La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Mallorca - 6. listopadu 2022   18:30

0:2
(0:1)
Mallorca
32' Muriqi  (G. González) • 76' Ndiaye  (Muriqi)
Villarreal
Rulli – Femenía, Albiol (C), P. Torres, Moreno (90. Mojica) – Parejo, Capoue (90. Morales) – Chukwueze, Baena (64. Pino), Trigueros (46. Jackson) – Danjuma.
Reina, I. Álvarez – Foyth, Moreno, Coquelin, Cuenca.
Muñiz – Alonso, Blanco
Estadio Ciudad de Valencia
Mallorca
Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, Copete, J. Costa – Da. Rodríguez (C) (72. A. Sánchez), Baba (90+2. Grenier), de Galarreta (87. Battaglia), Lee Kang-in (72. Ndiaye) – Muriqi (87. Prats).
Román – Cufré, Russo, Án. Rodríguez, Gayá, Kadewere, Lago Junior.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:16.
Fotbalisté Villarrealu podlehli na domácím hřišti Mallorce 0:2. Domácí dnes předvedli velmi slabý výkon a do kabin je vyprovází pískot. Hosté naopak byli trpěliví, dobře bránili a dokázali využít své šance. Skóre utkání se poprvé měnilo ve 32. minutě, kdy González pohotově sklepl míč pod sebe na Vedata Muriqiho a jeho střelu nešťastně tečoval do protipohybu gólmana stoper Albiol. Po změně stran Žlutá ponorka nadále tápala. Přesto mohla vyrovnat. Ránu Chukwuezeho z půlkruhu za šestnáctkou však zastavilo břevno. O chvíli později si naopak připravil míč na střelu levačkou střídající Amath Ndiaye, který parádní trefou zvýšil vedení celku z ostrovního letoviska. Svěřenci Quiqueho Setiéna už žádnou odpověď neměli a zaslouženě tedy odešli poraženi.
90+5'
90+5'
Johan Mojica se neprosadil na levém křídle. Následně přišel faul Pina na Gonzáleze a to už bude pro dnešek vše.
90+4'
Nemanja Nastasić poslal obranný odkop na tribunu a z hlediště se ozval jásot. Domácí fanoušci se musejí alespoň nějak bavit, když je nepotěšil fotbal.
90+2'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Clément Grenier.
90+1'
Centr z pravé strany sklepával hlavou mimo dosah svých spoluhráčů Jackson. Domácí se opravdu hodně trápí.
90'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází José Luis Morales,
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Johan Mojica.
88'
Domácí fanoušci už hromadně míří k východům. Jejich tým hraje v azylu ve Valencii a domů to tak mají přes hodinu cesty. Už nevidí důvod dále přihlížet marnému snažení svých oblíbenců.
87'
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Rodrigo Battaglia,
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
85'
O efektní zakončení nůžkami se snažil Nicolas Jackson. Domácí útočník však nasměroval míč vedle brány.
84'
Po zablokované střele Arnauta Danjumy nedostáhl před odkrytou bránou na míč Nicolas Jackson. Vzrušení však bylo zbytečné, už prvně jmenovaný byl v ofsajdu.
83'
Za přidržení Pareja dostal žlutou kartu Juame Costa.
82'
Domácí už působí až odevzdaným dojmem. Vůbec netuší, co proti Mallorce hrát.
80'
Hosté zahodili obrovskou příležitost! Za obranou se zjevili Amath Ndiaye a Antonio Sánchez, kteří utíkali sami na brankáře. Ndiaye to řešil nepřesnou přihrávkou, kterou spoluhráče vyhnal. Nakonec ho to mrzet nemusí, už jemu byl totiž máván ofsajd.
79'
Hosté směřují za velmi cenným vítězstvím. To Villarreal potvrzuje, že se mu v posledních týdnech nedaří.
76'
Mallorca právě vstřelila branku!
Hosté z ničeho nic navyšují svůj náskok! Po pár minutách na hřišti se prosadil AMATH NDIAYE. Ten si na hranici šestnáctky jedním dotekem připravil míč po Muriqiho sklepnutí a druhým ho levačkou famózně napálil ke vzdáleněji tyči. Rulli neměl šanci – 0:2.
75'
Žlutou kartu schytal také domácí Pau Torres.
