La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Vallecano - 29. prosince 2022   17:00

Girona
34' Castellanos  • 75' Sáiz
2:2
(1:1)
Vallecano
2' Camello   • 62' Palazón  (Camello)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, Bueno, Da. López, Gutiérrez – Romeu – Couto (71. V. Fernández), I. Martín (71. Sáiz), A. García (C), Riquelme (71. Villa) – Castellanos (79. Stuani).
Fuidias, Carlos – Farres del Castillo, B. García, Y. Herrera, Roca, M. Vallejo, Terrats.
Jorge Figueroa – Álvaro Carreño, Aitor Villate
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
11451 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Mumin, Fran García – Ciss, Comesaña (79. Falcao) – Palazón, Trejo (C) (62. U. López), Álvaro García (90+1. Chavarria) – Camello (90+1. Mendez).
D. López I – Bébé, M. Hernández, Andr. Martín, P. Muñoz, J. Pozo, Saveljich, M. Suárez.

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:14.
Je konec a zápas končí remízou 2:2. Vallecano i ve druhém poločase po gólu Palazóna vedlo, nicméně ani tentokrát svůj náskok neudrželo. Za domácí totiž z pokutového kopu srovnal Sáiz. V závěru se Girona snažila duel otočit a měla několik dobrých šancí, avšak žádná se neujala, a oba celky tak nakonec berou bod.
90+7'
90+6'
Girona měla v závěru standardní situaci, po které se radovala z gólu. Ten byl ale kvůli jasnému ofsajdu odvolán.
90+5'
Fotbalisté Vallecana drží míč ve své moci a kombinují na útočné polovině.
90+4'
Rayo je očividně spokojeno se současným stavem, a proto se už dopředu příliš nežene.
90+3'
Z dálky to zkusil Villa, jenže jeho pumelice vylétla vysoko nad hostující svatyni.
90+1'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Pep Chavarria,
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Diego Mendez.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Domácí se málem dočkali! Sáiz posadil míč na hlavu Stuaniho, jehož zakončení vytěsnil pozorný Dimitrievski.
89'
Vstupujeme do samotného závěru a Girona dělá vše pro to, aby přidala třetí branku.
88'
Stuani se uvolnil a zakončil levačkou, avšak Dimitrievski byl připraven a míč lapil.
87'
Fernández si šel pro další penaltu, ale tentokrát zůstal hlavní sudí v klidu.
86'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Radamel Falcao).
85'
Kolumbijský útočník si pak našel centr Palazóna, avšak hlavou bránu minul.
84'
Falcao se dostal do dobré pozice a jeho následnou střelu zblokoval na roh Bueno.
83'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a stále platí nerozhodný stav. Bude z toho dělba bodů?
82'
Sáiz odcentroval z křídla, ovšem jeho nabídka vycestovala do zámezí.
81'
Vallecano se hnalo do útoku, ale ten byl kvůli ofsajdu Palazóna přerušen.
80'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Cristhian Stuani).
79'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani.

ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Radamel Falcao.
78'
Hra je přerušena, neboť na hrací ploše je ošetřován Balliu. Podle gestikulace klubových lékařů se však nebude muset střídat.
77'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Oriol Romeu).
75'
Girona právě vstřelila branku! Girona srovnává na 2:2! Tentokrát si míč na penaltový puntík postavil střídající SAMUEL SÁIZ, který zakončil přesně k tyči. Dimitrievski se natahoval marně.
74'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Isi Palazón).
73'
Girona bude mít druhý pokutový kop v utkání!
71'
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Valery Fernández.
71'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Samuel Sáiz,
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Toni Villa.
70'
Ciss zajel do Couta a může být rád, že nebyl potrestán žlutou kartou.
69'
Dimitrievski měl po nějaké době další práci, když si došel pro příliš dlouhý nákop Martína.
68'
Domácí nyní mají problémy s rozehrávkou a vůbec se nemohou dostat na polovinu soupeře.
67'
Následný roh nic nepřinesl, míč odhlavičkoval na přední tyči stojící Gutiérrez.
66'
Unai López se odhodlal ke střele z dálky a Gazzaniga musel vytáhnout famózní zákrok. Argentinský gólman teď hodně podržel svůj tým.
65'
Girona opět táhla akci po pravé straně, jenže Martínezovi byl odmáván ofsajd.
64'
Couto poslal do vápna dobrý centr, avšak balon odhlavičkoval do bezpečí Lejeune.
62'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Vallecano se podruhé v zápase dostává do vedení! Hosté získali balon na útočné polovině a poté sehráli rychlou akci, na jejímž konci stál ISI PALAZÓN. Ten se po přiťuknutí Camella opřel do balonu z první a parádní střelou překonal Gazzanigu.
62'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López.
61'
Couto se prodíral do pokutového území, ovšem přes defenzivní val Raya se nedostal.
60'
Castellanos se dostal d velké šance, avšak všemu předcházel jeho faul. Obětí nedovoleného zákroku byl stoper Vallecana Mumin.
59'
Momentálně se toho na hřišti moc neděje, domácí pouze v klidu kombinují na vlastní polovině.
58'
Lejeune ve skluzu zastavil dlouhý pas Buena, který mířil na rozběhnutého Castellanose. Nebýt zásahu francouzského stopera, domácí forvard by šel sám na bránu.
57'
Comesaña si dal míč daleko od nohy a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu fauloval Martína.
56'
Na opačném konci hřiště znovu pálil Palazón, jenže ani tentokrát Gazzanigu nezaměstnal.
55'
Pravý obránce Girony Martínez se vydal dopředu a dostal se i k hlavičce z hranice malého vápna, která ale v bráně neskončila.
54'
Centr Martína směřoval na přední tyč, kde se však nikdo v červeném neprosadil.
53'
Rána Castellanose nepříjemně zaplavala a Dimitrievski měl co dělat, aby vyrazil balon na roh.
52'
Dimitrievski se dostal pod tlak napadajícího Riquelmeho a nakonec mu nezbylo nic jiného než odehrát míč do autu.
51'
Po rychlé akci zakončoval levý bek Gutiérrez, avšak jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
50'
Camello se dostal za obranu Girony, ale postrádal podporu spoluhráčů, a tak musel otočit hru zpět na Cisse.
49'
Vallecano vstoupilo do druhého dějství s velkou chutí a zatím se hraje víceméně jen na polovině domácích.
48'
Hosté aktivně napadali rozehrávku soupeře, ale hráči Girony se díky rychlé a přesné kombinaci ze sevření dostali.
47'
García našel zleva Palazóna, jehož následné zakončení vylétlo vysoko nad bránu.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
46'
První poločas je minulostí a hráči odchází do kabin za stavu 1:1. Vallecano se už ve druhé minutě ujalo vedení, když se po obrovské chybě domácích prosadil Camello. Postupem času se však Girona zlepšovala a v 34. minutě se dočkala vyrovnávacího gólu, z penalty se trefil Castellanos. Krátce před koncem úvodního dějství mohl ještě otočit skóre Riquelme, ale jeho střela skončila nad bránou.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Martín chtěl přenést hru na Couta, nicméně jeho pas byl hodně nepřesný a balon skončil v autu.
44'
Camello si chtěl píchnout balon kolem Lópeze, avšak ten jeho záměr přečetl a míč zastavil.
42'
O chvilku později to křídelník Girony zkoušel znovu, ale Dimitrievski neměl s jeho střelou problém.
41'
Girona mohla dát druhý gól během krátké chvíle! Po závaru ve vápně Vallecana se balon odrazil k Riquelmemu, který však z ideální pozice nezamířil přesně.
40'
Domácí šli po zisku do přečíslení, nicméně z této akce nic zajímavého nevzniklo.
39'
Trejo chtěl Gazzanigu překvapit střelou z úhlu, jenže vůbec netrefil bránu.
38'
Balliu byl faulován u postranní čáry a získal pro svůj tým standardní situaci.
37'
Castellanos se hnal do další šance, avšak vracející se Ciss mu skvěle načasovaným skluzem míč vypíchl.
36'
Domácí jsou na koni a po vyrovnávací brance jich je plné hřiště. Podaří se jim otočit skóre do konce první části?
34'
Girona právě vstřelila branku!
A máme vyrovnáno! Exekuce se ujal útočník domácích VALENTÍN CASTELLANOS, jenž se s ničím nepáral a poslal nekompromisní ránu doprostřed brány. Dimitrievski byl bez šance, neboť zvolil skok ke své pravé tyči.
33'
Je to tak, rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu ukázal na penaltový puntík!
32'
Do hry nyní vstupuje VAR, který přezkoumává zákrok na Riquelmeho. Uvidíme, zda z toho nakonec přeci jen bude penalta.
31'
Za dlouhým nákopem Buena se nikdo z jeho spoluhráčů nevydal a balon doletěl až k brankáři Vallecana.
30'
Ve vápně šel k zemi Riquelme, ale hlavní sudí okamžitě rozpažil a nechal hru plynout dál.
29'
Girona teď víc drží míč, ale zatím se nedokáže prokombinovat do střelecké pozice.
28'
V posledních minutách trochu opadlo tempo hry. Doufejme, že se to v následujících okamžicích změní.
27'
Hosté chybovali v rozehrávce a Girona se zadarmo dostala k autovému vhazování na útočné polovině.
26'
Martínez poslal do vápna velmi dobrý centr, ovšem nikdo v červeném na balon nedoskočil.
25'
Rodrigo Riquelme to při napadání přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
24'
Důležitý defenzivní zákrok předvedl Ciss, jenž na poslední chvíli odkopl balon před Castellanosem.
23'
Palazón se snažil vybojovat roh, jenže to byl právě on, kdo se balonu dotkl jako poslední. Následovat tak bude odkop od brány.
22'
Castellanos šel k zemi po souboji s Muminem, ale hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.
21'
Na centr Martína si naskakoval López, avšak Lejeune před ním odhlavičkoval balon do bezpečí.
20'
Álvaro García se prezentoval zbytečným faulem a domácí budou mít standardní situaci.
19'
Po nepovedeném centru od rohového praporku se hosté vydali do brejku. Příkladný návrat ale předvedl Romeu, jenž tuto akci zastavil.
18'
Centr Couta z pravé strany byl zblokován, a následovat tak bude rohový kop domácího celku.
17'
Gutiérrez se chtěl vydat dopředu, ale nakonec byl donucen ke zpětné nahrávce na Lópeze.
16'
Vallecano se díky brzkému gólu dostalo do pohody a momentálně kontroluje hru.
14'
Hosté ho rozehráli na krátkou vzdálenost a poté poslal balon do vápna Palazón. Ten však nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
13'
Rayo měl k dispozici volný přímý kop a po zblokované střele Treja bude následovat roh.
12'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Arnau Martínez).
11'
Castellanos udržel míč před vápnem a dostal se až ke střele, kterou však bez problémů zneškodnil Dimitrievski.
10'
Ve hře Girony zatím evidujeme spoustu nepřesností. Další vyrobil Martín, jenž doslova odevzdal balon Cissovi.
9'
Rayo aktivně presovalo a Bueno byl donucen k dlouhému nákopu, který skončil u Mumina.
8'
Couto se odvážně vrhl mezi dva protihráče, ovšem o balon přišel.
7'
Za dlouhým nákopem Mumina se hnal Palazón, ale nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
6'
Výborně to udělal Trejo, který se uvolnil ve středu hřiště a poté přenesl hru na Álvara Garcíu.
5'
Romeu si neporozuměl s Martínezem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
4'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Riquelme, ale jeho akce neměla dlouhého trvání.
2'
Hosté se krátce po začátku zápasu dostávají do vedení! Obrovskou minelu předvedl kapitán García, jenž nepovedenou přihrávkou dozadu vyslal do samostatného úniku SERGIA CAMELLA. Útočník Vallecana pak svou akci zakončil přesnou přízemní střelou na zadní tyč.
Balliu to zkoušel individuálně po křídle, avšak na pozorně bránícího Gutiérreze si nepřišel.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali fotbalisté Vallecana, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil červenou sadu.
1'

