La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Valencia - 2. února 2023   21:00

Real
54' Asensio (Benzema) • 55' Vinícius Júnior (Benzema)
2:0
(0:0)
Real
Courtois – Na. Fernández, Militão (37. Carvajal), Rüdiger, Camavinga – Modrić (66. Valverde), Kroos (67. Tchouaméni), Ceballos – Asensio, Benzema (C) (61. Rodrygo), Vinícius Júnior.
Lunin, L. López – J. Vallejo, Hazard, Odriozola, Díaz.
Alberola – Sobrino, Hernández
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Paulista, Diakhaby, José Gayá (C) – Musah (76. F. Pérez), Guillamón, Almeida (70. Moriba), Castillejo (58. André) – Cavani (76. Cömert), Lino (71. Lato).
Rivero, Herrerín – Mosquera, J. Vázquez, Duro, Özkaçar, Guerra.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:17.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Real Madrid dokráčen k zisku třech bodů nad Valencií v poměru 2:0

Real vstoupil do utkání o něco aktivněji. Již v šesté minutě nebezpečně pálil Asensio, ale Mamardašviliho nepřekonal. Po dvaceti minutách byl v šanci znovu Marco Asensio, tentokrát však svou střelu opřel jen do obránce před sebou. Již v nastaveném čase první půle dostal míč do sítě Antonio Rüdiger po rohovém kopu. Po přezkoumání u videa však branka byla odvolána kvůli faulu Karima Benzemy. Navíc madridský celek přišel o zraněného Édera Militaa, kterého musel nahradit Carvajal.

