La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Las Palmas - 28. října 2023   14:00

Almeria
73' Ramazani (Robertone)
1:2
(0:1)
Las Palmas
23' al-Haddádí  (Marvin) • 90+4' Kaba
Almeria
F. Martínez – A. Pozo, Montes, Chumi, Centelles (46. Arribas) – Embarba, Baba (46. H. Mendes), Lopy, Robertone (C) (81. Melero) – Lázaro (63. Ramazani), Baptistão (86. Sanca).
Mariño, Maximiano – E. González, Kaiky, Milovanović, Puigmal.
Maeso – Granado, Dapía
Power Horse Stadium, Almería
12 132 diváků
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (60. Moleiro), J. Muñoz, Perrone (69. Loiodice), K. Rodríguez (C), Marvin (83. Araujo) – M. Cardona (60. Kaba).
Escandell, Gorin – Curbelo, C. Herrera, Mfulu, Pejiño, B. Ramírez, Sinkgraven.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 13:19.
Výsledková krize Almeríe trvá dál. Poslední tým tabulky po změně stran napravil dojem z prohrané první půle a zásluhou střídajícího Ramazaniho vyrovnal na 1:1. Las Palmas se ve zbývající čtvrthodině okamžitě vrátilo k odvážnějšímu způsobu hry a v nastaveném čase se gólem Soryho Kaby posunulo na desáté místo.
90+7'
90+6'
V důsledku faulu na Poza se Fernando Martínez postará o poslední nákop před branku Las Palmas.
90+4'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Houboulang Mendes špatně odvracel centr Arauja. Míč zpracoval pro SORYHO KABU a ten odrazem o vzdálenější tyč zaznamenal svůj první gól v LaLize.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 12 132 diváků.
90+2'
Fernando Martínez vyběhl za Araujem až k okraji pokutového území. Centru zabránit nedokázal, nicméně Kabovy nůžky do prázdné branky nezapadly.
90+1'
Almería se těsně za středovou čarou provinila ofsajdem.
89'
Nevzhlednou přetahovanou o střed hřiště ukončil Ramazani. Míč vytáhl o několik desítek metrů, aby ho víceméně odevzdal Vallesovi.
88'
Sanca dostal míč do tahu. Na individuální akci si ale nevěřil a těžiště hry se posunulo na pravý kraj, kde si Moleiro poradil s Ramazanim.
87'
Marciano Sanca jako jediný reagoval na centr z pravé strany. S míčem se přesto nepotkal, ze vzduchu si jej stáhl gólman Valles.
86'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Marciano Sanca.
85'
Alberto Moleiro si navedl míč k odkryté ose hřiště a pravačkou ho poslal zhruba půlmetr vedle levé tyče.
84'
Valles daroval domácím aut z lokality vedle pokutového území. Vysokánský odkop se snažil převzít Ramazani, přičemž sám sebe trefil do ruky.
83'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Marvin, přichází Julián Araujo.
82'
Alberto Moleiro ztratil další míč a pak v zápalu boje ještě fauloval Mendese.
81'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Gonzalo Melero.
80'
Moleiro si troufal sám proti dvěma. V levé části pokutového území se do svých kliček ale zamotal a u Martíneze se vše odehrálo v klidu.
79'
Baba v náběhu k domácí brance nevyužil centru z pravé strany. Míč byl moc prudký na to, aby ho zvládl umístit.
78'
Leo Baptistão skluzem zezadu lehce ublížil Mármolovi, jenž zrovna vyvážel míč přes půlící čáru.
77'
V nefotbalové pozici se opakovaně nachází Adrián Embarba. V tomto případě už bude potřeba zásah realizačního týmu Almeríe.
76'
Domácí hráči jsou polití živou vodou a v závěrečné čtvrthodině se nepochybně budou snažit o obrat, který by znamenal první výhru v sezoně.
75'
Muñozův nekvalitní centr kopíroval brankovou čáru a poroučel se mimo hrací plochu.
73'
Almería právě vstřelila branku!
Na tribunách Power Horse Stadium se slaví vyrovnávající trefa! LARGIE RAMAZANI si vzal přihrávku do běhu. Kolem ležérně bránícího Álexe Suáreze zleva vstoupil do pokutového území a utaženou střelou na bližší tyč nedovolil Vallesovi zasáhnout.
71'
Míč byl zakopnut do zámezí, neboť se z trávníku delší dobu nezvedal Adrián Embarba. Vše se nakonec obešlo bez ošetřování.
70'
Ramazani přihrál z osy před sebe. Baptistão tvrdě vypálil zpoza vápna a Valles musel reagovat skokem ke své pravé tyči. Ramazaniho nepustil k dorážce Álex Suárez.
69'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Enzo Loiodice.
69'
Teprve podruhé v zápase měli domácí fotbalisté rohový kop. Z centru do malého vápna moc nevykvetlo, červenobílí spíše museli hasit rychlý brejk.
68'
Lopyho zaváhání v rozehrávce Almeríi moc nestálo. Kaba se trochu ukvapil a z dálky poslal míč nad břevno.
67'
Držení míče: 42 % – 58 %.
66'
Las Palmas záměrně brzdí tempo hry. Od vstřeleného gólu víceméně rezignuje na snahu přidat druhý gól a soustředí se na bránění.
64'
Ramazanimu se první zapojení do zápasu zrovna nepovedlo. Přehnal to s razancí centru a balon odletěl za protější pomezní čáru.
63'
ze hřiště odchází Lázaro, přichází Largie Ramazani.
61'
Álex Suárez po laciné nepřesnosti Kaby podkopl Embarbu. Před rozehrávkou Almeríe se bude opět střídat.
60'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Alberto Moleiro.
60'
ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Sory Kaba.
59'
Embarma si ukrojil moc velké sousto. Průnik středem hřiště byl zastaven ještě daleko od branky Álvara Vallese.
57'
Domácí si nevyhověli v útoku čtyři na čtyři. Lázaro obdržel přihrávku do souboje se zpevněným Mármolem.
55'
Munír al-Haddádí neměl dost času na přebrání autového vhazování. Na hranici vápna se srazil s Robertonem a ten byl podle mínění sudích autorem dosud jediné branky faulován.
