La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Villarreal - 23. dubna 2023   21:00

Sevilla
34' Mir (Suso) • 90+4' en-Nesírí (Rakitić)
2:1
(1:0)
Villarreal
55' P. Torres
Sevilla
Dmitrović – Telles (80. Navas), Badé, Nianzou, G. Montiel – Rakitić (C), Gueye (71. Fernando) – B. Gil (58. Ocampos), Ó. Torres, Suso (80. Lamela) – Mir (58. en-Nesírí).
Flores, Búnú – A. Gómez, Gudelj, Corona, Rekik.
Bengoetxea – del Palomar, Fernández.
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
29 635 diváků
Villarreal
Reina – Pedraza, P. Torres, Mándí (82. Cuenca), Foyth – Lo Celso (82. A. Moreno I), Parejo (C), Terrats (66. Capoue), Chukwueze – Pino (66. Baena), Morales (20. Jackson).
Jörgensen – Trigueros, Mojica, Hassan.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 29 635 diváků.
Žlutá ponorka si ve čtvrtek bude chtít spravit chuť v duelu s předposledním Espanyolem, zatímco Sevilla ve stejný den vyzve na souboj právě Athletic Bilbao.
Dlouho to vypadalo, že Villarreal si odveze domů bod, ale nakonec tomu tak není. Sevilla doslova za pět minut dvanáct urvala výhru díky hlavičce en-Nesírího, který jí zajistil čtvrtý bodový zisk v řadě a posunul jí na průběžnou dvanáctou pozici. Hosté, jenž poměrně dlouhé pasáže tlaku ve druhém poločase nedokázali přetavit v rozhodující zásah, jsou sice stále šestí, Bilbao je od nich ale nově jen jeden bod daleko.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 10:10. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:10.
90+5'
90+5'
To je obrovská škoda pro Villarreal, který ještě mohl v samotném závěru srovnat! Šanci zachránit ztracený bod promarnil Baena, jenž zachytil Cuencův centr a z bezprostřední blízkosti malého vápna následně minul svatyni!
90+4'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tak tohle je pro hosty hodně hořká pilulka, žlutá ponorka dnes Estadio Ramón Sánchez Pizjuán opustí s prázdnou! Rakitić rohový kop zahrál parádně na JÚSÚFA EN-NESÍRÍHO, který balón hlavou jemně tečoval za bezmocného strážce hostující svatyně – 2:1!
90+3'
Svatyně Villarrealu je teď pod hodně velkým tlakem, chaotická situace v šestnáctce vede k důležitému rohu pro domácí celek. Uvidíme, co Sevilla vymyslí.
90+2'
Chukwuezeho přihrávka se od bránícího protihráče odrazila k volnému Baenovi, který z nebezpečné pozice ale přestřelil domácí svatyni.
89'
Navas málem v předposlední minutě základní hrací doby přisoudil Seville dva body navíc! Domácí obránce z poměrně velké vzdálenosti poslal na Reinu nenápadnou střelu, která projela jen těsně vedle vzdálenější tyče!
88'
Moreno se z posledních sil pokusil nasměrovat skákající balón za Dmitroviće, jeho teč ale vůbec neměla gólový potenciál. Gólman jí hravě lapil.
87'
Villarreal si teď počíná opatrně. Cuenca rozehrál balón na Baenu, kterého ale nepříjemně pronásledoval protihráč, a míč tak pro jistotu putoval zpět na beka.
86'
Ocampose za hranicí vápna ozbrojila trojice protihráčů. Pár sekund nato zkusil štěstí další z borců Sevilly, jenže tomu se nepovedlo míč nasměrovat na klec.
85'
Mezi napomenuté hráče se zařadil také Érik Lamela (SEV), který nevybíravě sestřelil Baenu.
84'
Hra se nyní drží daleko od obou šestnáctek. Baena drží balón na pravé straně, uvidíme, co hosté vymyslí.
83'
Faul Villarrealu. Jackson ve snaze zahrát balón ve vzduchu omylem kopl Nianzoua do hrudníku.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Ajsa Mándí, přichází Jorge Cuenca,
ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Alberto Moreno.
81'
Vstupujeme do posledních deseti minut hry, tedy nepočítaje nastavení. Villarreal je nyní na balónu a pátrá po cestě zpět před Dmitroviće.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Jesús Navas,
ze hřiště odchází Suso, přichází Érik Lamela.
79'
Teď se domácí brankář po míči natahoval zbytečně, další projektil tentokrát šel nad jeho svatyni.
