La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Mallorca - 11. února 2023   18:30

Sevilla
28' Nasírí (Gueye) • 40' B. Gil (Navas)
2:0
(2:0)
Sevilla
Búnú – Badé, Gudelj, Nianzou – Navas (C) (58. Montiel), Fernando (81. Acuňa), Gueye, B. Gil – Suso (73. Rakitić), Ó. Torres (80. Jordán) – Nasírí (73. Ocampos).
Dmitrović, Flores – Lamela, Mir.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Nastasić, Raíllo (C), Augustinsson (71. Kadewere) – D. Rodríguez (64. Ndiaye), Baba (64. Morlanes), de Galarreta, I Kang-in – Muriqi.
Greif – Battaglia, Copete, G. González, Grenier, Hadžikadunić, Prats, Án. Rodríguez, A. Sánchez.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:14.
Sevilla se skvěle naladila před jarní fází Evropské ligy. Do dnešního zápasu vstoupila parádně. Vytvořila si spoustu šancí a ve 28. minutě se prosadil marocký střelec En-Nesyri. Parádní kombinační akce byly velmi rozdílové a po jedné z nich zaznamenal gól Bryan Gil, který tak zvýšil na dvougólový rozdíl. V druhém poločase už se zápas převážně dohrával. Mallorca dnes nepředvedla téměř nic a ke střele na bránu se vůbec nedostala. Mallorca tak potvrdila, že ve střílení gólů jsou jedním z nejhorších týmů ligy.
90+5'
90+4'
Montiel hledal svým centrem spoluhráče ve vápně, ale většina už zůstává spíše vzadu, takže našel pouze obránce Mallorcy.
90+3'
Gil se dostal ke střele z voleje po centru Acuňy a mířil velmi dobře, ale pro jeho smůlu byla rána zblokována.
90+2'
Ocampos skvěle obral Kang-ina o míč a založil akci svého týmu.
90+1'
Muriqi fauloval na polovině hřiště, ale rozhodčí mu pro tentokrát pouze domluvil.
89'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Nemanja Gudelj). Gudelj zdržoval až příliš dlouho a rozhodčí mu to přestal tolerovat.
88'
Gil se snažil dostat z obklíčení tří hráčů, ale v poslední chvíli byl čistě obrán o míč.
87'
Bounou si došel pro centr od Kadewereho a chvíli pozdržuje čas.
86'
Centr Kang-ina nenašel nikoho ze spoluhráčů.
85'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Joan Jordán). Zbytečný faul od Jordána, zaslouženě potrestaný kartou.
83'
Teď si vyměnili názory trenéři Sevilly společně s rozhodčím a asistent trenéra obdržel červenou kartu.
82'
Valjent si musel pomoct s brankářem Rajkovičem, ale ten míč jen odkopnul a bude hrát opět Sevilla.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Fernando, přichází Marcos Acuňa.
80'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Joan Jordán.
79'
Muriqi chtěl chytře přiklepnout přihrávku Kadeweremu, ale ten v běhu nepokračoval, a tak o míč přišli.
78'
Mallorca rozehrával rohový kop nakrátko, ale žádná příležitost z toho nebyla.
76'
Slušně zahraný přímý kop, který Bounou musel vyškrábnout nad bránu.
75'
Přímý kop se bude zahrávat podruhé, jelikož zeď vyběhla dříve než měla.
74'
Muriqi byl faulován kousek od vápna a hosté tak budou mít dobrou příležitost ohrozit branku Sevilly.
73'
ze hřiště odchází Suso, přichází Ivan Rakitić,
ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Lucas Ocampos.
72'
Velmi dobře zahraná standardní situace od Kang-ina, která byla tečovaná a následovat bude rohový kop z druhé strany hřiště.
71'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Tino Kadewere.
70'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Bryan Gil). Gil fauloval Maffea kousek od vápna a hosté budou mít velmi dobrou příležitost v podobě standardní situace.
69'
Hráči Mallorcy drží míč, ale nemůžou se dostat přes výborně organizovanou a aktivní záložní řadu domácího týmu.
68'
Špatná rozehrávka Torrese mohla znamenat rychlý protiútok hostů směrem dopředu, ale míč okamžitě ztratili.
67'
En-Nesyri si zaběhl za obranu, udělal pár obšlapovaček a zakončil, ale jeho rána byla zblokována.
65'
En-Nesyri je při chuti a prohání obranu i brankáře Mallorcy, neustále je dostává pod tlak, a proto rychle míče odkopávají do zámezí.
64'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Amath Ndiaye,
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Manu Morlanes.
63'
Gueye se snažil dostat ke střele, ale Maffeo mu míč ukopl.
62'
Faul se dopustil Raíllo a Sevilla okamžitě rozehrála standardní situaci nakrátko.
61'
Sevilla momentálně buduje postupný útok v mezihře.
60'
Rajkovič byl pod tlakem a musel míč odkopnout daleko od brány.
59'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Iddrisu Baba). Velmi podobný zákrok jako Rodriguez předvedl Baba a tentokrát to bylo s karetním napomenutím.
58'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Gonzalo Montiel.
56'
Rodriguez chytře přerušil rychlý protiútok domácích ještě na polovině právě Sevilly a vyvázl z této situace bez karetního trestu.
55'
Navas měl poměrně dost prostoru naložit s akcí lépe, ale přihrál nepřesně, a poté i míč ztratil.
54'
Hostům finální fáze opět nevyšla a ztrácí míč.
53'
Kang-in ukázal svoji rychlost a zastihl dlouhý míč ještě v hřišti, navedl si míč do středu hřiště a zakončil, ale úplně mimo.
52'
Sevilla bude rozehrávat další rohový kop.
51'
