La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Mallorca - 19. října 2022   20:00

Real Sociedad
4' Merino (Méndez)
1:0
(1:0)
Remiro – Gorosabel (75. Le Normand), Elustondo (C), J. Pacheco, Rico – Méndez (82. Illarramendi), Merino, Guevara (65. Car. Fernández), D. Silva (66. Zubimendi) – Kubo (75. Navarro), Sörloth.
Zubiaurre – Barrenetxea, Jo. Gómez, U. González, Karrikaburu, Turrientes, Zubeldia.
Ortiz Arias – Villaseñor Julián, Estevez Iglesias
Reale Arena (San Sebastián)
27 085 diváků
Mallorca
Rajković – Maffeo, Russo (77. Grenier), Raíllo (C), Nastasić, G. González – Da. Rodríguez (72. Lee Kang-in), Battaglia (77. A. Sánchez), de Galarreta – Án. Rodríguez (77. Prats), Ndiaye.
Román – Baba, Copete, J. Costa, Cufré, Gayá, Lago Junior, Valjent.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek středečního večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9.
Mužem zápasu se stává střelec jediné branky Mikel Merino.
Zápas je u konce, Real Sociedad dokázal doma porazit Mallorku 1:0. Domácí vstoupili do zápasu skvěle, už ve čtvrté minutě rozvlnil po pohledné akci síť Mikel Merino. Mallorca byla nejblíž vyrovnání ve 13. minutě, jenže Ángel Rodríguez trefil z voleje jen břevno branky Realu Sociedad. Následně měl na opačné straně velkou šanci zvýšit na 2:0 Kubo, ale nepřekonal Rajkoviče. Ve druhém poločase byla Mallorca aktivnějším týmem a několikrát i sahala po vyrovnání, pokaždé jí ale kousek chyběl. Nejblíž byla v 58. minutě, kdy dostal míč do branky Amath Ndiaye, rozhodčí ale nakonec kvůli jeho faulu gól na popud VARu odvolal.
90+7'
90+6'
Matija Nastasić se sice protlačil k hlavičce, ale Álex Remiro neměl problém s tím, aby míč ve výskoku zachytil.
90+5'
Amath Ndiaye hledal přihrávkou do vápna Abdóna Pratse, ten ale nakonec na jeho pas nedosáhl.
90+4'
Domácí se provinili faulem ve středu pole, pokračovat s míčem na kopačkách tak budou moci hráči Mallorky.
90+2'
Mallorca kombinuje na útočném polovině, ale zatím tomu chybí větší rychlost a překvapivý moment.
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Nyní se domácím povedlo dostat míč na útočnou polovinu hřiště a budou se snažit tam zůstat co nejdéle.
88'
Talk hostů neustává, Real Sociedad se zřejmě bude muset obávat o své vítězství až do poslední minuty.
87'
Z pravé strany centroval do nebezpečného prostoru Ríllo, dobrou defenzivní hlavičku ale předvedl Merino.
85'
Amath Ndiaye se dostal k odraženému míči a vystřelil zevnitř pokutového území. Álex Remiro dokázal pohotově zasáhnout.
84'
Mallorca se bez větších potíží rohovému kopu ubránila a opět může myslet na útok.
83'
Po delší době se dopředu vrhli také domácí. A Robert Navarro dokázal vybojovat rohový kop.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Asier Illarramendi.
81'
Clément Grenier to přehnal s důrazem a vidí žlutou kartu.
81'
Tentokrát už se domácí ubránili přesvědčivěji a odkopli míč do bezpečí.
80'
Znovu se dostal do velké šance Amath Ndiaye, ale ani tentokrát se z gólu neraduje, bude to jen další roohvý kop.
80'
Ani pátý rohový kop se ale neujal, první střela Ndiayeho byla zablokovaná a dorážka Sáncheze pak sražená na rohový kop.
79'
Mallorca stále prahne po vyrovnání a nyní bude mít šanci z dalšího rohového kopu.
77'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Franco Russo, přichází Clément Grenier,
ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Antonio Sánchez,
ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Abdón Prats.
76'
Mallorca je v posledních minutách směrem dopředu velmi aktivní. I nyní hlavičkoval Ángel Rodríguez, tentokrát však nepřesně.
75'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Robert Navarro,
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Robin Le Normand.
74'
Po centru pro změnu z pravé strany se k hlavičce sice dostal Ángel Rodríguez, jeho zakončení ale nebylo dobře umístěné.
73'
Pablo Maffeo posílal z levé strany ostrý centr do vápna, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.
72'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Lee Kang-in.
71'
Střídající Carlos Fernández se snažil najít ve vápně Merina, střelce jediné branky tohoto zápasu ale nenašel.
70'
Po rohovém kopu se sice dostali domácí do zakončení, ale střela to byla velmi nepřesná.
68'
Hráči Realu Sociedad jsou nastěhovaní na polovině soupeře, zatím ale daleko od jeho branky.
66'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Martín Zubimendi.
65'
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Carlos Fernández.
64'
Pablo Maffeo dostává za nedovolený zákrok žluté napomenutí.
