La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Villarreal - 9. října 2022   18:30

Real Sociedad
33' Méndez (Merino)
1:0
(1:0)
Remiro – Sola, Elustondo (C) (81. Le Normand), J. Pacheco, A. Muñoz – Zubimendi – Méndez (81. Turrientes), D. Silva (74. Car. Fernández), Merino – Kubo (87. Navarro), Sörloth (74. Cho).
Zubiaurre – Zubeldia, Rico, Illarramendi, Guevara, Karrikaburu, U. González.
Grado – Becerril, Santaursula
Reale Arena (San Sebastián)
32 689 diváků
Villarreal
Rulli – Femenía (81. Mándí), Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Pino (46. Morales), Parejo, Capoue, Coquelin (64. Baena) – Lo Celso (81. Chukwueze), Danjuma (46. Jackson).
Reina, Jörgensen – Mojica, Morlanes, Cuenca, Moreno.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 21:18.
Očekávané utkání dvou předních týmů španělské nejvyšší soutěže ovládl Real Sociedad, který na domácím stadiónu zdolal Villarreal nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Jediný gól střetnutí padl ve 33. minutě, kdy Mikel Merino vyslal pas za obranu na Braise Méndeze, jenž z levé strany šestnáctky prostřelil Rulliho mezi nohama. Velkou příležitost navýšit náskok měl v 59. minutě Alexander Sörloth, ten ovšem gólmana nepřekonal ani nadvakrát. Vítězství domácího celku je zasloužené, protože hlavně směrem dozadu odehrál výborné utkání. Álex Remiro si připsal jediný zákrok až v poslední nastavené minutě, s křižnou střelou Moralese si hravě poradil.

Svěřenci kouče Alguacila se díky vítězství posunuli na šestou příčku před Valencii a Osasunu. Villarreal zůstává devátý, na dnešního soupeře ztrácí čtyři body.
90+4'
90+3'
Tak přeci jen Álex Remiro alespoň jeden zákrok připsal! José Luis Morales vystřelil z pravé strany velkého vápna na zadní tyč, brankář míč vyrazil před sebe. Jeden ze stoperů posléze odpálil balón na roh, z nějž se Villarreal vyrovnání nedočkal, ve vzdušném prostoru kraloval Martín Zubimendi.
90+2'
Hosté sice jsou na míči, ale na vlastní polovině, kde jen těžko dosáhnou kýženého vyrovnání. Je dost pravděpodobné, že Álex Remiro získá čisté konto bez jediného zákroku.
90+1'
Carlos Fernández nejprve výborně odstavil tělem Daniho Pareja, jenže přiběhl druhý protihráč Alfonso Pedraza, který se před něj natlačil a domácí žolík ho skluzem poslal k zemi. Faul a žlutá karta pro španělského útočníka.
89'
Na jedničku zafungoval v obraně Álex Sola. Stáhl se k Álexi Baenovi, před nímž odhlavičkoval kulatý nesmysl do zámezí.
88'
Příliš dlouho otálel za hranicí velkého pokutového území se zakončením Étienne Capoue. Přeskočil ho Martín Zubimendi, Francouz konkurenta posléze nedovoleně podrazil.
87'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Robert Navarro.
86'
Zajímavou nahrávku obdržel Álex Baena, jenže míč dostihl mimo palebnou pozici. Akci ale nezabalil a odcentroval na střed, kde Robin Le Normand přehlavičkoval Chukwuezeho.
85'
Raúl Albiol chtěl hrát směrem dopředu, jenže neměl na koho. Proto se otočil čelem k vlastní bráně a vypomohl si pasem na Rulliho.
84'
Brejk žluté ponorky neměl dlouhého trvání. Pau Francisco Torres vyslal dlouhý nákop na Samuela Chukwuezeho, ten míč definitivně zpracoval až za postranní čárou.
83'
Mikel Merino postupoval společně s Carlosem Fernándezem proti dvěma protihráčům. Jeho čitelnou nahrávku vystihl Étienne Capoue.
82'
Álex Sola nezastavil rozběhnutého Josého Luise Moralese. Pověsil se mu ale na záda a držel ho do té doby, dokud jej nepovalil k zemi. Pravý bek domácího celku je dalším hráčem se žlutou kartou na kontě.
81'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Benat Turrientes.
81'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Samuel Chukwueze.
81'
ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Ajsa Mándí.
81'
ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Robin Le Normand.
80'
S prudkou přihrávkou si Jackson neporadil, ovšem míč chytře pustil za sebe na Giovaniho Lo Celsa, toho čistým způsobem odzbrojil Álex Sola.
