La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Barcelona - 21. srpna 2022   22:00

Real Sociedad
6' Isak
1:4
(1:1)
Barcelona
1' Lewandowski  (Balde) • 66' Dembèlé  (Fati) • 69' Lewandowski  (Fati) • 79' Fati  (Lewandowski)
Remiro – Elustondo (C) (78. Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino (78. Karrikaburu) – D. Silva (71. Turrientes) – Isak (71. Navarro), Kubo (71. Cho).
Zubiaurre – Barrenetxea, Guevara, Illarramendi, Olasagasti, J. Pacheco, U. González.
Montero – López, Moreno
Reale Arena (San Sebastián)
Barcelona
ter Stegen (C) – Araújo, Christensen, García XII, Balde (64. Raphinha) – Pedri, de Jong (85. S. Roberto), Gavi (85. Kessié) – Dembèlé (72. Alba), Lewandowski, F. Torres (64. Fati).
I. Peña, Tenas – Aubameyang, Depay, Piqué, Pjanić, Torre.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezkou noc.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:9.
Zápas skončil, Barcelona se raduje z první výhry v sezóny, když vyhrála na hřišti Realu Sociedad 4:1. Barcelona měla raketový start do utkání, hned v první minutě se z útočné akce prosadil svým prvním gólem v dresu Barcelony Robert Lewandowski. Domácí se však rychle oklepali a už v šesté minutě odpověděli, prosadil se Alexander Isak. I dál byl zápas bohatý na šance, Real Sociedad mohli poslat do vedení Merino nebo David Silva, ale oba vychytal Ter Stegen. V závěru měl ještě šanci Lewandowski, ale se svou hlavičkou neuspěl. Ve druhém poločase pak hosté zápas rozhodli na svou stranu. Nejprve se v 66. minutě prosadil Ousmane Dembèlé a poté o tři minuty později Robert Lewandowski. V 79. minutě pak uzavřel na konečných 4:1 střídající Ansu Fati, který na dva předchozí góly asistoval.
90+4'
90+3'
Barcelona už si závěr zápasu zkušeně hlídá. Nyní pochyb o tom, že katalánský klub poprvé v sezóně vyhraje.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Brais Méndez se rozhodl z velké dálky z přímého kopu střílet, ale netrefil branku.
90'
Ansu Fati fauloval Zubimendiho a domácí tak přeci jen ještě dostávají šanci na vstřelení kontaktní branky ze standardní situace.
88'
Už se opět hraje. Real Sociedad se ovšem dopředu Mohamed-Ali Cho nepodívá, protože pokazil zcela jednoduchou přihrávku.
86'
Alba byl nepříjemně zasažen míčem do hrudi a patrně má vyražený dech, takže je hra nyní přerušena.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Sergi Roberto.
ze hřiště odchází Gavi, přichází Franck Kessié.
83'
Robin Le Normand byl poslán na zem nedovolenými prostředky a domácí tak budou moci rozehrávat standardní situaci.
82'
Lewandowski hledal před branku si nabíhajícího Raphinu, ale jeho přihrávka nakonec nebyla přesná.
80'
Real Sociedad ještě zkouší odpovědět, vybojoval si rohový kop.
79'
Barcelona právě vstřelila branku!
ANSU FATI je na hřišti teprve od 64. minuty, ale už stihl dvě asistence a nyní střílí i branku na 4:1! Mladého odchovance Barcelony našel se štěstím Lewandowski a Fati už poté nedal z blízka šanci Remirovi. Zdá se, že o vítězi je dnes rozhodnuto. Asistence: Robert Lewandowski.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Andoni Gorosabel.
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Jon Karrikaburu.
76'
Lewandowski tentokrát místo zakončení hledal centrem Araúja, ale ten hlavičkoval jen do hráče Realu Sociedad.
75'
Barcelona si ale zatím počíná velmi dobře a zkušeně kontroluje míč.
74'
Hra byla nyní trochu rozkouskována střídáními na obou stranách, brzy ale určitě opět nabere tempo. Domácí ostatně nemají na co čekat.
72'
ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Jordi Alba.
71'
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Robert Navarro.
ze hřiště odchází David Silva, přichází Benat Turrientes.
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho.
