La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Getafe - 27. dubna 2024   16:15

Almeria
41' Lozano
1:3
(1:1)
Getafe
27' Greenwood  (Moriba) • 48' Greenwood   • 61' Mata  (Greenwood)
Almeria
Maximiano – Pubill, Chumi, Montes (80. L. Romero), Langa – Robertone (C) (62. Arribas), Lopy (46. E. González) – Baptistão (70. M. Peña), Viera, Embarba – Lozano.
Mariño, F. Martínez – Centelles, Baba, A. Pozo, Koné, Milovanović.
G. Cuadra – G. Porras, R. Porras
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
7 874 diváků
Getafe
Soria – Carmona (80. G. Álvarez), Dakonam (C), Alderete, Rico – Moriba (68. Santiago), Milla (80. Risco) – Greenwood, Maksimović, Ó. Rodríguez (57. Jor. Martín) – Latasa (46. Mata).
Fuzato, Medenica – Angileri, Talál, D. López I.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:31.
Druhá polovina rozhodla o vítězi, hosté se v ní prosadili dvakrát a bylo vymalováno. Domácí sice začali dobře, ale velkou šanci hned na úvodu nevyužili, pak se jim nevedlo ani při gólovém manku, klidně mohli mač zdramatizovat, avšak jejich koncovka byla opravdu velmi mizerná.
90+5'
90+4'
Hosté drží míč a nikam nepospíchají. O jejich vítězství už nemůže být pochyb.
90+2'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Yellu Santiago).
90+1'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým UD Almería (Jonathan Viera). Druhou žlutou dostal hráč za faul na Santiaga, jemuž oplácel předchozí direkt.
89'
Někteří domácí fans nečekají na závěrečný hvizd a už s předstihem opouští svá sedadla.
88'
Je tu další faul, tentokrát hostujícího mužstva, z čehož pramení standardka Almeríe na útočné polovině.
86'
Na trávníku docela planou emoce, vše začalo poté, co Jonathan Viera, aspoň dle hlavního arbitra fauloval, což se hráči nelíbilo a ležícímu soupeři šel vyčinit.
86'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Jordi Martín).
86'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Jonathan Viera).
85'
Penalty se nyní nedovolali, Anthony Lozano na hranici malého vápna napřed tečoval balón vysoko nad břevno, poté skončil na trávníku, avšak tohle faul nebyl.
84'
Na trávníku se nyní nic mimořádného neděje, míč drží domácí, avšak přes pevnou obranu Getafe prochází velmi těžko, navíc jim utíká čas.
80'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Alberto Risco.
80'
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Gastón Álvarez.
80'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází César Montes, přichází Luka Romero.
79'
Následovala velmi dobrá střela k bližší tyči v podání Jonathana Viery, kterou však David Soria rychlým skokem vyrazil.
78'
Nyní má však domácí celek velkou šanci snížit, rozehrávat bude přímý kop na hranici vápna.
77'
Další faul Almeríe, jež tak přichází o míč.
74'
Domácí si špatně přihráli před vápnem, z čehož pramenil brejk soupeře. Po následném faulu bude Getafe pokračovat standardkou.
71'
Už to vypadalo, že Almería konečně dočká druhé branky, tečovanou Vierovu střelu však v poslední chvíli vyrazil gólman hostů.
70'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Marcos Peña.
69'
Velká škoda pro domácí, kteří maří své šance. V další se zjevil Anthony Lozano, jenž, kdyby střílel prudčeji a více na vzdálenější tyč, mohl uspět. Ovšem domácí hráč namísto toho volil příliš slabý pokus do míst, kde stál připravený gólman.
68'
ze hřiště odchází Ilaix Moriba, přichází Yellu Santiago.
66'
Anthony Lozano mohl dát svému celku naději, jeho pokus však těsně minul pravou tyč brány Getafe.
64'
Špatná rozehrávka hostů končí za postranní čárou, domácí tým bude vhazovat u středové lajny.
62'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Sergio Arribas.
61'
Getafe právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že o vítězi je pomalu rozhodnuto. Mason Greenwood si zpracoval dlouhou přihrávku, počkal si a kolmým pasem na střed vyslal do šance spoluhráče, tím byl JAIME MATA, jenž se ocitl tváří v tvář gólmanovi, jehož zblízka překonal střelou k tyči.
60'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Mason Greenwood). Jediný střelec hostujícího celku faulovat Robertoneho.
59'
Přetažený balón letí k hostujícímu gólmanovi, který s rozehrávkou spěchat nebude.
57'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Jordi Martín.
55'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Lucas Robertone).
54'
Domácí se snaží odpovědět na inkasovaný gól, zatím se jim to však nedaří.
50'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Adrián Embarba). Kartu inkasuje za skluz na protihráče.
48'
Hosté se vrací zpět do vedení MASON GREENWOOD dobře podržel míč v útoku, pak přihrál na střed spoluhráči, jehož ránu ještě Luís Maximiano vyrazil, avšak na dorážku prvně uvedeného protihráče už byl krátký. Obrana Almeríe tu hodně zaspala.
46'
Bruno Langa dobrou přihrávkou uvolnil Robertoneho, jenž z úhlu poslal míč kousek vedle vzdálenější tyče.
46'
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Jaime Mata.
46'
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Edgar González.
46'
První půle je za námi, hosté začali aktivněji a po zásluze se ujali vedení. Poté se však probral i domácí tým, jenž několik dobrých příležitostí nevyužil, nakonec se ale taky dočkal a nebyl daleko od otočky, ovšem ta se mu nepovedla. Před sebou však má ještě celý druhý poločas.
45+4'
45+3'
Obrat mohl být dokonán, Léo Baptistão si vyskočil na centr a hlavou mířil na vzdálenější tyč, David Soria však tasil svou levou ruku a míč jí bravurně vyrazil. Výborný zákrok.
45+3'
Domácí si vynutili ještě jeden faul na levém křídle, odkud budou rozehrávat.
43'
Další možnost Almeríe, Léo Baptistão střílel z otočky na bližší tyč, ale pokus mu úplně nesedl a míč doputoval přímo do náruče gólmana.
41'
Almería právě vstřelila branku!
Domácím ještě před odchodem do kabin srovnávají. Jejich prvních šanci ještě David Soria zneškodni, ovšem na dorážku ANTHONYHO LOZANA byl už krátký.
38'
Žlutá karta pro tým UD Almería (César Montes). Domácí hráč fauloval ve výskoku Moribu.
37'
Nepříjemný centr do vápna odvrací hostující obrana do zámezí, je z toho první rohový kop Almeríe.
35'
Nyní ale domácí přetáhli centr a balón doputoval pouze za bránu.
34'
Další možnost domácích, Djené Dakonam zabránil nebezpečí, když tečoval míč přímo do náruče svého gólmana. Nebyl v tom úmysl, takže hra pokračuje dál.
32'
Velkou šanci měli hosté na vyrovnání, Adrián Embarba si naběhl na Vierovu přihrávku, slabou přízemní ranou však nechal vyniknout pouze hostujícího gólmana, který včas padl na trávník a balón zastavil.
29'
Jonathan Viera střílel prudce levou nohou a David Soria měl co dělat, aby míč vyrazil. První těžký zákrok brankáře hostů v utkání.
27'
Hosté jdou do vedení po obrovské chybě v soupeřově rozehrávce. Do útoku se vydal Moritba, který ještě přihrával křižně na levou stranu, odkud střílel po zemi do volné části soupeřovy brány MASON GREENWOOD.
26'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Omar Alderete). Hostující hráč zatáhl za dres unikajícího Lopyho, svého prohřešku si byl dobře vědom.
23'
Faulem se dopustil domácí tým na obranné polovině, čímž dává možnost soupeři.
22'
Volný míč putuje k Maximianovi, jenž s rozehrávkou vůbec nespěchá.
19'
Avšak zatím k němu nedošlo a hra pokračuje, hodně nebezpečný centr před domácí bránu odvrací obrana Almeríe do bezpečí.
18'
Vypadá to, že uvidíme první střídání, krátce po čtvrt hodině hry.
16'
Poprvé drželi míč více na kopačkách také hráči Almeríe, avšak brzy o něj špatnou kombinací přišli.
13'
Jeden z domácích hráčů zahrál ve středovém kruhu rukou, což pozornosti hlavního arbitra neušlo.
12'
Dlouhý nákop Getafe letí pouze k brankáři domácího týmu. Moc pohledná podívaná to zatím není.
9'
Hosté rozehráli přímý kop, ovšem střela z dálky putuje vysoko nad bránu domácího mančaftu. Takto to jistě nepůjde.
7'
Hosté drží míč na útočné polovině, do větší šance se ale dostat nedokážou.
5'
Nepříjemně tečovaný míč doputoval kousek vedle pravé tyče brány Almeríe, ovšem Luís Maximiano by zřejmě stihl zasáhnout.
3'
Hosté rozehrají rohový kop.
1'