53'
Coco ubránil Poza a navrch získal faul, kterým pomáhá utlumit územní převahu posledního týmu LaLigy.
52'
Embarba doběhl úplně volný míč na levé straně, jenomže ostatní hráči v červenobílých dresech se k jeho centru nedostali.
51'
Adrián Embarba sympaticky napřáhl z dálky. Valles směr rychle padající střely neodhadl a musel se vracet do protipohybu, aby ji nadvakrát zkrotil.
50'
A znovu Valles, ke kterému Sergi Cardona hrudníkem přesunul přetažený centr Alexandra Poza.
49'
Po neúspěšném centru Embarby si míč našel Robertona, ale zleva ho doručil jen do rukou brankáře Álvara Vallese.
48'
Léo Baptistão se snažil pronikat vpřed. Souboj tělo na tělo ale neustál a marně se u sudích dožadoval faulu.
47'
Muñoz uspěchal přihrávku do pokutového území. V daných místech neměl žádné spoluhráče.
46'
ze hřiště odchází Álex Centelles, přichází Sergio Arribas.
46'
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Houboulang Mendes.
46'
První půle končí za hlasitého pískotu fanoušků Almeríe. Poslední tým tabulky držel nulu jen do 23. minuty. Munír al-Haddádí pak poslal Las Palmas do vedení a to si hosté snadno pohlídali až do pauzy, protože domácí nebyli z velkého množství centrů a nákopů vůbec nebezpeční.
45+3'
45+3'
Lázaro si šel na pravém křídle pro faul až moc ochotně. Rozhodčí tentokrát domácím standardku neposkytli.
45+2'
Fernando Martínez snadno sebral centr Sergiho Cardony, na kterého už poněkolikáté hodil veškerou zodpovědnost al-Haddádí.
45'
Saúl Coco poslal na zem Robertoneho, který si doslova počkal na faul u pomezní čáry. Baba se pak uvolnil k centru, ale ten po teči skončil na hostujících kopačkách.
44'
Další z mnoha domácích nákopů vypadl ven ze hřiště. Álvaro Valles nespěchá s odkopem od branky.
43'
Lázaro byl zatažen Sergim Cardonou, jehož taktický faul měl nepřekvapivý žlutý dovětek.
39'
Munír al-Haddádí nenapravil ztrátu Sergiho Cardony. V drsném souboji fauloval a hrát bude domácí družina.
38'
Hráči Las Palmas se opět vzorně připravili na dlouhý nákop. Ještě před vyboxováním Vallese byl pískán ofsajd.
37'
Kirian Rodríguez byl vytlačen doprostřed hřiště. Vhazovali domácí a Baba pro ně získal rozehrávku z klidu.
36'
Almeríi chybí trochu více kreativity. Jednoduché centry a nákopy do pokutového území povětšinou sbírají muži ve žlutém.
34'
Munír al-Haddádí absolvuje ošetření hlavy. Několik desítek sekund se nehraje.
33'
Držení míče: 38 % – 62 %.
32'
Uběhlo jen pár sekund a rozhodčí Maeso vytáhl kartu znovu. V tomto případě za faul ve vzduchu napomenul Césara Montese.
31'
Lucas Robertone špatně načasoval skluz. Sestřelil rozběhnutého Marvina a jako druhý hráč na hřišti si vysloužil žlutou kartu.
31'
Hosté se ubránili dvěma centrům a vysvobozujícím odkopem za půlku se na chvíli vymanili z tlaku.
30'
Robertone parádně zalepil nákop Poza. Klíčový pas před branku však hosté odmítli zakopnutím na roh.
29'
Munír al-Haddádí složil k zemi Lázara a také domácí můžou zkusit zahrozit ze standardní situace.
28'
Už páté zakončení Las Palmas gólové parametry nemělo. Hlavička z rohového kopu se pod břevno nevešla.
27'
Ze sraženého centru aktivního Sergiho Cardony resultoval roh. Kirian Rodríguez poslal do ohně těžko čitelný balón a Fernando Martínez jej raději vyrazil zpět do autu.
26'
Almería napadla odvážnou rozehrávku od hostující branky. Valles situaci uklidnil, když měl možnost hrát rukama.
25'
Valles to měl k nákopu z půlky blíže než Léo Baptistão.
23'
Marvin zprava nabídl míč k bližší tyči. Rychlým náběhem se u ní uvolnil MUNÍR AL-HADDÁDÍ a střelou prvním dotekem zařídil Las Palmas vedení.
23'
Domácí gólman dobře vyběhl a nechal se trefit Marvinem, kterému už nezbylo moc variant na zakončení.
22'
Kirian Rodríguez přetáhl nákop až do náruče Fernanda Martíneze.
21'
Chumimu neprošlo strčení do Marca Cardony. Las Palmas uvádí míč do pohybu zhruba z půlící čáry.
20'
Montesův nákop zajistil Sergi Cardona malou domů na Vallese. Vzápětí opět porušil pravidla Baba.
18'
Další defenzivní zákrok si Iddrisu Baba za rámeček nedá. Kiriana Rodrígueze tahal za ruku tak dlouho, až uviděl žlutou kartu.
17'
Iddrisu Baba byl ve správný čas na správném místě a před malým vápnem zabránil hrozícímu nebezpečí z přízemní přihrávky Sergiho Cardony.
16'
Sergi Cardona se po krátkém ošetření vrací do hry.
14'
Hostujícího gólmana Vallese vylekala tečovaná střela, jež ve finále proťala koncovou čáru vedle jeho levé tyče.
13'
Sergi Cardona odvracel nakopnutý balón do středu hřiště. Embarba neortodoxním volejem z dálky bránu netrefil.
12'
Nepovedený centr Sergiho Cardony se vytočil do dlaní domácího brankáře.
10'
Do přechodové fáze Almeríe se vloudil ofsajd Léa Baptistãa.
8'
Embarba si přidržel míč v levé části vápna a hosté mu vstoupili do osy očekávané střely.
6'
Al-Haddádí si počkal na pomoc Sergiho Cardony. Z jeho centru míč získal Marc Cardona a velmi slabou střelou zblízka nepřidělal Fernandu Martínezovi moc složitou práci.
4'
Vnik Lázara do pokutového území měl krátkého trvání. Jeden z hostujících stoperů jej zakřižoval a odpálil balon mimo hřiště.
3'
Cardona fauloval Embarbu nedlouho potom, co první centr Las Palmas znehodnotil ofsajd.
2'
Zahajovací výkop obstarali hosté, kteří nastupují ve žlutomodrých dresech. Almería je v červenobílém.
1'

