La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Atlético - 1. října 2022   18:30

0:2
(0:1)
Atlético
29' Llorente  (Koke) • 57' Morata  (Cunha)
Sevilla
Búnú – Carmona, Nianzou (67. Nasírí), Salas (46. Navas), Rekik (28. Telles) – Delaney (46. Rakitić), Gudelj (C), Ó. Torres (67. Al. Gómez) – Lamela, Dolberg, Isco.
Dmitrović, Flores – Januzaj, Jordán, Mir, Montiel, Suso.
Bengoetxea
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Atlético
Oblak – Molina (87. Félix), Savić, J. Giménez, Reinildo – Llorente, Koke (C) (72. Kondogbia), Witsel, Saúl (60. Carrasco) – Cunha (72. Correa), Morata (60. Griezmann).
Gomis Aleman, Grbić – Diez, M. Moreno, Corral, Moreno.

Je tu konec. Domácí Sevilla nedokázala vybřednout z bahna špatných výkonů a výsledků a prohrává domácí utkání s Atléticem Madrid. Hosté byli celý zápas lepším týmem a jejich výhra je tedy zcela zasloužená.
90+4'
90+1'
Druhý poločas bude nastavený o čtyři minuty.
90'
Navas centroval z pravé strany, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
90'
Domácí ale přeci jen získali balon a nyní jsou to oni, kdo se snaží ohrozit Oblakovu bránu.
89'
Hosté v poklidu drží balon na kopačkách a postupným útokem se blíží k vápnu soupeře.
87'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází João Félix.
86'
Teď se ale nehraje, protože problémy se stehenním svalem má Molina. Bude muset střídat.
84'
Zápas spěje ke svému konci. Domácí hráči i fanoušci již očividně rezignovali na snahu s výsledkem něco udělat.
82'
Domácí z chvilkového tlaku nic nevytěžili. Hosté zase drží otěže zápasu pevně ve svých rukou.
80'
Domácí kopali přímý kop. Isco místo centru do vápna volil rozehrávku nakrátko a z celé zajímavé standardky nakonec nic nebylo.
77'
Domácí se snaží, ale zdá se, že svou největší šanci na snížení nyní promrhali a čas se jim rychle krátí.
76'
Snížení měl nyní na hlavě Nasírí, jeho hlavičku ale bravurním zákrokem zneškodnil gólman Oblak!
75'
Ve vápně se balon odrazil ke Griezmannovi, ten ale levačkou balon špatně trefil a poslal ho vysoko nad bránu.
74'
Lamela fauloval Griezmanna, míč tak budou mít opět hosté.
73'
Obrovská šance Atlética. Po centru do vápna propadl balon na zadní tyč ke zcela volnému Correovi, který ale hlavou z malého vápna zamířil nad břevno! To byla gólová šance!
72'
ze hřiště odchází Koke, přichází Geoffrey Kondogbia,
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Ángel Correa.
72'
Llorente poslal balon na Griezmanna, jehož tvrdou ránu vyrazil gólman Búnú na další roh.
70'
Lamelova přihrávka byla zcela nepřesná a z tribun je slyšet znovu pískot.
69'
Domácí se sice snaží, zatím jim je to ale k ničemu. Defenziva Atlética pracuje výborně.
67'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Alejandro Gómez,
ze hřiště odchází Tanguy Nianzou, přichází Júsuf Nasírí.
66'
Z tribun se ozývá hlasitý pískot, domácí fanoušci jsou právem nespokojeni.
65'
Ted to byli domácí, kteří si vytvořili velký tlak. Balon létal ve vápně, ale střídající Carrasco trefil jen jednoho z obránců.
64'
Búnú nyní vyběhl hodně mimo vápno, aby hlavou odvrátil balon mimo nebezpečí.
63'
A další střelu zaznamenal Giménez. Tečovaný balon skončil v zámezí a je tu šestý roh pro hostující celek.
63'
Po rohu se domácí ubránili, hosté ale zůstávají u balonu.
62'
Po rychlé akci pálil Cunha a gólman Búnú musel znovu zasahovat. Míč vytěsnil na roh.
62'
Balon se zase přesouvá z levé strany na pravou před vápnem Atlética, avšak stále tomu chybí finální přihrávka a zakončení.
61'
Teď už to budou mít domácí velmi složité. Celý zápas je na nich vidět, že nejsou v dobrém rozpoložení. Zatím se nezdá, že by dokázali otočit skóre z 0:2.
