La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Real Betis - 30. října 2022   21:00

0:2
(0:0)
Real Betis
86' Cruz  (Moreno) • 90+3' B. Iglesias  (Moreno)
Real Sociedad
Remiro – Gorosabel, J. Pacheco, Le Normand (71. Elustondo), Rico – Zubimendi – Méndez, P. Marín (60. Navarro), Merino – Sörloth (85. Karrikaburu), Car. Fernández (71. Magunazelaia).
Arana, Zubiaurre – Guevara, Illarramendi, Turrientes, Zubeldia.
Iglesias Villanueva – Bueno Mateo, Fernández González
Reale Arena (San Sebastián)
Real Betis
R. Silva – Sabaly, Pezzella, E. González, Moreno – Akouokou (89. José), Guardado (C) – Henrique (57. Cruz), Canales, Fékir (71. Carvalho) – B. Iglesias.
Bravo, Martín – Miranda, Montoya, Loren, Ruibal, Ruiz.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 22:16.
Lepší vstup do utkání měl Real Sociedad, který na několik minut dostal Betis pod velký tlak. Nejblíže k brance měl nejprve Merino a poté hlavně ve 13. minutě Fernández, jeho střela však skončila na tyči. Poté už k vidění moc dalších šancí nebylo. Betis dokonce neměl v první půli na kontě ani jednu střelu na branku. Také ve druhém poločase byli domácí lepším týmem. Další dvě šance měl aktivní Fernández a jednu Navarro, výborného Silvu ale ani jeden z nich nepřekonal. Když už to vypadalo, že vše směřuje k bezbrankové remíze, dokázali se prosadit hosté, v 86. minutě se trefil po rychlém brejku střídající Juan Cruz. V nastaveném čase pak výhru Betisu pečetil Borja Iglesias.
Mužem utkání se stává Álex Moreno, který dnes přihrál na oba góly Betisu Sevilla.
90+6'
90+5'
Na závěr zápasu ještě došlo k rozmíšce, po které vidí žlutou kartu Mikel Merino a Andrés Guardado.
90+5'
Real Betis je pro hráče San Sebastianu v poslední době hodně neoblíbeným soupeřem. Real Sociedad tomuto soupeři nedokázal včetně tohoto zápasu už čtyřikrát po sobě vstřelit branku.
90+3'
Real Betis právě vstřelil branku!
Vypadá to, že o vítězi je definitivně rozhodnuto, po rychlém brejku našel Moreno ideální přihrávkou před brankou útočníka BORJU IGLESIASE, a tomu už jen stačilo poslat míč do prázdné branky. Asistence: Álex Moreno.
90+3'
Domácí zahrávali rohový kop, ale předvedli jen centr, který byl špatný, velmi přetažený.
90+2'
Brais Méndez postal další centr do šestnáctky, Edgar González však dokázal míč hlavou odvrátit.
90+1'
Po dalším míči do vápna Betisu zahrál jeden z hráčů Betisu rukou, ale tady o penaltě nemůže být řeč.
90+1'
Na hlavě měl vyrovnání Jon Magunazelaia, jeho hlavičku však fenomenálním zákrokem vyrazil Rui Silva.
90'
Real Sociedad se ještě určitě nadechne k závěrečnému tlaku. Začít ho může standardní situací.
89'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Paul Akouokou, přichází Willian José.
88'
Paul Akouokou nebude moci pokračovat a už pomalu kráčí ze hřiště.
87'
Na zemi nyní zůstává ležet Paul Akouokou a zatím se mu nechce zpět na nohy. Postihly ho křeče.
86'
Hosté byli sice pod tlakem, nyní se ale radují z gólu na 1:0! Hosté využili volnějšího prostoru mezi zálohou a obranou Realu Sociedad k rychlému útočnému výpadu. Moreno nakonec našel přihrávkou ve vápně úplně volného JUANA CRUZE, který se trefil prudkou přízemní střelou přesně k tyči. Asistence: Álex Moreno.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Jon Karrikaburu.
83'
Míč posílal do šestnáctky Betisu Mikel Merino, nebylo to ale nic, s čím by si hosté nedokázali poradit.
82'
Po faulu Iglesiase budou domácí zahrávat standardní situaci.