UD Almería: F. Martínez – A. Pozo, Montes, Chumi, Centelles – Embarba, Baba, Lopy, Robertone (C) – Lázaro, Baptistão.
Náhradníci: Mariño, Maximiano – Arribas, E. González, Kaiky, Melero, H. Mendes, Milovanović, Puigmal, Ramazani, Sanca.
Trenér: Gaizka Garitano

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Marvin – M. Cardona.
Náhradníci: Escandell, Gorin – Araujo, Curbelo, C. Herrera, Kaba, Loiodice, Mfulu, Moleiro, Pejiño, B. Ramírez, Sinkgraven.
Trenér: García Pimienta

Rozhodčí: Maeso – Granado, Dapía.
UD Almería

Domácí za deset kol nasázeli dvakrát více branek než jejich dnešní soupeři. Zároveň jich inkasovali o dvacet více a s truchlivou bilancí žádné výhry, tří remíz a sedmi porážek jsou v tabulce úplně poslední se ztrátou pěti bodů na první nesestupové místo. Almería chtěla před týdnem odčinit prohru 0:3 s Bilbaem, jenže místo toho v Gironě utrpěla další porážku v poměru 2:5. Nejlepšími střelci jsou čtyřgóloví Sergio Arribas a momentálně zraněný Luis Suárez. Dále jsou mimo hru obránci Akieme s Pubillem a malijský útočník Ibrahima Koné.
UD Las Palmas

Hosty od začátku sezony tlačí bota v ofenzivě. Za deset zápasů dali pouhých šest branek a to je nejméně ze všech dvaceti účastníků LaLigy. Na druhou stranu v Las Palmas mají třetí nejlepší obranu, a tak mu s bilancí tří výher, dvou remíz a pěti porážek patří solidní dvanácté místo. Minulý týden se svěřenci trenéra Pimienty museli sklonit před Vallecanem, jemuž na domácí půdě podlehli 0:1. Víc než jeden ligový gól mají na kontě pouze Vieira a Cardona. Na marodce je záložník Fabio González a útočník Sandro Ramírez.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Almerií a Las Palmas!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.