79'
Odražený míč doputoval doleva těsně za velké vápno na Álexe Baenu, jenž vyzkoušel centr, balón však nasměroval mimo dosah Jacksona.
78'
Pozdě byl Pau Francisco Torres v souboji s Mikelem Merinem. Stoper domácího záložníka podrazil dávno po odehrání balónu, žlutá karta je logickým vyústěním.
77'
Zápas se hodně kouskuje, což samozřejmě vyhovuje spíše domácímu celku. Na polovině hřiště si nedovolenými prostředky pomohl Étienne Capoue.
76'
Takefusa Kubo vybojoval a míč a dal s dobrých třicet metrů ve sprintu s balónem u kopaček. Následně zkusil průnikový pas na nově příchozího spoluhráče, Mohamed-Ali Cho na hrací předmět neměl nárok dosáhnout.
75'
Zbytečná žlutá karta pro domácího kapitána Aritze Elustonda. Španěl chtěl obrat Nicolase Jacksona, jenže vystrčenou pravou nohou místo hraní míče bolestivě soupeři přišlápl pravý kotník.
74'
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Mohamed-Ali Cho.
74'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Carlos Fernández.
73'
Zhruba z dvaceti metrů vyzkoušel štěstí Étienne Capoue. Míč ovšem netrefil vůbec dobře, vynesl se vysoko nad břevno.
72'
Útok Villarrealu neměl dlouhého trvání. José Luis Morales obdržel těžký pas do vnitra pokutového území, míč zpracoval jenom pro protihráče.
71'
Pod tlakem si Giovani Lo Celso poradil velmi dobře. Argentinec si tělem pokryl kulatý nesmysl a bránící Martín Zubimendi soka fauloval.
70'
Domácí kombinují a podle očekávání nikam nespěchají. Balón si vyměňují kolem poloviny hřiště, hosté aktuálně působí bezradným dojmem.
69'
Po malou domů si Gerónimo Rulli doběhl mimo velké vápno. Zvolil poté odvážnou přihrávku k levé lajně na Pedrazu, míč projel těsně kolem pravé nohy atakujícího Sörlotha.
68'
Žlutá karta i na druhé straně, jmenovitě pro Braise Méndeze. Autor zatím jediného gólu střetnutí stáhl Capoueho s jasným cílem zastavit brejk, snaha hrát míč byla nulová.
67'
Vysoký presink Davida Silvy nepřinesl kýžené ovoce. Ofenzivní záložník domácího celku sice vyvinul velký tlak na Torrese, kterého ale posléze fauloval.
66'
Zkušený David Silva zkoušel z poměrně velkého úhlu zakončovat přímo na bránu. Nedokázal ovšem míč nasměrovat přes dobře postavenou čtyřčlennou zeď.
65'
Kartónek žluté barvy si vykoledoval hostující kapitán Raúl Albiol. Povoleným způsobem nedokázal vystihnout kličku Kuba, protihráče posléze v poslední chvíli stáhl za dres k zemi.
64'
Velké problémy měl Álex Sola s dotírajícím Nicolasem Jacksonem. Dokonce ztratil stabilitu, ale bleskově se zvednul zpátky na nohu a míč před útočníkem odkopl do zámezí.
64'
ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Álex Baena.
62'
Pro dlouhý obranný odkop Aritze Elustonda si Gerónimo Rulli vyběhl až na hranici velkého vápna, míč bez problémů schoval do rukavic.
61'
Přenesení hry se Kiku Femeníovi vůbec nepovedlo. Viděl na levé lajně úplně volného Francise Coquelina, jenže míč usměrnil do zámezí.
60'
Rohový kop nebezpečí pro hostující svatyni neznamenal. Pau Francisco Torres výrazně přehlavičkoval Aritze Elustonda a balón poslal mimo pokutové území.
59'
Pojistku na vedení mohl a měl dát Alexander Sörloth. Obdržel světovou přihrávku za obranu od Davida Silvy. Nor vyzkoušel lob, ale Rulli soupeře výborně vystál a zakročil levou rukou, dorážku téhož hráče vytěsnil mimo tři tyče pro změnu pravou rukou.
58'
Aktivně hrající Alexander Sörloth si chtěl míč zpracovat na prsa, ale kulatý nesmysl adresoval pouze k Raúlu Albiolovi, ten sáhl k dlouhému odkopu.
57'
Za hosty nebezpečně zahrozil Giovani Lo Celso. Pravou stranou se prodral až do vápna, aby ve finále vyslal křižnou střelu jen těsně vedle brány.
56'
Krásně se Alexander Sörloth prosmýkl mezi oběma stopery, jenže posléze si dal míč příliš daleko před sebe, místo zakončení mu balón sebral z pod nohou včas reagující Rulli.
