La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Valladolid - 27. dubna 2023   19:30

Valencia
60' Diakhaby (Almeida) • 90+3' Guerra (Moriba)
2:1
(0:1)
Valladolid
6' Larin
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Paulista, Diakhaby, Özkaçar (46. Duro), Gayà (C) – Musah (84. D. López III), N. González (84. Moriba), Almeida (89. Guerra) – Cavani, Lino (90+4. Lato).
Herrerín, Doménech – Guillamón, J. Vázquez, Cömert, Mosquera, Marí.
C. Soto – I. De Francisco, C. Álvarez
Estadio de Mestalla (Valencia)
42 023 diváků
Valladolid
Masip (C) – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq (53. Ja. Sánchez), Escudero (80. Kenedy) – K. Pérez (79. Olaza), Hongla, Monchu – Plata (80. Plano), Larin, Amalláh (44. Aguado).
Asenjo – L. Pérez, Rosa, Mesa, León, I. Sánchez, Machís.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 13:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:16.
Domácím se ve druhém poločase povedl obrat, po hodině hry trochu kuriózně vyrovnal Diakhaby, v samém závěru pak odstartoval bouři domácí radosti Guerra, který zajistil svému mančaftu hodně důležité vítězství. Hosté mohou litovat nevyužitých šancí, především trefeného břevna za stavu 1:1 v 88. minutě.
90+6'
90+4'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Toni Lato.
90+3'
Valencia právě vstřelila branku!
JAVI GUERRA se stává hrdinou tohoto zápasu. Hráč, který přišel na hřišti před malou chvílí, proběhl s míčem k hranici vápna a levačkou zamířil do vzdálenějšího horního rohu brány. Tady nemohl Jordi Masip nic dělat.
90'
Další nepřesná střela Valencie, Samuel Lino střílel z dálky vysoko nad břevno. S těmito šancemi by šlo naložit jistě lépe.
89'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Javi Guerra.
88'
Hosté mohli jít zpátky do vedení, Ivan Fresneda dokázal překonat domácího gólmana, avšak míč skončil pouze na břevně.
85'
Hodně nepřesná střela jednoho z hráčů Valencie letí daleko za bránu.
84'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Diego López.
84'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Ilaix Moriba.
83'
Do slušné šance se dostal domácí tým, Hugo Duro si našel prostor pro hlavičku, avšak míč jí odehrál vysoko nad. Tohle byla dobrá možnost k obratu.
80'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Kenedy.
80'
ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Óscar Plano.
79'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Lucas Olaza.
79'
Přetahovanou o míč vyhráli hosté, kteří budou vhazovat aut.
78'
Zblokovaná přihrávka přináší Valencii rohový kop.
78'
Chystá se další střídání, ovšem rozhodčí zatím nechává rozehrát a ve hře pokračovat.
74'
Další střelecký pokus, tentokrát hostujícího celku, ovšem i v tomto případě míč skončil jenom v zámezí.
71'
Nechybělo moc a domácí se radovali podruhé, přetažený míč však nakonec proletěl nad bránou Valladolidu, Masip se natahoval marně.
71'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Joaquin Fernández).
69'
Jasný ofsajd hostujícího celku, jehož útočná akce tím pádem končí.
66'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Martin Hongla). Hráč Valladolidu může být rád, že to nebyla červená.
66'
Hugo Duro inkasoval úder do obličeje a tady po zásluze musí přijít karetní trest.
64'
Domácí pokračovali v útočné aktivitě, avšak v tomto případě musí po faulu míč odevzdat.
60'
Tak tuhle branku si gólman hostů za rámeček rozhodně nedá, domácí vyrovnávají docela kuriózním způsobem. Almeida odcentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal MOUCTAR DIAKHABY, míč odehrál ze svého pohledu směrem k levé tyči, Jordi Masip jej mohl snadno sebrat do rukou, avšak těžko říct z jakého důvodu se domníval, že balón putuje do zámezí, ten se místo toho od tyče odrazil a skončil v síti.
59'
Znovu je tu spíše hluchá pasáž zápasu, kdy se hra dlouhou dobu odbývá daleko od obou branek.
57'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Jordi Masip). Brankář hostů ji vidí nejspíš za zdržování.
56'
Křižný centr odhlavičkoval jeden z domácích hráčů vedle vzdálenější tyče.
56'
Po faulu budou domácí zahrávat standardku na útočné polovině, dočkají se vyrovnání?
55'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Kike Pérez).
53'
ze hřiště odchází Džawád al-Jámiq, přichází Javier Sánchez.
51'
Domácí se nyní hodně zlobí, Yunus Musah se dostával do dobré šance, ovšem předtím se dle arbitra provinil faulem.
49'
Álvaro Aguado zůstává ležet na trávníku, ani po faulu na tohoto hráče není udělena karta.
46'
ze hřiště odchází Cenk Özkaçar, přichází Hugo Duro.
46'
Příliš pohledná první půle to opravdu nebyla, hosté využili jedné obrovské hrubky domácích, díky které se ujali vedení, další góly už diváci neviděli a navíc ani žádné pořádné šance.
45+4'
45+2'
Gabriel Paulista a opět Cyle Larin zůstávají po vzdušném souboji ležet na trávníku.
45'
Rychlý přechod do útoku málem přinesl šanci domácímu celku, ovšem centr z levého křídla byl odvrácen obranou hostů.
44'
ze hřiště odchází Selím Amalláh, přichází Álvaro Aguado.
44'
Monchu zkoušel přímou střelu, která doputovala do náruče domácího gólmana.
43'
Hra pokračuje, je tu další faul, tentokrát na trávníku leží Cyle Larin, zatím jediný střelec utkání.
42'
Hráč odchází za lajnu a drží se za rameno, střídání ale ještě neproběhlo.
40'
Selím Amalláh, jenž byl faulován, se na nohy vrátit nechce.
40'
Útočný faul domácích, kteří ani moc neprotestují. Tady mohla přijít i karta pro Cenka Özkaçara.
38'
Ojedinělá střela Valladolidu, Kike Pérez si zpracoval přihrávku na střed, poté střílel z dálky vysoko nad bránu Valencie.
35'
Odmáván ofsajd domácímu celku, který tak přichází o balón.
33'
Pěkný střelecký pokus po zemi na bližší tyč vyslal na hostující bránu Mouctar Diakhaby, střela však nebyla příliš prudká a kapitán Realu si stačil poradit včasným pádem na zem.
30'
Jeden z hráčů Valencie zkoušel střelu z velké dálky, míč ovšem odehrál vysoko nad bránu.
28'
Domácí rozehráli druhý roh, Gabriel Paulista se na úrovni penalty dostal k hlavičce, ale tu adresoval přímo do středu brány, kde byl připravený Masip.
27'
Domácí rozehrávka příliš nevyšla, naopak do šance se vydal soupeř a Giorgi Mamardašvili musel vyběhnout hodně daleko z brány, aby míč včas odkopl do bezpečí.
26'
O chvíli později přichází rohový kop, vůbec první v zápase.
26'
Přetažený centr z levého křídla odvrátili hosté pouze za postranní lajnu, domácí tak mohou pokračovat v útoku.
23'
Domácím fans se předváděná hra vůbec nelíbí a hlasitým pískotem dávají najevo svou nelibost.
21'
Jordi Masip si teď nerozuměl se svými spoluhráči v obraně, naštěstí pro jeho tým z toho nebezpečí nebylo.
20'
Prakticky stále stejný scénář, hraje se daleko od obou branek a někdy se přeruší z důvodu faulu, jako např. nyní, kdy se provinil domácí tým.
16'
Edinson Cavani se sice dostal k hlavičce ve vápně Valladolidu, ovšem míč odehrál přímo do náruče připraveného gólmana hostů.
14'
Další faul, tentokrát ze strany Valencie, jejíž hráči musí balón odevzdat.
12'
Následoval sice dlouhý nákop do vápna, ten však žádné nebezpečí nepřinesl.
12'
Domácí si vynutili faul na útočné polovině a zahrávat budou standardku.
9'
Hráči Realu i nadále kontrolují míč více, navzdory gólu to moc pohledná podívaná zatím není.
6'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Máme tu první gól zápasu. CYLE LARIN vystihl hodně špatnou rozehrávku domácích, následně ustál souboj o míč a přízemní střelou do bližšího dolního rohu brány nedal Mamardašvilimu šanci.
5'
Hosté drží míč na kopačkách více než protivník, avšak kombinují daleko od jeho svatyně.
3'
Hosté se v útoku provinili nedovoleným zákrokem, míč tak musí odevzdat soupeři.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Paulista, Diakhaby, Özkaçar, Gayà (C) – Musah, N. González, Almeida – Cavani, Lino.
Náhradníci: Herrerín, Doménech – Lato, Guillamón, J. Vázquez, Cömert, Mosquera, Moriba, Guerra, Duro, Marí, D. López III.
Trenér: R. Baraja.

