La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Real Betis - 10. listopadu 2022   20:00

Ukončeno
Valencia
63' Almeida  • 81' Guillamón  • 90+3' Kluivert (Gayá)
3:0
(0:0)
Valencia
Sestavy:
Mamardašvili – Correia, Özkacar, Cömert, Gayá (C) – Musah (85. Foulquier), N. González (79. Guillamón), Almeida – Castillejo (69. Kluivert), Duro (79. André), Lino.
Náhradníci:
Herrerín, Rivero – Dominguez, Paulista, Lato, Mosquera, F. Pérez, J. Vázquez.
Rozhodčí
Ortiz – Villaseñor, Estévez
Estadio de Mestalla (Valencia)
39 876 diváků
Real Betis
Sestavy:
R. Silva – Sabaly (82. Ruibal), Ruiz, E. González, Moreno – Gu. Rodríguez (58. Akouokou), Carvalho (58. Rodri) – Canales (C), Cruz (64. Pezzella), Henrique – José.
Náhradníci:
Martín – Guardado, Miranda, Montoya, Loren, Garreta.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 12:9.
Valencia po více jak měsíci poznala pocit vítězství, na domácím stadiónu porazila sevillský Betis 3:0.

Všechno podstatné se stalo až ve druhém poločase. Odstartovala to druhá žlutá karta pro Edgara Gonzáleze z 61. minuty, která poslala Betis do deseti a z následné standardky skóroval dobře umístěnou ránou do šibenice André Almeida. Domácí potom skórovali proti oslabenému soupeři ještě dvakrát, střeleckou listinu rozšířili ještě z penalty Hugo Guillamón a Justin Kluivert.

Svěřenci kouče Gattusa se dnešním vítězstvím posunuli v tabulce na desátou příčku. Betis zůstává na šesté pozici, přičemž je pouze o skóre za pátým Atléticem Madrid i čtvrtým Athleticem Bilbao.
90+5'
Konec zápasu.
90+3'
Valencia právě vstřelila branku!
Gattusova družina přidává v závěrečných okamžicích střetnutí ještě třetí kousek do sbírky. Gayá vymyslel a skvěle provedl nahrávku mezi dvěma obránci na JUSTINA KLUIVERTA a ten rázem postupoval tváří v tvář brankáři. Nizozemec s poradil s ledovým klidem, podél levé nohy vyběhnuvšího SilVy zamířil neomylně do dolního rohu.
90+2'
Po přenesení k levé lajně zvládl Álex Moreno zpracování na jedničku. Obloučkem si potom přehodil Correiu, ten se provinil faulem.
90+1'
Ze střední vzdálenosti stří0ell Marcos André. Pálil v běhu, takže se nejednalo o vůbec lehký kop, kulatý nesmysl nasměroval vedle pravé tyče.
89'
Na třetí gól Valencie v utkání si dělal zálusk Samuel Lino. Krásně se prokličkoval skrze dvojicí konkurentů, načež pravačkou vypálil těsně vedle vzdálenější, levé tyče.
88'
José Gayá si narazil se Samuelem Linem, načež odcentroval z první levačkou, Víctor Ruiz přehlavičkoval Justina Kluiverta.
87'
Zápas se dohrává spíše z povinnosti. Betis zkouší kombinovat, ale proti přesile to nemá vůbec jednoduché, jedná se o výměnu míče kolem poloviny hřiště.
86'
Po delší době si zahrál domácí gólman Giorgi Mamardašvili. Dovolil si míč zpracovat a před presujícím Josém přenesl hru doprava na Kluiverta.
85'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Dimitri Foulquier.
84'
Pod tlakem Luiz Henrique zvládl odcentrovat od levé lajny do vápna soupeře, ale jenom do prostoru, kde byl osamocený stoper Cenk Özkacar.
83'
Středem vyzkoušel štěstí Yunus Musah. Protáhl se mezi dvojicí protihráčů, nicméně na Sergia Canalese už nevyzrál.
82'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Aitor Ruibal.
81'
Valencia právě vstřelila branku!
Tohle už si Valencia ujít nenechá! HUGO GUILLAMÓN si věřil na penaltu po pouhých dvou minutách pobytu na hřišti a poradil si zkušeně. Počkal na pohyb gólmana a míč nasměroval po vlastní pravé ruce do jeho protipohybu.