81'
Před námi je posledních deset minut zápasu. V posledních minutách mají více ze hry domácí, uvidíme, jestli se jim nakonec povede vstřelit rozhodující gól zápasu.
80'
Robert Navarro už se chystal střílet, ale čistě mu míč odebral Germán Pezzella, který byl následně sám faulován.
79'
Další faul domácí fotbalisté spáchali v okolo středové čáry na záložníka Williama Carvalha.
78'
Po faulu na Iglesiase budou ze středu pole rozehrávat fotbalisté Realu Betis.
77'
Centr Betisu ze standardní situace z pravé strany skončil jen v moci brankáře Álexe Remira.
76'
Za faul na unikajícího Sabalyho dostává žlutou kartu domácí obránce Jon Pacheco.
76'
Dá se ale říci, že hosté touhle standardkou pohrdli, protože ji rozehráli hodně špatně. Pak ještě střílel Cruz, branku ale netrefil.
75'
Sergio Canales byl faulovaný a Betis má k dispozici zajímavou standardní situaci.
74'
Real Sociedad se snaží trochu vylákat hráče Betisu z jejich obranné ulity a proto stahují míč dobrovolně až na svou polovinu.
73'
Tento rohový kop obranu Betisu nijak výrazněji neproměnil a nakonec vyústil až v útočný faul domácích.
72'
Robert Navarro posílal hodně prudký centr před branku, Edgar González ho však dokázal srazit na rohový kop.
71'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Jon Magunazelaia,
ze hřiště odchází Robin Le Normand, přichází Aritz Elustondo.

ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází William Carvalho.
70'
Ve vápně Betisu skončil na zemi Robin Le Normand, ani tady se ale penalta pískat nebude.
69'
Tlak Realu Sociedad bude pokračovat, domácí budou zahrávat rohový kop.
68'
Robert Navarro sice dostal míč do vápna, ale předkopl si ho příliš daleko před sebe a tím pádem o něj i přišel.
67'
Z pravé strany centroval Andoni Gorosabel a na zadní tyči hlavičkoval Carlos Fernández. Ani tentokrát ale nedokázal překonat zatím bezchybného brankáře Ruie Silvu.
65'
Nabil Fékir upadl v šestnáctce San Sebastianu na trávník, penaltu ale pro Betis nezískal. Naopak dostává žlutou kartu za přifilmovaný pád.
65'
Borja Iglesias je dnes velmi těsně bráněn, nemá to vůbec jednoduché. Nyní se sice ke střele dostal, ta byla ale zablokovaná.
64'
Z velké dálky se do míče opřel domácí záložník Mikel Merino, i on ale trefil jen prostředek branky, kde byl Silva připraven.
63'
Centrovaný míč před branku Betisu odvrátil akrobatickým způsobem Germán Pezzella.
62'
Carlos Fernández nabil míč na střelu Robertu Navarrovi, jeho střela však mířila jen přesně na brankáře Silvu.
61'
Míč už byl podle rozhodčích v zámezí, takže akce Sociedadu je přerušena a vhazovat budou hosté.
60'
ze hřiště odchází Pablo Marín, přichází Robert Navarro.
59'
Fekirův centr z následné standardní situace nebyl dobrý, žádného z jeho spouhráčů nenašel.
59'
Robin Le Normand dostává za přidržení dresu Iglesiase po zásluze žlutou kartu.
58'
Fernández našel pěknou kolmou přihrávkou Méndeze, který posílal prudký míč před branku. Ten však skončil jen v moci brankáře Silvy.
57'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Juan Cruz.
57'
Rohový kop si vyzkoušeli také hráči Betisu. Rozehrán byl na první tyč, ale nakonec se stočil jen do zámezí.
56'
Hosté se dokázali ubránit i tomuto rohovému kopu a i nadále tak přetrvává bezbrankové skóre tohoto zápasu.
55'
Před brankou Betisu teď bude živo, domácí totiž budou zahrávat rohový kop.
54'
Borja Iglesias docela tvrdě sestřelil Robina Le Normanda a může být rád, že unikl žluté kartě.
53'
Luiz Henrique předvedl spíše prudký centr než střelu na branku, míč každopádně Remiro chytil do svých rukavic.
