouho přetavit do nějakých větších šancí. Borja Iglesias sice hned v úvodu trefil tyčku, ale těžil z ofsajdové pozice. Největší šanci Betisu v první půli tak měl po centru ze strany Henrique, ale hlavou minul branku. Getafe se snažilo hrozit z protiútoků a několika standardních situací, avšak branku Betisu v prvním poločase ani jednou neohrozilo.

Ve druhém poločase jsme se konečně dočkali šancí. Tu prvním měl pět minut po přestávce Aleňa, jeho střela ale nemohla Silvu v brance Betisu vystrašit. V 74. minutě na opačné straně nejprve Fekir netrefil branku ze zajímavého přímého kopu a pak vychytal dalekonosný pokus Rodrígueze Soria. V 84. zahrál rukou míč ve vápně stoper Getafe Duarte a hosté dostali k dispozici penaltu. Tu proměnil přesnou střelou k tyči jejich nejlepší střelec Borja Iglesias a tím celý zápas rozhodl.
Je tady konec utkání, Real Betis se raduje z důležitých tří bodů za vítězství 1:0 na půdě Getafe. Betis sice nepředvedl nejlepší výkon, ale bodově se díky vítězstvím dotáhl na čtvrté Atlético Madrid a pátý Villareal. V tabulce je šestý. Getafe se po čtvrté prohře v řadě krčí na poslední nesestupové sedmnácté příčce.
90+6'
90+5'
Dnes ale standardky Getafe vůbec nejdou, a ta možná poslední to jen potvrdila. Borja Mayoral hlavou jen škrtl míč, a ten skončil v zámezí.
90+5'
Do vápna Realu Betis ještě přiletí minimálně jeden míč, domácí mají totiž standardní situaci.
90+3'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Edgar González.
90+2'
Juanmi hodně ostře fauloval Portua a musí za to přijmout žlutou kartu.
90+2'
Getafe se stále nedokáže ani usadit s míčem na útočné polovině hřiště, natož aby mohlo pomýšlet na vyrovnání.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Luis Milla možná i trochu z frustrace fauloval Fékira a už si prohlíží žlutou kartu.
89'
Betis zatím zvládá závěr zápasu dobře. Nedostává se pod tlak a místo toho hraje na útočné polovině hřiště.
87'
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
86'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté se radují z úvodní branky tohoto utkání, penaltu v samotném závěru utkání dokázal proměnit BORJA IGLESIAS! Střílel na levou ruku brankáře Sorii, který sice směr penalty vystihl a na míč si možná i sáhl, ale míč byl umístěn tak dobře, že vyrazit ho nedokázal.
85'
Všechno v rychlosti potvrdil i VAR a penaltu bude kopat Borja Iglesias.
85'
Rozhodčí Cuadra Fernández ukazuje na penaltový puntík a domácí hráči protestují marně. Hosté mají šanci z penalty rozhodnout zápas!
84'
Rukou zahrál míč Domingos Duarte a bylo to někde na hranici šestnáctky. Bude z toho penalta?
83'
Portu čekal ve vápně Realu Betis na přesnou přihrávku, té se ale nedočkal, takže nakonec jen sklopil hlavu a zase zamířil zpět.
81'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a stále čekáme na gól. V posledních minutách mu rozhodně byli blíž hosté, ale zatím se nedočkali.
79'
Domingos Duarte e dopustil faulu zezadu a dostává žlutou kartu.
77'
Juan Iglesias hledal na druhé straně ve vápně Mayorala, ten ale na jeho zajímavou přihrávku nedosáhl.
75'
Real Betis zahrával rohový kop, vůbec první v tomto zápase. Další ohrožení branky Getafe ale nepřinesl.
74'
Málem mohlo udeřit ze střely z velké vzdálenosti. Do míče se opřel Guido Rodríguez a Soria míč fantasticky vyrazil na rohový kop.
74'
Exekuce přímého kopou se ujal Nabil Fékir, jeho střela levou nohou ale nemířila přesně, takže Soria zasahovat nemusel.
73'
Betis bude mít k dispozici velmi zajímavou standardní situaci, od branky Getafe to je pouze 18 metrů.
72'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Portu.
72'
Gonzalo Villar je na hřišti teprve chvíli, ale už dostává za faul skluzem žlutou kartu.
70'
Damián Suárez poslal z pravé strany do vápna velmi špatný centr, z něj nemohli jeho spoluhráči vytěžit zhola nic.
69'
Už delší dobu se zase hraje především ve středu pole, kde je to dnes opravdu velký boj. Kvalitou ale dnešní zápas moc nevyčnívá.
67'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Juanmi,
ze hřiště odchází Rodri, přichází Nabil Fékir.
66'
Další zahozená standardní situace v podání Getafe. Míč letěl do vápna, ale jen do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo v dresu Getafe.
65'
Luiz Henrique nechtěl pustit za sebe Aleňu, takže ho raději zezadu fauloval a po zásluze dostává žlutou kartu.
64'
ze hřiště odchází Ángel Algobia, přichází Gonzalo Villar.
63'
Už máme za sebou více než hodinu hry a stále nejenže čekáme na gól, ale i na jakoukoliv zajímavou šanci jednoho z mužstev.
61'
První žlutou kartu utkání dostává záložník Getafe Carles Aleñá.
61'
Enes Ünal se dopustil nedovoleného zákroku, odnesl to kapitán hostů Sergio Canales.
60'
Betis se nakonec dostal až k přihrávce do vápna, ale ta byla na Iglesiase nepřesná, míč uzmul David Soria.
59'
Po sérii soubojů o míč ve středu hrací plochy mají nakonec míč pod kontrolou hosté a mohou tedy postupovat kupředu.
57'
Oba rohové kopy Getafe byly rozehrány na bližší tyč, ale an jeden nebyl ideálně zakončen. Nyní už bude od branky Betisu vykopávat Silva.
56'
Getafe rozehrávalo už svůj pátý rohový kop utkání a hned vzápětí přijde na řadu ten šestý.
55'
