La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Vallecano - 4. června 2023   18:30

Mallorca
51' Muriqi (D. Rodríguez) • 71' Copete (I Kang-in) • 90+3' Án. Rodríguez (D. Rodríguez)
3:0
(0:0)
Mallorca
Román – Maffeo (86. G. González), Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – D. Rodríguez, Morlanes (68. Án. Rodríguez), de Galarreta (77. Baba), I Kang-in (86. A. Sánchez) – Muriqi (77. Prats).
Greif, Rajković – Augustinsson, Gayá, Kadewere, Llabrés, Quintanilla.
Lahoz – Devís, Rico
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
14 521 diváků
Vallecano
Dimitrievski (86. D. López I) – Balliu (73. Salvi), Mumin, Catena, Fran García – Chavarria (65. Camello), Comesaña (C), Valentín (86. M. Suárez), Á. García I – de Tomás (73. Falcao), Palazón.
Ciss, M. Hernández, Lejeune, U. López, Andr. Martín, J. Pozo, Saveljich.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:12. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:15.
Rayo v závěrečných pěti kolech utrpělo čtvrtou porážku a loučí se s ročníkem 2022/23 jako jedenáctý celek LaLigy. Mallorca končí devátá s tříbodovou ztrátou na pohárovou Evropu.
Antonio Mateu Lahoz ve velkých emocích ukončil utkání svým posledním hvizdem rozhodcovské kariéry. Domácí fotbalisté celý zápas vzorně bránili a současně těžili z výborné efektivity, když ze čtyř střel na bránu vsítili tři góly. Patnáctým zásahem v sezoně otevřel skóre kosovský snajpr Muriqi. Další branky přidali Copete a Ángel Rodríguez, pro které to naopak byly první góly v končící sezoně.
90+3'
90+3'
Mallorca právě vstřelila branku!
Diego López svůj krátký pobyt na hřišti čistým kontem neozdobí! Abdul Mumin si nevšímal náběhu ÁNGELE RODRÍGUEZE. Ten díky perfektnímu pasu Daniho Rodrígueze běžel sám na bránu a z dvanácti metrů pravačkou zkušeně překonal jednačtyřicetiletého gólmana.
90+1'
Palazón neúnavně posílá do ohně jeden míč za druhým. I tento roh ale skončil faulem jeho spoluhráčů na Jaumeho Costu.
89'
Z dalšího rohového kopu vzešel jen útočný faul. V nefotbalové pozici se po hromadném souboji ocitl stoper Copete.
88'
Comesañovi spadl odražený míč na hrudník. Tím si ho zpracoval na pravačku a zhruba z osmnácti metrů tvrdě vypálil, což mělo za následek Románovo vyražení míče nad břevno.
87'
Z Palazónova rohového kopu byla jen velice nepřesná rána z dobrých pětatřiceti metrů. Zápas už se pouze dohrává.
86'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Antonio Sánchez.
86'
ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Giovanni González.
86'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Mario Suárez.
86'
ze hřiště odchází Stole Dimitrievski, přichází Diego López.
85'
Diego López je skutečně připraven naskočit do hry, aby se s bohatou a úspěšnou kariérou rozloučil přímo na prvoligovém trávníku!
84'
Leo Román si počkal na propadlou přihrávku Camella. Mallorca si v pohodovém tempu jde za třemi body.
82'
Mezi náhradníky Raya se rozcvičuje také Diego López. Jednačtyřicetiletý gólman možná dostane od kouče Iraoly pár minut.
81'
Bez ohledu na trvající převahu Raya obíhá hledištěm mexická vlna. Na hřišti mezitím došlo k nedovolenému zákroku na Valentína.
80'
Fran García se opřel do tvrdé střely z levého konce pokutového území. Román byl v pravý čas na správném místě a rukavicemi tento projektil alespoň vyrazil.
78'
Álvaro García se dostal za domácí obranu. Falcaovi ale poslal přihrávku za paty a další z hráčů na zadní tyči už vpádu netrefil bránu.
77'
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Iddrisu Baba.
77'
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
76'
Střídající Salvi otočil těžiště k Palazónovi. Ten to zkusil přímo z voleje, ale Románovi tím žádnou práci nepřidělal.