69'
Barcelona poprvé v zápase vede o dvě branky, 3:1! Zatímco na první obdržený gól dokázali domácí rychle reagovat, tentokrát naopak rychle znovu inkasují a už to budou mít hodně těžké. Druhou asistenci si připisuje střídající Fati a druhý gól ROBERT LEWANDOWSKI, který střílel z blízka a už to neměl složité. Asistence: Ansu Fati.
68'
Na první gól Barcelony zareagovali domácí vyrovnáním za pět minut. Uvidíme, zda budou podobně úspěšní i tentokrát.
66'
Hosté se podruhé v utkání ujímají vedení, tentokrát 2:1. Z branky se nejvíce raduje její střelec OUSMANE DEMBÈLÉ, který po Fatiho přihrávce překonal Remira ostrou křížnou střelou z levé strany na vzdálenější tyč. Asistence: Ansu Fati.
64'
Robert Lewandowski se poprvé ve druhém poločasu dostal do zakončení, jeho rána z hranice šestnáctky ale mířila přímo na Remira.
64'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ansu Fati.
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Raphinha.
62'
Ferrán Torres už si pomalu míč chystal na střelu, ale míč mu dokázal čistým způsobem odebrat Martín Zubimendi.
61'
Barcelona nyní dominuje na míči a snaží se dostat domácí tým pod tlak.
60'
Real Sociedad předvedl další zajímavou přímočarou akci, ale vše skončilo jen nepřesnou přihrávkou, která skončila u ter Stegena.
58'
David Silva našel dobrou přihrávkou na levém křídle Merina. Ten se dostal ke střele, ale Ter Stegen bez problému míč chytil.
57'
Rozhodčí zastavil hru po faulu De Jonga uprostřed hrací plochy.
55'
Po obrovských zmatcích v obraně Realu Sociedad měla Barcelona velkou šanci, ale Gavi nedokázal dostat míč do sítě, stejně jako Lewandowski.
54'
Barcelona na druhé straně po sražené Dembélého střele zahrávala rohový kop, ale ani nedostala míč před branku soupeře.
54'
VAR posvětil rozhodnutí sudího na hřišti a pokračuje se tak za stavu 1:1.
53'
Domácí se už mocně radovali z vedoucí branky, která měla padnout ze standardní situace. Jenže rozhodčí neuznává gól kvůli ofsajdu.
51'
Ronald Araújo dostává žlutou kartu za to, že držel za dres unikajícího Kuba.
50'
Martín Zubimendi se dobře vrátil, aby zastavil nebezpečnou akci Barcelony. Následně byl faulovaný záložník Realu Sociedad David Silva.
48'
Ferrán Torres skončil na zemi, ale faulován nebyl, takže domácí budou moci vhazovat.
47'
Ter Stegen našel nízkým výkopem až Lewandowského ve středu pole. Toho však rukama zadržel Zubimendi.
46'
Máme tady druhý poločas. Oba týmy do něj nastoupily v nezměněných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:03.
První poločas je minulostí, Real Sociedad zatím hraje doma s Barcelonou nerozhodně 1:1. Barcelona měla raketový start do utkání, hned v první minutě se z útočné akce prosadil svým prvním gólem v dresu Barcelony Robert Lewandowski. Domácí se však rychle oklepali a už v šesté minutě odpověděli, prosadil se Alexander Isak. I dál byl zápas bohatý na šance, Real Sociedad mohli poslat do vedení Merino nebo David Silva, ale oba vychytal Ter Stegen. V závěru měl ještě šanci Lewandowski, ale se svou hlavičkou neuspěl.
45+3'
45+2'
Barcelona rozehrála rohový kop na krátko. Až po několika přihrávkách centroval De Jong a našel hlavu Lewandowského. Ten však neskóroval.
45+1'
V samém závěru poločasu se po míči za obranu hnal Gavi, ale jako první byl nakonec u balónu brankář Remiro.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Následnému rohovému kopu se Barcelona ubránila.
44'
Tentokrát se už domácím jejich útočná akce povedla a na jejím konci byl zakončující David Silva. Jeho střelu k tyči však Ter Stegen dokázal skvěle vyrazit.
43'
Real Sociedad se už delší dobu nedostal před branku Barcelony a nepovedlo se mu to ani po Kubově přihrávce.