80'
Bude se kopat penalta! Justin Kluivert si při přihrávce na svou osobu do vnitra vápna šikovně dal pravou nohu před Álexe Morena, jenž protihráče zcela jasně podrazil. Nebylo co řešit.
79'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Nico González, přichází Hugo Guillamón.
79'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Marcos André.
79'
Útočným faulem se provinil Justin Kluivert. U levé lajny si proti Germánu Pezzellovi viditelně pomohl přidržením soka za levou ruku.
78'
Proti na přední tyči přizvednutému míči vystartoval Rui Silva. Nenechal se rozhodit Almeidou a míč levou rukou vyboxoval mimo vápno.
77'
Přetažený centr Samuela Lina od pravé lajny pohlídal Youssouf Sabaly. Neriskoval a hlavou míč dopravil do autu za cenu rohového kopu.
76'
Za dlouhým pasem Álexe Morena směřoval Rodri. Vzrušený bylo zbytečné, adresát se totiž nacházel v postavení mimo hru.
75'
Valencia kontroluje balón na útočné polovině. Yunus Musah nakonec vyzkoušel průnikovou nahrávku na Justina Kluiverta, Víctor Ruiz Nizozemce přetlačil tělem.
74'
Pod tlakem Justin Kluivert získal rohový kop. Šikovně nastřelil prvního clonícího hráče, jímž byl Paul Akouokou, míč posléze opustil hrací plochu.
73'
Naštěstí to vypadá, že Rui Silva bude schopný pokračovat v zápase. Po obstříknutí postiženého místa se vrátil na nohy a je připraven pokračovat v chytání.
72'
Zdá se, že Rui Silva se při zákroku zranil, což by byla pro Betis velká komplikace. Claudio Bravo právě kvůli zranění chybí v nominaci, do brány by musel Dani Martín.
71'
Rui Silva ještě udržel šance hostujícího mužstva na bodový zisk. Z levé strany šestnáctky střílel na přední tyč Samuel Lino, brankář zakročil pravou rukou.
70'
Roh se Betisu vůbec nepovedl. Kulatý nesmysl zamířil na přední tyčku, kde byl připravený bránící Eray Cömert.
69'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Justin Kluivert.
68'
V tomto případě střílel Samuel Castillejo. Balón letěl do dobrého prostoru, ale příliš pomalu, Rui Silva se v klidu přemístil a snadno zasáhl.
67'
Na útočný výlet se vydal Thierry Correia. Z pravého křídla sběhl na střed po kličce na levou ruku jej podrazil Paul Akouokou, výsledkem je další standardka pro Valencii a žlutá karta pro faulujícího fotbalistu.
66'
Pravou stranou nabral velkou rychlost Hugo Duro. Věřil si na Luize Henriqueho, za jeho záda se ovšem neprocpal.
65'
Netopýři si jsou vědomi, že nesmí polevit. Hrají proti oslabenému soupeři, takže by byl nesmysl zalézt do defenzivy a spoléhat se na bránění jednobrankového náskoku.
64'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Germán Pezzella.
63'
Valencia právě vstřelila branku!
To byla fotbalová paráda. K exekuci volného přímého kopu se postavil ANDRÉ ALMEIDA, jenž pravačkou zakroutil míč přes zeď nechytatelně do pravé horního růžku, gólman Silva míč letící do sítě jen smutně sledoval. Hosté tak nejenže hrají v deseti, teď musí i dotahovat jednobrankové manko.
62'
Smutný Edgar González odchází ze hřiště hodně pomalým krokem, skoro jako kdyby čekal, že VAR ještě situaci přehodnotí, ale to se nestane. Valencia se chystá ke slibné standardce.
61'
Hosté míří do deseti! Edgar González kousek za vlastním vápnem levou nohou podrazil Dura bez zjevné snahy hrát míč. Arbitr Ortiz stoperovi Betisu správně udělil druhou žlutou, a tedy i červenou kartu.
60'
Brejk Betisu nebyl úspěšný. Nově příchozí Paul Akouokou prováhal ideální okamžik k přihrávce, nakonec přes dva protihráče nepropasíroval hrací předmět k Henriquemu.
