La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : CA Osasuna - 26. srpna 2022   22:00

Real Betis
34' B. Iglesias (Á. Moreno)
1:0
(1:0)
Real Betis
Silva – Ruibal, Pezzella, E. González, Moreno – Rodríguez, Carvalho – R. Sánchez (46. Canales), Fékir /C/ (90. Guardado), Jiménez (64. da Silva) – Iglesias (75. Marchi).
Martín – Miranda, Ruiz, Sabaly, J. Sánchez, Akouokou, R. González, Loren.
J. Martínez – M. Martínez, Méndez
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
52 580 diváků
CA Osasuna
Herrera – Vidal, U. García (72. M. Sánchez), D. García /C/, Cruz – Peña (78. Barja), Moncayola, Oroz (62. K. García), Torró (78. R. García), Gómez – Ávila (62. Budimir).
Pérez, Fernández – Hernández, Brašanac, Torres, Ibáñez, Martínez.

Betis na domácím hřišti před více než padesátitisícovou návštěvou prodloužil úspěšnou sérii proti Osasuně Pamplona na deset zápasů a naplno bodoval i ve třetím ligovém utkání. Nutno přiznat, že toto bylo značně nelíbivé, nicméně splnilo účel. Z jediné povedené akce skóroval nejlepší střelec Betisu Borja Iglesias minutu poté, co domácí zachránila nastřelená tyč. Hubený náskok pak Betis udržel i v oslabení po Pezzelově červené kartě přes platonický tlak Osasuny, která vepředu prakticky nehrozila.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 1:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:21.
90+7'
90+7'
David García však po rohu hlavičkoval na zadní tyči v záklonu úplně mimo.
90+6'
Minutu před koncem nastavení vybojovala Osasuna další roh a přes celé hřiště míří podpořit zoufalý pokus o vyrovnání i Sergio Herrera.
90+5'
Rubén García jen nakopává křížný pas do zámezí a Rui Silva nebude spěchat s odkopem od své brány.
90+4'
Útočný faul hostů, míč si staví brankář Rui Silva.
90+2'
Po dalším rohu Osasuny hlavičkuje Ante Budimir nad břevno.
90'
Poslední změna Betisu:
ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Andrés Guardado.
89'
Nepřesná přihrávka Rubéna Garcíi ukončila další ťukes hostů okolo velkého vápna. Navíc přichází nedovolený zákrok Juana Cruze proti brejku Betisu a přímý kop.
88'
Domácí si mohou oddechnout, dvojici rohů přestáli bez úhony.
88'
Rozhodčí měl opět na sluchátku VAR, posuzovala se případná ruka, ale výsledkem je jen opakování rohu.
87'
Osasuna obehrávala domácí vápno zleva doprava a zpět a výsledkem je vůbec první roh pro hosty.
85'
VAR nedoporučil udělení červené karty, pokračuje tedy přesilovka Osasuny.
83'
Žlutou kartu za faul loktem na Canalese dostal David García (Real Betis Sevilla). Publikum si žádá červenou, na hřišti vypukla potyčka, mezitím se sudí Martínez radí s kolegou u videa.
83'
Při centru z pravé strany je hostům odmáván velice sporný ofsajd.
82'
Rozhodčí opravuje původní verdikt a místo rohu pro Betis se jen kope od pamplonské brány.
80'
Hostující brankář Herrera vyrazil proti dlouhému nákopu až za velké vápno. Míč sice hrudí odvrátil, ale poté se srazil se spoluhráčem Cruzem, který byl zaklesnutý v souboji s da Silvou.
79'
Zajímavá standardka se naskytla hostům z levé strany z úrovně velkého vápna. Centr Moisése Gómeze si ale stáhl ze vzduchu bezpečně Rui Silva.
78'
Osasuna Pamplona má dostřídáno:
ze hřiště odcházejí Lucas Torró a Rubén Peña, přicházejí Rubén García a Kike Barja.
76'
I ve druhé půli dostávají fotbalisté pauzu na občerstvení. Čtvrtý rozhodčí mezitím vykazuje pod sprchu vyloučeného Pezzellu, který zůstával proti pravidlům u domácí lavičky.
75'
Domácí reagují střídáním a posílením defenzívy.
Hřiště opouští jediný dnešní přesný střelec Borja Iglesias, na jeho místo přichází obránce Luiz Felipe Marchi.
73'
Červenou kartu vidí ke svému nesmírnému údivu za nakopnutí soupeře Germán Pezzella (Real Betis Sevilla).
73'
Betis rozehrává z vlastní poloviny po dalším ostrém zákroku Nacha Vidala nepřesně.
72'
Střídání v mužstvu Osasuny Pamplona:
ze hřiště odchází Unai García, přichází Manuel Sánchez.
69'
Herrerovi vypadl centrovaný míč z rukou, stačil ho však akorát včas sebrat před dotírajícím Iglesiasem.
69'
Lehké postrčení od Unaie Garcíi v souboji tělo na tělo vyvedlo z míry Álexe Morena, penaltu si však nevymodlil.
68'
Držitelem druhé žluté karty v celku Osasuny Pamplona je Unai García.
67'
Uprostřed druhé půle se nic podstatného neděje, Osasuna hraje bohorovně, jako by ji ani nepříznivé skóre netrápilo.
64'
Druhá změna v domácí sestavě: Juanmiho Jiméneze střídá debutující Luiz Henrique da Silva.
64'
Nacho Vidal zajel bolestivě do Morena, kterému narážel míč Edgar González.
62'
Dvakrát střídá Osasuna Pamplona:
