La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Elche  - 28. ledna 2023   18:30

Sevilla
29' Nasírí (Acuňa) • 43' Acuňa  • 45+3' Nasírí (Suso)
3:0
(3:0)
Sevilla
Búnú – Navas (39. Montiel), Rekik (63. Gudelj), Badé, Acuňa – Ó. Torres, Fernando (72. A. Gómez), Rakitić (63. Jordán) – Suso, Nasírí (72. Mir), Ocampos.
Árbol, Flores – Alvarez, Delaney, Januzaj, Nianzou, Salas.
C. S. Grado
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Elche
Badía – Bigas, D. González, Roco – L. Blanco, Gumbau, Mascarell (83. Guti), Palacios (64. Magallán) – P. Milla, Fidel (64. Josan) – Boyé (64. Ponce).
J. López, Werner – Clerc, Ni. Fernández, Verdú, Lirola.

Druhý poločas už se jen dohrával a Sevilla kontrolovala zápas, Elche se nedostalo do žádných velkých šancí a tři body tak zůstávají v Seville.
90+3'
90'
Sevilla bude zahrávat rohový kop.
89'
Papu Goméz trefil z velké příležitosti pouze tyč.
84'
Lucas Ocampos nedokázal zakončit centr Rafy Mira. Následuje odkop od brány.
83'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Raúl Guti.
81'
Obrovská šance ve které se ocitl Rafa Mir! Španělský útočník však z velké blízkosti přestřelil prázdnou bránu.
80'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Lucas Ocampos).

