La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Celta Vigo - 4. února 2023   21:00

Real Betis
9' Juanmi  • 23' Canales (B. Iglesias) • 84' Fékir
3:4
(2:2)
Celta Vigo
6' Larsen  (C. Pérez) • 42' Veiga  (de la Torre) • 56' Veiga  (Larsen) • 69' Aidoo
Real Betis
R. Silva – Sabaly, Pezzella, L. Felipe, Miranda (79. Abner) – G. Rodríguez (62. E. González), Guardado (62. Joaquín) – Canales (C), Fékir, Juanmi (79. Henrique) – B. Iglesias (74. A. Pérez).
Bravo, D. Martín – Montoya, Rodri, Ruiz, José, Ruibal.
Cerro Grande – Porras Ayuso, García González
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Celta Vigo
I. Villar – Mingueza (85. Solari), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (85. K. Vázquez), Veiga (64. Seferović), Beltrán, de la Torre (75. Cervi) – Aspas (C), Larsen (64. Ó. Rodríguez).
Balea Carrillo, Ch. Sánchez – Domínguez, Mallo, Paciência, Swedberg, Tapia.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 11:13.

Ve druhém poločase padly ještě dva góly a sledovali jsme další obrat. Nejprve vrátil Celtě Vigo vedení v 56. minutě Gabriel Veiga a o třináct minut později zvýšil už na 4:2 hlavou z rohového kopu Joseph Aidoo. Betis se ještě do zápasu dokázal vrátit. Nejprve ještě střídající Abner neproměnil stoprocentní šanci, ale krátce poté se pískala penalta po ruce Minguezu, kterou v 84. minutě proměnil Nabil Fékir. V závěru se už ale Betisu vyrovnat nepovedlo a navíc ještě přišel o obránce Luize Felipeho, který vyfasoval červenou kartu za nesportovní akt vůči Aspasovi.
Mimořádně dramatický zápas je u konce, Celta Vigo nakonec vítězí na hřišti Realu Betis 4:3. Pro Betis to znamená, že zůstane před nedělními zápasy na šestém místě tabulky. Celta se po druhém vítězství v řadě posouvá do středu tabulky na jedenácté místo a na sestupové příčky už má náskok čtyř bodů.
90+13'
90+12'
Mohlo být přeci jen vyrovnáno! Fékir našel centrem z levé strany Edgara Gonzáleze, ten ale hlavou trestuhodně minul branku.
90+11'
Už se hraje hodně přes čas a Betis stále nevzdává svou snahu o vyrovnání.
90+10'
Iago Aspas je za svůj faul také oceněn žlutou kartou.
90+9'
Nějaký člen realizačního týmu Betisu nebo hráč na lavičce dostal červenou kartu.
90+8'
Zřejmě za protesty nebo za nesportovní chování dostává žlutou kartu také Joaquin.
90+7'
Felipe už byl odveden ze hřiště, ale stále se ještě nehraje, protože emoce mezi oběma lavičkami i nadále planou.
90+6'
Následně se ještě strhla menší rozmíška, která vyústila ve žlutou kartu pro Unaie Núñeze.
90+5'
Luiz Felipe dostává červenou kartu, za to, že se rozběhl a zezadu vypíchl míč z rukou nic netušícího Aspase, který váhal s rozehrávkou.
90+4'
Joaquin chtěl centrovat z levé strany, ale ten míč byl sražený a do vápna Celty Vigo se nakonec vůbec nedostal.
90+3'
Na druhé straně hřiště byl pak v ofsajdovém postavení přistižen Nabil Fékir.
90+2'
Celta Vigo byla blízko páté branky! Po centru z levé strany zakončoval ve skluzu Augusto Solari, ale branku netrefil.
90'
Hosté už rozehráli standardní situaci, ale pouze na Seferoviče do ofsajdu.
89'
Zatím se nehraje, protože to bylo asi hodně bolestivé a Cervi zůstává zatím ležet na trávníku.