Po změně stran obhájce titulu ještě přidal v ofenzivě. Nejprve po přihrávce Benzemy předvedl parádní ránu ze střední vzdálenosti Marco Asensio a poslal Real do vedení. O několik sekund později využil dlouhého sprintu k navýšení vedení Vinícius Júnior. Třetí branku měl na noze ihned poté i Benzema, ale neprostřelil soupeře. Zhruba dvacet minut před koncem přišla pohroma pro Valencii. Už tak bezmocný tým přišel po červené kartě o Gabriela Paulistu, který zcela zbytečně sestřelil Viníciuse.
90+3'
90+3'
Po přihrávce Rodryga mohl ještě z kroku pálit Asensio. Nyní jeho střela nebyla tak důrazná a ani se nevešla mezi tři tyče.
90+2'
Rodrygo byl na hranici pokutového území faulován. K exekuci standardní situace se sám postavil a pořádně prudkou ránou protáhl Mamardašviliho, který míč jen vyrazil nad břevno.
90'
Přesně na středové čáře srazil Tchouaméni k zemi Guillamóna. Hosté se přece jen ještě na moment dostanou k míči.
89'
Madridští vůbec nepouštějí soupeře k míči. Fanoušci Realu oslavují každou přesnou přihrávku a cítí, že zisk důležitých třech bodů je na dosah.
87'
Zčistajasna vystartoval do útoku Nacho. S Asensiem si dokázal poradit s úvodní obrannou linií, ale střela aktuálního kapitána neprošla do branky.
86'
Valverde si zkoušel narazit s Asensiem, ale už se míč do vápna nevrátil. Kombinace Realu pokračuje ve střední části trávníku.
85'
Parádní souhra na hranici vápna od Viníciuse a Tchouaméniho. Druhý jmenovaný poté ale trefil z blízkosti pouze obránce.
84'
Po Moribově dohrání skončil na trávníku Vinícius Júnior. Tentokrát ale hlavní rozhodčí faul nepískal. Real mohl pokračovat autovým vhazování.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Oslabená Valencia by musela předvést strhující finiš, aby ještě pomýšlela na body.
82'
Musah si sice balon kolem Camavingy posunul, ale pouze do zámezí. Vhazovat tak bude moci opět dvacetiletý Francouz ve službách Realu.
81'
Zpoza postranní lajny vhazoval Camavinga. Domácí se fotbalem baví, ale Asensiova pobídka na Rodryga není postrádala přesnost.
80'
Aktivita Realu pokračuje. S Ceballosem si narazil Vinícius, poté pokračoval v souhře Rodrygo, ale přihrávka do vápna už nepřišla.
78'
Mezi dva si to nyní namířil Rodrygo. Chtěl ještě míč prostrčit na Viníciuse, ale Gayá se stačil vrátit a přihrávce zamezil.
77'
Ve středu trávníku získal míč pro bílé Tchouaméni. Domácí se přesouvali více a více k brance Valencie, ale celou akci zbrzdil Asensio.
76'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Eray Cömert.
76'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Francisco Pérez.
75'
Madridští se pokoušejí co nejdříve využít početní výhodu. Valverde však svou ránu neumístil mimo dosah Mamardašviliho.
74'
Následně se ještě strhla strkanice, ale hlavní rozhodčí potrestal pouze Paulistu. Hosté budou dohrávat zhruba dvacet minut v deseti.
73'
Teď už ale přichází rovnou červená! Gabriel Paulista se nechal obhodit Viníciusem a poté ho plnou silou nakopl. Po zásluze opouští hostující stoper zápas předčasně.
72'
Do obličeje byl loktem trefen Vinícius. Foulquer se hned omlouval a neviděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
71'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Toni Lato.
70'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Ilaix Moriba.
69'
S Rodrygem si nahrál na levé straně Camavinga. Poté přišla přihrávka do vápna na Asensia, ale to už byla obrana Valencie připravena.
68'
Valencia rozehrával rohový kop. Nejprve odvrátil úvodní centr Rüdiger, ale poté se opřel do zakončení z krkolomné pozice Marcos André a tak tak, že nepřekvapil Courtoise.
67'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Aurélien Tchouaméni.
66'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Federico Valverde.
65'
Po zemi to nyní zkusil ze střední vzdálenosti Rodrygo. Střela bez rzance však jen prolétla kolem levé tyče.
64'
Po více než hodině hry vede Real Madrid nad Valencií o dva góly. V posledních minutách už ale tlak královského týmu opadá.
63'
Po brazilské souhře mezi Rodrygem a Viníciusem pokračoval v akci Asensio. Následně však ztratil míč a musel faulovat za žlutou kartu.
62'
Karima Benzema ihned po vystřídání odkulhal do útrob stadionu. To by byla pro Real druhá dnešní ztráta po Militaovi.
61'
ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Rodrygo.
60'
Valencia se pokouší uklidnit hru postupnou kombinací. Ani pomáhá si pouze fauly. Nyní za jeden takový inkasoval žlutou kartu Diakhaby.
58'
ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Marcos André.
57'
Madridští jsou při chuti. Tentokrát do úniku spěchal Modrić. Ten se rychlostně obrany nezbavil, ale dokázal vystrašit Mamardašviliho. Následně pálil z nebezpečné pozice i Benzema, ale trefil jen soupeře před sebou.
55'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet v rychlém sledu uniká do vedení o dva góly! VINÍCIUS JÚNIOR dnes zatím nepředváděl optimální výkon, ale nyní ukázal svou kvalitu. Po Benzemově nahrávce utekl obraně, dostal se s míčem až do vápna a lehce prostřelil Mamardašviliho.
54'
Real Madrid se dostává do vedení! Už to vypadalo, že po Viníciusově nahrávce bude zakončovat Benzema, ale ten byl na jeho pas příliš krátký. Akce ještě pokračovala na pravé straně. Benzema přihrál proti noze MARCU ASENSIOVI a ten vykouzlil fantastickou ránu ke vzdálenější tyči.
53'
Nacho se dostal pod tlak napadajících soupeřů. Na pomoc mu přispěchal Modrić, který raději ještě přihrál Courtoisovi až do malého vápna.
51'
Balon poskakoval na hranici pokutového území, ale než se Benzema zorientoval, tak ho dokázal odkopnout do bezpečí Mouctar Diakhaby.
50'
Po Camavingově nahrávce k Benzemovi se pískal ofsajd. Z opakovaného záběru však bylo jasně vidět pochybení pomezního rozhodčího.
49'
Po faulu na Ceballose rozehrával volný přímý kop Toni Kroos. Ke hlavičce se kromě Rüdigera tlačil také Benzema, ale jeden ze zmiňované dvojice se neprosadil.
48'
Viníciuse nedokázal na postranní lajně uhlídat Foulquer. Domácí se dostali do nadějné příležitosti, ale Benzema neměl příliš mnoho času na střelu.
47'
Druhý poločas rozehrál ze středového kruhu Karim Benzema. Domácí se chtěli okamžitě tlačit do útoku, ale zastavila jen nepřesnost Ceballose.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:08.
Hlavní sudí ukončil první poločase a hráči tak odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+6'
45+4'
Vše je jinak! Hlavní sudí se šel ještě na situace ve vápně podívat na video a pro faulu Benzemy odvolal gól Realu.
45+3'
Přece jen se v prvním poločase mění skóre. Po neodpískaném faulu na Foulquera rozehrávali domácí rohový kop. Na malém vápně si udělal trochu prostoru k hlavičce ANTONIO RÜDIGER a umístil míč přesně k tyči.
45+3'