52'
Standardní situace Realu Sociedad nebyla pro branku Betisu vůbec nijak nebezpečná.
51'
Edgar González nepustil k míči Carlos Fernández a za svůj faul dostává žlutou kartu.
50'
Luiz Henrique se rozhodl o překvapivou střelu z velké dálky, pro Remira to byl jednoduchý zákrok.
49'
Na druhé straně se do dobré šance dostal Carlos Fernández, ale ani svou druhou šanci v tomto zápase neproměnil, vychytal ho Silva.
47'
Guardado našel pěknou přihrávkou za obranou Sociedadu Fekira, ale toho krutě zradilo zpracování a míč mu utekl do autu.
46'
Během poločasové přestávce nešlo k žádným změnám v základních sestavách obou týmů.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je za námi, Real Sociedad zatím hraje doma s Realem Betis bez branek. Lepší vstup do utkání měl Real Sociedad, který na několik minut dostal Betis pod velký tlak. Nejblíže k brance měl nejprve Merino a poté hlavně ve 13. minutě Fernández, jeho střela však skončila na tyči. Poté už k vidění moc dalších šancí nebylo. Betis dokonce nemá na kontě ani jednu střelu na branku.
45+1'
45'
Martín Zubimendi šel do výskoku v souboji o míč s Iglesiasem a byl přitom faulován.
43'
Carlos Fernández si nyní vůbec nerozuměl se svými spoluhráči a poslal přihrávku do prostoru, kde vůbec nikdo nebyl.
42'
Betis rozehrál svůj rohový kop na krátko. Poté se s míčem dostal do vápna Fekir, ale jeho střelecký pokus byl zablokován.
40'
Další akce Realu Sociedad končí ofsajdem, ve kterém se nacházel útočník Carlos Fernández.
38'
Fernandez hledal přihrávkou do vápna Sörlotha, ale míč na něj neprošel, skvělý obranný zákrok předvedl Edgar González.
37'
Další akce Betisu započíná až od brankáře Silvy. Real Sociedad opět vysunuje svůj pressing.
35'
První žlutou kartu utkání dostává Pablo Marín za celkem zbytečný faul ve středu pole na Sabalyho.
33'
Fekirova přihrávka směrem dopředu byla nepřesná, akce Beitsu skončila vlastně už v zárodku.
32'
Centr Sörlotha byl hodně nepovedený, Merinovi chybělo hodně, aby se na jeho konce dostal.
31'
Po Marínově přihrávce vypálil z velké dálky Brais Méndez, jeho rána ale mířila hodně vysoko nad břevno.
29'
Faulů bohužel i dál přibývá, tentokrát se provinili zase pro změnu hráči Betisu.
28'
Po dalším faulu, tentokrát uprostřed hřiště, budou rozehrávat hosté.
27'
Další akce Betisu už k zakončení nedospěla, a to kvůli útočnému faulu.
26'
Rohový kop hlavou odvrátil Mikel Merino, nakonec ale přeci jen došlo i k zakončení. Paul Akouokou ale hradbu těl před sebou nepropálil.
24'
Betis si vybojoval první rohový kop zápasu, konkrétně se to povedlo Sergiu Canalesovi.
22'
Nabil Fékir reklamoval, že byl těsně před vápnem faulován, rozhodčí byl ale jiného názoru, takže se pokračuje ve hře.
21'
Borja Iglesias vypomáhal v rozehrávce obráncům a byl při této činnosti faulován.
19'
Centr San Sebastiánu z pravé strany byl velice nepřesný, od branky tak bude vykopávat brankář Rui Silva.
18'
Z ničeho nic mohl Real Betis gólově udržet! Iglesias už mohl střílet, ale hlavou ještě přiklepl míč na Henriqueho. Ten však z voleje branku netrefil.
17'
Betis si chce trouchu ulevit od tlaku soupeře, tak se snaží kombinovat na své polovině hřiště. Domácí ale poměrně vysoko napadají.
15'
Na Merinův centr do vápna si naskakoval Carlos Fernández, ale k hlavičce se nedostal.
14'
Martín Zubimendi se dopustil faulu ve středu pole, rozehrávat budou hosté.
13'
Velkou šanci na otevření skóre měl útočník Realu Sociedad Carlos Fernández, který svou křížnou střelou levačkou trefil tyč branky Betisu!