Domácí měli možnost v podobě rohového kopu, ale nepovedlo se jim s touto šancí pořádně naložit.
50'
Střela Rodrigueze skončila o něco výše než by měla. Bounou bude odkopávat.
49'
Muriqi se snažil dostat za obranu Sevilly, protože to byl souboj jeden na jednoho, ale nevyšlo mu to, jelikož Bade ho stáhl za dres, ovšem rozhodčí tento faul nepísknul.
48'
Nákop za obranu domácím nevyšel, jelikož obrana byla dobře postavená.
47'
Gueye poslal přízemní centr do vápna, kde se k míči snažil dostat En-Nesyri, ale zakročil Valjent.
46'
Dominantní poločas Sevilly přinesl své ovoce. Mohli jsme vidět hned několik pěkných kombinací, které pokračovaly v nebezpečné akci či dokonce góly. Nejprve se prosadil En-Nesyri, který se nejspíše dostává zpátky do formy a druhý gól přidala zimní posila, kterou Sevilla získala na hostování z Tottenhamu, Bryan Gil, který už pouze doklepnul míč do prázdné brány. Mallorca v tomto zápase zatím nic moc nepředvedla a pokud chtějí pomýšlet na lepší výsledek, trenér Aguirre bude muset udělat zásadní změny.
45+2'
45+1'
Sevilla poklidně postupuje dopředu a čeká na poslední akci poločasu. Ovšem centr, který byl na konci akce se Navasovi vůbec nepovedl.
44'
Gudelj momentálně leží na zemi a potřebuje ošetření.
43'
Maffeo vyslal svůj centr do vápna, ale pro míč si došel brankář Bounou.
42'
Zakončení po centru končí mimo branku.
41'
Gudeljovi byl odpískán faul a Mallorca bude mít příležitost zahrozit ze vzduchu.
40'
Sevilla právě vstřelila branku!
Ukázkový přechod do protiútoku, když si Navas vyměnil míč se Susem a následně nasměroval míč přízemním centrem do vápna, kde propadl k BRYANU GILOVI, a ten už měl lehkou práci.
38'
Gueye už byl ve vápně a měl poměrně dost prostoru, takže se rozhodl vypálit, ale střela se mu nepovedla.
36'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (I Kang-in). Kang-in byl v souboji pozdě a fauloval Susa, za což mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
35'
Sevilla opět zahrála rohový kop nakrátko, ale znovu bez úspěchu.
34'
Roh byl rozehrán na blízkou vzdálenost a Torres následně centroval, ale nevyšlo mu to podle jeho představ.
33'
Sevilla bude zahrávat roh poté, co se do individuálního úniku pustil Bryan Gil.
32'
Rodriguez fauloval poměrně agresivně, ale prozatím se to obešlo bez karty.
31'
Sevilla kombinuje na polovině soupeře a vyčkává na nejlepší možnost zaútočit.
30'
Další šance Sevilly skončila těsně nad bránou.
28'
Autorem branky je JÚSUF NASÍRÍ. Asistence: Pape Gueye.
27'
Opět aktivní Suso mohl odcentrovat, ovšem kdyby mu míč neutekl do zámezí.
26'
Záložník de Gallareta si z nějakého souboje pravděpodobně odnesl ránu na hlavě a bude muset být ušetřen.
25'
Suso už byl připraven odcentrovat míč, ale jeho plány překazil mávnutý ofsajd.
24'
Susova hlavička měla taky správné parametry, ale de Galarreta stál správně postavený a téměř z brankové čáry vykopával míč mimo ohrožení.
23'
Velmi dobrý centr od Jesúse Navase mířil na En-Nesyriho, který svou hlavičku mířil dobře, ale Rajkovič byl proti a předvedl dobrý zákrok.
21'
Fernando svedl souboj u vlastního vápna a ustrážil míč do zámezí pro brankáře Bounoua.
20'
Augustinsson si dobře všiml spoluhráče nabíhajícího na zadní tyč a jeho přihrávka tam také měla směřovat, ale neprovedl to tak, jak by chtěl.
19'
Maffeo si bravurně poradil se třemi hráči na malém prostoru, ale čtvrtý už na něj byl moc a o míč přišel.
18'
Dobře se rozvíjející akci zastavil prohřešek Kang-ina, jelikož zahrál rukou.
17'
Bounou nejspíš bude v pořádku a prozatím může pokračovat.
16'
Bounou si v souboji s Muriqim pravděpodobně přivodil nějaké zranění a bude potřebovat ošetření.
15'
Rychlý protiútok Mallorcy pokračoval centrem do vápna, kam vyběhl brankář Bounou a byl tam včas.
14'
Špatná rozehrávka a míče se ujme brankář Bounou.
13'
Maffeo vybojoval standardní situaci pro svůj tým poté, co ho fauloval En-Nesyri.
12'
Suso otestoval pozornost brankáře Rajkoviče, ten byl připraven a se střelou doprostřed si poradil bez problémů.
11'
Sevilla chtěla od rozhodčího, aby písknul zahranou ruku jednoho ze soupeřů, ale měl na to jiný pohled.
10'
En-Nesyri skvěle zatlačil na Valjenta a skluzem mu ztížil rozehrávku dopředu.
8'
Oliver Torres se dostat do dobré příležitosti, ale špatnou přihrávkou hledal své spoluhráče a o míč přišel.
7'
Gudelj to vyzkoušel z dálky, ale nemířil přesně, a proto bude následovat odkop od brány.
6'
Centr, který poslal Suso pouze tečoval Gil, ale směřoval někam k rohovému praporku.
5'
Kang-in šel do souboje u postranní čáry a vybojoval nakonec alespoň autové vhazování.
4'
Sevilla teď kombinuje na levé straně, konkrétně Gil je v akci zapojen úplně nejvíce a nakonec přichází i centr, ale ten nikoho nenašel.
3'
Jesús Navas se snažil prostrčit míč do pokutového území, ale přihrávka byla zblokována.
2'
Přihrávka Maffea za obranu na Muriqiho neprošla a Mallorca mpřichází o míč.
1'
Sevilla se dnes představí v bílých dresech, Mallorca naopak v dresech červených. Hráči jsou připraveni na hrací ploše a zápas brzy začne.