62'
Gól nakonec skutečně neplatí! Rozhodčí v souboji Ndiayeho s Elustondem našel nějaký faul.
61'
Rozhodčí se jde podívat na monitor. To nevěstí nic moc dobrého pro Mallorku.
60'
Gól byl sice na hřišti uznán, ale ještě celou situaci zkoumá VAR. Řeší se případný faul Ndiayeho, který celé akci předcházel.
58'
Mallorca právě vstřelila branku!
Hosté se radují z vyrovnávací branky! Prosazuje se senegalský útočník Mallorky AMATH NDIAYE, který běžel s míčem velmi dlouho sám, dostal se až do vápna a celou akci zakončil přesnou střelou k tyči.
56'
Andoni Gorosabel už si ve vápně připravoval míč ke střele, nakonec se k ohrožení branky Mallorky ale nedostal.
54'
Další rohový kop směřoval svým centrem rovnou na branku a Rajkovič tak musel boxovat míč.
53'
Po rohovém kopu rozehraném na krátko střílel z velkého úhlu Brais Méndez. Predrag Rajković si ale dal pozor.
52'
Alexander Sörloth byl v pokutovém území v palebné pozici, ale ještě se rozhodl přihrávat před branku. Tuhle jeho přihrávku ale odvrátil na rohový kop Rodrigo Battaglia.
51'
Ander Guevara se stává prvním hráčem napomínaným žlutou kartou.
51'
Zdá se, že Aritz Elustondo bude v pořádku a hned se může zapojit do rohového kopu domácích.
50'
Aritz Elustondo zůstal po souboji s Maffeem ležet na zemi, právě domácí fotbalisté ale pokračují ve hře.
49'
Vypadá to, že i druhý poločas bude pořádně propršený, hustý déšť tento zápas provází už od samotného začátku.
48'
Centrovaný míč se k Merinovi nedostal, dříve se k němu dostal brankář Predrag Rajković.
47'
Dnešní utkání sleduje 27 085 diváků.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy v nezměněných základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:15.
První poločas je minulostí, Real Sociedad vede na domácím hřišti nad Mallorcou 1:0. Domácí vstoupili do zápasu skvěle, už ve čtvrté minutě rozvlnil po pohledné akci síť Mikel Merino. Mallorca byla nejblíž vyrovnání ve 13. minutě, jenže Ángel Rodríguez trefil z voleje jen břevno branky Realu Sociedad. Následně měl na opačné straně velkou šanci zvýšit na 2:0 Kubo, ale nepřekonal Rajkoviče.
45+1'
45'
Mallorca má v závěrečných minutách prvního poločasu více ze hry, uvidíme, jestli to k něčemu povede.
44'
Hosté si poté ještě vytvořili po centru do vápna menší tlak, nakonec z toho ale bude jen rozehrávka od branky Remira.
43'
Aut Mallorky měl směřovat až do šestnáctky Realu Sociedad, míč ale dokázal odhlavičkovat Merino.
42'
Mallorca se po delší době opět podívala i s míčem na polovinu soupeře. Ještě bude pokračovat autovým vhazováním.
40'
Predrag Rajković se nebál jít mimo svou branku, aby zastavil akci Realu Sociedad ještě v zárodku.
38'
Rajkovič předvedl pohodový zákrok proti střele Alexandera Sörlotha z velké vzdálenosti.
37'
Diego Rico už se k centru nedostal, nedokázal udržet míč na hrací ploše.
36'
Real Sociedad má dnes zatím velkou územní převahu i více šancí. Zatím z nich ale vytěžil jen jeden gól.
34'
Silvův centrovaný míč směřoval na zadní tyč, ale šance z toho nakonec nebyla, protože Mikel Merino se k míči nedosstal.
33'
Domácí ubránili rohový kop a poté šli do rychlého protiútoku. Ten nakonec zakončil Méndez a po jeho tečované střele to bude znovu roh.
32'
Centr před branku Realu Sociedad také směřoval a vše bude ještě pokračovat rohovým kopem.
31'
Mallorca má k dispozici standardní situaci, může míč poslat centrem až do vápna.
30'
Domácí se raději dopustili taktického faulu, aby zastavili akci Mallorky.
29'
Domácí nevyužili další obrovskou šanci na skórování! Predrag Rajković vyrazil střelu z dálky jen před sebe, nikdo z domácích ale nedokázal rychle reagovat a míč dorazit do brány.
27'
Tentokrát už to hosté zvládli mnohem lépe a míč dostali na polovinu hřiště.
26'
Pokračovalo se rohovým kopem Realu Sociedad a následovat bude ještě jeden po nedorozumění v obraně Mallorky.
25'
Gólovou šanci měl na svých kopačkách Takefusa Kubo! Už měl před sebou jen brankáře Rajkoviče, míč však napálil jen přímo do něj.
24'
Také Real Sociedad se dokázal rohovému kopu ubránit.
23'
Hra se zase rychle přesunula na opačnou stranu a rohový kop budou mít pro změnu hosté.
22'
Domácí rozehráli rohový kop na krátko a nic nebezpečného z toho už poté nebylo.