55'
Na žluté karty máme vyrovnáno. David Silva fauloval na polovině hřiště s jasným cílem zamezit slibně se rozvíjejícímu brejku soupeře.
54'
Álex Remiro měl co dělat, aby si poradil se zpracováním poměrně prudké malé domů. Nakonec hrál doprava na Solu těsně před presujícím Capouem.
53'
Hostující forvard Nicolas Jackson se vyšplhal vysoko do vzduchu, jenže se za sebe ohnal pravou rukou a tou trefil do obličeje Elustonda. Útočný faul.
52'
Alexander Sörloth zakončoval tváří v tvář brankáři, avšak byl si sám moc dobře vědom, že se v době Silvovy nahrávky nacházel za posledním obráncem, takže by případný gól neplatil.
51'
Akce domácího celku byla o poznání nebezpečnější. a stříleným centrem zleva sprintoval Alexander Sörloth a nechybělo moc, aby míč nasměroval do odkryté pravé části brány, balón těsně minul.
50'
Zdviženou pravou rukou se Dani Parejo omluvil za nepovedenou nahrávku Giovannimu Lo Celsovi, jenž míč dostihl těsně za postranní čárou.
49'
Étienne Capoue byl tím, kdo do pokutového území vyslal centr. Pau Francisco Torres se dostal k hlavičce, z velkého záklonu ovšem poslal míč vysoko nad břevno.
48'
Faulem se provinil Mikel Merino. Stalo se tak zhruba pět metrů za polovinou hřiště, tedy daleko na to, aby se dalo uvažovat o přímé střele.
47'
Jak se dalo očekávat, tak domácí kouč Alguacil žádnou změnu v sestavě neudělal, zatímco trenér Emery sáhl hned ke dvěma střídáním. Bude zajímavé sledovat, jestli čerstvá krev přinese oživení hry hostujícího mužstva.
46'
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází José Luis Morales.
46'
ze hřiště odchází Arnaut Danjuma, přichází Nicolas Jackson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První poločas zápasu mezi Realem Sociedad a Villarream přinesl jediný gól, o nějž se postaralo aktivněji hrající domácí mužstvo. Stalo se tak ve 33. minutě, kdy Mikel Merino vymyslel na levou stranu šestnáctky parádní oblouček za obranu a skluzující Brais Mendéz poslal Rullimu balón do sítě mezi nohama. Fotbalisté žluté ponorky musí ve druhé půli výkon výrazně zlepšit, jinak nemají šanci pomýšlet na bodový zisk.
45+2'
45+1'
Poslední útok úvodního dějství patřil žluté ponorce. Dani Parejo vyslal po levém křídle Arnauta Danjumu, pětadvacetiletý Nizozemec neuspěl kličkou na střed proti Elustondovi.
44'
Giovani Lo Celso chtěl nafilmovat penaltu příliš okatě. Teatrálně spadl na zem v momentě, kdy Jon Pacheco dávno stáhl pravou nohu k tělu. Grado pro herecký výkon Argentince neměl pochopení, za simulování mu udělil žlutou kartu.
44'
Útočným faulem se prezentoval Brais Méndez. Autor zatím jediného gólu pořádně znepříjemnil život Alfonsu Pedrazovi, ve finále ho ale zezadu podrazil.
43'
Výsledkem nedorozumění mezi Aritzem Elustondem a Alexanderem Sörlothem je odkop od brány hostujícího celku. Norský forvard pozdě pochopil úmysl kapitána o oblouček za defenzivní linii.
42'
Mikel Merino si rozmyslel zakončení, místo toho volil nahrávku na levé křídlo, kam si sběhl Takefusa Kubo. Japonec si kolem Femeníi vytvořil prostor pro střílený pas, který nasměroval na protihráče Albiola.
41'
Hosté zkouší zklidnit utkání kombinací na obranné polovině. Domácí se ovšem vydali na vysoký presink, čímž soupeři celou situaci pořádně znepříjemňují.
40'
Za dlouhým nákopem Martína Zubimendiho sprintoval Alexander Sörloth. Balónu se nedočkal, do vzduchu se totiž pověsil Raúl Albiol a hlavou sklepl míč pro Coquelina.
39'
Naštěstí to vypadá, že domácí hráč bude v pořádku. Za postranní čárou už se hlásí o návrat na hrací plochu, zranění na jeho pohybu patrné není.
38'
Aihen Muñoz ustál souboj s Yeremim Pinem, jenže bolesti přetrvávaly, takže se domácí bek nakonec položil na trávník, čímž donutil arbitra Grada k přerušení hry.
