La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Atlético - 24. února 2024   21:00

Almeria
27' L. Romero (Pubill) • 64' L. Romero (Viera)
2:2
(1:1)
Atlético
2' Correa  (Mandava) • 57' de Paul  (Molina)
Almeria
Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović (69. Chumi), Langa – Baba, Robertone (C) (82. Lopy) – L. Romero (69. Arribas), Viera (78. Melero), Embarba – Lozano (78. Baptistão).
Mariño, F. Martínez – Ramazani, Montes, A. Pozo, Milovanović, Centelles.
Alberola – A. Rodríguez, Porras.
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
14 472 diváků
Atlético
Oblak – Savić, Paulista, Mandava – Molina, de Paul (82. Witsel), Koke (C) (46. Llorente), Barrios, Lino (46. Riquelme) – Depay (69. Morata), Correa (70. Saúl).
Moldovan, Gomis – Hermoso, Vermeeren.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 14 472 diváků.
Almeríi v příštím kole čeká důležitý souboj s dalším adeptem na sestup, a to Celtou Vigo. Madrid si pak bude chtít spravit chuť doma proti sevillskému Betisu.
Kdo by byl po otřesném vstupu Almeríe do dnešního utkání řekl, že Atlético si z jejího hřiště odveze jen bod! Domácí se po promrhaných prvních minutách oklepali, favorizovaný celek úctyhodně potrápili a díky dvěma gólům Romera si připisují velmi cennou remízu. K záchraně je sice moc nepříblíží, ale z hlediska sebevědomí může mít obrovskou hodnotu.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:12.
90+5'
90+5'
Pozor, nyní musel zasahovat pro změnu Oblak! Madridský gólman zkrotil nepříjemnou střelu z voleje z dílny Melera, která mířila na levou tyč! To bude pro dnešek už nejspíš vše!
90+4'
Neuvěřitelně laxního přístupu Pubilla a Chumiho k defenzivní práci teď málem využil Morata a rozhodl o osudu dnešního utkání, jenže nakonec v bezprostřední blízkosti svatyně skákající míč nasměroval jen nad bránu!
90+3'
Žlutou kartu za faul vidí Adrián Embarba (ALM), hosté mohou přesunout hru na druhou stranu hřiště.
90+3'
Věřte tomu, nebo ne, ale Oblakova svatyně je v závěru pod tlakem. Domácí působí nebezpečným dojmem, zatím se jim nicméně nepodařilo pořádně zakončit.
90+2'
Molina si na vzdálenější straně vápna pohlídal Embarbu a nepustil ho k dlouhému centru. Míč po kontaktu s ním zamířil do zámezí, vhazování pro Almeríi.
90+1'
Baptistãovi se nyní nabízel Arribas. Domácí útočník ale vzal věci do svých rukou a z nepříliš slibné pozice vystřelil, přičemž jeho zakončení zblokoval Saúl.
89'
Pomalu míříme do finiše a vše nasvědčuje tomu, že body se budou dělit. Baptistão byl chycen v ofsajdu.
88'
Po souboji na hostující polovině byl odpískán faul proti domácím, Atleti tak budou mít klid na rozehrávku.
87'
Arribas postupoval dopředu po straně, vypadalo to na slibný výpad Almeríe. Jenže pak domácímu borci vystavil jasnou stopku Mandava a připravil ho o míč.
86'
Madridští krátkými přihrávkami přesunuli hru z jednoho křídla na druhé, následný centr ale Maximianovi moc starostí nepřidělal. Uhasila ho obrana.
85'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se aktuálně nedaří si vytvořit nějaký souvislejší tlak.
84'
Tenhle centr by Molina určitě chtěl vzít zpět, kdyby mohl. Hodně nepovedený míč šel vysoko nad domácí svatyni, Maximiano tak bude rozehrávat.
83'
Sledujeme kouskované dění na středu hřiště, na balónu se dle očekávaní drží hlavně Atlético.
82'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Dion Lopy.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Axel Witsel.
81'
Závěrečné minuty zatím patří hostům. V nejbližší době bude střídat de Paul, který se už nějakou dobu na hřišti pohybuje s bolestivými grimasami v obličeji.
80'
Chumi dobíhal pozdě, Morata mohl rozhodnout o osudu dnešního utkání! Maximiano ale zachoval chladnou hlavu a nepříjemné zakončení z hranice malého vápna nakonec vyrazil!
79'
Pomalu ale jistě míříme do finiše. Atlético mělo ponechanou výhodu po faulu jednoho z domácích, po nepřesném pasu si míč vzal Maximiano.
