La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Valencia - 31. prosince 2022   16:15

Villarreal
45' Chukwueze (G. Moreno) • 89' Foyth (Parejo)
2:1
(1:1)
Valencia
21' Cavani
Villarreal
Reina – Femenía (33. Foyth), Albiol (C), P. Torres, A. Moreno I (78. Pedraza) – Capoue, Parejo, Baena (78. Trigueros) – Chukwueze (72. Morales), G. Moreno, Pino (72. Jackson).
Jörgensen, Rulli – Cuenca, Danjuma, del Moral, Mándí, Mojica.
Sánchez Martínez – Cabaňero, López
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Valencia
Mamardašvili – Correia, Diakhaby, Cömert, José Gayá (C) – Musah (57. Moriba), N. González (79. Guillamón), Almeida – Castillejo, Cavani (79. Duro), Lino (74. Kluivert).
Herrerín, Rivero – Foulquier, Paulista, Lato, André, Özkacar, J. Vázquez.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 12:16.
Návrat Villarrealu na čerstvě zrekonstruovaný Estadio de la Ceramica vyšel na výbornou, když v derby poráží Valencii 2:1. Domácí přitom nezačali dobře, když už v první minutě zahodil neuvěřitelnou tutovku Gerard Moreno a po dvaceti minutách inkasovali brankou Edinsona Cavaniho, Žluté ponorce ale vyšly závěry obou poločasů, když v prvním vyrovnal Chukwueze a ve druhém rozhodl o domácí výhře po rohovém kopu Juan Foyth.
90+9'
90+9'
Ještě zřejmě poslední možnost hostů, Moribův centr sice našel Diakhabyho, od něj se ale míč odrazil k brankáři Reinovi, navíc byl hostujícímu obránci máván ofsajd.
90+7'
Ještě zahrozili hosté, když Gayá výborným centrem našel před brankou Castilleja, ten v pádu přestřelil branku.
90+7'
Valencie mohla zaútočit do otevřenější obrany, Kluivertovi se ale nepovedlo dobře přihrát.
90+6'
A ještě jedna možnost domácích! Étienne Capoue parádně napřáhl z dálky a trefil tyč branky zcela bezmocného Mamardašviliho!
90+5'
Utočná aktivita Villarrealu končí až ofsajdem Nicolase Jacksona.
90+4'
Villarreal znovu hraje s míčem na útočné polovině, navíc si vynutil faul Dani Parejo, někdejší kapitán Valencie.
90+3'
Žlutou kartu dostal na lavičce Valencie Edinson Cavani.
90+3'
Po Cömertově ošetření už se ve hře může pokračovat, domácí rozehráli rohový kop nakrátko a brzy o míč přišli.
90+1'
Foyth se snažil vysunout do další šanci Capoueho, tomu ale čistě ukopl míč Cömert, ovšem bude muset být po svém obranném zákroku ošetřen.
90+1'
Rozhodčí Sánchez Martínez vzhledem k mnoha ošetřováním oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut.
89'
Villarreal právě vstřelil branku! Obrovská radost na Estadio de la Ceramica! Domácí se dostali k rohovému kopu, po němž hlavou udeřil čerstvý mistr světa JUAN FOYTH!
88'
Trigueros se snažil vysunout do příležitosti Moralese, tomu ale včas vnikl pod nohy Mamardašvili a ujal se míče.
86'
Po Jacksonově přihrávce na levé křídlo byl Pedraza odstaven od míče Correiou, bude z toho znovu jen odkop od branky.
85'
Druhý poločas je zatím fotbalově téměř až tristní, oproti prvnímu dějství jsme prakticky neviděli žádnou příležitost.
84'
Velmi nepovedený centr Alfonsa Pedrazy končí až za brankou, rozehrávky se ujme Giorgi Mamardašvili.
82'
Po následné standardní situaci Gayi se před brankou marně šrouboval do vzduchu Diakhaby, bude se jen kopat od Pepeho Reiny.
82'
Foyth u postranní čáry nedovoleně stáhl Kluveirta, teď už se to obešlo bez karty.
81'
Justin Kluivert ze standardní situace nasměroval míč přímo do náruče Pepeho Reiny.
80'
Hugo Duro byl krátce po příchodu na trávník podražen Juanem Foythem, ten si vykoledoval žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Nico González, přichází Hugo Guillamón.