Žlutá karta pro tým Elche CF (Omar Mascarell, Gerard Gumbau).
77'
Útočné snažení Sevilly překazil rozhodčí, který píská útočnou ruku Lucase Ocampose.
76'
Po tečovaném centru uvidíme rohový kop ve prospěch Sevilly.
73'
Zajímavý centr poslal do vápna Suso, bohužel pro domácí publikum z toho nic nebude a bude se kopat od brány.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Fernando, přichází Alejandro Gómez,
ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Rafa Mir.
71'
Na domácí střídačce se schyluje k dalším dvou střídáním.
69'
Při útočném snažení domácího celku se nacházel v postavení mimo hru Suso, pomezní rozhodčí si toho všimnul a píská ofsajd.
68'
Aktuální držení míče je 81%-19% ve prospěch domácí Sevilly.
67'
Domácí celek kontroluje zápas a drží míč na polovině soupeře.
65'
Elche bude mít šanci ohrozit bránu svého soupeře standardní situací ze střední vzdálenosti.
64'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Ezequiel Ponce,
ze hřiště odchází Helibelton Palacios, přichází Lisandro Magallán,
ze hřiště odchází Fidel, přichází Josan.
63'
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Joan Jordán,
ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Nemanja Gudelj.
62'
Na domácí straně se v blízkých okamžicích dočkáme střídání.
61'
Nádhernou kombinaci domácích odvrací skvělým zákrokem Blanco.
59'
Po centru Torrese jsme byli svědky akrobatického zakončení Lucase Ocampose, ve vzduchu však míč argentinský útočník netrefil.
57'
Acuňa poslal do vápna nadýchaný centr, ten prolétl celým vápnem až na Torrese, ale ten netrefil míč čistě a bude následovat odkop od brány.
56'
Centr do vápna Sevilly odvrátil Acuňa, bohužel pro něj ho odvrátil pouze na rohový kop pro Elche.
55'
Ocampos seslal k zemi svého protihráče a daroval tak Elche standardní situaci zpoza vápna.
53'
Suso si z pozice pravého křídla navedl míč na levačku a vypálil technickou střelou na zadní tyč, brankář Badía jeho pokus vyrazil na rohový kop. Ten se však kopat nebude, jelikož tomu předcházelo postavení mimo hru.
51'
Sevilla kombinuje na polovině soupeře, ale zatím ve druhém poločase nevyslala střelu na bránu.
49'
Elche se snaží i v deseti hráčích, ale v útoku jsou svěřenci trenéra Machina bezzubí.
47'
Sevilla pokračuje ve stejném herním stylu jako před změnou stran.
46'
Sevilla vstoupila do utkání velmi aktivně, od začátku byla aktivnější na míči a Elche do ničeho nepouštěla. Herní převahu domácího celku dokázal zužitkovat ve 29. minutě Nasírí. Ve 42. minutě zastavil unikajícího Susa Bigas a rozhodčí mu po kontrole u videa dal červenou kartu. Přesilovku dokázala Sevilla využít hned během chvíle, prosadil se Acuňa a hned v zápětí vstřelil svůj druhý gól Nasírí.
45+4'
45+3'
Sevilla právě vstřelila branku!
Autorem branky je JÚSUF NASÍRÍ.
V posledních vteřinkách prvního poločasu dokázal prostrčit záložník Suso míč na Nasírího a ten dokázal vstřelit svůj druhý gól v zápase.Asistence: Suso.
45+2'
Lucas Ocampos dokázal vybojovat pro své spoluhráče rohový kop.
45'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Fidel).
43'
Autorem branky je MARCOS ACUŇA.
Sevilla okamžitě využívá přesilovou hru, Torres si našel míč ve vápně a vystřelil, jeho střelu dokázal zablokovat jeden z obránců Elche. Od něj se pak míč odrazil přímo k Acuôvi a ten pohotově z vápna zvýšil na 2:0.
42'
Červená karta pro tým Elche CF (Pedro Bigas).
Nakonec je to červená karta za zákrok Bigase na Susa. Videorozhodčí upozornil hlavního arbitra Grada na jeho pochybení. Španělský rozhodčí se šel podívat na video a přehodnotil své rozhodnutí.
40'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pedro Bigas).
Bigas zaváhal na polovině hřiště a nedovoleně musel zastavit Susa, který šel sám na bránu.
39'
ze hřiště odchází zraněný Jesús Navas, přichází Gonzalo Montiel.
38'
Hra je přerušena Jesús Navas si vyžádal ošetření. Španělský krajní obránce se drží za zadní stehenní sval.
36'
Susův centr odvrátil na rohový kop Bigas.
35'
Fernando si naběhl do vápna a dostal přesnou přihrávku od Acuňy, brazilský záložník prudkou střelu z úhlu těsně minul pravou tyč.
34'
Sevilla pokračuje v parádním výkonu a svému soupeři moc často balón nepůjčuje.
32'
Elche bude mít příležitost zahrávat svůj první rohový kop v zápase.
29'
Parádní centr vyslal z levé strany argentinský obránce Acuňa a NASÍRÍ vyskočil velmi vysoko a velmi prudkou hlavičkou překonal Badíu. Nádherný práce od obou hráčů. Asistence: Marcos Acuňa.
27'
Fidel se snažil o rychlý protiútok, bohužel pro něj ho v tom jeho spoluhráči nechali samotného a španělský záložník o míč rychle přišel.
26'
Nasírí padá ve vápně a přeje so pokutový kop, rozhodčí jeho přání nevyhověl a hraje se dál.
25'
Domácí celek stále drží míč a kombinuje na polovině soupeře. Momentální držení míče je 81/19 ve prospěch Sevilly.
23'
Sevilla se snaží vymyslet něco, čím by prorazila pevnou a kompaktní obranu svého soupeře.
20'
Elche nevstoupila do utkání vůbec dobře, Sevilla dominuje na míči a Elche prakticky do ničeho nepouští.
18'
Sevilla bude uzavírávat rohový kop, ujme se ho Rakitič.
17'
Ivan Rakitič si za vápnem řekl o míč, dvěma doteky si ho našteloval na střelu a vystřelil technicky na zadní tyč. Jeho záměr přečetl Badía a lapil míč.
15'
Acuňa našel obloučkem za obranu Nasírího, ten zazmatkoval před brankářem v obklíčení obránců a vrátil míč zpátky Acuňovi, ten následně pod tlakem pálil, ale jeho střela neohrozila bránu soupeře.
13'
Ocampos si udělal prostor a vystřelil z dobrých 30 metrů. Jeho projektyl končí vysoko nad bránou Badíi.
12'
Po dlouhém vhazování si naskočil na míč Boyé a ohrozil bránu Sevilly. Búnú skvělým zákrokem chytil míč a zneškodnil zatím největší šanci v zápase.
11'
Palacios se snažil odcentrovat do vápna, Marcos Acuňa však zablokoval pokus a Elche bude házet aut.
10'
Ocampos reklamuje ruku protihráče, rozhodčí tvrdí opak a Elche se tak zmocnilo míče.
9'
Rychlý protiútok Elche dokázal zneškodnit skvostným obranným zákrokem Jesús Navas.
7'
Držení míče domácího celku na polovině soupeře pokračuje i na dále.
6'
Ivan Rakitič zkusil z úhlu překvapit hostujícího brankáře, ten však vyboxoval míč na první rohový kop v zápase.
5'
Sevilla bude mít k dispozici standardní situaci za rohem vápna, faulován byl Ivan Rakitič.
4'
Oba celky se zatím snaží prosadit svůj herní styl a hraje se zatím pouze na středu hřiště.
2'
V obrovské šanci se objevil marocký útočník Nasírí, sám proti brankáři totálně vyhořel, branka by stejně neplatila, jelikož si domácí hráč nepohlídal postavení a nacházel se v ofsajdu.
1'
Úvodní výkop obstaralo hostující Elche.
1'
Sevilla přivítá v rámci 19.kola španělské nejvyšší ligy Elche. Tyto týmy se naposledy střetly v únoru loňského roku, šťastnější z toho duelu odešla domácí Sevilla po výhře 2:0. Prosadil se Rafa Mir a Papu Goméz. Do sobotního zápasu vstupuje domácí Sevilla jako favorit v kurzu 1.53 na výhru. Elche nevyhrálo v 5 po sobě jdoucích soutěžních zápasech a je oprávněným outsiderem.

Sevilla se bude muset obejít bez vykartovaného Erika Lamely a jinak už tradičních zraněných hráčů Tellese, Corony a Marcaa. Domácí celek v průběhu týdne vypadl ve španělském poháru a dalo by se tak čekat, že si bude chtít napravit reputaci před domácími fanoušky.

Za Elche nenastoupí vykartovaný Carmona, zranění hráči jako Alamo, Chatuya, Collado a portugalský záložník Quina. Elche nehrálo zápas v průběhu týdne a mělo by tak mít více fyzických sil, zde to však bude stačit na Sevillu se dozvíme v sobotu od 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.