11'
Rico opět nedostal přes zatím výborného Sabalyho centr před branku Realu Betis.
10'
Otevřít skóre zápasu mohl po dobrém centru z pravé strany Pablo Marín, kousek mu ale chyběl, aby poslal míč na branku.
9'
Youssouf Sabaly už dnes podstoupil několik hodně náročných soubojů u pravé postranní čáry a zatím to zvládá dobře a nedovolil domácím dostat se do žádné větší šance.
7'
Začátek zápasu zatím jednoznačně patří domácím, hosté se s míčem prakticky nedostávají za polovinu hřiště.
6'
Další přihrávka domácího týmu do pokutového území Betisu směřovala na Rica, dobře se mu ale postavil do cesty Youssouf Sabaly a nechal se faulovat.
4'
Poprvé si na míč sáhl alespoň nohama brankář Betisu Rui Silva, prošla k němu nepřesná přihrávka domácích.
4'
Ani tato akce ale střelou na branku neskončila, rozhodčí si všiml ruky, kterou zahrál Alexander Sörloth.
3'
Domácí jsou ale i nadále v úvodu utkání aktivnější a znovu obléhají pokutové území Betisu.
2'
Diego Rico měl v plánu poslat míč do vápna z levé strany, zůstalo nakonec ale jen u úmyslu.
1'
Domácí Real Sociedad bude hrát ve svých tradičních modro-bílých dresech, hráči Betisu se dnes představí v oranžových dresech.
Hráči obou mužstev už nastupují na hřiště, utkání již za pár desítek sekund začne.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, J. Pacheco, Le Normand, Rico – Zubimendi – Méndez, P. Marín, Merino – Sörloth, Car. Fernández.
Náhradníci: Arana, Zubiaurre – Elustondo, Guevara, Illarramendi, Karrikaburu, Navarro, Turrientes, Zubeldia, Magunazelaia.
Trenér: Alguacil

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Pezzella, E. González, Moreno – Akouokou, Guardado (C) – Henrique, Canales, Fékir – B. Iglesias.
Náhradníci: Bravo, Martín – Carvalho, Cruz, Miranda, Montoya, Loren, Rober, Ruibal, Ruiz.
Trenér: Pellegrini

Rozhodčí: Iglesias Villanueva – Bueno Mateo, Fernández González.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva týmy utkaly třikrát. V lize skončilo první utkání domácí výhrou Betisu 4:0 a to druhé bezbrankovou remízou na hřišti Realu Sociedad. Ve čtvrtfinále domácího poháru pak Betis vyhrál v San Sebastiánu 4:0.
Real Betis

Real Betis je jedním ze dvou klubů sídlících v andaluském městě Sevilla. Historicky je sice úspěšnější místní FC Sevilla, v současné době je na tom ale lépe Betis. Ten stejně jako jeho dnešní soupeř hraje Evropskou ligu a zároveň bojuje o účast v příští sezóně Ligy mistrů. Betis má aktuálně na kontě 20 bodů a v tabulce je pátý jen o dva body za čtvrtým místem. Jeho forma však šla v poslední době lehce dolů, z posledních pěti ligových zápasů vyhrál jen jediné a naposledy prohrál doma 1:2 s Atléticem. Chuť si zpravil ve čtvrtek, když ve skupině Evropské ligy porazil 1:0 Ludogorec.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad je tradičním baskickým klubem, které mu se momentálně výborně daří a zatím to vypadá, že bude v této sezóně atakovat pohárovou Evropu, tak jako tomu bylo v minulém ročníku, ve kterém si vybojoval Evropskou ligu. Zatím Real Sociedad bojuje dokonce o Ligu mistrů, s 22 body na kontě je aktuálně čtvrtý v tabulce. Naposledy Real Sociedad překvapivě nestačil na Valladolid, na jehož hřišti prohrál 0:1. Je to jediná porážka z posledních deseti zápasů ve všech soutěžích, zbývajících devět San Sebastian vyhrál, naposledy v Evropské lize 2:0 na hřišti Omonie.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 12. kola LaLigy mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Real Betis. Zápas se odehraje v Reale Areně v San Sebastiánu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.