79'
ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Hugo Duro.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Manu Trigueros.
78'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Alfonso Pedraza.
78'
Nico González znovu skončil na zemi a jeho pokračování v zápase je téměř vyloučené.
77'
Moralesovi nevyšel průnik podél pravé postranní čáry, domácí budou moci alespoň vhazovat.
76'
Dalším z řady ošetřovaných je Nico González.
75'
Álex Baena si našel zajímavou palebnou pozici, jeho pohotová rána ze střední vzdálenosti ale prosvištěla nad břevnem.
74'
Samuel Lino měl výborný první poločas, po změně hry už ze hry takřka vypadl.
74'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Justin Kluivert.
73'
Střídání se připravuje i na hostující střídačce, do hry přijde Justin Kluivert.
73'
Ilaix Moriba dostává žlutou kartu za faul u postranní čáry.
72'
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Nicolas Jackson.
72'
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází José Luis Morales.
71'
Cavaniho přihrávku si u postranní čáry nedokázal zpracovat Castillejo, vhazovat mohou domácí.
69'
Také Gayá pak neuspěl v ofenzivě, jeho přihrávku po levé straně hřiště vystihl Juan Foyth.
67'
Chukwueze se na pravém křídle nedostal k centru přes Gayu, ten mu dokázal vypíchnout míč od kopačky.
65'
Také této standardní situaci se Villarreal bez problémů ubránil, Castillejo pak navíc fauloval Yeremiho Pina.
65'
Valencia zahrávala volný kop od postranní čáry, po něm bude následovat i kop rohový.
64'
Další ošetřování, tentokrát má zdravotní potíže Thierry Correia.
62'
Ilaix Moriba se lobovanou přihrávkou snažil vysunout Cavaniho, ten však byl přistižen v postavení mimo hru.
61'
Rozhodčí Sánchez Martínez přišel něco vysvětlit hostujícímu trenéru Gattusovi, italský bouřlivák z toho vyšel bez karty.
60'
Étienne Capoue připravil dobrou možnost pro Gerarda Morena, jehož přízemní ránu k tyči Mamardašvili vytáhl! Míč se pak odrazil ke Capouemu, jenž už ale pokračovat nemohl, neboť byl v ofsajdu.
59'
Hosté se usadili u pokutového území Villarrealu, ke střele se ale nedostali a rychle se musí vracet zpět dozadu.
59'
Yeremi Pino se neúspěšně snažil protlačit do zakončení.
58'
Po Baenově ošetření se může ve hře pokračovat.
57'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Ilaix Moriba.
56'
Domácí protestují u rozhodčího Sáncheze Martíneze, ostrý skluz Cömerta na Baenu jim přijde i na jinou kartu než žlutou.
56'
Eray Cömert dostává žlutou kartu za taktický faul ve středu hřiště při rychlém přechodu domácích do útoku.
54'
Juan Foyth zkusil proniknout do pokutového území individuálně, což se mu i povedlo, pak ale nepřesně hledal Álexe Baenu.
53'
Villarreal drží míč ve středu hřiště a domácí hledají cestu k soupeřově pokutovému území.
51'
Alberto Moreno nepřesně střílel od rohu pokutového území, mířil nad břevno hostující branky.
49'
Po ošetření Chukwuezeho už Parejo mohl zahrát standardní situaci, před brankou ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
48'
Chukwueze se těžce zvedá z trávníku po střetu s Andrém Almeidou, střelec domácí branky musí být ošetřen.
46'
Po přestávce se pokračuje bez dalších změn v sestavách, tou dosud jedinou zůstává nahrazení zraněného Kika Femeníi Juanem Foythem.
46'
Je za námi první poločas derby mezi Villarrealem a Valencií, po němž je skóre nerozhodné 1:1. Měnit se přitom mohlo a spíše i mělo už v první minutě, kdy ale Gerard Moreno z pěti metrů trestuhodně minul naprosto prázdnou branku.