74'
I Kang-in šel odvážně dopředu, ale nakonec si ukrojil až moc velké sousto. Byl sám na tři oponenty a ti ho čistě oddělili od míče.
73'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Radamel Falcao.
73'
ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází Salvi.
71'
Z centru na Jaumeho Costu se stal rohový kop. I Kang-in zleva perfektně našel JOSÉHO MANUELA COPETEHO a stoper Mallorcy ve výskoku perfektně nasměroval míč mimo dosah brankáře Dimitrievského. Pro třiadvacetiletého zadáka je to úplně první trefa v sezoně.
70'
Domácí to z autu nesehráli vůbec špatně. Míč do náběhu dostal I Kang-in a nechybělo mu moc, aby z rohu malého vápna zavěsil k zadní tyči.
69'
Zase špičkové krytí míče od Muriqiho. Kosovan byl u lajny proti přesile a přesto byl schopen získat aut nedaleko od pokutového území.
68'
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Ángel Rodríguez.
67'
Muriqi si chytře došel pro Muminův faul. Rozehráno bylo dlouhým nákopem. Pablo Maffeo si dal tělem dlouhý první dotek a těsně před Dimitrievským už nebyl v dobré pozici na zakončení.
65'
ze hřiště odchází Pep Chavarria, přichází Sergio Camello.
65'
Po autu hozeném až do šestnáctky se ke střele z half-voleje dostal Palazón, jenomže trefil pouze dobře postaveného obránce Copeteho.
64'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Centr z produkce Palazóna bezpečně vyhlavičkoval Antonio Raíllo.
63'
Dani Rodríguez při plnění defenzivních úkolů fauloval Frana Garcíu. Rayo má k dispozici standardku z levého křídla.
62'
Nepříznivý stav z pohledu Raya nezměnil ani Álvaro García. Ve vápně sice dostal prostor k otočce, ale z té vysoko překopl Románovu branku.
61'
Vallecano tráví hodně času na polovině soupeře, ale veškeré ofenzivní snahy se rozbíjí o dobře organizovanou defenzivu.
60'
Držení míče: 52 % – 48 %.
56'
Isi Palazón se připomněl také ambiciózním pokusem z dálky. Náladu si ale nezlepšil, míč se mu ani nevešel do prostoru branky.
55'
Palazónova standardka domácí obraně nezatopila. Mallorce to v zadních řadách klape na výbornou.
53'
Rayu se během pár minut rozplynul sen o postupu do evropských pohárů. V Mallorce prohrává a do karet ji nehrají ani průběžná vedení sedmé Osasuny a osmého Bilbaa.
51'
Dani Rodríguez si naběhl na krátkou kolmici vysoko vytaženého Martina Valjenta. Ve vápně se domácí křídelník neukvapil a přihrávkou na střed vylepšil střeleckou parketu pro VEDATA MURIQIHO, jenž měl snadnou cestu za patnáctým gólem v sezoně.
50'
Pablo Maffeo po hlavičce špatně došlápl a chvíli si poležel na trávníku. Obešlo se to bez ošetřování.
49'
Dnešní utkání sleduje 14 521 diváků.
48'
Raúl de Tomás byl krátký na nákop, který se k němu snášel na hrot útoku. Za balon z hloubi pole přesto poděkoval.
47'
Lahoz zahájil svůj poslední poločas rozhodcovské kariéry. Oba trenéři ponechali ve hře všechny členy základních jedenáctek.
46'
První poločas utkání mezi Mallorcou a Vallecanem vítěze nepoznal. Dani Rodríguez v největší domácí šanci netrefil branku, a tak Stole Dimitrievski nemá ani jeden zákrok. Rayo hrozilo o něco častěji. Kromě dvou propagačních střel z dálky vylekalo Romána technickou střelou Valentína a hlavičkou Comesañi.
45'
45'
Jen co se Muriqi prodral k míči přes několik oponentů, tak ho zase odevzdal neadresnou přihrávkou. V první půlce se už nic nestane, ekipa rozhodčích nebude nastavovat.
44'
V zápasech Osasuny a Bilbaa rovněž platí stav 0:0. Znamená to, že Vallecanu stačí jeden gól k posunu na pohárovou sedmou příčku.