Sevilla FC: Búnú – Badé, Gudelj, Nianzou – Fernando – Navas (C), Gueye, Ó. Torres, B. Gil – Nasírí.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Acuňa, Jordán, Lamela, Mir, Montiel, Ocampos, Rakitić.
Trenér: Jorge Sampaoli

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, Augustinsson – D. Rodríguez, Baba, de Galarreta – Muriqi, I Kang-in.
Náhradníci: Greif – Battaglia, Copete, G. González, Grenier, Hadžikadunić, Kadewere, Morlanes, Ndiaye, Prats, Án. Rodríguez, A. Sánchez.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
Mallorca naposledy porazila Sevillu v lednu roku 2013 právě na Estadiu Ramóna Sáncheze Pizjuána, tedy před více než 10 lety. Podaří se jí prolomit tuto sérii?
RCD Mallorca

Hosté se momentálně drží v pohodlném středu tabulky na 10. místě. Jejich zápasy většinou nejsou žádná velká zábava, jelikož v posledních devíti zápasech padl jediný gól hned sedmkrát. Navíc s pouhými 16 vstřelenými góly jsou třetím nejméně produktivním týmem soutěže. Velké překvapení přišlo v minulém kole, kdy Mallorca dokázala porazit Real Madrid a získala cenné tři body. Za zmínku určitě stojí kosovský útočník Vedat Muriqi, který vsítil polovinu gólů svého týmu, tedy osm zásahů.
Sevilla

I přes trochu zlepšené výkony nadále pokračuje tragický ročník v podání domácích. Na tuto pozici Sevilla nebyla v posledních sezonách příliš zvyklá, jelikož dále jsou v obrovském ohrožení těsně nad sestupovými příčkami. Zisk pouhých 21 bodů jim momentálně stačí k opanování 16. místa s náskokem dvou bodů na předposlední Getafe. Sevilla v této sezoně nemůže najít střelce, jelikož En-Nesyrimu se nedaří a žádný z ostatních hráčů nedokázal zaznamenat více, než 3 góly. Pozitivní statistikou může být fakt, že na domácím hřišti se Sevillě v posledních zápasech daří.
La Liga pokračuje i tento víkend, konkrétně 21. kolem. Sobotní podvečer bude patřit zápasu domácí Sevilly, která na domácí půdě vyzve město z Baleárských ostrovů Mallorcu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.