Hosté jeho zaváhání potrestali po dvaceti minutách, kdy se z dorážky Linovy střely trefil Edinson Cavani a Valencia pak vedla až do závěru prvního poločasu, kdy ale domácí sehráli skvělý přechod do útoku a akci na pár dotyků Pareja s Gerardem Morenem zakončil Samuel Chukwueze.
45+2'
45+1'
Rozhodčí Sánchez Martínez k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené minuty.
45'
Villarreal právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Villarrealu se povedl dobrý přechod do útoku, Gerard Moreno dlouhým pasem našel u pokutového území SAMUELA CHUKWUEZEHO, jenž si prvním dotykem míč parádně zpracoval a druhým pokořil Mamardašviliho!
45'
Correia byl sražen Yeremim Pinem na útočné polovině, stále ale pokračuje velmi volný metr hlavního arbitra, ten i v tomto případě nechal pokračovat ve hře.
43'
Foyth trestuhodně přišel o míč velmi nepřesnou přihrávkou ve středu hřiště, hosté mohli rychle dopředu, Musahova střela z dálky je ale zablokována.
42'
Po Gonzálezově přihrávce byla sražena střela Lina, pak se k dorážce neúspěšně tlačil Almeida.
41'
Valencia se usadila s míčem na útočné polovině, zatím se ji ale nedaří přechod k pokutovému území.
39'
Zatímco v úvodních dvaceti minutách jsme viděli velmi svižný fotbal plný šancí, tak po brance Cavaniho se hra poněkud zasekla a sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.
38'
Po nedovoleném zákroku Alberta Morena může u středové čáry rozehrávat Nico González.
36'
Étienne Capoue se v pokutovém území po Foythově přihrávce snažil najít prostor k zakončení, v něm mu zamezil Cömert.
35'
O chvíli později už ale hlavní arbitr odpískal faul Musaha, jemuž rovnou ukazuje i žluté napomenutí za zákrok na Capoueho.
34'
Rozhodčí Sánchez Martínez teď nechal pokračovat ve hře po několika ostřejších soubojích.
33'
ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Juan Foyth.
33'
A zdá se, že Kiko Femenía nebude schopen pokračovat, u střídačky už se totiž do dresu převléká nový mistr světa Juan Foyth.
32'
Zatímco je ve středovém kruhu ošetřován Kiko Femenía, tak všichni ostatní fotbalisté využili této pauzy k hromadnému občerstvení u střídaček.
30'
Ani z dalšího rohu pak Villarreal nijak nezahrozil, standardní situace zatím domácím nejdou.
29'
Yeremi Pino napřáhl k povedené ráně z dálky, Mamardašvili si ale připisuje další dobrý zákrok!
27'
Teď už je Chukwuezemu pískán nedovolený zákrok na Josého Gayu, toho loktem zasáhl do zad. Nigerijský fotbalista se zdá být trochu přemotivován.
26'
Po rohovém kopu už se domácí do zakončení nedostali, rozhodčí Sánchez pak k pískotu publika přerušil hru, aby mohl být ošetřen Yunus Musah. Nutno dodat, že arbitrovi utekl zákrok Chukwuezeho loktem.
25'
Dostatečnou razanci měla o chvíli později rána Chukwuezeho ke vzdálenější tyči a Mamardašvili ji dokázal vyrazit na rohový kop!
25'
Yeremi Pino si na levé straně pokutového území šikovně zasekl Correiu a objevil se před Mamardašvilim, ovšem v závěru své akce lehce podklouzl a následná střela neměla potřebnou razanci.
24'
Útočná snaha Netopýrů končí odmávaným těsným ofsajdem Josého Gayi u postranní čáry.
23'
Valencie je nadále při chuti a hosté jsou znovu usazeni na útočné polovině.
21'
Valencia právě vstřelila branku! Samuel Lino potáhl míč po útočné polovině, jeho střelu z dálky doprostřed branky Pepe Reina vyrazil jen před sebe, EDINSON CAVANI pak měl dostatek času si míč zpracovat a nechytatelně jej vystřelit k tyči!
20'
Po Gayově centru a zákroku Alberta Morena padl k zemi v pokutovém území Castillejo, o penaltový faul se tu ale určitě nejednalo.
19'
Do další možnosti se dostal aktivní Samuel Lino, tomu ale stačil vpadnout do střely Pau Torres.
19'
Po rohovém kopu Edinson Cavani hlavičkoval nad branku, zároveň byl ale poněkud nepřesně máván hostům ofsajd.
18'
José Gayá skákavým centrem připravil výbornou šanci pro Cavaniho, proti jehož hlavičce se reflexivním zákrokem zaskvěl Pepe Reina!
17'
Valencia se usadila na útočné polovině a po odrazu míče do zámezí bude vhazovat kapitán José Gayá.
15'
Přihrávku Gerarda Morena z levé strany pokutového území před branku si na vlastní ruku srazil Thierry Correia, rozhodčí Sánchez ale zůstal v klidu a k nevoli domácího fotbalisty nechal ve hře pokračovat.
13'
První zajímavá možnost Valencie, Samuel Lino prudce střílel z úhlu, Pepe Reina si ale jeho pokus pohlídal.
11'
S nákopem Josého Gayi do pokutového území si domácí defenziva poradila, znovu už je ale u míče Valencia.
9'
Nepovedený rohový kop domácích končí faulem Alberta Morena na Samuela Castilleja, někdejší oporu právě Villarrealu.
8'
Étienne Capoue se dokázal přes nedůsledně bránícího Cömerta protlačit do zakončení, prudkou střelu doprostřed branky Mamardašvili dokázal vyrazit.
7'
V souboji dvou hráčů s číslem 16 Samuel Lino podkopl Álexe Baenu, domácí rozehrávají ze středového kruhu.
6'
Baenovi vůbec nevyšla střela zpoza pokutového území, měla opačnou faleš a mířila daleko od branky.
5'
Neúspěšná souhra domácích na pravé straně pokutového území, bude se kopat od branky Giorgiho Mamardašviliho.
3'
Kiko Femenia se po srážce se Samuelem Linem dlouho nezvedal z trávníku, teď už ale pomalu vstává na nohu.
1'
Neuvěřitelné! Domácí už po čtyřiceti sekundách totálně rozebrali defenzivu soupeře a mířili tři sami na brankáře Mamardašviliho, Álex Baena přihrál Gerardu Morenovi před zcela prázdnou branku a zkušený kanonýr ji naprosto neuvěřitelně minul!
1'
Celkově 56. soutěžní Derbi de la Comunitat bylo zahájeno! Villarreal oblékl tradiční žluté dresy, Valencia hraje v černé sadě.
1'
I tomuto zápasu bude předcházet minuta ticha za zesnulého fotbalového krále Pelého.
Fotbalisté už jsou na hrací ploše, utkání bude brzy zahájeno.

