La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Valladolid - 5. února 2023   18:30

0:1
(0:0)
Valladolid
73' Larin  (L. Pérez)
Real Sociedad
Remiro – Zubeldia, Zubimendi, Le Normand, Rico (46. A. Muñoz) – R. Navarro (62. Oyarzabal), P. Marín (84. C. Fernández), Illarramendi (C) (77. Olasagasti), Kubo – Barrenetxea (46. Méndez), Sörloth.
Zubiaurre – Turrientes, Ande. Martín, U. González.
Reale Arena (San Sebastián)
32214 diváků
Valladolid
Masip (C) – L. Pérez, J. Sánchez, Hongla (84. al-Jámiq), Olaza – K. Pérez (67. Aguado), Monchu – Plata (85. Rosa), Plano (59. I. Sánchez), Machís – León (58. Larin).
Asenjo – Weissman, Escudero, Fresneda, D. Torres.

Po Realu Madrid dnes překvapivě také prohrál Real Sociedad, který před svými fanoušky nestačil na Valladolid. Domácí byli lepší a měli několik velkých šancí, jenže ani jednu nevyužili a po přestávce je za to potrestal střídající Cyle Larin. Konečný výsledek dalšího překvapení. Real Sociedad 0 Valladolid 1.
90+5'
90+5'
Carlos Fernández viděl žlutou kartu a to je asi konec.
90+4'
Za pár okamžiků se rozeběhne poslední minuta nastavení a Darwin Machís vyvážel míč podél levé postranní čáry. Valladolid je hodně blízko vítězství.
90+2'
Cyle Larin viděl žlutou kartu za faul na půlící čáře, vůbec mu to ale nevadí, jeho gól je zatím nadále vítězný.
90+1'
Takefusa Kubo si teď naběhl uprostřed šestnáctky na přiťuknutí od spoluhráče, který mu pěkně nechal míč, jenže domácí útočník vypálil bez přípravy vysoko nad.
89'
Jeden z hostí se vzápětí ocitl sám před brankářem, jenže Álex Remiro jeho přízemní pokus vyrazil a praporek pomezního rozhodčího poté vylétl nahoru.
88'
Cyle Larin se ocitl na pravé straně šestnáctky v téměř nulovém úhlu a před bránu poslal nádherný oblouček, jenže škoda, že na vzdálenější levé tyči nebyl spoluhráč.
85'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Lucas Rosa.
84'
ze hřiště odchází Martin Hongla, přichází Džawád al-Jámiq.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Pablo Marín, přichází Carlos Fernández.
81'
Brais Méndez se mohl postarat o vyrovnávací gól, jenže k nelibosti domácích fanoušků hlavičkoval po centru z levé strany vysoko nad bránu hostí. Valladolid vede.
80'
Mallorca už porazila 1:0 Real Madrid, zatímco Girona stejným výsledkem Valencii. Z vítězství se tedy dnes radovaly vždy domácími týmy, tady to tak ale nevypadá.
79'
Brais Méndez unikal podél levé postranní čáry a byl faulován. Domácí se ale po rychlém rozehrání k ničemu nedostali a naopak byli o míč velmi rychle připraveni.
78'
Domácí se ihned po gólu dožadovali odpískání faulu a nutno dodat, že se opravdu zřejmě jednalo o šlapák či nebezpečnou hru vysokou nohou. Gól ale zůstal platný.
77'
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Jon Ander Olasagasti.
73'
Real Valladolid právě vstřelil branku! Luis Pérez nádherně odcentroval z pravé strany hřiště a CYLE LARIN ještě lepší hlavičkou ze středu šestnáctky zamířil k pravé tyči! Valladolid tak vede nad domácími 1:0! Asistence: Luis Pérez.
72'
Monchu byl hodně nepříjemně dohrán u postranní čáry a nyní se vrátil zpět na hrací plochu. Blíží se konec.
69'
Asier Illarramendi dostal žlutou kartu za ostrý zákrok, po kterém musel být vzápětí jeden z hostů ošetřen.
67'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Álvaro Aguado.
66'
A znovu Takefusa Kubo, který vypálil levačkou na ose hřiště zpoza šestnáctky a Jordi Masip se prolétl vzduchem, aby míč chytil! Stále 0:0.
64'
Takefusa Kubo napřáhl na pravé straně hřiště mezi dvěma protihráči k prudké přízemní střele a Jordi Masip ji na přední tyči sítě skvěle vyrazil!
63'
Cyle Larin se řítil sám na bránu po dlouhém pasu za obranu, jenže slabou přízemní střelou trefil pouze brankáře! Vzrušení ale bylo zbytečné kvůli ofsajdu.
62'
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Mikel Oyarzabal.
59'
Alexander Sörloth teď vypálil nádherně zpoza šestnáctky a jeho prudká přízemní technická střela levačkou těsně minula vzdálenější tyč!
59'
ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Iván Sánchez.
58'
ze hřiště odchází Sergio León, přichází Cyle Larin.
57'
Robert Navarro teď rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval ve výskoku o zem Alexander Sörloth, ovšem pouze do náruče brankáře.
56'
Záložník Asier Illarramendi vyrážel na ose hřiště do nebezpečného protiútoku a zezadu ho poslal rukama k zemi Óscar Plano. Stejná situace ale v opačném gardu.
55'
Valladolid rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč poslal centr, kde byl jeden z hostujících hráčů dobře pokryt a domácí hlavou míč odvrátili.
54'
Sergio León spěchal za míčem u levé postranní čáry a zezadu ho poslal rukama k zemi Martín Zubimendi. Hra byla přerušena. Standardní situace pro fotbalisty hostí.
53'
Alexander Sörloth byl faulován ve středovém kruhu, Real Sociedad poté dostal výhodu, ze které nevytěžil nic. Domácí protiútok zpomalili a vzápětí o míč přišli.
52'
Dnešní utkání sleduje 32214 diváků.
49'
Takefusa Kubo mohl ještě přihrávat doprava, kde byl úplně volný Igor Zubeldia, jenže se rozhodl vypálit zpoza šestnáctky a jeho střelu zablokoval J. Sánchez.
48'