78'
Na druhém konci hrací plochy střelou z první pod břevno zahrozil Capoue, Dmitrović byl ale ve střehu! Velké šance na obou stranách!
77'
En-Nesírí po skvělé dlouhé přihrávce mohl vyrazit sám na brankáře, Mándí se ale jen tak nevzdal a na hranici vápna protihráče skvěle odzbrojil!
76'
Montiel míč z pravé strany hřiště nasměroval jen na připraveného strážce hostující brány, který jeho centr naprosto suverénně lapil.
75'
Působení Sevilly před hostující svatyní ukončuje útočný zákrok za hranicí pravidel, kterého se dopustil Badé. Balón se vrátí na kopačky borců ve žlutém.
74'
Parejo se ve vlastním vápně dostal k míči a bleskově ho zahrál pryč, Reina byl teď chvíli pod tlakem.
73'
Žlutý papírek za faul na Rakitiće dostal Ajsa Mándí (VLR), který si od teď bude muset počínat opatrněji.
72'
Foythovu přihrávku zachytil Rakitić, jenž míč posunul na stranu na Torrese. Ten naběhl k vápnu a zkusil centr, který Ocampos přetavil jen v nepřesnou střelu.
71'
ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Fernando.
71'
Domácí standardku ze sedmatřiceti metrů ve větší šanci nepřetavili, Villarreal akci hravě ubránil.
70'
Óliver Torres zachytil vzdušnou přihrávku protihráče a měl šanci vyrazit do brejku. Pak ale zatáhl za záchranou brzdu Juan Foyth (VLR), který ho poslal k zemi a za faul naprosto zaslouženě vidí žlutou kartu.
68'
Obrana Sevilly je stále pod tlakem, kterému nicméně zatím zvládá čelit. Žluté ponorce se nedaří se dostat do nějaké výraznější střelecké šance.
67'
Chukwueze se nyní pokusil prostrčit míč do vápna na nabíhajícího Jacksona, balón ale jako první vyhmátl Dmitrović. Villarreal je teď aktivnějším týmem.
66'
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Étienne Capoue,
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Alejandro Baena.
64'
Kombinaci žluté ponorky teď uzavřela hodně nepřesná střela, Pedraza po přihrávce od Chukwuezeho balón poslal vysoko nad břevno domácí svatyně.
63'
Gueye poslal balón na pravou stranu na Montiela, jehož následný centr Reina lapil do svých rukavic.
62'
Dění se rychle přesunulo na opačný konec trávníku, Villarreal ale tentokrát kvůli kvalitní práci obrany Sevilly Dmitroviće neohrozil a ztratil balón.
61'
Rakitić se po souboji s Terratsem v šestnáctce svalil na trávník a zůstává ležet, penaltu si ale nevymodlí.
60'
Torresova přihrávka měla jít na úplně jiného hráče než na Ocampose, který míč ve finále zachytil na hranici vápna. Sevilla si chce vzít zpět ztracený náskok.
59'
Ocampos se takřka okamžitě po příchodu na trávník pokusil promluvit do dění pěkným centrem do vápna, který byl ale až moc důrazný a končí za bránou.
58'
ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Lucas Ocampos,
ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Júsuf en-Nesírí.
55'
Villarreal právě vstřelil branku!
V Seville začínáme zase od začátku, máme vyrovnáno! Lo Celso od rohového praporku zahrál balón na Pina, který míč hlavičkou strazil do malého vápna. Tam byl nikým nehlídaný PAU TORRES, jenž měl hodně jednoduchou práci. Platnost jeho trefy ještě posvětil VAR – 1:1!
54'
Dmitrović si na své konto zapisuje další úspěšný zákrok, tentokrát jeho pozornost zakončením z bezprostřední blízkosti malého vápna prověřil Chukwueze.
53'
Chukwueze na pravé straně zachytil dlouhou přihrávku a obratem míč centroval do vápna. Domácí chaotickou situaci v šestnáctce ubránili.
52'
Jackson je hodně aktivní a chce být hrdinou, který vyrovná dnešní zápas. U vápna ho teď hlídal Badé a hostující borec sice tak jako tak zvládl zakončit, svatyni Sevilly ale tentokrát přestřelil.
51'
Bezmála třicet tisíc diváků v ochozech se zlobí, zákrok na Gueyeho ale nebyl posouzen jako faul. Villarreal ukořistil míč a míří do protiútioku.
50'
Villarreal je od přestávky zatím častěji na balónu a snaží se se vrátit zpět k Dmitrovićovi, oproti tomu domácím se momentálně nedaří se na delší dobu dostat k míči.