88'
Luiz Henrique dostává žlutou kartu za hodně bezohledný faul na Franca Emanuela Cerviho.
87'
Hosté měli k dispozici standardní situaci. Tu rozehrál překvapivou střelou Óscar Rodríguez, ale Rui Silva byl i na tuto variantu připraven a míč chytil.
85'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Augusto Solari,
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Kevin Vázquez.
84'
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak že by tu byla přeci jen ještě jedna zápletka? NABIL FÉKIR bez problému prudkou střelou k tyči překonal Villara, který skočil na opačnou stranu a Betis už prohrává jen o gól – 3:4.
84'
Penaltu bude kopat Nabil Fékir.
83'
Rozhodčí Cerro Grande ukazuje, že bude Betis kopat penaltu!
82'
Rozhodčí se jde osobně podívat na monitor.
81'
Rukou se míče ve vápně dotkl obránce Celty Vigo Oscar Mingueza a rozhodčí už řeší s kolegy u systému VAR, zda by se neměla kopat penalta.
79'
Obrovskou gólovou šanci měl domácí hráč Abner, který byl na hřišti teprve pár sekund, ale asi ze dvou metrů nepochopitelně netrefil zcela prázdnou branku!
79'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Juanmi, přichází Luiz Henrique,
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner.
77'
Carles Pérez podnikl výpad do otevřené obrany Betisu a málem z toho byl pátý gól Celty! Nakonec zakončoval Aspas, ale míč těsně před brankovou čárou dokázal vykopnout Sabaly.
76'
Nevypadá to, že by měl Betis ještě najít v závěru zápasu sílu na obrat nebo na vyrovnání. Spíše se potvrzuje, že forma tohoto týmu v posledních týdnech není vůbec dobrá.
75'
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Franco Emanuel Cervi.
75'
Svůj debut si nyní odbývá Ayoze Pérez, který posílil Betis v zimním přestupním termínu z anglického Leicesteru. V Betisu však pouze hostuje.
74'
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Ayoze Pérez.
73'
Až nyní tu máme první žlutou kartu dnešního zápasu a dostává ji Luca de la Torre za přidržení Joaquina.
72'
Míč mají nyní v moci hosté. Aspas však neměl směrem cestu dopředu otevřenou, tak neriskoval a raději poslal míč zpět na obrannou polovinu hřiště.
71'
Uvidíme, jaká bude reakce domácích na dvoubrankové manko. Rozhodně přijdou další střídání.
69'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Poprvé dnes vede jeden z týmů dvoubrankovým rozdílem a je to Celta, která odskakuje do vedení 4:2! Tentokrát se hosté prosazují po rohovém kopu. Ve vápně zůstal úplně volný JOSEPH AIDOO, který razantní hlavičkou poslal míč přesně pod břevno.
69'
Seferovič se poprvé předvedl v útočné akci. Nejprve se dobře uvolnil do vápna přes Canalese, ale poté se mu míč zapletl mezi nohama. Bude z toho ale rohový kop.
67'
Betis měl k dispozici standardní situaci. Tu vzal na svá břemena Nabil Fékir, jenže svou prudkou ránou o kousek minul branku.
66'
Luca de la Torre odstavil od míče Sabalyho, ale je to jen dočasné, protože Betis bude pokračovat autovým vhazováním.
65'
Švýcarský útočník Haris Seferović v dresu Celty Vigo dnes debutuje. První polovinu sezóny strávil na hostování z Benficy v Galatasarayi, nyní z tohoto portugalského týmu hostuje právě v Celtě.
64'
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Óscar Rodríguez,
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Haris Seferović.
62'
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Edgar González,
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Joaquín.
61'
Hráči Celty jsou nyní poctivě zatažení na vlastní polovině hřiště a vyčkávají, s čím přijdou domácí, kteří musejí logicky útočit.