37'
Zpětnou přihrávku dostal domácí gólman Álex Remiro. Dovolil si zpracování, druhým dotekem přenesl hru na levou stranu téměř až k polovině hřiště na volného Merina.
36'
Vytáhnout se spoluhráči se zapomněl Kiko Femenía, takže nahrávka na Kuba nesměřovala do ofsajdu, japonskému fotbalistovi ovšem zakončení z otočky nevyšlo.
35'
Na rychlou odpověď si dělal zálusk Étienne Capoue. Kličkou k pravé lajny vyřadil ze hry Elustonda, jenže za ním byl ještě Pacheco, ten již soka úspěšně zpacifikoval.
33'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Přímo z rohu sice domácí neudeřili, ale akce pokračovala dál a na jejím konci je kýžený vedoucí gól! Mikel Merino vymyslel parádní oblouček za obranu. BRAIS MENDÉZ si pohlídal ofsajdovou past a z levé strany šestnáctky zakončil ve skluzu mezi nohy brankáře Rulliho.
33'
Centr na přední tyč nebyl dobrou volbou. Alfonso Pedraza si tento prostor pohlídal a kulatý nesmysl odhlavičkoval mimo pokutové území.
32'
Norský forvard Alexander Sörloth vymýšlel zajímavý průnikový pas na Takefusu Kuba, před nějž hodil skluz Kiko Femenía a míč odvrátil na roh.
31'
A další akce domácích. Už uvnitř vápna zpracovával balón Mikel Merino, v mírném záklonu vypálil levačkou vysoko nad břevno.
30'
David Silva stáčel centr do brány, což byla pobídka pro vyběhnutí Rulliho z brankové čáry, Argentinec ve výskoku schoval míč do rukavic.
29'
Rychlost Aihen Muñoz nabral velkou, ovšem centr mu vůbec nevyšel. Naštěstí pro něj míč lehce tečoval Yeremi Pino, takže domácí budou kopat roh.
28'
Domácí fanoušci by si určitě přáli gól svých oblíbenců, kteří působí aktivnějším dojmem, nicméně defenziva žluté ponorky zatím poměrně v klidu odolává soupeřovým nájezdům.
27'
Před Martínem Zubimendim se otevřel volný prostor. Domácí fotbalista uběhl pár metrů, aby posléze sáhl k centru, adresáta Sörlotha přehlavičkoval Raúl Albiol.
26'
Středem pokusil štěstí Mikel Merino. Měl před sebou posledního protihráče, leč na dobře pozičně stojícího Torrese nevyzrál.
26'
Po neodpískaném zákroku na Coquelina se na střídačce rozohnil hostující trenér Unai Emery, jemuž Grado za odměnu udělil žlutou kartu.
25'
Odpískání pokutového kopu se dožadoval Francis Coquelin. K lehkému kontaktu mezi ním a Aritzem Elustondem došlo, ale na penaltu to určitě nebylo.
24'
Gerónimo Rulli vyrobil obrovskou hrubku, ale okamžitě ji napravil! Malou domů si zpracoval, načež trestuhodně namazal Braisu Mendézovi. Protihráči ale výborně zmenšil střelecký úhel a lobu zabránil v úspěšném provedení.
23'
Potlesk fanoušků si vysloužil Aritz Elustondo. Domácí kapitán byl u letícího míče jako první, načež šikovně nastřelil Capoueho a získal do Real Sociedad aut.
22'
Kiko Femenía dlouho váhal s rozehrávkou, až ho nakonec dostala pod tlak dvojice domácích útočníků. Španělský bek si pomohl malou domů s Rullim.
21'
Ne příliš povedený centr hosté ubránili. Do protiútoku posléze vyrazil Giovani Lo Celso, jehož taktickým faulem zastavil Martín Zubimendi.
20'
Aihen Muñoz si pohybem řekl o balón a k levé lajně jej dostal. Vyzkoušel kličku na Yeremiho Pina, která vyšla tak na půl, domácí budou kopat roh.
19'
V defenzivě na jedničku zafungoval Alfonso Pedraza. Předskočil Davida Silvu a nechybělo moc, aby míč ještě udržel ve hře.
18'
Smyčka kolem vápna hostů se utahovala, jenže celou akci zazdil David Silva, zkušený Španěl nahrál mimo dosah stojícího Merina.
17'
Norský reprezentant Alexander Sörloth z prvního doteku zkoušel posunout hru do pravého křídla na Braise Méndeze, ten na míč těsně nedosáhl.
16'
Srdnatě bojoval Mikel Merino, ale byl si moc dobře vědom, že sám proti dvěma soupeřům nemá moc šancí na úspěch, nakonec jej obral Pau Francisco Torres.