60'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Yannick Carrasco,
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Antoine Griezmann.
57'
Atlético právě vstřelilo branku!
Tak to byla blesková akce. Odkop Oblaka doputoval ke Cunhovi, který dokázal obhodit Carmonu tak šikovně, že se balon dostal k ÁLVARU MORATOVI a ten lehkým obloučkem přehodil vybíhajícího domácího brankáře – 0:2!
57'
Z dálky pálil Gudelj, jenže brankový prostor nakonec netrefil. Oblak se natahoval po balonu, ale jak míč mířil mimo, tak ho nezasáhl.
56'
Centr do vápna posílal Jesus Navas, nabíhající Dolberg se ale k hlavičce nedostal.
55'
Carmona se snažil centrovat z pravé strany. Jeho snažení ale hned v zárodku zastavil Reinildo. Následuje roh.
54'
Máme za sebou skoro deset minut druhého poločasu a domácí se i přes velkou převahu v držení balonu nedostali k žádnému zakončení. Dnes se zatím potvrzuje, že Atlético opět skvěle funguje v defenzivě.
53'
Isco zkoušel kolmým pasem hledat Lamelu, ten ale na příliš rychlou Iscovu přihrávku nedosáhl.
51'
Sevilla utahuje šrouby a Atlético se stále jen brání. Na velkou šanci druhého poločasu ale zatím čekáme.
49'
Domácí mají balon více na kopačkách, defenziva Atlética ale zatím stojí na pevných základech.
47'
Trenér Julen Lopetegui nyní provedl dvě změny a jednu již v prvním poločase. Takže na začátku 46. minuty jsou na hřišti již tři jiní hráči oproti zahajovací jedenáctce.
46'
ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Ivan Rakitić,
ze hřiště odchází Kike Salas, přichází Jesús Navas.
46'
Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi Sevillou a Atléticem Madrid. Také dnes se zatím potvrzuje, že především Sevilla není v ideálním rozpoložení. Domácí toho moc nepředvedli a bránu Oblaka prakticky neohrozili. Naopak hosté svou jedinou šanci využili a zaslouženě tak vedou 1:0.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Centr do vápna ale skončil v rukavicích domácího gólmana.
45'
V poslední minutě normální hrací doby tu bude ještě roh pro hostující celek.
43'
Nyní byl kousek od vlastního vápna dobře se vracející Morata. Míč budou mít tedy fotbalisté z Madridu.
42'
Isco poslal do křídla balon na Alexe Tellese, jeho tečovaný centr nebyl nebezpečný. Hostující defenziva opět zafungovala dobře a míč odvrátila.
40'
Hosté se s míčem na kopačkách dostali až k vlastnímu brankáři. Zatím tlak Sevilly rozhodně nepřichází.
39'
Po krátké mezihře hlavičkoval slabě Kasper Dolberg, brankář Oblak neměl sebemenší problém a zasáhl.
38'
Axel Witsel za svůj třetí faul v zápase už vidí žlutou kartu. Následuje standardka pro domácí, na přímou střelu to ale není.
36'
Savić ostrým skluzem poslal k zemi Kaspera Dolberga. Domácí by chtěli kartu, naopak hostující trenér Simeone ukazuje, že se podle něj nejednalo vůbec o faul.
36'
Do konce poločasu chybí deset minut. U balonu jsou nyní nadále domácí.
34'
Až nyní se hráči Sevilly dostali k balonu. Zatím ale kombinují jen ve středu pole daleko od Oblakovy brány.
32'
Domácí jsou průběhem zápasu zaskočeni a nedaří se jim. Hosté jsou nyní v tlaku.
31'
Thomas Delaney si v souboji o balon až příliš pomáhal rukama a dostává žlutou kartu.
29'
A je to rázem 0:1! Po rychle rozehraném autu poslal Koke míč na pravou stranu na MARCOSE LLORENTEHO a ten střelou přes střídajícího Tellese překvapil gólmana domácího celku. Jeho rána na zadní tyč skončila až v síti!
28'
ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Alex Telles.
25'
Následně slabě střílel Saúl. Zajímavostí je, že je to první přímá střela na bránu v dnešním zápase.
25'
Gudelj na půlce fauloval Moratu. Už se ale opět pokračuje ve hře.
24'
Tempo hry už není tak vysoké jako v úvodu zápasu. Sledujeme boj v okolí půlící čáry.