73'
Teď měli hosté velké štěstí! Z půlkruhu za pokutovým územím vystřelil Samuel Chukwueze, který orazítkoval břevno svatyně Mallorky! O trochu níže a byla by z toho trefená šibenice.
72'
ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Amath Ndiaye,
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Antonio Sánchez.
71'
Vedat Muriqi dohrál Pina a prohlédl si žlutou kartu. Sudí Muñiz s nimi nešetří.
69'
Tohle byla snad největší šance domácích v zápase! Dobře zapracoval Arnaut Danjuma, který z levé strany naservíroval míč Samuelovi Chukwuezemu. Tomu ale nesedla střela ideálně. Míč prošel po zemi tak tři metry vedle pravé tyče.
68'
Čerstvý Yeremi Pino se snažil aktivně zapojit do napadání. Míč se odrazil do zámezí od něho, takže bude Mallorca vhazovat.
66'
Jaume Costa se držel za obličej po srážce se Samuelem Chukwuezem. Píská se proti domácím.
66'
Alberto Moreno centroval z levé strany na zadní tyč. Tam situaci pohlídal jeden z hostujících obránců, který míč sklepl do rukavic Rajkoviće.
65'
Před Albertem Morenem stačil píchnout míč do zámezí Valjent. Domácí budou vhazovat.
64'
Álex Baena dostal žlutou kartu za vzteklou reakci, která následovala po jeho vystřídání.
64'
ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Yeremi Pino.
63'
Pokračuje nepovedené představení ze strany Villarrealu. No, aby se kouč Sentién neocitl pod tlakem už krátce po svém nástupu.
62'
Capoue zachytával míč na hranici vlastní šestnáctky a vůbec si nevšiml, že má za zády Jaumeho Costu. Od něho se míč odrazil do náručí brankáře Rulliho. Klidně to mohlo dopadnout pro Villarreal i hůře.
61'
Parejo nacentroval jen do rukavic Predraga Rajkoviće. Z tribun se ozývá pískot domácích fanoušků.
60'
Dani Rodríguez zajel při napadání do rozehrávajícího Paua Torrese. Další žlutá karta, tentokrát pro hráče hostí.
59'
Na druhé straně byl v ofsajdu Copete, který si nabíhal na nákop po standardní situaci.
58'
Alberto Moreno v ofsajdu. Navíc si pak neodpustil nějaké komentáře směrem k rozhodčímu a ten ho ocenil žlutou kartou.
57'
Hostům se daří vyvádět soupeře z tempa. Nyní podnikli nebezpečně vypadající útok. Lee zleva centroval na hlavu vysokého Muruqiho. Míč se pak odrazil k Danimu Rodríguezovi, který přestřelil. To už ale bylo navíc, Muriqimu byl totiž pískán útočný faul.
54'
Hostující Lee Kang-in dostal žlutou kartu za přidržení Jacksona.
53'
Rohový kop byl zahrán nakrátko. Nakonec přišel centr Jaumeho Costy, který našel Vedata Muriqiho. Jeho slabou hlavičku ovšem Rulli v pohodě kryl.
52'
Hosté vyrazili do rychlého kontru. Míč směřoval na pravou stranu ke Gonzálezovi, jenž se snažil najít přízemním centrem Muriqiho. Před ním balón odehrál na roh Raúl Albiol.
52'
Nyní už hra opět pokračuje.
51'
Copete je po zákroku Jacksona v péči lékařů. Domácí fanoušci pískají, myslí si, že hosté natahují čas.
49'
Nicolas Jackson naskočil v hlavičkovém souboji na Josého Manuela Copeteho a vyfasoval žlutou kartu. Ještě tam pak byla drobná strkanice, svého spoluhráče chtěl mstít Jaume Costa. Tam už to ale za další kartu zatím nebude.
48'
Přímý kop zahrával Dani Parejo. Mířil přes zeď na bližší tyč, ale jeho střele scházela razance a Rajković si tak na míč počíhal.
47'
Arnaut Danjuma byl ostře přejet přes nohy Giovannim Gonzálezem. Ten za svůj neohrabaný zákrok obdržel žlutou kartu.
46'
ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Nicolas Jackson.