60'
Fekir fauloval a hodně se zlobí. Jeho spoluhráči ho raději krotí, aby se zbytečně nezapletl do nějaké rozmíšky.
59'
Právě Canales nyní centroval z levé strany a vybojoval alespoň rohový kop.
58'
Canales převzal míč ještě na polovině Betisu a gesty se snaží uklidnit své spoluhráče. Jistě věří, že klidně může dojít ještě k jednomu obratu ve skóre.
56'
Máme tu druhý obrat ve skóre ve dnešním zápase, Celta se na Betisu dostává do vedení 3:2! Aspas našel za obranou Larsena, který poslal ideální přihrávku pod sebe na hranici malého vápna, odkud překonal Silvu střelou po zemi GABRIEL VEIGA. Asistence: Jørgen Strand Larsen.
55'
Iago Aspas předvedl zajímavý technický střelecký pokus, ale Ruie Silvu nepřekvapil.
54'
Aspas našel zpětnou přihrávkou pod sebe Minguezu, ale ten střílel nad branku. A pak se stejně dodatečně mával ofsajd.
52'
Nabil Fékir si pomáhal při snaze získat míč nedovoleným způsobem, takže pokračovat ve hře budou hosté.
50'
Iván Villar vyběhl až za své vápno, aby odkopl míč před nabíhajícím Fékirem. Jak se ale ukázalo, ten byl nakonec v ofsajdu.
49'
Borja Iglesias si chtěl pokrýt míč ve vápně Celty, ale přitom fauloval Unaie Núñeze.
46'
Během poločasové přestávky neudělal ani jeden z trenérů žádnou změnu v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
První poločas je u konce, Betis zatím hraje na domácím hřišti s Celtou Vigo nerozhodně 2:2. První poločas předvedl mimořádně atraktivní a ofenzivní fotbal, obě mužstva chtěl dávat góly, a projevilo se to i na skóre. První branka padla už v šesté minutě a radovali se hosté, konkrétně nejvíce z nich Jørgen Strand Larsen, jenž úvodní branku obstaral. Celtě ale vedení vydrželo jen tři minuty, o bleskové vyrovnání se po rohovém kopu postaral Juanmi. Ve 23. minutě se domácí dostali do vedení, po krásné kombinaci se trefil kapitán Betisu Sergio Canales. Hosté však ještě do poločasu stihli vyrovnat, ve 42. minutě krásně přeloboval brankáře Silvu Gabriel Veiga.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Juanmi našel na levém křídle Mirandu, který pak centrem z levé strany oslovil Iglesiase. Ten ale z voleje z těžké pozice netrefil branku.
44'
Dlouhý nákop Celty měl najít na pravém křídle Péreze, té přihrávce ale scházela větší přesnost.
42'
Je znovu vyrovnáno, krátce před poločasovou přihrávkou se tedy stav mění na 2:2! GABRIEL VEIGA si převzal míč po výborné přihrávce de la Torreho, dostal se za záda Felipeho a pak krásným obloučkem přeloboval brankáře Silvu. Asistence: Luca de la Torre.
41'
Juan Miranda dostal výborný pas do vápna a stihl i zakončit, skvěle mu ale zmenšil střelecký úhel Villar a míč vyrazil.
40'
Až nyní zběsilé tempo tohoto zápasu trochu polevilo. A není divu, za pět minut už bude na programu poločasová přestávka.
38'
Na centr od rohového praporku si nasakoval střelec první branky zápasu Jørgen Strand Larsen, ale míč na branku nenasměroval.
37'
Hosté i nadále touží po vyrovnání a šanci budou mít po dalším rohovém kopu.
36'
Javier Galán před napadajícím Iglesiasem raději míč poslal zpět svému brankáři Villarovi, který tedy obstará rozehrávku.
35'
Andrés Guardado se pokusil oslovit dlouhým vzdušným pasem Canalese, byl to ale hodně nepřesný míč a kapitán Betisu neměl šanci se k němu dostat.