42'
Před branku domácího týmu letěl zajímavý centr, ale Garcíova hlavička byla nepřesná.
41'
Všechno se opět stěhuje před branku Realu Sociedad, protože Barcelona bude mít po faulu Le Normanda standardní situaci. Francouzský obránce dostává žlutou kartu.
40'
Hráči San Sebastianu se nakonec dokázali rychle stáhnout pod míč a akci Barcelony zastavili.
39'
Rozhodčí ponechává hráčům Barcelony výhodu, takže hosté mohou rychle spěchat nahoru.
37'
Hra se rychle přesunula zase na opačnou stranu a roh kopala také Barcelona. Ale ani v tomto případě z toho zakončení mezi tři tyče nebylo.
36'
První rohový kop Realu Sociedad nebyl moc nebezpečný, Ter Stegen mohl zůstat v klidu.
35'
Isak se vřítil do šestnáctky, avšak ze střeleckého úhlu byl obranou Barcelony vytlačen. Poté do něj skluzem zajel García, ale bylo to čisté.
35'
Barcelona má držení míče 61 %. Zatím jí to ale stačí jen na průběžný nerozhodný stav.
34'
Dlouhá přihrávka na Isaka byla až příliš dlouhá a míč v pohodě sebral Ter Stegen.
32'
Martín Zubimendi centrem hledal Isaka. Ten se snažil z pravé strany pokutového území střílet z první, ale míč mu nesedl na kopačku.
31'
Barcelona zahrávala druhý rohový kop zápasu, ale Dembélého centr nebyl příliš povedený.
30'
Barcelona je v utkání mnohem víc na míči a snaží se útočit postupnými akcemi. Real Sociedad se naopak snaží spoléhat na rychlé brejky.
28'
Ferrán Torres byl poslán na trávník nepovoleným způsobem, takže k míči se dostane Barcelona.
27'
Isak našel výborným pasem Merina, jehož střelu však dokázal Ter Stegen vyrazit. Pak ještě dorážel Kubo, ale ten branku netrefil.
26'
Aritz Elustondo si nyní splnil své obranné povinnosti a alespoň přibrzdil akci Barcelony. Ta ještě bude vhazovat.
24'
Ferrán Torres dostal dobrou přihrávku a zpoza vápna rychle vypálil levačkou. Branku domácích ale o kousek minul.
24'
Mikel Merino dostal vynikající přihrávku za obranu Barcelony, ale nemohl pokračovat ve hře, protože byl v ofsajdu.
22'
Barcelona zahrávala standardní situaci, Dembélého centr ale našel jen rukavice brankáře Remira.
21'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Aritz Elustondo).
20'
Remiro se snažil dlouhým nákopem hledat Isaka, ale včas z branky byl Ter Stegen, který byl u míče jako první.
19'
Zajímavý útok domácích skončil přihrávkou na Merina, ten už chtěl střílet, ale k tomu nedostal prostor.
17'
Na trávníku zůstává ležet Balde, který byl zasažen míčem do obličeje. Určitě ale bude v pořádku.
16'
Utkání má zatím výborné tempo. Oba týmy už jednou skórovaly a stále se snaží hrát velice aktivně.
14'
Před branku Barcelony centroval Aritz Elustondo, ale kapitán Realu Sociedad nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
13'
Trochu nečekaně nakonec rozhodčí nechávají být a pokračuje se ve hře.
12'
Zcela mimo hru byl do obličeje zasažen Dembélém Aihen Muñoz. Tohle může být pro hráče Barcelony problém, protože tam byl jeho aktivní pohyb loktem.
10'
Dva nebezpečné centry letěly před branku Realu Sociedad, s oběma si ale domácí obrana poradila.
9'
Po rychlé akci Barcelony se ke střele dostal španělský reprezentant v dresu Barcelony Ferrán Torres. Jeho pokud byl sražen na rohový kop.
9'
Ter Stegen vyběhl hodně daleko z branky, aby odkopl míč před Isakem, nakonec se ale stejně dodatečně mával ofsajd.
8'
Na střely na branku je to 1:1 a na góly taktéž.
6'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí se oklepali velice rychle a je vyrovnáno! Nádherný gól střílí ALEXANDER ISAK, který si naběhl na míč za obranu a pak krásným obloučkem i s pomocí teče Garcíi přehodil brankáře Ter Stegena. Bez asistence.
