La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Villarreal - 28. května 2023   19:00

Vallecano
56' de Tomás (Chavarria) • 63' Palazón (Comesaña)
2:1
(0:0)
Villarreal
83' Lo Celso  (Pedraza)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mumin, Catena, Fran García – Palazón (79. Salvi), Comesaña (C) (85. Ciss), Valentín, Á. García I (85. Falcao) – de Tomás (72. Camello), Chavarria (72. U. López).
Morro – Lejeune, Saveljich, M. Suárez, M. Hernández, J. Pozo, Andr. Martín.
Javier Iglesias Villanueva
Estadio de Vallecas (Madrid)
11 085 diváků
Villarreal
Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, Pedraza – Parejo (C), Terrats (61. Lo Celso) – Chukwueze (61. G. Moreno), Baena (71. Capoue), Pino – Jackson.
I. Álvarez – Femenía, A. Moreno I, Mojica, Cuenca, Trigueros, Hassan, Pascual.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 9:1. Fauly: 9:9.
Villareal ve druhé půli dlouho prohrávala 2:0, v 83. minutě vykřesal kontaktní gól Giovani Lo Celso, nicméně to bylo ze strany hostů vše. Na body dnes nedosáhli, což znamená, že přišli o naděje na účast v Lize mistrů.
90+6'
90+4'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Nicolas Jackson).
90+4'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena).
90+3'
Unai López si zpracoval průnikovou přihrávku za obranu a překonal vyběhnuvšího gólmana. Jeho radost ale ihned střídá zklamání, branka neplatí kvůli ofsajdu!
89'
Domácí drží míč na levé straně, kde je jejich hlavním cílem tahání času. Faulu se nyní dopustil Falcao, když se vší silou snažil z jejich sevření hrací předmět vydolovat.
85'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Pathé Ciss,
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Radamel Falcao.
83'
Villarreal právě vstřelil branku! Máme zaděláno na drama, Villareal zhruba deset minut před koncem snižuje na rozdíl jediné branky! Alfonso Pedraza z levé strany vyslal centr, který na penaltovém puntíku dopadl přesně na hlavu GIOVANIHO LO CELSA, který zakončil do levého dolního rohu.
81'
Yeremi Pino se na levé straně šestnáctky dostal k odraženému míči, ale ze zajímavé pozice branku trestuhodně přestřelil.
79'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Salvi.
76'
Domácí obrana je už hodně zatažená. Villareal bude mít v posledních minutách velmi těžkou šichtu na cestě za vyrovnáním.
75'
Isi Palazón opět ukázal, že umí kromě centrů i vystřelit. ze střední vzdálenosti vyslal prudkou ránu, která pořádně protáhla gólmana.
72'
ze hřiště odchází Pep Chavarria, přichází Unai López,
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
71'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Étienne Capoue.
71'
Prudký centr z levé strany se nedaleko penaltového puntíku snažil na branku usměrnit Raúl de Tomás, tomu ale míč přeskočil kopačku a zamířil úplně mimo.
70'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Giovani Lo Celso).
68'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Yeremi Pino).
68'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Raúl de Tomás).
65'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Óscar Valentín).
63'
Vallecano právě vstřelilo branku! Domácí si berou dvoubrankové vedení! Santi Comesaña skvěle udržel míč na hrací ploše a pohotově jej vrátil do vápna, kde měl spoustu místa ISI PALAZÓN, jenž přízemní střelou k zadní tyči překonal gólmana.
61'
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Giovani Lo Celso,
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Gerard Moreno.
59'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Alfonso Pedraza).
56'
Vallecano právě vstřelilo branku! Na tribunách je veselo, domácí tým jde do vedení! Pep Chavarria z levé strany posadil centr přesně na hlavu RAÚLA DE TOMÁSE, jenž se ve vzduchu z bezprostřední blízkosti nemýlil.
53'
Isi Palazón napřáhl na hraně šestnáctky a zamířil do šibenice, kterou ale těsně minul.
51'
Raúl de Tomás dostal prostrčený míč z levé strany a ve vápně vypálil. Jeho ránu z ostrého úhlu ale Pepe Reina vytěsnil.
49'
Ramon Terrats se na hraně vápna opřel do míče, který mu přiťukl Yeremi Pino. Jeho ránu do horní poloviny branky ale gólman na poslední chvíli vytěsnil.
48'
Pep Chavarria tancoval na levém křídle a snažil se o navedení míče na osu. Do cesty mu ale vložil kopačku jeden z obránců, který jej tak o míč připravil.
46'
První poločas toho mnoho nepřinesl. Jedinou výraznější šanci měl ve 35. minutě hostující Pedraza, jehož pumelice z levé strany vápna ale branku minula. Trávník je dosti promáčený, což je možná příčinou řady nepřesností, které zatím trápí oba celky. Do šaten se jde za bezbrankového stavu.