ze hřiště odcházejí Aimar Oroz a Ezequiel Ávila, přicházejí Kike García a Ante Budimir.
60'
Mužstvo z Pamplony vrací pod tlakem vysunutého presinku míč přes tři čtvrti hřiště zpět až k Herrerovi, který měl ještě starosti s odkopem při napadání Borji Iglesiase.
57'
Nacho Vidal vymyslel zprava zajímavou obalovačku kolem domácího Morena na přední tyč, kam si naběhl naprosto volný Peña a zakončením v pádu do boční sítě odmítl vyrovnání.
55'
Betis dál obléhá pokutové území červenomodrých. Napravo se uvolnil Fékir a centroval naslepo, neměl však podporu a míč proletěl napříč šestnáctkou nikým nezasažen.
53'
Fékir dal míč do uličky Morenovi, jeho zpětnou přihrávku do vápna vystihl opět kapitán Osasuny David García.
52'
Na půlící čáře byl faulovaný Álex Moreno, provinil se jediný dosavadní karetní hříšník Aimar Oroz
51'
Furiantské nůžky argentinského střelce Ávily tentokrát cvakly naprázdno.
50'
Dnešní utkání sleduje 52 580 diváků.
48'
Fékir napálil míč z přímého kopu z dobrých 30 metrů neškodně na tribunu.
46'
Místo Rodriho Sáncheze přišel do druhé půle v dresu Betisu Sergio Canales.
46'
Půl hodiny se v opatrné taktické partii čekalo na šanci, která přišla na straně hostů. Ávila však trefil tyč a prakticky z protiútoku se parádně trefil domácí kanonýr Iglesias, takže do kabin jdou z jedné přímé střely za celý poločas s náskokem fotbalisté Betisu.
45+2'
45'
Fékir sklepl přetažený pas na Morena, jehož finální přihrávku však zachytil hostující Juan Cruz.
44'
Třetí roh Betisu hosté ubránili bez potíží.
43'
Borja Iglesias číhal před odkrytou bránou, Morenův průnik však pamplonský dvojblok zastavuje a od Davida Garcíi se míč odráží na roh.
42'
Hra po krátkém ošetření pokračuje.
41'
Nákop Moie Gómeze z hloubi pole si našel Torro, hlavičkoval však v těžké pozici přes vysokou nohu bránícího hráče nepřesně. Sice se pak svíjí na trávníku, ale zasažen zřejmě nebyl.
39'
Iglesias byl tentokrát dobře pokryt a neprosadil se.
37'
Osasuna se nedostala dál než po vápno.
34'
Betis Sevilla právě vstřelil branku! BORJA IGLESIAS se prosazuje počtvrté v sezóně nádhernou trefou pod břevno z 15 metrů po Morenově přihrávce zleva a krátké zasekávačce. Byl to vůbec první střelecký pokus domácích mezi tyče. Před necelou minutkou to přitom mohlo být opačně.
33'
Dvojnásobná šance Osasuny! Ávila přízemní střelou trefil tyč, odražený míč zachytil na dlouhou nohu Rubén Peña a prosadil se přes přesilu k dorážce, kterou Silva vyráží špičkou natažené nohy.
32'
Carvalho uprostřed hřiště v sérii soubojů získal míč na Ávilovi, domácí se s ním však daleko nedostali.
30'
Přestávka na občerstvení přijde vhod, v Seville je i v pozdních večerních hodinách téměř třicetistupňové vedro.
29'
Aimar Oroz se obtočil s míčem kolem několika protihráčů, po odrazu však zahrál rukou.
28'
Až na sklonku úvodní půlhodiny registrujeme první přímou střelu. Z 25 metrů ji vyslal Jon Moncayola a Rui Silva s ní neměl těžkou práci.
26'
Juanmi Jiménez se v souboji tělo na tělo neprotlačil přes důrazného Davida Garcíu, takže se kope od brány Osasuny.
24'
Rychlá výměna míče na pravém křídle mezi Rodrim Sánchezem a Ruibalem vyhlížela nadějně, domácí fotbalisté ji však opět dohráli na jistotu dozadu.
23'
Další ofsajd zelenobílých a v něm po narážečce Guida Rodrígueze zachycen Borja Iglesias.
21'
Pezzela uklízí přízemní centr Moie Gómeze za postranní čáru.
20'
Sergio Herrera se vrhl pod nohy Williamu Carvalhovi a sebral mu míč v posledním zlomku vteřiny od kopačky.
17'
Rui Silva nemá komu rozehrát, nakonec se pod tlakem pamplonského presinku vrátil až do šestnáctky pro míč Edgar González.
15'
Žlutou kartu obdržel Aimar Oroz (Osasuna Pamplona).
15'
Červenomodří si nerozuměli v rozehrávce a vhazují hráči Betisu.
13'
Po Cruzově faulu rozehrávali trestný kop domácí, míče se však zmocnil Nacho Vidal.
10'
V závěru úvodní desetiminutovky se převaha opět přenáší na kopačky Betisu, který ale zatím na dobře organizovanou obranu Osasuny nedokáže nic vymyslet.
7'
Po Vidalově přihrávce střílel Ávila z dálky. Rána by zřejmě šla mimo, Silva ji pro jistotu kryje a dlouhým výhozem zakládá akci Betisu.
5'
Domácí Juanmi Jiménez byl přistižen v ofsajdu.
4'
Sevillská kombinace kolem velkého vápna končí v zámezí, odkop od brány si chystá Herrera.
2'
Od výkopu drželi míč domácí, první střelu ale vyslal z brejku hostující Moncayola. Prozatím šlo jen o zastřelovací pokus zpoza šestnáctky.
1'
Betis hraje v tradičních zelenobíle pruhovaných dresech a černých trenýrkách, Osasuna v červenomodré kombinaci.
1'

Betis Sevilla: Silva – Ruibal, Pezzella, E. González, Moreno – Rodríguez, Carvalho – R. Sánchez, Fékir (C), Jiménez – Iglesias.
Náhradníci: Martín – Marchi, Miranda, Ruiz, Sabaly, J. Sánchez, Akouokou, Canales, Guardado, da Silva, R. González, Loren.
Trenér: Pellegrini.

Osasuna Pamplona: Herrera – Vidal, U. García, D. García (C), Cruz – Peña, Moncayola, Oroz, Torró, Gómez – Ávila.
Náhradníci: Pérez, Fernández – M. Sánchez, Hernández, Brašanac, Torres, R. García, Ibáñez, Martínez, Budimir, K. García, Barja.
Trenér: Arrasate.

Rozhodčí: J. Martínez – M. Martínez, Méndez.
Vzájemné zápasy
Betis má nad Osasunou přímo zdrcující převahu, z posledních devíti utkání ji osmkrát porazil a pouze jednou se hrálo bez branek při celkovém skóre 20:3. Fotbalisté Pamplony se naposledy radovali z výhry v listopadu 2014.
Osasuna Pamplona
Také hosté jsou po dvou kolech stoprocentní, ovšem u nich je to daleko větší překvapení. V závěru jara se trápili a nevyhráli šestkrát po sobě. Výhodu domácího prostředí však využili v premiéře proti druhému sevillskému klubu FC (2:1), poté porazili 2:0 i Cádiz. Průměr gól na zápas si zatím drží Argentinec Chimy Ávila.
Real Betis Balompié Sevilla
Zelenobílí mají za sebou úspěšný vstup do sezóny. Proti Elche i Mallorce získali povinné tři body a prodloužili sérii bez porážky ze závěru jarní části na pět utkání. O jejich branky se zatím postarali jen dva střelci: třikrát se trefil Borja Iglesias a dvakrát Juanmi Jiménez. Naopak dvě největší letní posily sevillské ofenzívy, Willian José a Luiz Henrique, se ještě neobjevily na hřišti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.