78'
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Léo Baptistão,
ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Gonzalo Melero.
76'
Almería chce fotbalové veřejnosti připravit pořádné překvapení. Oblak musel likvidovat Embarbovu střelu na přední tyč, kterou nedopatřením tečoval Barrios.
74'
Domácí klec je pod mírným tlakem. Situaci se tažením přes křídlo pokusil vylepšit Pubill, jehož výpad ale protihráči ukončili už těsně za středovou čarou.
73'
Maximiano nyní doslova skočil za odraženým balónem, čímž Madridským znemožnil potenciální dorážku.
72'
Hosté se po delší době dostali do útoku. Baba Llorenteho zakončení zblokoval, uvidíme roh.
71'
Madridští se bezúspěšně snaží odsunout dění na soupeřovu polovinu, červenobílí jim ale nenechávají ani centimetr zadarmo a trápí je dobrým pressem.
70'
Ze strany Atlética je to teď jeden faul za druhým, Saúl je napomínán jen pár sekund po vstupu na pažit. Lozana nakopl do lýtka, Alméria získává volný kop.
70'
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Saúl.
69'
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Álvaro Morata.
69'
ze hřiště odchází Luka Romero, přichází Sergio Arribas,
ze hřiště odchází Aleksandar Radovanović, přichází Chumi.
67'
Sudí Alberola nastavil opravdu hodně, ale hodně volný metr. Paulistův zákrok na útočícího soka se dle něj vešel do mezí pravidel, tribuny se znovu bouří.
66'
Domácí ostrostřelec už vstal a po svých zamířil na moment za postranní čáru, zdá se býti v pořádku. Alméria dočasně pokračuje v deseti.
65'
Radost v ochozech bleskově vystřídat vztek, Romero po kontaktu s protihráčem leží na hřišti a zřejmě bude potřebovat pozornost zdravotníků. Vypadá to na zranění v dolní části těla, snad je to jen křeč.
64'
Almería právě vstřelila branku!
Poslední tým tabulky si jde za extrémně cenným bodovým ziskem a podruhé v utkání dotahuje své manko! Výborný LUKA ROMERO si narazil míč s Vierou, pronikl do hostujícího vápna a následně ze svého arzenálu vytáhl střelu pod břevno! Oblak se po balónu natahoval marně – 2:2!
62'
Vzápětí ovšem přichází obrovská příležitost pro Colchoneros! Riquelmeho prudká dělovka se od bránícího protihráče odrazila do břevna a míč následně nebezpečně poskakoval v malém vápně, než skončil na domácí bráně!
61'
De Paul dotěrného Lozana odzbrojil jen za cenu dalšího kopu od praporku. Domácí jsou odhodlaní a tlačí se dopředu, Oblak teď musí být ve střehu.
60'
Atleti standardku bez větších komplikací ubránili. Na balónu je nyní Savić, který těsně před středovou čarou hledá někoho, komu by ho mohl poslat.
59'
Bíločervení se nenechávají jen tak odbýt. Baba pro ně nyní zblokovanou střelou získal rohový kop.
58'
Almería se pokusila na zásah rychle odpovědět, po útočném faulu Embarby je ale její akce u konce.
57'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté ovšem přežili mírný nápor outsiderů a po následné rychlé akci se vrací do vedení! Domácí defenzíva si nevěděla rady s brejkem RODRIGA DE PAULA, který si zpracoval dlouhý pas na levé straně, vyběhl až na samotný kraj pokutového území a následně vrátil Atlético do vedení skákající střelou na zadní tyč – 1:2!
55'
Sledujeme celkem povedenou pasáž hry ze strany Almeríe, která se po vlažném startu nyní drží na míči a snaží se rozklíčovat pevnou madridskou obranu.
54'
Tribunám se ani trochu nelíbil Mandavův defenzivní zákrok na Romera, který se na hraně šestnáctky svalil k zemi. Faul to ale dle hlavního sudího nebyl.
53'
Dění se na moment zastavilo kvůli menšímu zdravotním problému Radovanoviće. Sudí si rychle běžel ověřit, zdali je v pořádku a může pokračovat ve hře.
52'
Almería poprvé od přestávky přešla do ofenzívy, Pubill toho ale na křídle moc nevymyslel. Pár sekund nato byl blíže ke středu Baba faulován Depayem.
51'
González se včas vrátil za skákajícím balónem a odehrál ho do zámezí, čímž pozastavil hostující útok.
50'