59'
Šikovně Samuel Lino pouštěl míč na Huga Dura, jenže ten s touto volbou spoluhráče nepočítal a balón za jeho patami doputoval k bránícímu Gonzálezovi.
58'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Rodri.
58'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Paul Akouokou.
57'
Domácí kouč Gattuso si může oddechnout, kapitán Cristian Rivero José Gayá bude v pořádku. Hned se zapojil do hry a zastavil nahrávku po levé lajně směřující po levé lajně na Canalese.
56'
Sergio Canales ustál souboj s Nicem Gonzálezem a nahrál na pravou stranu Luizovi Enriquemu, jeho tvrdou ránu schytal José Gayá do choulostivých partií.
55'
Velkou aktivitou hýří v úvodu druhé půle Hugo Duro. V tomto případě si naběhl na centr Lina z levé strany, na dlouhou nohu zakončoval výrazně nepřesně.
54'
Samuel Lino vyzkoušel narážečku s Hugem Durem. Tuto volbu předvídal William Carvalho a špičkou pravé kopačky zabránil úspěšnému zpětnému pasu.
53'
Na malý okamžik se domácí fotbalisté přiblížili pokutovému území soupeře, ale nebylo jim to nic platné, Dura obral Edgar González tentokráte čistým způsobem.
52'
Na žluté karty je vyrovnáno. Edgar González podcenil Durovu rychlost a ve snaze o obranný odkop minul míč, ale podrazil dobře pracujícího soka.
51'
Také úvod druhé půle se nese v opatrnějším duchu. Domácí kombinují v poklidu kolem polovin hřiště a nikam se přehnaně neženou.
50'
V průběhu presinku se nedovoleným zákrokem prezentoval Guido Rodríguez. Místo vystihnutí rozehrávky podrazil Yunuse Musaha.
49'
Sergio Canales si pozdě všiml na středu osamoceného Williama Carvalha. Mezitím se k němu stáhl André Almeida a ve skluzu míč odehrál do zámezí.
48'
Valencia měla k dispozici rohový kop. Juan Cruz se dostal k slabému zakončení hlavou, to bez větších problémů pokryl Rui Silva.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
První poločas zápasu mezi Valencií a Betisem Sevilla gól nepřinesl. Oba celky si vytvořily po jedné zajímavé příležitosti. Nejprve domácí Yunus Musah zpoza velkého vápna vypálil do levé tyče, na druhé straně přízemní pokus Cruze vyškrábl konečky prstů levé ruky Mamardašvili. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, jež by mohla ovlivnit celé utkání, úvodní gól, pokud padne, by celé klání mohl výrazně rozproudit.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Willian José na zádech udržel dva protihráče, načež přihrál doleva Henriquemu, jeho střílený centr pokryl gólman Giorgi Mamardašvili.
44'
A zase ofsajd. Hugo Duro se zapomněl za posledním obráncem Sabalym poměrně výrazně, k míči běžel naprosto zbytečně.
43'
Rohový kop Valencie vedoucí gól nepřinesl. Centr na hranici malého pokutového území odhlavičkoval Edgar González mimo bezprostřední nebezpečí.
42'
Po centru do velkého pokutového území kraloval bránící Youssouf Sabaly. Kulatý nesmysl nasměroval mimo hrací plochu.
41'
Cenk Özkacar v hlavičkovém souboji výrazně přeskočil Williana Josého. Míč navíc zvládl sklepnout k lajně na osamoceného Gayu.
40'
Při presinku se provinil nedovoleným zákrokem André Almeida. Při obtěžování Víctora Ruize konkurenta podrazil.
39'
Samuel Castillejo to myslel šikovně na Yunuse Musaha, před nějž se ovšem nacpal Guido Rodríguez a Američan posléze fauloval.
38'
Ideální moment k nahrávce Cenk Özkacar prováhal. Pod tlakem Sergia Canalese proto volil dlouhý odkop až k brankáři soupeře.
37'
První slibnou šanci neproměnil ani Betis! Do velkého vápna obdržel nahrávku Juan Cruz a střílel levou placírkou z první po zemi k levé tyči, Giorgi Mamardašvili udržel míč před brankovou čárou rukou.