5'
Brankář Realu Sociedad Álex Remiro rozehrál hodně nepřesně, jeho přihrávka skončila v autu.
4'
Barcelona drží míč jasně pod svou kontrolou, hráči Realu Sociedad jsou nuceni běhat bez něj.
3'
Pro domácí je tohle hodně studená sprcha, uvidíme, jak rychle se z ní dokáží oklepat.
1'
Hosté se už v první minutě dostávají do vedení! Domácí se trochu zapomněli vepředu a Barcelona toho využila. Balde našel před brankou ROBERTA LEWANDOWSKÉHO a ten vstřelil svůj první gól za Barcelonu a zároveň první gól Barcy v této sezóně. Asistence: Alejandro Balde.
1'
Domácí mužstvo začíná nebojácně a hned pořádně zatlačilo favorizovanou Barcelonu až do jejího pásma.
1'
Domácí Real Sociedad dnes bude hrát ve svých tradičních pruhovaných modro-bílých dresech, Barcelona se dnes představí celá ve žlutém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, což znamená, že utkání španělské LaLigy již brzy začne.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo (C), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino – D. Silva – Isak, Kubo.
Náhradníci: Zubiaurre – Barrenetxea, Gorosabel, Guevara, Cho, Illarramendi, Karrikaburu, Navarro, Olasagasti, J. Pacheco, Turrientes, U. González.
Trenér: Alguacil

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Araújo, Christensen, García XII, Balde – Pedri, de Jong, Gavi – Dembèlé, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Alba, Aubameyang, Depay, Fati, Kessié, Piqué, Pjanić, Raphinha, S. Roberto.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Montero – López, Moreno.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byla ve vzájemných zápasech těchto dvou týmů úspěšnější Barcelona, která vyhrála oba duely. Nejprve na domácím hřišti 4:2 a poté 1:0 na stadionu Realu Sociedad.
FC Barcelona

Barcelona prožívá hodně složité období. Klub na tom není ekonomicky hodně peněž, pere se s obrovskými dluhy. Minulé léto například kvůli tomu přišel i o Lionela Messiho. Letos finanční trable Barcelony pokračují, přesto je klub velmi aktivní na přestupovém poli a jako posily přivedl takové hvězdy jako Andreas Christensen, Franck Kessie, Raphinha, Robert Lewandowski a Jules Koundé. Barcelona dlouho nevěděla, jestli ovšem dokáže nové posily zaregistrovat, protože nesplňovala finanční nároky LaLigy co se týče platu hráčů. Nakonec musela prodat 24,5 % Barca Studios, což jí umožnilo zaregistrovat všechny hráče kromě stopera Koundého. Aby dostala Barcelona na soupisku i Francouze, bude potřebovat někoho prodat nebo snížit plat některým jiným hráčům. Barcelonu už v průběhu léta opustili Clement Lenglet a Riqui Puig. V samotné sezóně bude mít Barcelona i přes finanční těžkosti znovu velké ambice a ráda by získala zpátky ligový titul. V první kole katalánský celek zrovna nepřesvědčil, když jen remizoval 1:1 doma s týmem Rayo Vallecano.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad je ambiciózním baskickým celkem, jehož cílem pro tuto sezónu je jednoznačně umístění na příčkách, zajišťujících evropské poháry. V minulé sezóně Real Sociedad obsadil šesté místo, takže ho čeká na podzim skupinová fáze Evropské ligy. Klub ze San Sebastianu sice přes léto neposiloval tak vehementně jako jeho dnešní soupeř, ale také on pár hráčů přivedl. Na přestup si klub pořídil teprve 18letého útočníka z francouzského Angers Mohameda-Ali Choa, záložníka Braise Méndeze ze Celty Vigo a Takefusu Kuba z Realu Madrid. Ten se hned v prvním kole LaLigy uvedl gólem, když zařídil svému týmu vítězství 1:0 na hřišti Cádizu. Real Sociedad naopak opustili mimo jiné Adnan Januzaj, Alexandr Sorloth, Rafinha, Jose Willian, on Guridi, Jeremy Blasco nebo Mathew Ryan.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 2. kola LaLigy mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a FC Barcelona. Zápas se odehraje v Reale Areně v San Sebastianu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.