33'
Borja Iglesias sice ještě udržel míč na hrací ploše, ale vlastně ho tím jen daroval hráčům Celty Vigo.
32'
Nyní se hra přelévá rychle z jedné strany na druhou, teď byl zase v akci Aspas. Míč mu ale nakonec utekl, takže z toho bude jen odkop od branky Betisu.
31'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu a rohový kop měli pro změnu domácí. Ten byl zakončený, ale Villar fantasticky zasáhl.
31'
Rohový kop hostujícího týmu nebyl moc nebezpečný, míč skončil v rukou brankáře Silvy.
30'
Juanmi se dobře vrátil a vypomohl obraně Betisu. Je z toho ale rohový kop pro Celtu.
29'
Celta po druhé inkasované brance ožila a v posledních minutách je aktivnějším týmem.
28'
Ani rohový kop Celty Vigo nevedl k přímému ohrožení branky Realu Betis.
28'
Domácí standardní situaci po tomto faulu ubránili, ale ještě musí zůstat v pozoru, protože hosté budou kopat roh.
26'
Na trávníku se svíjí v bolestech Iago Aspas, poté co ho loktem do obličeje trefil Youssouf Sabaly.
23'
Domácí otáčejí skóre na 2:1 a povedlo se jim to po krásné kombinační akci a neméně hezkém zakončení! Domácí se dostali k míči v nebezpečném prostoru po chybě Aidoa. Míč dostal do vápna Iglesias a krásně ho posunul na střed vápna na volného SERGIA CANALESE. Ten pak chytrým a přesně umístěným zakončením překonal Villara. Asistence: Borja Iglesias.
23'
Do vápna Betisu letěl nebezpečný centr, ve vzduchu byl ale nejvýš domácí záložník Guido Rodríguez a tuto hrozbu odvrátil.
22'
Carles Pérez byl faulovaný Fékirem a hosté budou mít možnost zajímavé standardní situace.
21'
Andrés Guardado předvedl výborný skluz, kterým zastavil nebezpečnou akci Celty a navíc tím i vybojoval aut pro svůj tým.
19'
Juanmi byl zatažen za dres, takže je hra přerušena a domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
18'
Joseph Aidoo dobře pokryl míč a nechal ho dokutálet se do autu, tak aby se mohli hosté zformovat a znovu vhodit míč do hry.
17'
Sabaly posílal z pravé strany ostrý střílený centr do vápna, ale byl to míč na slepo a nikoho nenašel.
16'
Juanmi mohl být dvougólový! Centr Fékira ho však našel v těsném ofsajdu a následně navíc španělský útočník minul hlavou branku.
15'
Také akce Celty však následně nebyla přesná. Míč skončil v zámezí a bude se začínat znovu od brankáře Betisu Silvy.
14'
Průniková přihrávka na nabíhajícího Canalese byla nepřesná, blíž měl k míči brankář Villar, který včas vyběhl.
13'
Po Fékira ve středu pole budou rozehrávat fotbalisté Celty Vigo.
12'
Juan Miranda chtěl vybojovat pro Betis další rohový kop, to se mu ale nepovedlo, takže od branky bude rozehrávat Villar.
11'
Úvod zápasu byl tedy velmi svižný, obě mužstva už se gólově prosadila. Uvidíme, jestli bude ofenzivní představení pokračovat i nadále.
9'
Máme tu bleskové vyrovnání Betisu na 1:1! Domácí kopali po sražené Canalesově střele další rohový kop. Už to vypadalo, že se hosté ubránili, ale pak dokázali domácí míč do vápna vrátit a úplně volný JUANMI překonal z blízka brankáře Villara.
9'
Nakonec z toho byl první rohový kop zápasu. Po něm zakončoval zpoza vápna Sergio Canales, jeho ránu levačkou ale zablokoval Fran Beltrán.
8'
Betis na nic nečeká a hned se vrhá opět do útočení. Po spolupráci Canalese s Fékirem budou domácí házet aut v blízkosti vápna soupeře.