43'
Mallorca se sama vyhnala mimo hřiště. V poklidném duchu spěje první poločas do bezbrankového konce.
42'
I Kang-in měl další šanci poslat nákop do nebezpečného prostoru. Defenziva Raya znovu neměla vážnější potíže, byť ještě bude čelit vhazování.
41'
Hra se trochu rozkouskovala. Valentín přišlápl kopačku Daniho Rodrígueze, jemuž se moc nechce zpátky na nohy.
40'
Muriqi si šel pro míč hluboko na vlastní polovinu. Až tam ho pronásledoval stoper Mumin, který mimo svou normální pozici raději provedl taktický faul.
39'
I Kang-in se postaral o distribuci míče do pokutového území. Chavarria v něm zakřižoval náběh Raílla a doprovodil míč do autu.
38'
Isi Palazón se marně dožadoval faulu na svou osobu. Pískalo se až na druhé straně – šikovný Jihokorejec I Kang-in byl přidržen Valentínem.
37'
Dani Rodríguez byl na pravém okraji šestnáctky zdvojen a ve skluzu se mu nepovedlo uzmout ani kýžený rohový kop.
36'
Z centru Frana Garcíi pramenila Catenova hlavička ze záklonu. Prostor mezi tyčemi byl pro míč nedostatečný, tudíž Román stále čeká na první těžší zásah.
35'
Na konci pětatřicáté minuty bude k vidění roh Vallecana. K praporku pomalu kráčí Isi Palazón.
33'
Palazónova levačka kroutila míč na zadní tyč, nicméně složitá Comesañova hlavička z nulového úhlu spadla na střechu Románovy branky.
32'
Jaume Costa po odehrání míče bolestivě trefil Balliua. Lahoz přisoudil hostům standardku z pravé části hřiště.
31'
José Manuel Copete včas vystoupil proti napřaženému Palazónovi a ani nepustil jeho střelecký pokus do pokutového území.
30'
Držení míče: 51 % – 49 %.
29'
V postupné rozehrávce byl faulován Iñigo Ruiz de Galarreta. Mallorca tak může v rozdělané práci pokračovat.
28'
Comesaña se pěkně uvolnil, ale de Tomás pak u pokutového území nepočítal s tím, že mu jeho kapitán bude chtít míč předat.
27'
Nacvičený signál hostům nevyšel. Míč se k nim ale vrátil a nakonec z toho byla slušná šance pro Valentína, jehož obalovačka proletěla kousek vedle pravé tyče.
26'
Iñigo Ruiz de Galarreta pomohl na zem Valentínovi. Míč se stěhuje na kopačky hostů, kteří ze své mezihry vytěžili rohový kop.
25'
Na Baleárských ostrovech panuje spíše komorní atmosféra, takže na chvíli vyniklo i fandění malé skupinky příznivců z Madridu.
24'
I Kang-in adresoval balon směrem k Muriqimu. Tomu se však nepovedlo lépe naklopit hlavu a jen přesměroval balon do autu.
23'
Palazón brnkl o nohy vyvážejícího Capeteho a poslal ho k zemi kousek za půlící čarou. O pár metrů dál došlo k něčemu podobnému a to už domácí mají k dispozici plnohodnotnou standardní situaci.
22'
Dani Rodríguez v kvapíkovém tempu překlenul střed hřiště. Po roztažení doprava se Mallorca zastavila a ve finále byla vytlačena na vlastní půlku.
21'
Domácí vystihli přihrávku de Tomáse a pod vlivem nesmělého presinku Vallecana budují akci z vlastní šestnáctky.
20'
Morlanesův oblouček Muriqi pro sebe nezískal. Kosovský střelec je od zbytku týmu hodně odříznutý.
19'
Catenův nákop zpoza půlící čáry byl moc dlouhý pro Pepa Chavarriu. Je z toho rozehrávka na krátko od gólmana Lea Romána.
18'
Álvaro García při zpracování neudržel míč na hrací ploše, takže je nařízeno autové vhazování slovenského obránce Valjenta.
16'
I Kang-in se pokoušel o akrobatické zakončení. Centru Jaumeho Costy se ale nedotkl a míč odletěl do klidnějších míst.
15'
Palazónův nákop propadl do malého boxu. Muminovi v něm nevycházel krok a Leo Román nečelil žádnému zakončení.