UD Almería: Maximiano – Pubill, Chumi, Montes, Langa – Robertone (C), Lopy – Baptistão, Viera, Embarba – Lozano.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – E. González, Centelles, Baba, A. Pozo, Arribas, M. Peña, L. Romero, Koné, Milovanović.
Trenér: P. Mel.

Getafe CF: Soria – Carmona, Dakonam (C), Alderete, Rico – Moriba, Milla – Greenwood, Maksimović, Ó. Rodríguez – Latasa.
Náhradníci: Fuzato, Medenica – Angileri, G. Álvarez, Santiago, Risco, Mata, Talál, D. López I, Jor. Martín.
Trenér: J. Bordalás.

Rozhodčí: G. Cuadra – G. Porras, R. Porras.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti ligových soubojů na půdě Almeríe se z výhry třikrát radoval domácí mančaft a dvakrát ten hostující, z toho jednou v rámci LaLigy 2.
Getafe

Hosté se naopak nachází v klidném středu, daleko od pohárových, ale hlavně i sestupových míst. Mimo svůj stadion si z šestnácti střetnutí přivezli jedenáct bodů za jedinou výhru a osm remíz, skórovali v devatenácti případech a o deset branek více dostali. V posledním mači mimo svůj stadion hráli nerozhodně bez branek s Vallecanem.
V čele tabulky střelců klubu je s patnácti zásahy další španělský fotbalista, a sice Borja Mayoral, jenž patří rovněž k nejlepším snajprům ligy, avšak v současnosti je zraněný.
Almería

Domácí pobývají na poslední příčce tabulky a sestup je už nemine. Rádi by však jistě své fanoušky potěšili alespoň jednou výhrou, dosud se jim z šestnácti klání na vlastní půdě povedlo vybojovat osm bodů za osm remíz, vstřelili patnáct branek a jednou tolik inkasovali. Poslední dva domácí duely prohráli, leč s Villarrealem přišli o bodový zisk až v 90+2. minutě.
Nejlepším střelcem je šestigólový Španěl Sergio Arribas.
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 33. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. Jako druhý přijde na řadu souboj týmů ze spodní a střední části tabulky, jsou to Almería a Getafe. Očekává se velmi vyrovnaný mač.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.