Zkraje padesáté minuty o sobě poprvé dala vědět jedna z nových tváří na trávníku, Marcos Llorenete. Maximiano jeho střelu do středu svatyně zkrotil.
49'
Domácí jsou v úvodu druhého poločasu pod tlakem, Atlético si chce vzít ztracené vedení zpět.
48'
Po trochu delší prodlevě zapříčiněné špatně postavenou zdí Almeríe se exekuce kopu ujal Depay, jehož zakončení šlo nad břevno. Maximiano odkopává.
47'
Pojďme se nicméně věnovat dění na hřišti, kde si teď dvojice domácích zadáků počíhala na Correu. Hosté získávají standardku těsně před vápnem.
46'
Druhý poločas je tu. Pauza byla trochu delší, než se čekalo, a to ze zatím bohužel neznámých důvodů.
46'
ze hřiště odchází Koke, přichází Marcos Llorente,
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Rodrigo Riquelme.
46'
Když už ve druhé minutě utkání udeřil Correa a Atlético si následně na hřišti drželo jasnou převahu, zdálo se, že dnes na Power Horse Stadium půjde o naprosto jednoznačnou záležitost. Almería se ovšem z hororového startu oklepala a skrze aktivní hru se jí podařilo i srovnat, což znamená, že do druhého dějství půjdeme za nerozhodného stavu. Uvidíme, co nám přinese.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:4.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45+2'
45+2'
Odpískáno postavení mimo hru proti madridskému celku, víc už toho před pauzou nejspíš neuvidíme.
45+1'
Barrios krásným míčem vysunul dopředu de Paula. Do almeríjského vápna pak pronikl Depay, který pro svůj tým vybojoval ještě jeden rohový kop.
44'
Atléticu to v závěru první půle v ofenzívě skřípe, další akci pokazil nepřesnou přihrávkou Depay.
43'
Correa si nedokázal zpracovat Linovu přihrávku, míč si následně na své kopačky bere Robertone.
42'
Almería je v posledních minutách aktivnějším týmem na hřišti, tvrdá hra Madridských jí ale výrazně komplikuje život. Sudí dnes nasadil hodně volný metr.
41'
Na trávníku leží domácí kapitán Robertone a vyžaduje si pozornost zdravotníků, hra nicméně aspoň prozatím pokračuje dál. Hosté jsou na míči.
40'
Romero si o pár sekund později vynutil další zákrok, tentokrát už o faul šlo. Poprvé se žlutí, za podražení je rozhodčím varován Reinildo Mandava (ATM).
39'
Role se tentokrát obrátily, Lino ve své šestnáctce důrazně odzbrojil Romera. Podle sudího vše proběhlo v mezích pravidel, bitva tak v Almeríi zuří dál.
38'
Depay volný kop nezahrál zrovna dvakrát ideálně, Maximiano si skákající balón bez obtíží pohlídal.
37'
González se diví a s pokrčenými rameny se snaží protestovat proti rozhodnutí neoblomného sudího, podle kterého Lina fauloval. Standardka pro Atlético.
36'
Barrisovu přihrávku na Lina zachytil jeden z domácích. Baba se následně vydal do útoku, než ho právě Lino zatáhl za dres. Rozhodčí na moment přerušuje.
35'
De Paula přesně na středové lajně velmi okatě podkopl Robertone, následuje volný kop pro hosty.
34'
Oblak lapil vzdušný míč před svou svatyní a obratem ho rozehrál dopředu, startuje madridský protiútok.
33'
Hra se po dlouhé době přelila na opačný konec hřiště. Embarba se chvíli snažil něco vymyslet na křídle, jeho pas do šestnáctky ovšem pak uhasili protihráči.
32'
Tentokrát se Lino už ke střele dostal, Maximiano odpověděl nataženýma rukama. Balón jimi vytěsnil vedle levé tyče, uvidíme tak další rohový kop.
31'
Lino byl odzbrojen na kraji vápna, balón se ovšem poté odrazil zpět k neúprosným hráčům Atlética.
30'
Červenobílá svatyně je stále pod tlakem. Hosté si tentokrát vyzkoušeli roh z opačné strany, přičemž jako první se k míči dostal pozorný Maximiano.
29'
Na letící míč si na přední tyči naskočil Mandava, jehož slabá hlavička ovšem nešla na bránu. Almeríi se následně podařilo hru odsunout od Maximiana.
28'
Atlético si chce ztracený náskok rychle vzít zpět, hned z následující akce vytěžilo rohový kop.
27'
Pozor, pozor – zničehonic máme na Power Horse Stadium vyrovnáno a začínáme zase od začátku! Pubill těsně před hostujícím vápnem posunul míč na LUKU ROMERA, který se na moment odpoutal od dotěrného de Paula a překvapil dosud stoprocentního Oblaka rychlou střelou – 1:1!