Teď se zase mohou zlobit na sudího hosté. Foulquera viditelně přišlápl Camavinga, ale nepíská se.
45+2'
Kombinace madridského celku je až příliš pomalá. Kroos si sice vyměnil míč s Ceballosem, ale to už se stačila obrana Valencie stáhnout před vápno.
45'
Uprostřed trávníku se zmocnil míče André Almeida. Po kombinaci s Musahem dokázal vybojovat další roh pro Valencii.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u míče Karim Benzema. Od rohového praporku se však nedokázal prokličkovat do pokutového území, ale získal pro svůj tým alespoň autové vhazování.
43'
Ceballose nepříjemně dohrál po odkopu Musah. Hráči Realu se pokoušeli o odpískání faulu a udělení karty, ale to se nekoná.
42'
Po Linově ruce zhruba na pětadvaceti metrech od obrany rozehrávali domácí standardní situaci. Nakonec centroval na zadní tyč Toni Kroos, ale Camavingu nenašel.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. V posledních minutách tlak Realu lehce opadl. Ceballosova nahrávka sice našla na levé straně Viníciuse, ale ten byl obsazen.
40'
Na pozici Militaa se stáhl z pravého kraje Nacho. Carvajal bude hrát na svém obvyklém postu u postranní lajny.
39'
Samuel Castillejo zakroutil balon na první tyč, kde však dokázal hlavičkovat pouze domácí stoper Rüdiger. Courtois ani tentokrát zasahovat nemusel.
38'
Valencia rozehrávala od rohového praporku. Před Courtoise však míč přiletěl až po následném centru Castilleja. Následovat bude další roh.
37'
ze hřiště odchází Éder Militão, přichází Dani Carvajal.
36'
U Militaa to vypadá na vážnější zranění a brazilský stoper bude muset střídat. Na hrací plochu už se připravuje Carvajal.
35'
Tvrdý střet u postranní lajny. Militao se nezaviněně srazil s Linem a oba hráči zůstali na trávníku. Hlavní sudí hru přerušil a na hřiště přibíhají lékaři.
33'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Nacho Fernández. V rychlostním souboji nestačil na Musaha a na polovině trávníku musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
32'
Z většího úhlu zkoušel překvapit Mamardašviliho Edouard Camavinga. Po nahrávce Asensia však trefil jen boční síť.
31'
Už už to vypadalo, že by mohla zahrozit i Valencia. Průnikovou nahrávku adresoval Almeida Cavanimu, ale pětatřicetiletému Uruguayci chyběla proti Militaovi rychlost.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Územní převaha je jednoznačně na aktuálně druhém týmu ligové tabulky, ale finální fáze zatím Realu chybí.
29'
Benzema opět v roli nahrávače. Nyní dostal do šance lehkým přiťuknutím Viníciuse, ale brazilský útočník dnes nemá štěstí. Jeho pomalá rána nenadělala Mamardašvilimu žádné problémy.
28'
S Viníciusem spolupracoval na levé straně Ceballos. Poté se k balonu dostal Toni Kroos, který roztáhl hru na pravý kraj k Asensiovi.
27'
Znovu Edinson Cavani dotíral na napadajícího Rüdigera. Německý stoper si však pomohl zpětnou přihrávkou na Courtoise.
25'
Po ztrátě Camavingy museli domácí spěchat do obrany. S náběrem Cavaniho si ale lehce poradil Militao. Na druhé straně je poté pískán ofsajd Asensia.
24'
Znovu přišla na řadu spolupráce Asensio – Benzema. Sedmadvacetiletý Španěl hledal svého kapitána parádním pasem a jen lehká teč Diakhabyho znemožnila držiteli Zlatého míče zakončit do sítě.
23'
Do rozehrávky Realu se vložil také Rüdiger. Následně byl na pravém kraji skolen k zemi Cavanim MIlitao a hra se tak znovu přesune před Mamardašviliho.
21'
Povedený obranný skluz od Musaha. Zezadu připravil o míč Benzemu a rozjel akci hostujícího celku. Než ale přišel postup do vápna, tak se obrana Realu stačila zformovat.
20'
Ani dvacet minut gól nepřineslo. Madridští jsou sice o poznání aktivnější směrem do ofenzivy. Tentokrát Benzema připravil pozici Asensiovi, ale jeho nebezpečná rána byla zblokována mimo tři tyče.
19'
Převaha madridského týmu se začíná zvyšovat. Modrić si vyměnil míč s Kroosem, poté byl ve hře i Ceballos, kterého však fauloval napadající Lino.
18'
Ceballos pouštěl míč mezi nohama na Viníciuse, ale ten byl od situace až příliš daleko a tak balon téměř zadarmo sebral pro hosty Gabriel Paulista.
17'
Asensiova pobídka do šestnáctky neměla příliš šancí na úspěch. Hosté jsou před vlastním brankářem v hojném počtu a míč s lehkostí odvrátili.
16'
Vynikající zpracování předvedl po dlouhém pasu od Nacha Vinícius Júnior. Poté se dostal s míčem do vápna Benzema, ale proti Gayovi získal jen roh.
15'
A další nedovolený zákrok Karima Benzemy. Kapitán Realu byl v souboji s Almeidou příliš pozdě a zkušeného záložníka povalil k zemi.
14'
Dvacetiletý Yunus Musah byl u míče na pravém kraji. Proti Camavingovi se sice neprosadil, ale dokázal ještě míč posunout ke spoluhráčům ve středu pole.
13'
Ani útočná snaha Viníciuse nebezpečí nepřinesla. Tentokrát to byl Toni Kroos, kdo přihrával do pohybu svému spoluhráči. Brazilský křídelník v souboji s Paulistou neuspěl.
12'
Karim Benzema se zatím do hry příliš nedostal. Nyní se pokoušel aktivním napadáním získat míč na Foulquerovi, ale opět si pomohl faulem.
11'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Real je sice častěji u balonu, ale kromě střely Asensia se do vápna Valencia nedostal.
10'
André Almeida tentokrát přetáhl svůj rohový kop daleko za pokutové území. Následně se snažil získat míč Guillamón, ale Kroose zastavil jen za cenu faulu.
9'
Snažení hostujícího celku pokračovalo rohovým kolem Almeidy. Obrana Realu bezpečně odpravila balon mimo pokutové území, ale v útoku zůstali hosté.
8'
Také Valencia poprvé zahrozila. Na pravé straně se prosadil k centru Castillejo. Následně akce ještě pokračovala, ale ani Lino nedokázal střílet zhruba z hranice vápna.
7'
Tvrdý úder přes lýtka nyní musel snést Camavinga. Stále jen dvacetiletý Francouz si obhodil Musaha a poté byl faulovaný.
6'
Modrićova vynikající nahrávka našla na pravé straně rozběhnutého Asensia. Ten byl sám ve vápně, ale z úhlu nedokázal Mamardašviliho propálit.
5'
Real drží balon v kombinaci. Tentokrát musel Militao přihrávat až k Courtoisovi. Belgický gólman na nic nečekal a poslal balon daleko za půlící čáru.
4'
Militao si narazil s Modrićem, poté poslal parádní pas na dlouhou vzdálenost k Viníciusovi. Následná souhra s Cabellosem už ale ovoce nepřinesla.
3'
Tvrdý střet Viníciuse s Musahem končí odpískaným faulem domácího křídelníka. Hosté budou moci rozehrávat z klidové pozice.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Musah zkoušel útočit po pravém kraji, ale kolem Ceballose neprošel.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Na. Fernández, Militão, Rüdiger, Camavinga – Modrić, Kroos, Ceballos – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, L. López – Carvajal, J. Vallejo, Hazard, Valverde, Odriozola, Tchouaméni, Rodrygo, Díaz.
Trenér: Carlo Ancelotti