Borja Mayoral hledal centrem na hrotu Ünala, ten se ale k hlavičce nedostal, velmi dobře ho bránil Luiz Felipe.
53'
Luiz Henrique předvedl pěknou kličku a najednou měl volno cestu k zakončení. Jenže jeho střela z hranice šestnáctky byla nepřesná.
50'
Konečně jsme se dočkali střely na branku! Z pravé strany pokutového území střílel Carles Aleñá. Rui Silva předvedl celkem snadný zákrok.
48'
Getafe vstoupilo do druhé půli o něco aktivněji a zatím drží míč častěji ve své moci.
46'
Enes Ünal si zpracoval míč nechtěně rukou, což neuniklo rozhodčímu. Hrát tak budou moci hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je minulostí, Getafe hraje na domácím hřišti s Betisem zatím bez branek. Betis měl v prvním poločase herní převahu, ale nedokázal ji přetavit do nějakých větších šancí. Borja Iglesias sice hned v úvodu trefil tyčku, ale těžil z ofsajdové pozice. Největší šanci Betisu v první půli tak měl po centru ze strany Henrique, ale hlavou minul branku. Getafe se snažilo hrozit z protiútoků a několika standardních situací, avšak branku Betisu v prvním poločase ani jednou neohrozilo.
45+1'
45'
Centrovaný míč nedokázal na hřišti zastihnout Omar Alderete, od branky tak bude rozehrávat Silva.
44'
Germán Pezzella se dopustil faulu, jeho šlapák odnesl Carles Aleñá. Naštěstí je bývalý hráč Betisu v pořádku.
43'
Pokračovalo se rohovým kopem Getafe, ale ani ten nevyústil v první zakončení mezi tři tyče v tomto utkání, ať už od kteréhokoliv z týmů.
42'
Enes Ünal se po centru Dakonana dostal k míči, ale po své hlavičce zakončit nedokázal, míč zablokoval Germán Pezzella.
41'
Do vápna Betisu nakonec přilétl ještě jeden míč, ale znovu neměl tu správnou přesnost, takže od své branky bude rozehrávat Rui Silva.
40'
Betis si z centrem od rohového praporku, který směřoval na bližší tyč, poradil, Getafe ale ještě bdue vhazovat.
39'
Juan Iglesias si zpracoval ve vápně Ünalův centr, ale na střelu si netroufl. Jeho sražený centr končí rohovým kopem.
38'
Betis má 67 % držení míče. Ale na opravdu výraznou gólovou šanci stále čekají hosté marně.
36'
Getafe se dostalo k míči a chtělo zahrozit z brejku. Jenže centr z pravé strany, který měl hledat Ünala ve vápně, byl velmi nepřesný.
35'
Betis i nadále obléhá pokutové území Getafe, ale nedaří se mu finální fáze, tedy poslat ideální pas do vápna.
33'
Sergio Canales poslal centrovaný míč do vápna Getafe, žádný z jeho spoluhráčů se ale k hlavičce nedostal.
32'
Youssouf Sabaly se stal obětí faulu Juana Iglesiase, Betis bude zahrávat standardní situaci z pravé strany.
31'
Ani nyní se na tom nic nezměnilo, centr z pravé strany v podání Canalese nebyl přesný.
30'
Betis má sice výrazné držení míče, ale zatím ještě přímou střelou neohrozilo branku Getafe.
28'
Hosté se snaží hráče Getafe vylákat z jejich ofenzivní ulity, tak vrací míč až na brankáře Ruie Silvu.
25'
Luiz Henrique se dostal k odraženému míč za vápnem a vypálil, jenže ta střela mu vůbec nesedla a míč skončil vedle branky Getafe.
23'
Rozhodčí přerušil hru kvůli faulu Aleni na Rodriho, hrát tedy budou hosté a také rychle rozehrávají ze středové části hřiště.
20'
V posledních minutách se přeci jen hra trochu vyrovnala. Hosté jsou sice stále herně aktivnější, ale domácí hrozí alespoň ze standardních situací.
18'
Luiz Henrique se dostal k hlavičce po centru z pravé strany. Domingos Duarte ho nedokázal ubránit, ale útočník Betisu mířil nepřesně.
18'
Na druhý pokus už se Betis ubránil definitivně a může nyní trochu uklidnit hru.
17'
Domácí zahrávali první rohový kop tohoto zápasu. Hosté se sice ubránili, ale hned budou čelit dalšímu rohu.
15'
Borja Iglesias zahrál míč rukou, takže ze středového kruhu budou rozehrávat fotbalisté z předměstí Madridu.
14'
Juan Iglesias centroval z levé strany do vápna, ale míč prolétl vápnem a skončil za brankou Betisu Sevilla.
13'
Obrana Betisu v pohodě obstála a nyní už jsou zase na míči hosté a zakládají svou vlastní útočnou akci.
12'
Getafe se opět přiblížilo brance soupeře, bude mít možnost vhodit dlouhý aut až do jeho vápna.
11'
Jenže o žádném ohrožení nakonec nemohla být řeč, protože Luis Milla rozehrál standardní situaci velmi špatným centrem.
10'
Nyní dostanou ale šanci branku soupeře ohrozit také domácí, budou totiž zahrávat standardní situaci.
9'
Iglesias nedokázal zpracovat těžký míč na hrot, ale Getafe poté pouze odkoplo míč na útočnou polovinu.
8'
Opět je situace taková, že hráči Betisu kombinují a Getafe je kompletně zataženo na vlastní polovině hřiště.
6'
Betis vstupoval do zápasu jako favorit a tuto roli v samotném začátku zápasu rozhodně potvrzuje. Getafe se zatím pouze brání.
5'
Borja Iglesias dostal přihrávku za obranu a následně trefil tyč. Nakonec se ale stejně ukázalo, že si nepohlídal ofsajdové postavení.
4'
Standardní situaci Getafe dokázalo odvrátit, ale dál se musí bránit.
3'
Nyní se dopustil faulu pro změnu Damián Suárez, což přináší hostům zajímavou standardní situaci z levé strany.
2'
Betis se dostával do první zajímavé příležitosti. Konkrétně to byl útočník Iglesias, ten si ale nakonec pomohl faulem.
1'
Domácí Getafe nastoupí ve svých tradičních modrých dresech, Betis se dnes představí v oranžové variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli zčane.