26'
Paulista zahrál míč na křídlo na Mandavu, Madridští se snaží rozklíčovat zpevněnou obranu Almeríe.
25'
Domácí nyní mají o něco málo více ze hry. Ze strany se pokusil balón do vápna procedit Pubill, hostující obrana jeho akci nicméně měla přečtenou.
24'
Dobíhající Viera lehce podrazil de Paula, kterému nějakou dobu trvalo, než se ze zákroku vzpamatoval. Nakonec je ale v pořádku a může pokračovat.
23'
Barrios se na křídle odpoutal od Baby, naběhl těsně před vápno a vypálil. Maximiano si připisuje velmi rutinní zákrok, míč totiž letěl přesně do jeho pozice.
22'
Almería vystrkuje růžky, že by to nakonec Atleti přeci jen neměli dnes až tak jednoduché? Centr v hlavičku ve vápně přetavil Lozano, míč končí nad břevnem.
21'
Lozano vzal věci do svých rukou a poprvé donutil Oblaka zakročit, přičemž strážce hostující svatyně dalekonosnou střelu do středu svatyně hravě lapil.
19'
Sledujeme trochu hluchou pasáž dění. Na míči je Atlético, které se prokousává k Maximianovi.
18'
Kokeho dlouhý balón zachytil Romero, Almería má příležitost po krátké době znovu zaútočit.
17'
Červenobílí se blýskli celkem slibně vypadající kombinací, která ovšem po nepřesném pasu Romera k zakončení nevedla. Oblak stále čeká na první zákrok.
16'
Lino si na straně nedokázal zpracovat divoký míč, následuje outové vhazování v podání domácích.
15'
Ochozy se zlobí, Barrios totiž dle nich podrazil Pubilla. Sudí jim dává za pravdu, Almería tak získává volný kop pouze pár metrů za středovou čarou.
14'
Atlético se snaží si vytvořit příležitost pro rychlý brejk, přihrávky dopředu mu ale zatím nevychází dle představ. Další z nich teď jen proklouzla kolem Depaye.
13'
Correa zachytil dlouhý balón na křídle a jeho následný centr do vápna zblokoval Radovanović, přičemž vzápětí vystřelil nahoru ofsajdový praporek.
11'
Koke ubránil balón před vysunutým protihráčem a pro jistotu jej zahrál do bezpečí na pozorného Oblaka.
10'
V ochozech to zašumělo. De Paul krátkou nabídkou připravil střelu pro Depaye, následuje roh pro hosty.
9'
První pořádný náznak aktivity se strany outsidera. Romero se na hraně madridského vápna odpoutal od protihráčů a z posledních sil zakončil vedle brány.
8'
Vzápětí se ovšem dopředu protáhl Barrios, který chtěl krátkým pasem dát Correovi příležitost si zadělat na hattrick. Jeho spoluhráč nicméně míč nezpracoval.
7'
Baba posílá míč na stranu na Pubilla, červenobílí se usadili na míči a snaží se poprvé zaútočit.
6'
Po odpískaném faulu proti domácím byl k vidění další dlouhý míč z dílny de Paula, na který si ovšem naskočil Maximiano a stáhl ho do svého náručí.
5'
Almería jistě věděla, že to dnes nebude jednoduché, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že to pro ní bude hodně dlouhý večer. Hosté naprosto dominují.
4'
Madridští mají dění plně pod kontrolou a mohli udeřit znovu, nabíhající Barrios ale nedokázal pořádně zkrotit de Paulův divoký pas. Míč přebírá Maximiano.
3'
Sledujeme hru na středu pole. Atlético pressuje a snaží se se co nejrychleji vrátit zpět na ztracený balón.
2'
Tak to bylo naprosto bleskové, favorizovaní hosté se už zkraje druhé minuty v Almeríi ujímají vedení! Střeleckou listinu dnešního duelu rychle otevírá ÁNGEL CORREA, který zachytil Mandavův křižný pas na střed vápna a bez váhání ho přetavil v zakončení z voleje, po kterém se Maximiano natahoval jen marně – 0:1!
1'
V úvodních sekundách se pokusil po křídle projít vpřed Barrios, na kterého si ale počíhal bránící Baba.
1'
Úvodní výkop obstará Almería, jdeme na věc!
Před začátkem se uskuteční minuta ticha za oběti nedávného požáru bytového domu ve Valencii.
Oba týmy vyráží před zaplněné ochozy Power Horse Stadium, domácí v pruhovaných červenobílých dresech a hosté ve své nové modré sadě. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