46'
V prvním poločase se nehrál moc dobrý fotbal. Hráči Villarrealu si vůbec nevěděli rady s defenzivou Mallorky, která je za celou dobu nepustila do jediné šance. Hosté naopak varovali soupeře únikem Costy, který ještě zlikvidoval brankář Rulli. Ve 32. minutě se však skóre měnilo, když González pohotově sklepl míč pod sebe na Vedata Muriqiho a jeho střelu nešťastně tečoval do protipohybu gólmana stoper Albiol.
45+1'
45'
Rozehrávka nakrátko. Poté centroval Alberto Moreno, jenž našel hlavu bránícího Vedata Muriqiho.
45'
Ještě roh pro domácí již v závěru prvního poločasu...
44'
Chukwueze se daleko nedostal. Při pokusu o průnik přišel o míč. Poté navíc přišel faul Pareja, jenž poslal k zemi Copeteho.
43'
Dani Parejo se prezentoval nepovedeným centrem ze standardní situace. Míč dolétl jen k prvnímu bránícímu hráči.
42'
Iddrisu Baba dokonce obdržel žlutou kartu.
41'
Náznak dalšího brejku hostí, ovšem Jaume Costa nalevo nezpracoval. Na zemi zůstal ležet Álex Baena, kterého ostře dohrál Iddrisu Baba.
40'
Domácí si v poklidu vyměňují míč na půlce a fanoušci už pískají. Od Villarrealu byli zvyklí vidět úplně něco jiného.
39'
Étienne Capoue se snažil odcentrovat na Arnauta Danjumu. Obrana hostí k němu míč nepustila.
37'
Držení míče – 79 % : 21 %
35'
Domácí dostali od soupeře pořádnou facku. Dá se očekávat, že Mallorca teď bude bránit ještě usilovněji.
32'
Hosté si počkali na svou šanci, kterou proměnili! Vše začalo na levé straně, kde vedl míč Jaume Costa. Ten ho předal Danimu Rodríguezovi, který poslal pas na z pravého křídla nabíhajícímu Giovannimu Gonzálezovi. Ten balón dostihl před brankovou čarou a z prvního doteku ho sklepl pod sebe. Našel VEDATA MURIQIHO, do jehož střely nešťastně vložil kopačku bránící Raúl Albiol, který ji tečoval mimo dosah brankáře Rulliho.
31'
Álex Baena se ocitl na zemi. K nelibosti domácích fanoušků hra pokračuje.
30'
Druhý rohový kop domácích. Cen zahrával Parejo, který se pokusil o signál v podobě obloučku na před šestnáctkou číhajícího Alberta Morena. Provedení však bylo špatné a levý bek Villarrealu se musí vracet pro míč.
28'
Capoue si počínal elegantně ve středu hřiště. Poté nahrál doprava Kikovi Femeníovi, který ale celou akci zpomalil a nakonec nahrál dozadu.
28'
Zatím je to hodně nezáživný duel. Jedinou šanci měli hosté v podobě úniku Costy.
27'
Za míčem sprintoval na pravém křídle hostující Giovanni González. Ten v souboji s Morenem spadl, ovšem sudí nedovolený zákrok nepíská a přisuzuje míč domácím.
25'
Hosté hrají vyloženě defenzivně. V devíti na vlastní polovině. Vysunutý je jen Vedat Muriqi.
23'
Hosté se ubránili odkopem do autu. Villarreal začíná z vlastní poloviny.
21'
Teď konečně přišla dobrá narážečka! Arnaut Danjuma v šestnáctce vracel míč Álexovi Baenovi, k němuž však stačil přistoupit Martin Valjent. Balón pak unikl za brankovou čáru. Podle sudích se ho jako poslední dotkl hráč Žluté ponorky.
20'
Z domácí strany je to pomalé a bez pohybu. Takhle zahuštěnou obranu soupeře hráči Villarrealu těžko překonají.
18'
Hostující brankář Predrag Rajković si netroufl rozehrávat konstruktivně a poslal míč jen do autu.
17'
Utkání zatím nemá nějaké velké tempo. Villarreal se prezentuje pozvolnou kombinací.
16'
Manu Trigueros si seběhl z levého křídla doprava. Chukwueze mu chtěl nahrávat, ovšem portugalský fotbalista na míč nedosáhl a ten unikl až do zámezí.
13'
Po centru Gonzáleze se vyhoupl do vzduchu Vedat Muriqi. Hostující střelec hlavičkoval nad břevno.
12'
Alberto Moreno ještě na levé straně dokázal udržet míč ve hře. Z jeho snahy však následně nedokázal těžit Manu Trigueros.
10'
Jaume Costa dostal ideální přihrávku do běhu a z levé strany pospíchal sám na domácí bránu! Brankář Gerónimo Rulli proti němu výtečně vyběhl a zákrokem levou nohou zabránil gólu.
9'
Iddrisu Baba se elegantně zbavil skluzujícího Triguerose. Vzápětí se však hráč hostí zahnal za postranní čáru.
8'
Danjuma se snažil najít na pravé straně nabíhajícího Chukwuezeho. Přihrávku zablokoval Nastasić.
7'
Domácí v pomalém tempu kombinují na útočné polovině. Celek RCD podle očekávání moc nevylézá z defenzivní ulity.
6'
Hosté odvrátili rohový kop soupeře k Albertovi Morenovi. Ten míč posunul na Samuela Chukwuezeho, který střílel z dálky nad bránu celku z Mallorky.
5'
Arnaut Danjuma táhl zajímavou akci Villarrealu. Jeho nahrávku do pokutového území srazila hostující obrana na roh.
4'
Přihrávka Ruize de Galarrety adresáta nenašla. Míče se chopili domácí hráči.
2'
Sestava Mallorky vypadá na pohled hodně defenzivně. Hned pět obránců a jediný hrotový útočník. Žlutou ponorku tak asi čeká dobývání.
1'

Villarreal CF: Rulli – Femenía, Albiol (C), P. Torres, Moreno – Parejo, Capoue – Chukwueze, Baena, Trigueros – Danjuma.
Náhradníci: Reina, I. Álvarez – Pino, Mojica, Foyth, Moreno, Coquelin, Jackson, Cuenca, Morales.
Trenér: Quique Setién

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, Copete, J. Costa – Da. Rodríguez (C), Baba, de Galarreta, Lee Kang-in – Muriqi.
Náhradníci: Román – Prats, Ndiaye, Battaglia, Cufré, Russo, A. Sánchez, Án. Rodríguez, Gayá, Kadewere, Lago Junior, Grenier.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Muñiz – Alonso, Blanco.
Villarreal CF (8. místo, 5 – 3 – 4, skóre 14:8, 18 bodů)
Villarreal prožívá divoké období. V klubu totiž nedávno skončil trenér Unai Emery, jehož zlanařila anglická Aston Villa. Nahradil ho Quique Setién, jenž se vrátil do práce po více než dvou letech – naposledy vedl Barcelonu. Nový kouč zatím čeká na první výhru. Žlutou ponorku poprvé vedl v Konferenční lize v domácím duelu s izraelskou Beer Ševou, který skončil 2:2. Poté jeho svěřenci prohráli v rámci La Ligy 0:1 na půdě Bilbaa a poslední vystoupení v EKL skončilo ostudou v podobě prohry 0:3 na hřišti polského Lechu Poznań. Sentién nasadil náhradníky a Villarreal už měl jistý postup, nicméně výsledek fanoušky zrovna nepotěšil.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Barcelona – Villarreal 3:0
Villarreal – Almería 2:1
Villarreal – Beer-Ševa 2:2 (KL)
Bilbao – Villarreal 1:0
Poznań – Villarreal 3:0 (KL)
RCD Mallorca (14. místo, 3 – 4 – 5, skóre 10:13, 13 bodů)
Fotbalisté Mallorky by se chtěli držet co nejdále od záchranářských bojů, ideálně někde ve středu tabulky. Na osmnáctý Cádiz mají k dobru jen dva body, takže by určitě rádi něco na své konto přidali. V posledních dvou zápasech se jim dařilo bodové konto rozšiřovat. Nejprve si přivezli cennou výhru 2:1 z Valencie. Naposledy pak doma remizovali 1:1 s Espanyolem.

Posledních 5 zápasů Mallorky:
Elche – Mallorca 1:1
Mallorca – Sevilla 0:1
R. Sociedad – Mallorca 1:0
Valencia – Mallorca 1:2
Mallorca – Espanyol 1:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Ve 13. kole La Ligy se utkají osmý Villarreal a čtrnáctá Mallorca. Domácí Žlutá ponorka se bude chtít chytit po předchozích ne úplně přesvědčivých výsledcích. Mallorca zase bude chtít přidat nějaký ten bod, který by ji zase vzdálil od záchranářských bojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.