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias – Aleñá, Algobia, L. Milla – Ünal, Mayoral.
Náhradníci: D. Conde, Casilla – G. Álvarez, Latasa, Maksimović, Mata, Mitrović, Portu, Seoane, G. Villar.
Trenér: Flores

Real Betis: R. Silva – Sabaly, L. Felipe, Pezzella, Miranda – G. Rodríguez, Carvalho – Henrique, Canales (C), Rodri – B. Iglesias.
Náhradníci: Bravo – Abner, Akouokou, Fékir, E. González, Guardado, Joaquín, Juanmi, Montoya, Ruibal, Ruiz, José.
Trenér: Pellegrini

Rozhodčí: Cuadra Fernández – Martínez Munuera, Villaseñor Julián.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tato dvě mužstva utkala dvakrát ve španělské lize. Nejprve dokázal Betis na domácím hřišti vyhrát 2:0 a druhé utkání skončilo na hřišti Getafe bezbrankovou remízou.
Real Betis¨

Real Betis prožívá povedené období, poté co v minulé sezóně vyhrál domácí pohár a v této sezóně postoupil ze základní skupiny Evropské ligy. Aktuálně může Betis pomýšlet dokonce ještě výš, tento tým je stále ve hře i o postup do Ligy mistrů. Se 28 body se Betis nachází na šestém místě tabulky a na čtvrtou příčku zaručující kvalifikaci do Ligy mistrů ztrácí jen tři body. Aktuální forma Betisu ale není moc dobrá, ze tří letošních ligových zápasů prohrál jen jediný a neuspěl ani ve španělském superpoháru a ve čtvrtfinále španělského poháru Copa del Rey. V ligové soutěži naposledy Betis prohrál 0:1 s Espanyolem. Venku Getafe zatím v této sezóně v lize odehrálo devět utkání s bilancí tří výher, dvou remíz a čtyř porážek.
Getafe CF

Getafe patří mezi ty slabší celky ze španělské nejvyšší soutěže a jeho primárním cílem pro tuto sezónu je udržet se mezi elitou. Getafe má na kontě 17 bodů a nachází se na šestnáctém místě tabulky. Na sestupových příčkách se tak nenachází jen díky lepšímu skóre, než má osmnáctý Valladolid. Poslední tři ligová utkání Getafe prohrálo, naposledy ale jen těsně 0:1 na hřišti Barcelony. Doma zatím Getafe odehrálo v této sezóně v lize devět utkání s bilancí dvou výher, tří remíz a čtyř porážek. Z posledních šesti domácích utkání Getafe vyhrálo jediné a naposledy prohrálo 1:2 s Espanyolem.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 19. kola mezi týmy Getafe CF a Real Betis. Zápas se odehraje na stadionu Coliseum Alfonso Pérez v Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.