La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real Sociedad - 9. listopadu 2022   19:00

Sevilla
44' Mir (Telles)
1:2
(1:2)
Real Sociedad
20' Sörloth   • 36' Méndez  (Merino)
Sevilla
Búnú – Gudelj, Isco (46. Jordán), Lamela (89. Januzaj), Mir (64. Nasírí) – Navas, Nianzou, Rakitić, Rekik (46. Salas) – Telles, Ó. Torres (64. Delaney).
Dmitrović, Flores – Carmona, Dolberg, Fernando, Suso.
Del Cerro C. (Esp)
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
34814 diváků
Remiro – Car. Fernández (10. Kubo), Le Normand, Méndez, Merino – J. Pacheco, Rico, D. Silva (62. P. Marín), Sola (73. Navarro) – Sörloth, Zubimendi (46. Guevara).
Zubiaurre – U. González, Gorosabel, Illarramendi, Karrikaburu, Magunazelaia, Turrientes, Zubeldia.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:12.
Sevilla na to, že hrála více než 50. minut v devíti se snažila, ale nakonec zápas už nevyrovnala a tak Real Sociedad San Sebastian vítězí 1:2 a odváží si cenné body do tabulky.
90+4'
90+1'
Nastavují se 3 min.
90'
Přímý kop pro domácí, který do branky nakonec nesměroval.
90'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Jon Pacheco).
89'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Adnan Januzaj.
89'
Výkop od branky Sebastian.
87'
Lehčí pokus z kopačky Realu končí bez problémů u domácího golmana.
85'
Hráči v bílých dresech znovu měli možnost vystřelit, Remiro ve středu branky míč chytá.
83'
Take to znovu zkusil, ale nemířil přesně.
82'
Tentokrát se provinili hosté a přímý kop zahrává Sevilla z velké vzdálenosti.
80'
Na druhé straně se dostal do rychlého proti-útoku Real Sociedad, ale z bezprostřední blízkosti ho Búnú vychytal.
78'
Navas dostal z levé strany centr na hlavičku, která mířila nedaleko tyče.
75'
Take si teď dobře naběhl na střed a pálil nedaleko levé tyče, Búnú sice nemusel zasahovat, ale moc nechybělo.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Robert Navarro.
69'
Roh pro domácí, první nákop odražen obranou a následná střela také.
64'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Thomas Delaney,
ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Júsuf Nasírí.
62'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Pablo Marín.
58'
Po delší době se dostali do hry domácí, kdy na polovině San Sebastian měli možnost, ale hráči se vrátili a dvěma fotbalistům v bílém balón vzali.
56'
Real Sociedad drží hru na svých kopačkách na polovině soupeře.
53'
Dnešní utkání sleduje 34814 diváků.
46'
ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Ander Guevara.
46'
ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Kike Salas,
ze hřiště odchází Isco, přichází Joan Jordán.
46'
Je za námi divoký první poločas, ve kterém jsme viděli tři góly, kdy se dvakrát prosadili hosté ve 20. a 36. minutě, domácím se podařilo vrátit do utkání v podobě kontaktní branky ve 44. minutě. Po dvou faulech podle sudích z VAR dostali dvě červené hráči Sevilly a to v 29. minutě Rakitić a ve 34. minutě Nianzou a tak dohrávají zápas v devíti.
Druhý poločas začne přibližně v 20 15 hod.
45+8'
45+6'
Po faulu je tu ještě přímý kop Sevilly. Z něj další střela nepřišla.
45+1'
Sorloth měl dobrou pozici, ale tentokrát gólman likviduje šanci.
45'
Základní hrací doba končí a nastavuje se min. 8 min.
44'
Sevilla právě vstřelila branku! Domácí se dostávají zpět do zápasu, kdy Telles poslal parádní centr do vápna, kde z blízka do pravé části brány poslal hlavičkou RAFAEL MIR balón za brankovou čáru. Asistence: Alex Telles.
40'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Óliver Torres).
36'
Real Sociedad právě vstřelil branku! A je tu navýšení na 0:2, kdy po přesné přihrávce dostal hru na svoji kopačku BRAIS MÉNDEZ a pozemní střelou střílí gól. Asistence: Mikel Merino.
34'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Jesús Navas).
34'
A je tu další nepříjemnost pro Sevillu, tentokrát nedovolený zákrok proti pravidlům udělal Nianzou a po VAR dostává červenou.
31'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Mikel Merino).
29'
Po nedovoleném zákroku je ještě na řadě VAR pro kontrolu, původní žlutá karta není a hlavní sudí vytahuje nakonec červenou a Rakitić jde předčasně do kabin.
25'
Je tu roh pro hráče v bílém, z něj branku neohrozili.
24'
Isco se dostal do dobré pozice, ale brankář vytěsnil do bezpečí.
23'
Take se dostal za obranu, ale píská se ofsajd.
20'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Hráči v černo-šedivých dresech otevírají dnešní skóre, kdy se do nebezpečné pozice dostal ALEXANDER SORLOTH a střelou do horní části překonává brankáře.
19'
Take si naběhl do další možnosti, znovu brankář byl pozorný.
17'
Merino ve vápně dostal přihrávku, rychle vypálil a Búnú musel vytáhnout první těžší zákrok.
15'
Gudelj dostal dobrý pas, ten šel na malé vápno, kde ho lehce nakopl, ale nedokázal ho usměrnit do branky.
13'
Po faulu Realu následuje přímý kop, na ten si počkal Remiro a chytá do rukavic.
10'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Takefusa Kubo.
8'
Fernandez zůstal po kontaktu na trávníku a je ošetřen, dnes už dohrál a chystá se první střídání.
7'
Sorloth měl rychlost naběhl z půlky a běžel směrem k brance, ale domácí hráč ho podle rozhodčího zastavil čistě.
5'
Faul na hráče Sevilly.
4'
Rico z levé strany poslal hru do nebezpečného prostoru na spoluhráče, ten pálil hodně nepřesně nad.
2'
Výkop od branky hostů.
1'

Sevilla FC: Búnú – Gudelj, Isco, Lamela, Mir – Navas, Nianzou, Rakitić, Rekik – Telles, Ó. Torres.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Carmona, Delaney, Dolberg, Nasírí, Fernando, Januzaj, Jordán, Salas, Suso.
Trenér: Jorge Sampaoli

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Car. Fernández, Le Normand, Méndez, Merino – J. Pacheco, Rico, D. Silva, Sola – Sörloth, Zubimendi.
Náhradníci: Zubiaurre – U. González, Gorosabel, Guevara, Illarramendi, Karrikaburu, Kubo, Magunazelaia, P. Marín, Navarro, Turrientes, Zubeldia.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Del Cerro C. (Esp).
Sevilla FC
Neprožívá povedený vstup do nové sezóny, ze 13 odehraných kol je na 17. místě z celkových 20. týmů. Na kontě mají 11 bodů, stejně jako Celta Vigo a Cádiz, ti jsou na 18. a 19. příčce.

Real Sociedad San Sebastian
Soupeř, který přijede ve středečním 14. kole je na tom o dost lépe. Vybojoval si průběžné 6. místo s 23 body. Stejně má i Osasuna, ta je o místo výš a na čtvrtou a třetí pozici chybí Realu Sociedad 1 bod.