36'
K vidění je v první půli poměrně dost ofsajdů. Další způsobil André Almeida, jenž si zajímavě nabíhal, ale pas Yunuse Musaha přišel pozdě.
35'
V souboji jeden na jednoho André Almeida neuspěl. Věřil si proti Guidovi Rodríguezovi, avšak s odvážným řešením, kdy mu chtěl nasadit jesličky, tvrdě narazil.
34'
Za nákopem Thierryho Correii po pravé lajně spěchal Samuel Castillejo. Tělo před Víctora Ruize nenatlačil, stoper pak přenesl míč k pravé lajně na volného Morena.
33'
První žlutou kartu střetnutí obdržel domácí Samuel Castillejo. Do Youssoufa Sabalyho vletěl zezadu skluzem naprosto zbytečně, navíc minul balón.
32'
Hosté momentálně kombinují a nikam nespěchají. Víctor Ruiz se bál hrát směrem dopředu, volil malou domů na Ruie Silvu.
31'
Konečně pořádná rána! Yunus Musah si rychlou kličkou připravil prostor ke střele zpoza velkého vápna. Marně se natahujícího Silvu zachránila levá tyč, další zakončení amerického reprezentanta už bylo o poznání méně povedenější.
30'
Ofsajd i na druhé straně. Postavení Juana Cruze bylo o centimetry, protože se hrou nechal strhnout Thierry Correia, ale nakonec byl přeci jen o kousek blíže půlicí čáře.
29'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Samuel Lino. Šikovně nastřelil Víctora Ruize, od nějž se kulatý nesmysl odrazil mimo hrací plochu.
28'
Narážečka mezi Samuelem Linem a Hugem Durem nebyla úspěšná. Zpětný pas byl příliš pomalý a obránce Edgar González míč získal pro sebe.
27'
André Almeida si všiml Josého Gayi příliš pozdě. Přihrávku k němu procpal, ale nebylo mu to nic platné, kapitánu Valencie byl odmáván ofsajd.
26'
Pod tlakem si Samuel Lino pomohl malou domů. Giorgi Mamardašvili si poradil výborně, po rychlém zpracování odkopával na útočnou polovinu.
25'
Podobně to Youssouf Sabaly určitě nezamýšlel. Centr se nečekaně stočil směrem do brány a Giorgi Mamardašvili raději pouze vyrážel do autu.
24'
Luiz Henrique vymíchal Gayu a vyslal střílený centr do vnitra pokutového území, před adresátem Willianem Josém zasáhl Cenk Özkacar.
23'
Na trávníku aktuálně probíhá ošetření Huga Dura. Za postranní čárou se pro jistotu začal rozcvičovat Marcos André.
22'
Pokutový kop chtěl vybojovat Hugo Duro, do nějž sice Edgar González lehce strkl, ale domácí fotbalista si ublížil spíše pro pádu, kdy bolestivě upadl na rameno.
21'
S hlavou nahoře André Almeida přihrával mezi dva protihráče Josému Gayovi, centr z první odkopl Guido Rodríguez do zámezí.
20'
Luiz Henrique jako kdyby si spletl barvy. Mizerným zpětným pasem vyslal do příležitosti Huga Dura, jenže ten byl nerozhodný, aby nakonec ve snaze o nahrávku pod sebe trefil jenom bránícího Gonzáleze.
19'
Za dlouhým nákopem Eraye Cömerta běžel Hugo Duro marně. Rui Silva vyběhl na hranu velkého vápna a míč sebral do rukavic.
18'
Pravou stanou Betis neuspěl. Před váhajícího Sergia Canalese se postavil Cenk Özkacar a kulatý nesmysl zblokoval mimo hrací plochu.
17'
Tentokráte se José Gayá nezapojil. Míč letěl na jeho osobu, avšak bek ustoupil a nechal jej doputovat až do zámezí. Aut pro Valencii.
16'
V ofsajdovém postavení nachytán José Gayá. Samuelu Linovi dal jasně najevo, že nahrávku očekával o něco dříve.
15'
Domácí se rozhodli zklidnit hru a přenést kombinaci na vlastní poloviny. Balón si mezi sebou několikrát vyměnila stoperská trojice.