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
45+1'
45'
Isi Palazón si před vápnem našel odražený míč, který vší silou napálil směr brána. Neprostřelil ale změť těl ve vápně.
44'
Vallecano mělo k dispozici další rohový kop. Centr z něj směřoval na de Tomáse, ten ale prohrál i tento souboj. Dnes to opravdu není jeho den.
43'
Isi Palazón měl na pravém straně přehršel místa a přetaženým centrem hledal de Tomáse, který ale dnes v hlavičkových soubojích zaostává.
42'
Z rohového kopu domácí nevytěžili doslova vůbec nic.
41'
Volný kop Vallecana od pravé postranní čáry rozehrál Isi Palazón centrem na zadní tyč, který ale obránci odklidili na rohový kop.
40'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Dani Parejo).
36'
Alejandro Baena dostal na ose hřiště spoustu místa a nedaleko vápna se do míče vší silou opřel. Trefil ale jen obětavě blokujícího protihráče.
35'
O první zajímavější střelu zápasu se postaral Alfonso Pedraza, jenž se do míče opřel na levé straně velkého vápna a těsně minul bližší šibenici.
34'
Hosté pohledně kombinovali na útočné polovině. Posledním hráčem s míčem byl Alfonso Pedraza, který dostal hrací předmět do levé strany a okamžitě nepřesně nacentroval.
33'
Isi Palazón se na půlící čáře stal terčem faulu, který rozkouskoval rychlý útok Vallecana.
32'
Centr z rohového kopu směřoval na zadní tyč, kam si nabíhal Yeremi Pino, těsně před ním ale míč zblokoval jeden z obránců.
30'
Na začátku utkání měli územní převahu domácí, zatímco nyní si s míčem užívají spíše hráči Villarealu, kteří mají nyní k dispozici rohový kop.
27'
Alfonso Pedraza na levém křídle marně čekal za přetaženou přihrávkou, která se ale nakonec dokutálela za postranní čáru. Míč tak připadá do domácí moci.
26'
Hru zatím sužuje řada nepřesností na obou stranách, většinou útoky končí nějakou nepřesnou přihrávkou.
24'
Pep Chavarria dostal místo na levé straně a vyslal prudký míč do vápna, který ale doklouzal jen do rukavic připraveného gólmana.
23'
Raúl de Tomás dostal do vápna citovou přihrávku z pravé strany, kterou si obratně zpracoval, následně se ale skácel k zemi. Penalta se však k jeho nelibosti nepíská.
20'
Na stadion se začíná snášet stále intenzivnější déšť. Uvidíme, který z celků se s náročnými podmínkami dokáže lépe srovnat.
18'
Hosté si ale vypracovali další roh, ze kterého tentokrát vzešel centr do vápna. Ten ale obrana Vallecana dokázala odvrátit.
17'
Rohový kop Villarealu rozehrál Ramon Terrats nakrátko, z následného tlaku ale hosté žádné ohrožení branky nevykřesali.
14'
Ze střední vzdálenosti zkusil vypálit Pep Chavarria, jeho pokus ale neprošel přes jednoho z blokujících hráčů Villarealu.
13'
Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál Isi Palazón prudkým centrem, proti kterému ale včas vyběhl Pepe Reina a míč vyboxoval mimo nebezpečí.
9'
Centr z volného kopu propadl na pravou stranu pokutového území, kde se do míče opřel Abdul Mumin, ten ale z ostrého úhlu trefil jen vnější síť.
8'
Vallecano má k dispozici volný kop z levého křídla.
7'
Ramon Terrats se snažil oživit hru Villarealu dlouhým nákopem za obranu, který byl ale přetažený a nikdo ve žlutém se na něj natáhnout nedokázal.
6'
Hosté jsou vysokým napadáním v rozehrávce zatlačeni až ke svojí brance, s rozehrávkou jim pomáhá brankář Pepe Reina, jenž umí zahrát i nohama.
5'
Další centr se tentokrát z levé strany snášel na hlavu de Tomáse, který se k míči ale ani v tomto případě neprobil.
4'
Míč už si osahali i hráči Villarealu, kteří pár desítek vteřin nakrátko kombinovali okolo půlící čáry.
3'
Isi Palazón z pravé strany zakroutil centr do vápna, na který se snažil natáhnout Raúl de Tomás, nicméně v obležení obránců to měl velmi těžké.
2'
O první střelecký pokus se postaral Isi Palazón, jenž se na hraně velkého vápna opřel do skákavého míče, který ale špatně trefil a branku úplně minul.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Catena, Fran García – Palazón, Comesaña (C), Valentín, Á. García I – de Tomás, Chavarria.
Náhradníci: Morro – Lejeune, Saveljich, M. Suárez, M. Hernández, Salvi, Ciss, J. Pozo, U. López, Camello, Falcao, Andr. Martín.
Trenér: Andoni Iraola

Villarreal CF: Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, Pedraza – Parejo (C), Terrats – Chukwueze, Baena, Pino – Jackson.
Náhradníci: I. Álvarez – Femenía, A. Moreno I, Mojica, Cuenca, Lo Celso, Trigueros, Capoue, G. Moreno, Hassan, Pascual.
Trenér: Quique Setién

Rozhodčí: Javier Iglesias Villanueva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.