UD Almería: Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović, Langa – Baba, Robertone (C) – L. Romero, Viera, Embarba – Lozano.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Ramazani, Montes, Lopy, Melero, Chumi, A. Pozo, Milovanović, Baptistão, Centelles, Arribas.
Trenér: Gaizka Garitano.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Paulista, Mandava – Molina, de Paul, Koke (C), Barrios, Lino – Depay, Correa.
Náhradníci: Moldovan, Gomis – Hermoso, Riquelme, Witsel, Vermeeren, Morata, Saúl, Llorente.
Trenér: Diego Simeone.

Rozhodčí: Alberola – A. Rodríguez, Porras.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude Javier Alberola Rojas, který už měl v tomto ročníku s oběma soupeři tu čest: Almeríi pískal hned v úvodním kole, Atlético pak v derby s Realem na konci září. Jeho asistenty pak budou Alfredo Rodríguez Moreno a Rubén Porras Rico.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

V prvním vzájemném střetnutí dnešních soupeřů bylo hotovo už po dvaceti minutách. Madridští bleskově udeřili díky Moratovi s Correou a ač se ve druhém poločase povedlo Baptistãovi zkorigovat skóre, Almería manko nevymazala. Sečteno, podtrženo – 2:1.

10. 12.: Atl. Madrid – Almería 2:1 (2:0)

Branky: 17. Morata (Griezmann), 22. Correa (Llorente) – 62. Baptistão.

Žluté karty: 90+1. Koke (ATM).

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:15. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 13:11.

Atlético Madrid: Oblak – Azpilicueta (75. Giménez), Witsel, Savić – Lino (75. Riquelme), Koke (C), de Paul (61. Saúl), Llorente – Griezmann, Correa (75. Molina) – Morata (60. Depay). Hlavní trenér: Diego Simeone.

UD Almería: Maximiano – Chumi, Montes, González – Pozo (85. Puigmal), Robertone (C) (85. Baba), Lopy, Akieme – Arribas – Baptistão, Embarba (85. Ramazani). Hlavní trenér: Gaizka Garitano.
ATLÉTICO MADRID (4. místo)
25 Z, 16–3–6, 50:26 (+24), 51 bodů

Colchoneros stále bojují o setrvání v první čtyřce poté, co jejich pozici před dvěma týdny ohrozilo překvapivé zaváhání na půdě Sevilly. Las Palmas sice minulý víkend smázli jasně 5:0, páté Bilbao jim ale s dvoubodovou ztrátou stále nepříjemně šlape na paty. Pokud se tedy nechtějí brzy ocitnout mimo pozice zajišťující účast v Lize mistrů, nesmí si dovolit nic podcenit.

Svěřenci kouče Simeoneho do střetnutí zároveň půjdou s cílem si spravit chuť po úterním nepovedeném vstupu do vyřazovacích bojů milionářské soutěže. V úvodním osmifinálovém duelu sice favorizovaný Inter dlouho deptali a drželi ho na uzdě, po gólu Arnautoviće ze 79. minuty ale nakonec museli kousat porážku 0:1.

25 Z, 0–8–17, 23:52 (-29), 8 bodů

Almería se předminulý víkend zapsala do historie – a bohužel pro ní nikoliv pozitivně. Po bezgólové remíze s Bilbaem, což je nutno podotknout celkem úctyhodný výsledek, se totiž stala vůbec prvním týmem za celých 95 let LaLigy, který nevyhrál ani jedno z úvodních 25 utkání. Zisk jinak cenného bodu tak zhořkl.

S přehledem poslednímu celku soutěže se nepodařilo zabojovat o udržení ani před týdnem, kdy pouze remizoval na půdě dalšího odpadlíka: Granady. Díky trefě Pubilla z deváté minuty sice dlouho vedl, ale konečnou remízu 1:1 nakonec zařídil domácí Uzuni. Uhrají Rojiblancos solidní výsledek proti Atléticu?