21'
Díky svému důrazu se Kubo dostal ke střele z úhlu a málem překvapil Rajkoviče. Je z toho rohový kop.
20'
Na centrovaný míč Silvy si naskakoval Alexander Sörloth, pár centimetrů mu ale chybělo.
19'
Kubo se dopustil nedovoleného zákroku, rozehrávat budou hosté.
17'
Giovanni González se k centru z pravé strany nedostal a následně se dopustil útočného faulu. Hosté ale v posledních minutách hrají aktivně.
15'
Domácí se prvnímu rohovému kopu Mallorky v tomto utkání dokázali ubránit.
14'
Po střele Daniho Rodrigueze budou hosté kopat roh.
13'
Mohlo být vyrovnáno! Dani Rodríguez našel krásnou přihrávkou ve vápně Ángela Rodrígueze, a ten trefil z voleje břevno branky Realu Sociedad!
11'
Tentokrát už se dostal Kubo dokonce do zakončení, jeho střela zpoza vápna ale neměla razanci.
10'
Takefusa Kubo se k centru z levé strany nedostal, neprosadil se přes dvojici hráčů Mallorcy.
9'
Do předu se chtěl vydat Ángel Rodríguez, ale čistým způsobem ho dokázal ubránit Aritz Elustondo.
7'
Nyní se však Pachecovi vůbec nepovedla přihrávka, míč skončil v autu, a první možnost zaútočit tak budou mít hosté.
6'
Mallorca je i po inkasovaném gólu přikovaná na vlastní polovině hřiště.
4'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí vstupují do utkání nejlepším možným způsobem a rychle se dostávají do vedení! Na rohový kop si naskočil MIKEL MERINO a neomylně ji hlavou poslal do sítě. Asistence: Brais Méndez.
3'
Takefusa Kubo nachystal míč na střelu pro Mendeze. Po jeho tečované střele se bude kopat rohový kop.
2'
Domácí to hned zkoušeli dlouhým nákopem, ale Davidu Silvovi kousek chyběl, aby na míč hlavou dosáhl.
1'
Domácí Real Sociedad bude dnes hrát v pruhovaných modrobílých dresech, Mallorca se představí v černé variantě dresů.
Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu, zápas za malou chvíli začne.
Začátek zápasu se zatím odkládá. Hráči obou týmů se už ale pomalu připravují na příchod na hřiště.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Elustondo (C), J. Pacheco, Rico – Méndez, Merino, Guevara, D. Silva – Kubo, Sörloth.
Náhradníci: Zubiaurre – Barrenetxea, Car. Fernández, Jo. Gómez, U. González, Illarramendi, Karrikaburu, Le Normand, Navarro, Turrientes, Zubeldia, Zubimendi.
Trenér: Alguacil

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Russo, Raíllo (C), Nastasić, G. González – Da. Rodríguez, Battaglia, de Galarreta – Án. Rodríguez, Ndiaye.
Náhradníci: Román – Baba, Copete, J. Costa, Cufré, Gayá, Grenier, Lago Junior, Lee Kang-in, Prats, A. Sánchez, Valjent.
Trenér: Aguirre

Rozhodčí: Ortiz Arias – Villaseñor Julián, Estevez Iglesias.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóny se tyto dvě mužstva utkala ve dvou ligových zápasech. a obě vyhrál Real Sociedad. Nejprve na domácím hřišti 1:0 a poté 2:0 na hřišti Mallorcy. Mallorca naposledy porazila Real Sociedad v roce 2012.
RCD Mallorca

Mallorca je menším španělským ostrovním klubem, pro který je jediným cílem klidná záchrana. V minulé sezóně se Mallorca v nejvyšší soutěži udržela na poslední chvíli, když se zachránila o jediný bod. Začátek aktuálního ročníku se Mallorce povedl, po devíti kolech jí patří dvanácté místo se ziskem devíti bodů. Tři poslední zápasy však Mallorca nevyhrála, naposledy prohrála doma 0:1 se Sevillou. Venku zatím Mallorca odehrála čtyři ligová utkání s bilancí jedné výhry, dvou remíz a jedné porážky. Naposledy remizovala 1:1 na hřišti Elche.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad je tradičním baskickým klubem, který neodmyslitelně patří k nejvyšší španělské soutěži. Jeho minimální ambicí je umístění v horní polovině tabulky, nejraději by se pak rovnou probojoval do pohárové Evropy. Stejně jako se mu to povedlo v minulé sezóně, díky čemuž nyní hraje základní skupiny Evropské ligy. V domácí soutěži je Real Sociedad po devíti kolech na pěkném pátém místě tabulky a je o skóre zaostává za třetím Atléticem Madrid. Na kontě má 19 bodů. Poslední čtyři zápasy San Sebastian vyhrál, naposledy 2:1 na hřišti Celty Vigo. Doma má Real Sociedad ze čtyř zápasů bilanci dvou výher, jedné remízy a jedné porážky, naposledy vyhrál 1:0 nad Villarrealem.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 10. kola LaLigy mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a RCD Mallorca. Zápas se odehraje v Reale Areně v San Sebastiánu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.