22'
Jsme přibližně v polovině prvního poločasu a stav zápasu je nadále bezbrankový. Moc zajímavých zakončení jsme vskutku neviděli.
21'
Domácí zahrávali nakrátko rohový kop, po kterém hlavičkoval Delaney. Svůj pokus poslal slabě a hodně mimo směrem k Oblakově bráně a následovat bude odkop.
20'
Druhý ostřejší faul v zápase předvedl Witsel a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
18'
Do velmi dobré střelecké pozice se nyní dostal Morata. Ten si jedním dotekem navedl míč na střelu a následně vypálil. Naneštěstí pro hosty ale zamířil vysoko nad.
16'
Po centru z levé strany hlavičkoval Llorente. Míč poslal asi metr a půl vedle spojnice břevna a tyče a následuje odkop od brány.
15'
Sledujeme urputný boj. Hosté již také vystrkují růžky a tlačí se do vápna soupeře.
13'
Již v pořadí třetí roh hostů kopal opět Molina, jeho centr na přední tyč ale domácí defenziva odvrátila.
12'
Isco trefil nohou ve výskoku Cunhu a dostává žlutou kartu.
10'
Centr do pokutového území Atlética nebyl ale nebezpečný.
9'
Po faulu Witsela na Gudelje bude následovat přímý kop pro domácí.
9'
V úvodu zápasu mají více ze hry domácí. Hodně drží balon a celkem snadno se dostávají až k vápnu soupeře.
8'
Po nepřesné rozehrávce domácích tu bude darovaný rohový kop pro Atlético.
7'
Domácí kopali první roh v zápase. K hlavičce se dral Rekik, avšak zakončit nedokázal.
5'
Zatím se hraje ve velmi slušném tempu, na první zajímavější kombinaci ale čekáme.
4'
První útočný výpad domácích skončil ofsajdem. Míč mají tedy hosté.
3'
Centr do vápna posílal Molina, domácí se dokázali ubránit.
2'
Právě Kokemu se nyní nevydařil centr do vápna. Bylo to tak nevydařené, že míč mířil pod břevno přímo do brány a Búnú měl co dělat, aby míč vyrazil na roh.
1'
Koke dnes nastoupil ke svému 554. zápasu za Atlético. Stává se tak rekordmanem v této statistice. A to je mu teprve 30 let!
1'

Sevilla FC: Búnú – Carmona, Nianzou, Salas, Rekik – Delaney, Gudelj (C), Ó. Torres – Lamela, Dolberg, Isco.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Nasírí, Januzaj, Jordán, Mir, Montiel, Navas, Al. Gómez, Rakitić, Suso, Telles.
Trenér: Julen Lopetegui

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, J. Giménez, Reinildo – Llorente, Koke (C), Witsel, Saúl – Cunha, Morata.
Náhradníci: Gomis Aleman, Grbić – Carrasco, Correa, Diez, Griezmann, Félix, Kondogbia, M. Moreno, Corral, Moreno.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Bengoetxea.
Atlético vstoupilo do sezony v LaLize lépe a z úvodních čtyř kol získalo sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. Pak ale přišla série čtyř soutěžních porážek (dvě v Lize mistrů a dvě v LaLize) a dobrá nálada kouče Diega Simeoneho byla rázem pryč. V posledních týdnech před reprezentační pauzou se madridský klub znovu trochu vzchopil, přesto mu patří nyní sedmá příčka, se kterou pochopitelně nikdo v klubu spokojený být nemůže.
Sevilla prožila hodně nevydařený vstup do sezony. Z úvodních čtyř kol ligové sezony uhrála jediný bod a špatná forma pak vyvrcholila domácí porážkou v Lize mistrů s Manchesterem City 0:4. Až poté se Sevilla dočkala první výhry, když tři body vydolovala na půdě Espanyolu, kde po tuhém boji vyhrála 3:2. Poslední dva soutěžní zápasy ale opět pouze remízovala – v Lize mistrů s Kodaní 0:0 a naposledy před reprezentační pauzou 1:1 s Villarrealem.
Hezký sobotní podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 7. kola španělské LaLigy mezi domácí Sevillou a hostujícím Atleticem Madrid. Čeká nás souboj dvou týmů, které v úvodu nové sezony hrají za očekáváním. Ani jedno z mužstev totiž neatakuje nejvyšší příčky tabulky. Atlético je sedmé a Sevilla dokonce až patnáctá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.