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Bueno, Da. López, Gutiérrez – Romeu – Couto, I. Martín, A. García (C), Riquelme – Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Farres del Castillo, B. García, Y. Herrera, Roca, Sáiz, Stuani, M. Vallejo, Terrats, Villa.
Trenér: Míchel

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Mumin, Fran García – Ciss, Comesaña – Palazón, Trejo (C), Álvaro García – Camello.
Náhradníci: D. López I – Bébé, Falcao, M. Hernández, Chavarria, U. López, Andr. Martín, Mendez, P. Muñoz, J. Pozo, Saveljich, M. Suárez.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Jorge Figueroa – Álvaro Carreño, Aitor Villate.
Poslední vzájemné utkání – Copa del Rey

15.1. 2022 – Girona FC – Rayo Vallecano 1:2

Branky: 26. Espinosa – 45+1. Guardiola, 48. Guardiola

Girona FC: Juan Carlos – Bueno, Espinosa, Juanpe (C) (77. Moreno) – Arnau Martinez, I. Kebe (77. Martínez), Lozano, Juncà – Borja García (58. Saiz), Bustos (58. Stuani).

Rayo Vallecano: L. Zidane – Balliu, Mario Suárez, Catena, Fran García – P. Ciss, Valentín (74. Trejo) – Palazón, Comesaña (C), Bebé (74. Martín) – Sergi Guardiola (Falcao).
Rayo Vallecano

Vallecano si v této sezoně vede velmi dobře. Aktuálně je osmé a ztrácí jen dva body na pozice zajišťující účast v pohárové Evropě. Také Rayo mělo před začátkem mistrovství světa výbornou formu a drželo sérii šesti mačů bez porážky. Také Vallecano sehrálo minulý týden utkání v rámci Copa del Rey. Na rozdíl od svého dnešního soupeře postoupilo do dalšího kola, ovšem Atlético Saguntino, které hraje pátou ligu, vyřadilo až po penaltovém rozstřelu. Uvidíme, jak si povede dnes proti Gironě.
Girona FC

Girona se po čtrnácti kolech nachází na třináctém místě, přičemž náskok na sestupové pozice činí pět bodů. Před netradiční zimní přestávkou měli bílo-červení skvělou formu. Hořkost porážky nepoznali v posledních čtyřech ligových zápasech, ze kterých vytěžili osm bodů. Během této série si navíc připsali cennou remízu na půdě Realu Madrid. Na Vallecano se nicméně svěřenci trenéra Míchela příliš dobře nenaladili. Minulý týden totiž vypadli z poháru s celkem CP Cacereño, který hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po světovém šampionátů se znovu rozehrají ligové soutěže a ta španělská není výjimkou. V tomto online přenosu se zaměříme na souboj Girony s Vallecanem, který začne v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.