Villarreal CF: Reina – Femenía, Albiol (C), P. Torres, A. Moreno I – Capoue, Parejo, Baena – Chukwueze, G. Moreno, Pino.
Náhradníci: Jörgensen, Rulli – Cuenca, Danjuma, del Moral, Foyth, Jackson, Morales, Mándí, Mojica, Pedraza, Trigueros.
Trenér: Quique Setién

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Diakhaby, Cömert, José Gayá (C) – Musah, N. González, Almeida – Castillejo, Cavani, Lino.
Náhradníci: Herrerín, Rivero – Foulquier, Duro, Paulista, Guillamón, Kluivert, Lato, André, Moriba, Özkacar, J. Vázquez.
Trenér: Gennaro Gattuso

Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, López.
Valencia CF

Valencia měla velmi podobný závěr první části sezóny jako její dnešní soupeř, rovněž ji vůbec nevyšlo období na přelomu října a listopadu, kdy v pěti kolech získala jen tři body za remízy, před pauzou si ale také zlepšila náladu v klubu velmi cennou výhrou 3:0 nad Betisem.

Kvůli zranění předního zkříženého vazu je mimo hru Jaume Domenech, po různých zdravotních patáliích už ale jsou k dispozici Cavani, Moriba i Mouctar Diakhaby. Trenér Gattuso byl nadšen z výkonu proti Betisu a dá se tak očekávat podobná sestava, jaká před měsícem a půl vyběhla k poslednímu ligovému utkání.
Villarreal CF

Villarreal odehrál dosavadních 14 utkání s bilancí 6-3-5 a skóre 15:10, což znamená druhou nejlepší defenzivu v soutěži hned po defenzivně naprosto suverénní Barceloně, která zatím inkasovala jen pět branek.

V posledním utkání před dlouhou reprezentační přestávkou Villarreal vyhrál na barcelonském Espanyolu 1:0, čímž přerušil sérii dvou porážek v řadě a celkově velmi neúspěšného období na přelomu října a listopadu.

Domácím bude chybět Giovani Lo Celso, jehož trápí potíže se zadním stehenním svalem, Pau Torres vynechal poslední zápas na Espanyolu kvůli disciplinárnímu trestu, dnes už je ale k dispozici.
Hezké odpoledne při sledování přenosu z derby mezi Villarrealem a Valencií. Villarreal v první části sezóny rekonstruoval svůj stadión a domácí zápasy odehrál právě ve Valencii na stadiónu Levante, dnes se ale právě derby soubojem s Valencií vrací domů na Estadio de la Ceramica.

Dnešní soupeři jsou sousedi nejen geograficky, ale také tabulkově. Villarreal totiž do zápasu vstupuje z deváté pozice o jednu příčku a dva body před svým dnešním soupeřem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.