Óscar Plano hodně často přichází s domácím útočníkem do kontaktu a byl to tedy právě on, kdo v posledním osobním souboji před pár okamžiky poslal čistě k zemi.
47'
Takefusa Kubo se snažil dvakrát vypálit na pravé straně šestnáctky hostí z úhlu, jeho první střela ale byla zablokována, zatímco ke druhé se vůbec nedostal.
46'
ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Aihen Muñoz.
46'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Brais Méndez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Real Sociedad měl během prvního poločasu tři slibné šance, jenže Takefusa Kubo, Asier Illarramendi ani Alexander Sörloth se prosadit nedokázali. Poslední jmenovaný trefil v největší šanci zápasu tyč. Skóre po prvním poločase duelu. Real Sociedad 0 Valladolid 0.
45+1'
45'
Darwin Machís zpracovával míč na levém křídle u postranní čáry a ostrými saněmi ho pěkně trefil Ander Barrenetxea. Hlavní rozhodčí neváhal a udělil mu kartu.
43'
Do konce prvního poločasu zbývají odehrát necelé tři minuty plus drobné nastavení a domácí fanoušci si zatím nemohli zakřičet gól, stejně jako ti Valladolidu.
42'
Robert Navarro rozehrál standardní situaci a na přední tyč poslal prudký přízemní centr, který byl hosty na přední tyči poté bez problému odvrácen do bezpečí.
40'
Robert Navarro si chtěl u levého rohového praporku chytře obhodit protihráče, jenže debující Martin Hongla se s ním nemazlil a za ostrý zákrok viděl žlutou kartu.
38'
Óscar Plano zřejmě vyvolal celou situaci a od hlavního rozhodčího vzápětí viděl žlutou kartu. Stav je 0:0.
37'
Takefusa Kubo byl faulován ostře, jenže hra plynula dál a zákrok, který předvedl Darwin Machís, zůstal bez povšimnutí. Na hřišti se poté strhla menší potyčka.
34'
Alexander Sörloth dostal uprostřed šestnáctky nádhernou přihrávku za obranu a byl úplně sám, míč ale po zemi poslal do levé tyče! Stále 0:0!
32'
Asier Illarramendi si naběhl na nádherný centr Roberta Navarra ze standardní situace a na přední tyči hlavičkoval těsně mimo! Málem 1:0.
31'
Takefusa Kubo si hodil u pravé postranní čáry míč dobře do pohybu a Lucas Olaza ho ihned sestřelil. Žlutá karta.
30'
Téměř půlhodina za námi a skóre se stále nezměnilo. Real Sociedad je mírně aktivnější a už měl jednu slibnou šanci, jenže Takefusa Kubo ji nevyužil. Stále bez gólu.
28'
Robert Navarro tedy rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč poslal centr, po kterém Asier Illarramendi hlavičkoval pouze do náruče brankáře.
27'
Alexander Sörloth unikal podél levé postranní čáry a zezadu ho stáhl k zemi Javier Sánchez. Žlutá karta.
24'
Óscar Plano poté vyrážel na ose hřiště do rychlého protiútoku a zezadu ho nepříjemně dojel Diego Rico.
23'
Sergio León si naběhl uprostřed šestnáctky na pěkný přízemní centr z levé strany a snažil se zakončit bez přípravy, jenže zamířil přímo do náruče brankáře.
22'
Zpětný centr z rohového kopu poté žádné nebezpečí nepřinesl, přestože našel jednoho z hostujících hráčů. Gonzalo Plata byl v šestnáctce drobně držen, ale nic.
21'
Gonzalo Plata se snažil znovu prosadit na pravém křídle, a přestože neuspěl, alespoň vybojoval rohový kop, na který míč pak odkopl vracející se Robin Le Normand.
19'
Takefusa Kubo se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho prudká střela skončila na zdi. Alexander Sörloth se poté dostal k odraženému míči, ale ne střele.
18'
Martín Zubimendi založil útočnou akci Realu Sociedad a Takefusa Kubo byl faulován v blízkosti šestnáctky. Bude to volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice. Gól?
17'
Gonzalo Plata se snažil něco vymyslet na pravém křídle po rychlém protiútoku Valladolidu, jenže tam byl úplně sám a jeho centr byl domácími odvrácen na vhazování.
15'
Hosté vybojovali na levém křídle rohový kop, který s velkou prodlevou rozehráli nakrátko. Do šestnáctky poté přišel dobrý centr ze hry a kvůli ofsajdu byl zbytečný.
12'
Domácí Takefusa Kubo se dostal na levé straně šestnáctky ke střele a jeho přízemní pokus těsně minul vzdálenější pravou tyč! První příležitost.
11'
Sergio León si řekl pohybem o dlouhý kolmý pas, který měl také mířit na něj, jenže byl příliš dlouhý a domácí brankář Álex Remiro mohl vzápětí v klidu rozehrávat.
10'
Ze zápasu uběhlo téměř úvodních deset minut a zatím marně čekáme na nějakou slibnou brankovou příležitost na jedné nebo druhé straně. Skóre duelu je stále 0:0.
6'
Robert Navarro byl zřejmě hráčem, který se snažil na ose hřiště prosadit mezi dvěma protihráči a jedním z nich byl zatažen za dres. Standardní situace domácích.
4'
Darwin Machís upadl na levé straně šestnáctky, jenže rozhodčí zůstal klidný a pokračovalo se ve hře. Hostující útočník mával rukama naprosto zbytečně. Hraje se.
3'
Gonzalo Plata mohl na ose hřiště vyvést míč, jenže se nakonec rozhodl pro zpětnou přihrávku do středu. Hosté nicméně pokračovali ve snažení a získali roh.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zubeldia, Zubimendi, Le Normand, Rico – R. Navarro, P. Marín, Illarramendi (C), Kubo – Barrenetxea, Sörloth.
Náhradníci: Zubiaurre – C. Fernández, Oyarzabal, A. Muñoz, Turrientes, Méndez, Ande. Martín, U. González, Olasagasti.
Trenér: Imanol Alguacil Barrenetxea