Real Valladolid: Masip (C) – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq, Escudero – K. Pérez, Hongla, Monchu – Plata, Larin, Amalláh.
Náhradníci: Asenjo – L. Pérez, Ja. Sánchez, Olaza, Rosa, Aguado, Plano, Mesa, Kenedy, León, I. Sánchez, Machís.
Trenér: P. Pezzolano.

Rozhodčí: C. Soto – I. De Francisco, C. Álvarez.
Vzájemné zápasy

Valencia prohrála doma s Valladolidem naposledy 1. března 2009. Od té doby se na jejím hřišti protivníci utkali celkem šestkrát a čtyřikrát domácí celek vyhrál, dvakrát skončil mač nerozhodně.
Real Valladolid

Hosté jsou sice na čtrnácté pozici, ovšem před svými dnešním soupeřem mají jen pětibodový náskok. Mimo svůj trávník se jim navíc nedaří, z patnácti duelů si přivezli pouhých jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy, skórovali pouze v deseti případech, zato dvaatřicet gólů inkasovali, horší už je pouze Elche s čtyřiatřiceti brankami. V posledním venkovním klání si trochu spravili chuť a trochu překvapivě si odvezli všechny body z Villarrealu po výhře 2:1.
Cyle Larin a Sergio Leon se dělí o prvenství tabulky střelců mančaftu, oba docílili pěti zásahů.
Valencia CF

Domácí tým drží první sestupovou pozici, ovšem na sedmnácté Getafe ztrácí jediný bod, na šestnáctý Cádiz body dva a patnáctou Almeríi body tři. Všichni zmínění protivníci mají odehráno o zápas víc, takže pokud dnes Valencia zvítězí, může opustit sestupová místa, o motivaci tak mají její hráči postaráno. Na svém hřišti se jim daří střídavě, z patnácti utkání si odnesli jednadvacet bodů za šest výher a tři remízy, vstřelili jednadvacet branek a patnáct inkasovali. Naposledy před svými fanoušky podlehli Seville 0:2.
Edinson Cavani a Justin Kluivert jsou s pěti góly nejlepšími střelci týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.