6'
Jako blesk z čistého nebe je tu úvodní branka zápasu v podání Celty Vigo! Hosté předvedli první zajímavou útočnou akci a hned je z toho gól. Pérez z pravé strany odcentroval na první tyč, kam si naběhl JØRGEN STRAND LARSEN a krásně z první napálil míč za záda brankáře Silvy. Asistence: Carles Pérez.
5'
Míče se opět zmocnili domácí fotbalisté a už vymýšlejí, jak by překvapili dobře postavenou obranu hostí.
4'
Teď konečně hosté také drží míč delší dobu na svých kopačkách, zatím ale jen na vlastní polovině hřiště.
3'
Hráči Celty Vigo si zatím moc míč neužili, jen se prozatím brání a čekají, co předvedou domácí.
2'
Sergio Canales posílal míč do pokutového území, ale Iglesiase nenašel, takže míč skončil v moci brankáře Ivána Villara.
1'
Betisu jeho první akce nevyšla, po nákopu na útočnou polovinu vybojovali míč hosté.
1'
Domácí Real Betis se dnes představí ve svých tradičních pruhovaných zeleno-bílých dresech, hráči Celty budou hrát v modro-bílé kombinaci.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, zápas 20. kola LaLigy již brzy začne.

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Pezzella, L. Felipe, Miranda – G. Rodríguez, Guardado – Canales (C), Fékir, Juanmi – B. Iglesias.
Náhradníci: Bravo, D. Martín – Abner, E. González, Joaquín, Henrique, Montoya, A. Pérez, Rodri, Ruiz, José, Ruibal.
Trenér: Pellegrini

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – Mingueza, Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez, Veiga, Beltrán, de la Torre – Aspas (C), Larsen.
Náhradníci: Balea Carrillo, Sánchez – Cervi, Domínguez, Mallo, Paciência, Ó. Rodríguez, Seferović, Solari, Swedberg, Tapia, K. Vázquez.
Trenér: Carvalhal

Rozhodčí: Cerro Grande – Porras Ayuso, García González.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou týmů v této sezóně skončil těsným vítězstvím Celty Vigo na domácí půdě 1:0. Jediný gól utkání vstřelil už v deváté minutě Veiga.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo patří spíše mezi menší španělské kluby a jejím cílem pro tuto sezónu je hlavně udržet svou prvoligovou příslušnost. Dosavadní průběh sezóny ukazuje, že to nebude úplně jednoduchý cíl na splnění. Celta je zatím s 20 body na šestnáctém místě tabulky a na příčky ohrožené sestupem má jen ten nejtěsnější jednobodový náskok. Formu ale Celta nemá špatnou, z posledních čtyř utkání prohrála jediné a naposledy vyhrála na domácím hřišti 1:0 nad Bilbaem. Venku zatím Celta v této sezóně v lize odehrála devět utkání s bilancí dvou výher, jedné remízy a šesti porážek. Naposledy prohrála 0:1 na hřišti Mallorcy.
Real Betis

Betis je sice historicky tím menším sevillským celkem, ale tuto sezónu má rozehranou zatím skvěle a svého městského konkurenta nechává daleko za sebou, na rozdíl od něj neboje o záchranu, ale o evropské poháry. Prozatím je Betis s 31 body na šestém místě, tedy na příčce zaručující předkolo Konferenční ligy. Na nejlepší čtyřku a s ní spojený postup do Ligy mistrů ale Betis ztrácí jen tři body. Forma Betisu ale není ideální, z posledních tří ligových kol hne dvě prohrál, naposledy doma 1:2 s Barcelonou. Doma zatím Betis odehrál v této sezóně v lize devět utkání s bilancí pěti výher, dvou remíz a dvou porážek.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 20. kola LaLigy mezi týmy Real Betis a Real Club Celta de Vigo. Zápas se odehraje na Estadio Benito Villamarín v Seville.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.