14'
Luiz Henrique váhal a málem toho využil Samuel Castillejo. Měl před sebou posledního protihráče, leč na Williama Carvalha nevyzrál.
13'
Sprintující Yunus Musah proletěl až do vnitra pokutového území. Jenže střílený pas do středu vápna posílal naslepo a mimo dosah spoluhráčů.
12'
Potlesk fanoušků si vysloužil Thierry Correia. Portugalský bek zakřižoval Guida Rodrígueze a vybojoval pro Valencii autové vhazování.
11'
Po levé straně doběhl do pokutového území Samuel Lino. Brazilec vypálil levačkou přes bránícího hráče vysoko nad.
10'
Po levé laně sprintující José Gayá vyslal ve skluzu zajímavý střílený centr. Durovi chyběl možná půl krok, míč získal gólman Rui Silva.
9'
Zeleno-bílí zkouší štěstí konstruktivní rozehrávkou. Luiz Henrique zkoušel průnikovou přihrávku na Sergia Canalese, úspěšnému pasu se postavil do cesty Eray Cömert.
8'
Útočná akce hostujícího celku neměla dlouhého trvání. Álex Moreno přihrával na Williana Josého v momentě, kdy byl spoluhráč za posledním obráncem.
7'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval William Carvalho. Nezastavil rozběhnutého Musaha tváří v tvář, nakonec si pomohl jeho drobným zatažením zezadu.
6'
První rohový kop utkání patřil Betisu. Centr ale nebyl vůbec dobrý a do brejku vystartoval Willian José, Eray Cömert před protihráče úspěšně natlačil tělo.
5'
Svému pádu Guido Rodríguez pořádně přidal. K podražení od Cenka Özkacara nicméně došlo, takže arbitr Ortiz odpískal faul.
4'
Samuel Castillejo už mohl centrovat, ale ještě volil pas k pravé čáře na Yunuse Musaha, zpětný pas na španělského spoluhráče neprošel přes Gonzáleze.
3'
Po pravé lajně se snažil do příležitosti procpat William Carvalho. Směrem dozadu výborně zapracoval Thierry Correia, soka obral o míč čistým způsobem.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Betisu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy zeleno-bílé.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Özkacar, Cömert, Gayá (C) – Musah, N. González, Almeida – Castillejo, Duro, Lino.
Náhradníci: Herrerín, Rivero – Dominguez, Foulquier, Paulista, Guillamón, Kluivert, Lato, André, Mosquera, F. Pérez, J. Vázquez.
Trenér: Gennaro Gattuso

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Ruiz, E. González, Moreno – Gu. Rodríguez, Carvalho – Canales (C), Cruz, Henrique – José.
Náhradníci: Martín – Akouokou, Guardado, Miranda, Montoya, Loren, Pezzella, Rodri, Ruibal, Garreta.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Ortiz – Villaseñor, Estévez.
Real Betis

Betis je na tom oproti dnešnímu soupeři o poznání lépe. V tabulce figuruje na pěkném pátém místě se čtyřiadvaceti body, přičemž je pouze o skóre za třetím Bilbaem a čtvrtým Atléticem Madrid. O víkendu se hrálo sevillské derby, které skončilo remízou 1:1, přičemž Pellegriniho družina v devíti proti deseti dlouho držela těsný náskok, v závěrečné desetiminutovce ovšem Bravo čisté konto neudržel. Betis figuruje taktéž v Evropské lize, kde suverénně postoupil ze základní skupiny do osmifinále. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Borja Iglesias s osmi trefami.
Valencia CF

Valencia momentálně neprožívá ideální období. Na ligové vítězství čeká už téměř měsíc, pocit ze zisku tří bodů nepoznala v předešlých pěti případech, přičemž alespoň třikrát remizovala. Netopýři se v tabulce nachází na jedenáctém místě, nicméně na pohárové příčky ztrácí bodů sedm, takže ještě vůbec nic není ztraceno. O víkendu svěřenci kouče Gattusa remizovali na stadiónu Realu Sociedad 1:1, přestože hráli od 17. minuty proti deseti, ale zvládli pouze vyrovnat. Nejlepším střelcem týmu je Edinson Cavani se čtyřmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování 14. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Valencií a Betisem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud