La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Real Sociedad - 2. dubna 2023   18:30

Villarreal
77' Parejo  • 81' Jackson (Pino)
2:0
(0:0)
Villarreal
Reina – Foyth, Mándí, Torres (85. Cuenca), Pedraza (72. Moreno) – Terrats (62. Jackson), Parejo /C/, Baena (85. Trigueros) – Chukwueze, Morales (62. Lo Celso), Pino.
Jörgensen – Hassan, Femenía, Mojica.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de la Cerámica, Villarreal
17 735 diváků
Real Sociedad
Remiro – Gorosabel (85. Sola), Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Kubo (70. Cho), Zubimendi, Merino /C/ (85. Barrenetxea), Méndez – Sørloth (70. Oyarzabal), Silva (85. Illarramendi).
Zubiaurre – Elustondo, Guevara, Navarro, Pacheco, Rico, Turrientes.

Šestý Villarreal se přiblížil čelu tabulky cenným vítězstvím 2:0 nad čtvrtým San Sebastianem. Hosté měli lepší vstup do obou poločasů, šancí bylo dost na obou stranách, domácí dvakrát a hosté jednou trefili tyč. Bezbrankové skóre vydrželo až do 77. minuty, kdy penaltový zákrok na Chukwuezeho potrestal Parejo. Vzápětí navíc zvýšil střídající Jackson, který byl sice poté hloupě vyloučen, ale v krátkém oslabení již Žlutá ponorka výhru nepustila z rukou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:19.
90+4'
90+3'
Hostům se ale krátí čas rychle, z ofsajdu vybíhal Oyarzabal a míč se vrací Villarrealu.
90+1'
Druhou žlutou a následně červenou kartu za šlapák na nárt Zubimendiho dostává Nicolas Jackson (Villarreal). Svlečený dres při oslavě gólu ho vyšel draho a se žlutou kartou udělat takový faul je také mimo jakékoli chápání...
90'
Chukwueze si naběhl na Pinovu kolmici a drží se za hlavu, neboť střílel zcela sám tváří v tvář brankáři vedle.
88'
Znovu Cho potáhl míč a vypálil doprostřed brány, Reina po delší době musel zasahovat a míči jen nastavil koš.
86'
Cho nachází Méndeze, jehož zakončení zpoza velkého vápna postrádalo přesnost.
85'
Přidává se i Villarreal CF, který mění dva hráče a mezi střídačkami to vypadá jako při lyžařské štafetě:
ze hřiště odchází Pau Torres, přichází Jorge Cuenca,
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Manu Trigueros.
85'
Trojnásobné střídání v mužstvu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Álex Sola,
ze hřiště odchází David Silva, přichází Asier Illarramendi,
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Ander Barrenetxea.
83'
Alejandro Baena měl na kopačce třetí gól za šest minut, když dorážel Lo Celsovu zblokovanou střelu a otřásl břevnem.
82'
Žlutá karta pro Villarreal CF (Nicolas Jackson). Při oslavě gólu si svlékl dres.
81'
Villarreal právě vstřelil branku!
NICOLAS JACKSON dostal míč do běhu od Yeremiho Pina, v klidu se v pokutovém území vyhnul dvěma protihráčům a jeho přízemní střela zapadla přesně k levé tyči, kam se Remiro stačil jen ohlédnout.
80'
Slabší křížnou střelu vyslal Cho, domácí brankář Reina ji jistil a mezi tyčemi stejně neskončila.
79'
Na zadní tyči se vložil do Chukwuezeho křížného pasu Yeremi Pino a hlavičkoval nad břevno.
77'
Remiro skočil po pravé ruce, DANI PAREJO však z pokutového kopu mířil k opačné tyči a otevírá skóre.
76'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (David Silva). Za protesty proti nařízené penaltě.
75'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (Martín Zubimendi). Za faul na Chukwuezeho si také příště nezahraje, což ho teď asi mrzí méně než zaviněná penalta.
75'
Samuel Chukwueze se prokličkoval do šestnáctky, byl podražen Zubimendim a rozhodčí neváhá s nařízením penalty!
73'
Cho se zamotal do kliček a zpětnou přihrávku dal na kopačky soupeře, domácí Mándí poměrně zbytečně zakopává do autu.
72'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno.
70'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho,
ze hřiště odchází Alexander Sørloth, přichází Mikel Oyarzabal.
70'
Domácím se po přestávce nedaří, Baena dostal přihrávku za paty a fauloval při přebírání míče, i když se na rozhodčího za tento verdikt zlobí.
68'
Z rohu Villarreal nic nevymyslel, míč zachytává brankář Remiro, jemuž poté překážel v rozehrávce Jackson a píská se proti domácí bráně.
67'
Protiútok Žluté ponorky táhl Chukwueze a hledal na penaltové značce Pina, kterého odstavil skluzem za cenu rohu Gorosabel.
66'
Na zadní tyči dostal po standardce míč do sítě Zubeldia, radost mu však zkazil zdvižený praporek. Ofsajd byl úplně jasný a stáli v něm hned čtyři fotbalisté v modrobílém.
65'
Žlutá karta pro Villarreal CF (Juan Foyth). Faulem na Kuba zavinil Argentinec přímý kop z dost nebezpečné vzdálenosti.
64'
Dvakrát v rychlém sledu zasáhl účinně na malém vápně domácí Pau Torres. Nejdříve v rozštěpu odvrátil Kubův přízemní centr, poté vstal a vyhlavičkoval střelu Davida Silvy.
63'
Dnešní utkání sleduje 17 735 diváků.
62'
Lo Celso musel ještě zpět a odevzdat čtvrtému rozhodčímu nepovolenou ozdůbku na ruce.
62'
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Nicolas Jackson,
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Giovani Lo Celso.
61'
Na druhé straně je Baenovi pískán faul, v šestnáctce při nápřahu ke střele hrábl rukou od obličeje Le Normandovi.
60'
Co chybělo, aby Real Sociedad šel do vedení? Opět jen malý kousek, centroval po zemi Takefusa Kubo a poblíž penaltové značky pálil bez přípravy těsně vedle Mikel Merino.
57'
Silva si znovu dlouze vedl míč a nepropálil na závěr svého průniku obránce před sebou.
56'
Villarreal se pokouší znovu převzít otěže zápasu, Pedrazův centr zleva si však pohlídal v tandemu Gorosabel.
54'
Naražený Terrats přepadl přes reklamní panel za postranní čarou do kontrolovaného kotrmelce, zatímco hra nerušeně pokračuje.
53'
Žlutá karta pro Villarreal CF (Pepe Reina). Domácí brankář protestoval proti předchozímu neodpískanému zákroku.
53'
Na trefy brankové konstrukce je srovnáno! Technická střela Takefusy Kuba z rohu velkého vápna se otřela o břevno.
51'
Martín Zubimendi se položil do Méndezova trestného kopu a hlavičkoval v pádu ze sedmi metrů vedle domácí levé tyče.
49'
Dlouhý pas před Moralesem odvrací Igor Zubeldia. Napoprvé útočícímu protihráči míč hrudí spíše přistrčil, ale vše rychle napravil.
47'
Rohový kop se stočil až za protější postranní čáru.
47'
Pino si vedl míč po levé straně a nabil pod sebe Baenovi, proti jeho ráně ovšem vystoupil včas Zubimendi a srazil ji na roh.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 56% – 44%, střely na bránu 2:2, střely mimo 5:1, rohy 2:3, ofsajdy 3:0, fauly 4:12.
Úvod utkání ve Villarrealu patřil spíše Baskům, postupně ale převzali otěže hry domácí fotbalisté. Ani jedna z šancí na obou stranách gólem neskončila, nejblíže byl domácí Pino, který trefil tyč.
45'
44'
Tohle měl být gól do šatny! Morales si naběhl na Foythův oblouček za obranu, sám před brankářem však po rychlé zasekávačce a přehození na levačku těsně přestřelil.
43'
Takefusa Kubo získal presinkem míč, pro jeho centr od koncové čáry si pak došel s přehledem Pepe Reina.
42'
Parejo rozehrával přímý kop od postranní čáry a míč se snášel pod břevno, včas ho ovšem zachytil brankář Remiro.
41'
Rohový kop odvrací od přední tyče Martín Zubimendi.
40'
Morales z protiútoku získává na Zubeldiovi roh pro Villarreal.
39'
Silva si naběhl na Kubovu kolmici, vykoupal jednoho beka, ale centr před bránu neprocpal. V souboji o odražený míč pak právě Kubo fauluje.
38'
Brais Méndez ve výskoku zasáhl loktem do spánku Álexe Baenu, což mu prošlo beztrestně.
36'
Vypadalo to na největší šanci zápasu, Chukwueze postupoval sám na brankáře a ještě přihrával před bránu Pinovi. Vzrušení bylo ovšem zbytečné, akci předcházel metrový ofsajd.
33'
José Luis Morales napřáhl v plné rychlosti a trefil jen nohy modrobílého obránce před sebou.
31'
S obličejovou maskou hrající Alfonso Pedraza střílel po rohu zpoza šestnáctky vysoko do hlediště.
30'
Pinova střela ze střední vzdálenosti po rychlé zasekávačce byla přizvednutá hlavou jednoho z obránců a vynesla Villarrealu roh.
28'
Po následné standardce je máván těsný ofsajd domácích ve skrumáži.
27'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (Igor Zubeldia). Vysoká noha proti Pinovi jej vyřazuje z dalšího ligového kola.
26'
Žlutá karta pro Villarreal CF (Ramon Terrats). Za stažení soupeře za dres uprostřed hřiště.
24'
Žlutá ponorka pokračuje v náporu, Samuel Chukwueze si navedl míč a prostřelil tříčlenný obranný val, jenže ke své smůle mířil přímo do brankáře.
23'
Pedrazovu ránu z těžkého úhlu vykopává Remiro před sebe a Moralesovu dorážku již zblokovali jeho spoluhráči.
23'
Silva si vedl míč osou hřiště, nakonec se neodvážil ke střele a přihrál na levé křídlo Kubovi. Tečovaný centr japonského útočníka končí v náruči domácího brankáře Reiny.
22'
David Silva vybídl kolmicí mezi beky Braise Méndeze, který odpadl od obránce, ale hraje se dál.
21'
Útočným faulem se provinil hostující Zubeldia.
20'
Kolmici Ramona Terratse prodloužil Álex Baena šikovně patičkou na Yeremiho Pinu, který technicky obstřelil brankáře a hosty zachránila pravá tyč!
18'
Foythovu kolmici vystihl Le Normand, ale zbytečně odkopává míč za postranní čáru a domácí mohou pokračovat v akci vhazováním.
17'
Baena si našel míč v šestnáctce San Sebastianu, střílel však daleko vedle.
16'
Po rohu hlavičkoval vysoký norský útočník jen doprostřed brány, Reina neměl na čáře potíže.
15'
Zajímavě sehraný signál Real Sociedadu z trestného kopu. Na chytrý Zubeldiův dloubák šajtlí s naběhl za obranu Alexander Sørloth, jenže hrudí si míč nezpracoval ideálně a než si ho po odskoku srovnal na střelu, srazil ji Foyth na roh.
14'
Domácí kapitán Parejo sestřelil Kuba, rozhodčí zatím ponechává kartu v kapsičce.
13'
Remiro si počínal s míčem dost lehkovážně mimo pokutového území a před napadajícím Chukwuezem ho tak tak stačil stáhnout zpět do vápna, kde mohl míč již regulérně zalehnout.
12'
Aihen Muñoz si narazil s Kubem, tečovaný centr zalehl na koncové čáře Pepe Reina. Celým objemem za ní míč nebyl, rohu se tedy hosté nedočkají.
10'
Na přelomu úvodní desetiminutovky se hraje uprostřed hřiště.
7'
Andoni Gorosabel napřahoval ke střele, v poslední chvíli mu míč ukopl domácí Dani Parejo a oba se bolestivě srazili.
5'
Na druhé straně střílel zpoza šestnáctky Takefusa Kubo a první zákrok si připsal brankář Villarrealu.
4'
Domácí Morales nasprintoval na průnikovou přihrávku a křížnou střelou sice obhodil Remira, jenže o nějaké dva metry minul bránu San Sebastianu.
3'
Villarreal nevyužil první trestný kop.
1'
Domácí hrají v tradičních žlutých dresech, hosté v modrobíle pruhovaných.

Villarreal CF: Reina – Foyth, Mándí, Torres, Pedraza – Terrats, Parejo (C), Baena – Chukwueze, Morales, Pino.
Náhradníci: Jörgensen – Cuenca, Hassan, Jackson, Femenía, Mojica, Lo Celso, Moreno, Trigueros.
Trenér: Setién

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Kubo, Zubimendi, Merino (C), Méndez – Sørloth, Silva.
Náhradníci: Zubiaurre – Elustondo, Guevara, Barrenetxea, Illarramendi, Navarro, Pacheco, Rico, Sola, Turrientes, Cho, Oyarzabal.
Trenér: Alguacil

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Vzájemné zápasy
V posledních třech letech se více daří fotbalistům ze San Sebastianu (1-2-3, 7:8 z pohledu domácích). Real Sociedad dobyl v předposledním kole loňského ročníku hřiště Villarrealu po obratu ve druhé půli 2:1 a i v probíhajícím ročníku doma byl úspěšnější, o výhře 1:0 rozhodl jediným gólem ve 33. minutě Méndez.
Real Sociedad San Sebastian
Baskové jsou v tabulce čtvrtí a daří se jim především venku, kde vybojovali o šest bodů více než na vlastním hřišti. Stejně jako dnešní soupeř pro ně skončila evropská pouť v osmifinále, ovšem o stupínek vyšší soutěže – Evropské ligy, když v dvojzápase s AS Řím neskórovali. Střelecké trápení provázelo i jejich čtyřzápasovou šňůru bez vítězství ve španělské lize, kterou přerušili až povinnou výhrou nad posledním Elche 2:0.

Střelci: 13 – Sørloth, 10 – Méndez, 6 – Navarro.
Villarreal CF
Po výhře 3:0 v Pamploně, kterou pečetil dvěma góly v závěru Morales, si Villarreal upevnil šestou příčku, která zaručuje Evropskou konferenční ligu. Z té již „Žlutá ponorka“ v letošním ročníku nedávno vypadla, když v osmifinále nestačila na Anderlecht Brusel. V La Lize Villarreal neprohrál čtyři zápasy v řadě po předchozí právě opačné sérii čtyř porážek na přelomu ledna a února.

Střelci: 14 – Morales, 11 – Chukwueze, 10 – Baena, Moreno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.