49'
Rakitić fauloval na pravé straně hřiště, hosté získávají standardku z pozice pár metrů před šestnáctkou.
48'
Foythovu dlouhou přihrávku do vzápna Dmitrović ze vzduchu odkopl daleko od svého rajonu.
47'
Hlad hostů po vyrovnání je evidentní. Jackson z hranice vápna sice poslal balón jen do středu branky, i tak ale aspoň donutil Dmitroviće zakročit.
46'
Chukwueze se hned zkraje poločasu ocitl v postavení mimo hru, tohle Villarrealu nevyšlo dle plánu.
46'
Sevilla se po prvním poločase těší ze zaslouženého jednobrankového náskoku, když jeho aktivitu ve 34. minutě v úvodní zásah utkání přetavil Mir. Domácí byli po většinu doby jednoznačně lepším týmem na hrací ploše a Reinu dlouho trápili, zatímco Villarreal začal do dění výrazněji promlouvat až těsně před přestávkou. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+4'
45+3'
Foyth se nyní pokusil letící balón hlavou nasměrovat za Dmitroviće, svatyni Sevilly ale minul. To bude z první půle nejspíš už vše, za chvilku uslyšíme píšťalku.
45+2'
Před přestávkou uvidíme ještě poměrně slibnou standardku Villarrealu, exekuce se ujme Parejo.
45+1'
Susův centr málem zaplul za Reinu bez toho, aniž by se ho ve vápně dotkl nějaký další hráč Sevilly! Skákající balón orazítkoval zadní tyč!
44'
Villarreal právě vstřelil branku, která ale nebyla uznána! Jackson za bezmocného Dmitroviće doklepl přihrávku z pozice u pravé tyče, jenže se při tom ocitl v postavení mimo hru. Sevilla tedy stále vede!
43'
A znovu Lo Celso, tentokrát ale v pozici nahrávače. Akci Villarrealu teď zakončil pro změnu Jackson, Dmitrović míč vytěsnil mimo nebezpečí nohou.
41'
Lo Celso zkusil stěstí prudkou ranou zpoza vápna, která šla jen těsně vedle levé tyče! Hosté v závěru ožili a chtějí před pauzou srovnat!
40'
Ale pozor, vyrovnání teď nebylo úplně daleko! Rychlá kombinace Villarrealu vedla k nebezpečnému projektilu z vápna, který proletěl kolem levé strany svatyně Sevilly!
39'
První poločas se chýlí ke konci. Pedraza vhazoval míč do hry z pozice těsně vedle domácího vápna, větší hostující šance z toho ale nebyla.
38'
Villarreal drží balón u středové čáry a hledá skulinu v rozestavení Sevilly, kterou by mohl využít k útoku.
37'
Šance na druhé straně. Lo Celso chtěl vybídnout ke střele volného Terratse, kterému se ale důrazná příhrávka odrazila od kopačky. Dmitrović vyrazil za balónem a takřka okamžitě ho lapil.
36'
Torrese u vápna nepříjemně stíhal Suso, hostující zadák ale nakonec míč ubránil a dlouhým nákopem přesunul dění na pravou stranu hrací plochy.
35'
První gól Sevillu evidentně nabudil, domácí jsou stále lepším týmem na ploše a chtějí znovu vpřed.
34'
Aktivní domácí borci po rychlém výpadu odskakují do vedení! Suso vybojoval míč od Pareja na pravé straně, přeběhl takřka celé hřiště a následně naservíroval míč do vápna na volného RAFU MIRA, jehož zakončení vymetlo pavučiny v bližším horním rohu brány – 1:0!
33'
Lo Celso vyhořel v souboji s Gueyem. Následný výpad domácího záložníka těsně před vápnem ukončil Torres, a to podle rozhodčího čistě. Faul to nebyl.
32'
Villarreal aktivní hrou v obraně odtlačil protihráče od vápna, Sevilla se stáhla až ke středové čáře.
30'
Rakitiće podrazil Lo Celso, tentokrát se to už bez pozornosti arbitra obejít nemohlo. Hra je na chvíli zastavena, žlutá karta nicméně udělena nebyla.
29'
Terratsův zákrok na Mira byl podle rozhodčího v mezích pravidel, faul se pískat nebude. Villarreal se tak dostává na balón a může přejít dopředu.
28'
Pino nyní operuje s míčem vedle domácího vápna a hledá někoho, na koho by ho mohl poslat.
27'
Reina si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Teď musel řešit nepříliš povedený centr Montiela z levé strany, který zachytil do svých rukavic.
26'
Po velké chybě v hostující rozehrávce se do skvělé šance dostal Suso, jehož dělovku zpoza vápna Reina tygřím skokem vyrazil mimo nebezpečí! Skvělý zákrok!
25'
V úvodních minutách jsme sledovali tlak aktivní Sevilly, který se nicméně postupně rozpadl. Dění se proměnilo v zákopovou bitvu, na hřišti vynikají defenzívy.
24'
Pedraza sebevědomě naběhl na kraj vápna přesně k Gueyemu, přičemž následný souboj o míč nezvládl.
23'
Hra se nyní drží hlavně kolem středového kruhu, ani jednomu celku se nedaří postoupit vpřed.
22'
Rakitić nyní od rohového praporku nasměroval balón jen do nastražených rukavic Dmitroviće. Ten sice míč na první pokus neudržel, nakonec ho ale dostal pod kontrolu předtím, než stihl napáchat nějakou škodu.
20'
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Nicolas Jackson.
20'
U Moralese to vypadá na nějaký problém se svalem v noze, pokračovat dnes každopádně nebude. Sevilla se mezitím ujala balónu a zamířila vpřed, hosté jsou dočasně v deseti. Na hřiště půjde Jackson.
18'
Hra teď v Seville stojí, Moralesovi se věnují zdravotníci. Villarreal už připravuje střídání.
17'
Sevilla stále hraje hodně vysoko a snaží se soupeře donutit chybovat. To jí sice vycházelo v úvodu, teď už se ale zdá, že se hosté protihráčům přizpůsobili.
16'
Foyth dlouhou přihrávkou hledal vysunutého Lo Celsa, balón byl ale až moc důrazný a záložník Villarrealu ho nezvládl zachytit na svou kopačku.
15'
Parejo teď drží balón na své polovině hřiště a přemýšlí, kudy by ho mohl protáhnout dopředu.
14'
Pino si nyní v souboji o míč s Nianzouem u středu hrací plochy počínal až moc důrazně, rozhodčí odpískal snad vůbec první faul dnešního střetnutí.
13'
Villarreal z rychlého protiútoku vybojoval svůj první roh, Pinův centr za bránu vytěsnil Nianzou.
11'
Óliver Torres se v pokutovém území pokusil poslat míč na dalšího domácího borce, do dráhy přihrávky se ale položil bránící Mándí a šanci zhatil.
10'
Prvních deset minut hry je takřka minulostí. Hra se zatím nese jasně v režii Sevilly, které se ale aktivitu a výbornou práci před bránou nedaří přetavit v zásah.
9'
Merův dlouhý centr hlavičkou v šestnáctce tečoval nabíhající spoluhráč, Reina ale rychlý balón lapil do svých rukavic. Skvělý zákrok!
8'
Pedraza vhazuje míč zpět do hry z pozice u středové čáry, žlutá ponorka má šanci snad vůbec poprvé v zápase postoupit k Dmitrovićově svatyni.
7'
Domácí jsou zatím jednoznačně lepším týmem, Villarrealu se si nedaří na delší dobu vybojovat míč.
5'
Další velká šance Sevilly! Domácí skvělým pressingem vybojovali míč přímo v šestnáctce, přičemž Mirovu zdánlivě nebezpečnou přihrávku na zadní tyč následně nikdo nevyužil.
4'
Tohle nebylo vůbec špatné! Torres rychlým centrem z pravé strany našel ve vápně nedostatečně pokrytého Gila, jehož jedovaté zakončení šlo těsně vedle brány!
3'
Rakitić se uvolnil na kraji vápna a hodlal této skvělé šance využít, jenže svatyni Villarrealu úplně přestřelil. Velká škoda pro domácí, Reina bude rozehrávat.
2'
Sevilla hned z prvního pořádného útoku vytěžila roh, střela z pravé strany byla zblokována za bránu. Uvidíme, co svěřenci kouče Medilibara vymyslí.
1'
Hned v první minutě byl odpískán ofsajd, který si do statistik zapisují domácí hráči. Mir Dmitrovićův odkop zachytil až za posledním bránícím protihráčem.
1'
Úvodní výkop obstará Sevilla, jdeme na to!
Oba celky vyráží na pažit, start bitvy se blíží. Domácí dnes večer v Seville nastoupí v bílých dresech, hosté zase zvolili svou tradiční žlutou sadu.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, duel začíná za pár desítek minut! Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Sevilla FC: Dmitrović – Telles, Badé, Nianzou, G. Montiel – Rakitić (C), Gueye – B. Gil, Ó. Torres, Suso – Mir.
Náhradníci: Flores, Búnú – A. Gómez, Lamela, Gudelj, Corona, Rekik, Ocampos, Navas, en-Nesírí, Fernando.
Trenér: Jose Luis Mendilibar.

Villarreal CF: Reina – Pedraza, P. Torres, Mándí, Foyth – Lo Celso, Parejo (C), Terrats, Chukwueze – Pino, Morales.
Náhradníci: Jörgensen – Trigueros, A. Moreno I, Mojica, Cuenca, Baena, Hassan, Capoue, Jackson.
Trenér: Quique Setien.

Rozhodčí: Bengoetxea – del Palomar, Fernández.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Poprvé v aktuálním ročníku na sebe dnešní soupeři narazili v polovině loňského září, přičemž po devadesáti minutách se tehdy body dělily. Sevillu na půdě Villarrealu poslal do vedení Torres, na jehož zásah po přestávce odpověděl Baena a upravil na konečných 1:1.

18. 9. 2022: Villarreal – Sevilla 1:1 (0:1)

Branky: 51. Baena – 8. Torres (Isco).

Žluté karty: 41. Baena (VLR) – 26. Bono (SEV), 38. Acuna (SEV), 45. Gudelj (SEV), 50. Carmona (SEV), 69. Telles (SEV).

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 15:12.

Villarreal CF: Rulli – Pedraza (82. Mojica), Torres, Albiol (C), Kiko – Coquelin (60. Danjuma), Parejo, Capoue, Chukwueze (59. Pino) – Jackson (82. Morales), Lo Celso (31. Baena). Hlavní trenér: Unai Emery.

Sevilla FC: Búnú (46. Dmitrovič) – Acuna (69. Telles), Salas, Gudelj, Carmona (69. Suso) – Fernando (46. Nianzou), Jordan – Torres, Isco, Navas (C) – Mir. Hlavní trenér: Julen Lopetegui.
VILLARREAL CF (6. místo)
29 Z, 14–5–10, 38:28 (+10), 47 bodů

Předminulý týden vítězství na půdě Realu Madrid, minulý týden domácí porážka s patnáctým Valladolidem. Villarreal v posledních dvou kolech podal výkony jako na houpačce, přičemž ztráta bodů proti Pucelanos ho vzhledem k jeho postavení v tabulce může opravdu mrzet. Aktuálně totiž drží poslední postupovou pozici do Evropy a na paty mu nepříjemně šlape Bilbao.

Žlutá ponorka proti papírovému outsiderovi neuspěla primárně kvůli nezvládnutému prvnímu poločasu, ve kterém dvakrát inkasovala. Po pauze se pak snažila manko vymazat, jenže se zmohla jen na jeden zásah. Na gól Capoueho ze 74. minuty nikdo nenavázal, a konečné skóre tak znělo 1:2.

29 Z, 9–8–12, 35:44 (-9), 35 bodů

Sevilla sice ještě nemá stoprocentně vyhráno, v posledních týdnech je to ale s její záchranou v LaLize na velmi dobré cestě. Bíločervení se ještě nedávno pohybovali nebezpečně blízko k sestupovým příčkám, nyní už jsou ovšem od nich relativně daleko. Od osmnáctého Espanyolu je aktuálně dělí sedm bodů.

Svěřenci kouče Mendilibara nastoupí proti Villarrealu jen pár dnů poté, co v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy naplno využili chyb nervózního Manchesteru United a jasnou výhrou 3:0 si zajistili postup do semifinále. Hned dvěma góly se blýskl En-Nesírí, přičemž pod zbývající zásah se podepsal Bade. Uspějí domácí i dnes?

Čtyři hráči – 3 branky
Příjemnou neděli u sledování španělského fotbalu! 30. kolo LaLigy dnes večer na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán uzavře duel mezi Sevillou a Villarealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.