14'
Zasekávající Maffeo byl čistě zbaven míče. To už neplatilo v případě defenzivního zákroku de Galarrety na de Tomáse. Na světě je standardka Raya.
13'
Manu Morlanes geniálně načasoval průnikovku za hostující obranu. V náběhu našel Daniho Rodrígueze, ale ten z jedničky vůbec netrefil bránu.
12'
Raúl de Tomás se prezentoval střelou z otočky z obrovské vzdálenosti. Dal jí málo razance, takže se míč sotva dokutálel k Románovi.
11'
Nepřehledná situace vzniklá rohovým kopem Raya skončila vysvobozujícím odkopem domácích fotbalistů. Neúspěšný byl i následný centr zleva.
10'
Balliův centr se před Románem dlouho nezdržel. Pobyt Raya na útočné straně hřiště pokračuje autem Frana Garcíi.
9'
Fran García nedal přesnou přihrávku na dva metry. Přímočarý útok Raya Vallecana tak vzal za své.
8'
Dani Rodríguez byl autorem útočného faulu na Mumina, jenž zrovna vybíhal se zachyceným míčem mimo pokutové území.
7'
Nákop de Galarrety skončil před vápnem, odkud jeden z domácích vypustil hodně nepřesnou střelu bez přípravy.
6'
I Kang-in na malém prostoru nabral vysokou rychlost. Catena zatáhl za ruční brzdu a opět se tak bude kopat proti brance Dimitrievského.
5'
Právě Costa nabral rychlost na levém křídle, ale centr mu z pokutového území odvrátil Abdul Mumin.
4'
Jaume Costa schytal nedovolený zákrok u levé postranní čáry. Právě z tohoto místa si Mallorca vyzkouší první standardní situaci.
3'
Isi Palazón se zhotovil ke střele z uctivé vzdálenosti a srdečně rozchytal Lea Romána, jenž se vůbec poprvé v sezoně postavil mezi tři tyče.
2'
Loučící se rozhodčí Antonio Mateu Lahoz dal pokyn k zahájení zápasu. Výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Mallorca je v červeném.
1'

RCD Mallorca: Román – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – D. Rodríguez, Morlanes, de Galarreta, I Kang-in – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Rajković – Augustinsson, Baba, Gayá, G. González, Kadewere, Llabrés, Prats, Quintanilla, A. Sánchez, Án. Rodríguez.
Trenér: Javier Aguirre

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Catena, Fran García – Chavarria, Comesaña (C), Valentín, Á. García I – de Tomás, Palazón.
Náhradníci: D. López I – Camello, Ciss, Falcao, M. Hernández, Lejeune, U. López, Andr. Martín, J. Pozo, Saveljich, M. Suárez, Salvi.

Rayo Vallecano

Madridský klub nedávno třikrát za sebou nebodoval. Podlehl například sestupujícímu Espanyolu a převelice si zkomplikoval cestu do pohárové Evropy. Teoretickou naději si Vallecano udrželo týden starou výhrou 2:1 nad pátým Villarrealem. V tabulce přeskočilo Sevillu a na desátém místě LaLigy má pouze jednobodové manko na sedmou Osasunu. Trenér Andoni Iraola nemá v týmu žádného hráče s překonanou metou deseti nastřílených branek. Nejblíže tomu je Isi Palazón, jenž má na kontě devět tref a k nim pět asistencí.
RCD Mallorca

Klub z Baleárských ostrovů měl v první půlce sezony zaděláno na výtečné umístění. Postupem času však přišel pokles výkonnosti a pád tabulkou na aktuální dvanácté místo. Mallorca v neúspěšné honbě za pohárovými příčkami doplatila na mizivou produktivitu. V 37 zápasech dala jen 34 gólů, přičemž v posledních devíti zápasech ani jednou neskórovala více než jednou. Minulý týden fotbalisté „Los Bermellones“ prohráli 0:3 s Barcelonou, když od čtrnácté minuty hráli bez vyloučeného Ndiayeho. S čtrnácti zásahy a třemi asistencemi je neproduktivnějším hráčem kosovský útočník Vedat Muriqi.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu posledního kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mallorcou a Vallecanem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.