15'
Po hlavičkovém souboji zůstal na trávníku ležet Raúl Albiol, jehož Takefusa Kubo neúmyslně trefil do nosu. Hra přerušena.
14'
Útočný faul odpískán Yeremimu Pinovi. Hostující fotbalista se hodně divil výroku rozhodčího, ale je fakt, že si proti Zubimendimu dost pomohl levou rukou.
13'
Kousek za velkým vápnem si připravil prostor ke střele Aihen Muñoz. Přízemní pokus prosvištěl o pár decimetrů vedle levé části brankové konstrukce.
12'
Na balónu opět domácí. Mikel Merino posouval balón po pravé lajně na Alexandera Sörlotha, který v rychlostním souboji prohrál s Raúlem Albiolem.
11'
Akce Villarrealu pokračovala rohovým kopem. Dani Parejo zakroutil centr na hranici malého vápna, ve vzduchu úřadoval Martín Zubimendi.
10'
V plné rychlosti Alfonso Pedraza odcentroval od levé lajny. Přetaženým balónem hledal Capoueho, jenž z voleje trefil clonícího soka.
9'
Dalekonosný projektil vyslal Álex Sola. Mířil přímo do středu brány, takže si Gerónimo Rulli připsal poměrně jednoduchý zákrok
8'
Svěřenci kouče Alguacila vybojovali standardku v podobě rohového kopu. Centr na přední tyč prodlužoval Mikel Merino pouze na hlavu protihráče.
7'
Přenesení hry doleva na Aihena Muñoze vyšlo na jedničku. Domácí hráč si pak zkusil posunout míč po levé lajně, cestu mu zkřížil rozběhnutý Raúl Albiol.
6'
Na polovině hřiště výborně zapracoval Brais Méndez. Dal si tělo před balón, načež se nechal nedovoleným způsobem povalit na trávník Torresem.
5'
Po pravé straně se do pokutového území procpal Takefusa Kubo. Do cesty s mu postavil Dani Parejo, jenž soka čistým způsobem odzbrojil.
4'
Fotbalisté Realu Sociedad zkouší štěstí trpělivou kombinací. Momentálně si vyměňují míč kolem poloviny hřiště, dále je kompaktní defenziva soupeře zatím nepustila.
3'
Slibně vypadající útok žluté ponorky zastavil útočným faulem Giovani Lo Celso. Míč si nepokryl vůbec dobře, načež si pomohl rukou proti Elustondovi.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modro-bílých dresech. Fotbalisté Villarrealu pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy žluté.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Sola, Elustondo (C), J. Pacheco, A. Muñoz – Zubimendi – Méndez, D. Silva, Merino – Kubo, Sörloth.
Náhradníci: Zubiaurre – Le Normand, Car. Fernández, Zubeldia, Rico, Cho, Turrientes, Illarramendi, Navarro, Guevara, Karrikaburu, U. González.
Trenér: Imanol Alguacil

Villarreal CF: Rulli – Femenía, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Pino, Parejo, Capoue, Coquelin – Lo Celso, Danjuma.
Náhradníci: Reina, Jörgensen – Morales, Mándí, Mojica, Jackson, Morlanes, Cuenca, Chukwueze, Baena, Moreno.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Grado – Becerril, Santaursula.
Villarreal CF

Podobně jako Real Sociedad, tak ani Villarreal v posledních týdnech neprohrává, jenže hlavně na domácí scéně převážně remizuje. Ziskem bodu hráči žluté ponorky odehráli poslední dva ligové zápasy, doma hráli 1:1 se Sevillou a souboj s Cádizem skončil bez branek. Emeryho družina působí v Evropské konferenční lize. V týdnu rozdrtila Austrii Vídeň 5:0, v tabulce je po třech zápasech s devíti body na první pozici.
Real Sociedad San Sebastian

Fotbalisté Realu Sociedad v dosavadním průběhu sezóny předvádí velmi dobré výkony. V tabulce se nachází na sedmém místě se ziskem třinácti bodů, v případě vítězství mohou poskočit na pátou příčku. Svěřenci kouče Alguacila před reprezentační přestávkou porazili 2:1 Espanyol a na vítězné vlně pokračují i po ní, když vyhráli 5:3 nad Gironou a v týdnu vyhráli 2:0 v Moldavsku nad Šeriffem Tiraspol. Po třech zápasech základní skupiny E v rámci Evropské ligy se Real Sociedad nachází na prvním místě se ziskem plného počtu devíti bodů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování 8. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Realem Sociedad a Villarrealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.