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Paulista, Diakhaby, José Gayá (C) – Musah, Guillamón, Almeida, Castillejo – Cavani, Lino.
Náhradníci: Rivero, Herrerín – Moriba, Mosquera, J. Vázquez, Duro, Cömert, F. Pérez, André, Özkaçar, Lato, Guerra.

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.

Real Madrid CF

Před dnešní dohrávkou ztrácí Real Madrid na vedoucí Barcelonu už osm bodů. Především zaváhání ve Villarrealu by mohlo královský klub v závěrečném součtu mrzet. Následně si Bílý balet poradil s Bilbaem 2:0, ale před týdnem přišla další ztráta, když v domácím prostředí pouze remizoval 0:0 s aktuálně třetím Realem Sociedad.

Tým Carla Ancelottiho trápí zranění především v obranné linii. Mimo hru jsou David Alaba, Dani Carvajal, Ferland Mendy nebo Lucas Vázquez a tak na pozici beků nastoupili Nacho s Camavingou. Navíc pro Real přichází náročný program, který v únoru absolvuje Mistrovství světa klubů i důležité osmifinále Ligy mistrů proti Liverpoolu.
Valencia CF

Valencia bude hrát v tomto ročníku o záchranu. Po osmnácti odehraných kolech se na čtrnácté pozici krčí s dvaceti body a pouhým bodovým náskokem na sestupové příčky. Neupokojivé výsledky z posledních týdnů odskákal trenér Gennaro Gattuso, který v tomto týdnu opustil lavičku Valencie.

V La Lize vyhrála Valencia naposledy na začátku listopadu, tedy ještě před mistrovstvím světa. Následně prohrála s Villarrealem, Cádizem, Valladolidem a remizovala s Almeríí. Navíc v rámci Superpoháru nestačila v semifinále po penaltovém rozstřelu na Real Madrid a z Copa del Rey vypadla v domácím duelu s Bilbaem.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž má dnes na programu dohrávku 17. kola mezi Realem Madrid a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.