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, J. Sánchez, Hongla, Olaza – K. Pérez, Monchu – Plata, Plano, Machís – León.
Náhradníci: Asenjo – Aguado, Weissman, al-Jámiq, Escudero, I. Sánchez, Larin, Fresneda, D. Torres, Rosa.
Trenér: Juan José Rojo Martín

Rozhodčí: Pablo Gonzalez Fuertes. Asistenti: Israel Barcena Rodriguez, Alfredo Rodriguez Moreno. Čtvrtý rozhodčí: Guillermo Conejero Sanchez. VAR: David Medie Jimenez. AVAR: Jorge Figueroa Vazquez.
Real Valladolid

Valladolid prohrál tři venkovní utkání za sebou, když v Copa del Rey nestačil na Alavés a v lize poté prohrál s Mallorcou a Atléticem Madrid, přičemž ve všech třech zápasech vyšel střelecky naprázdno. Není se třeba divit, že se nachází na 17. místě o bod před zónou sestupu.

Real Sociedad vyhrál sedm zápasů ve všech soutěžích za sebou a kdo jiný také mohl jeho sérii ukončit, než Barcelona nebo Real Madrid. Byl to katalánský klub, který San Sebastian porazil ve čtvrtfinále Copa del Rey. Utkání proti Realu Madrid v lize poté skončilo bez gólu.
Dvacáté kolo La Ligy vyvrcholí večerním šlágrem mezi Barcelonou a Sevillou, ještě předtím nás ale čeká zápas dvou týmů z opačných pólů tabulky. Real Sociedad usiluje o účast v základní skupině UEFA Champions League, zatímco Valladolid usilovně bojuje o záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.