La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Real Betis - 3. prosince 2023   16:15

0:0
(0:0)
Almeria
Maximiano – A. Pozo (87. Chumi), E. González, Montes, Akieme – Baptistão, Arribas, Robertone, Embarba (74. Fettal) – Ramazani (74. Lázaro), Melero (62. Lopy).
Mariño, F. Martínez – Centelles, Sanca, Baba, Puigmal, Kaiky, H. Mendes.
Muñiz – Fernándezová, Blanco
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
Real Betis
R. Silva – Bellerín, Pezzella (C) (83. Papastathopoulos), Riad, Vinícius – G. Rodríguez, Isco, M. Roca – Diao (74. Henrique), José (30. Ruibal), A. Pérez (46. Ezalzúlí).
Vieites – Guardado, Miranda, J. Cruz II, Altmira, B. Iglesias.

Almería si v tabulce polepšila na čtyři body, ale zůstává poslední. Na nesestupové sedmnácté místo ztrácí sedm bodů. Betis zůstává sedmý. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek neděle!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:8.
Fotbalisté Almeríe se nedočkali prvního vítězství v La Lize ani dnes! A to k tomu měli jedinečnou příležitost, jelikož Betis hrál od 27. minuty bez vyloučeného Bellerína, který dostal červenou kartu za skluz do holeně Embarby.

Domácí se v přesilovce postupně nadechli k velkému náporu. Dvě velké příležitosti měli už na konci prvního dějství. Po změně stran se Betis už jen bránil. Hosty ale dvakrát zachránilo dokonce břevno a ani další situace borci z Almeríe nedohráli do gólového konce. Hostům hodně pomohl také brankář Rui Silva, jenž byl vyhlášen mužem zápasu. Po závěrečném hvizdu domácí fotbalisté popadali na trávník. Sami vědí, že tenhle zápas vyhrát měli.
90+5'
90+5'
Lázaro se zbavil Ruibala. Z levé strany se pak dostal do pokutového území a snažil se o zpětnou přihrávku, která neprošla. Rozhodčí následně zapískal konec.
90+4'
Centr Sergia Akiemeho z levé strany našel jen hlavu Abnera. Domácí to zkoušejí ještě jednou.
90+4'
Domácí rozjíždějí jednu z posledních akcí zápasu. Do konce chybí minuta!
90+2'
Po další domácí snaze se dostal k míči Rui Silva. Ten ukazuje spoluhráčům, že přijde dlouhý nákop. Moc zdržovat nemůže, protože už za to dostal kartu.
90'
Isco z první posunul míč za obranu na Luize Henriqueho. Ten zakončoval z úhlu nad domácí bránu.
89'
Chumi našel centrem z pravé strany Lázara. Jeho hlavička směřovala jen do Ruie Silvy.
88'
Abde Ezalzúlí se šikovně obtočil kolem jednoho domácího hráče. Pak ho ale zastavil Chumi.
87'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Juan Brandáriz.
86'
Lázaro se snažil probít do šance přes Riada. Vzrušení ale bylo zbytečné, jelikož se domácí hráč ocitl v ofsajdu.
84'
Rachad Fettal zezadu trefil do hlavy hlavičkujícího Marca Rocu. Píská se proti domácím.
83'
Hostující brankář Rui Silva vyfasoval žlutou kartu za zdržování hry. Příliš protahoval odkop od brány.
83'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Sokratis Papastathopoulos.
82'
Ani Léo Baptistão kýžený gól nedá. Ze střední vzdálenosti střílí nad.
81'
Střely celkem – 15:5
80'
Že domácí pospíchají, je vidět i z reakce brankáře Luíse Maximiana. Ten balón rychle doběhl a okamžitě poslal na spoluhráče, aby mohli založit další útok.
79'
Almería by ve své situaci opravdu moc potřebovala takový zápas vyhrát. Tři body by byly velkým povzbuzením a především by znamenaly zisk kontaktu s nesestupovými pozicemi.
77'
Léo Baptistão posílal z pravé strany před bránu další zajímavý míč. Ten odklidil do bezpečí Guido Rodríguez.
76'
Čtvrthodina do konce řádné hrací doby. Stále platí bezgólový stav, byť Betis hraje od 27. minuty bez vyloučeného Bellerína a občas odolává s vypětím všech sil.
74'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Rachad Fettal,
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Lázaro.
74'
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Luiz Henrique.
73'
A z ničeho nic hostující protiútok. Abner s Abdem Ezalzúlím ho táhli na levém křídle. Druhý jmenovaný se dostal i ke střele, kterou Luís Maximiano vyrazil nad svou bránu!
72'
Hosté už vůbec nehrají směrem dopředu. Snaží se jen bránit bezgólový stav.
71'
Ramazani táhl další akci Almeríe. Tentokrát ho ale zastavil Pezzella, který vystoupil z obranné linie a sebral mu balón.
69'
Ne, domácí prostě nedávají góly! Arribas tentokrát nahrával. Našel Léa Baptistãa, který ještě situaci vylepšoval nahrávkou na Largieho Ramazaniho. Ten se s balónem na hraně malého vápna otáčel a střílel, jenže míč stačil zablokovat Assane Diao!
68'
Střely na bránu – 5:1
66'
Sergio Arribas si navedl míč z pravé strany na střed hřiště a z půlkruhu před šestnáctkou pálil pravačkou. Rui Silva nadvakrát tlumí balón v rukavicích. Arribasovi ještě vyčinil Ramazani, který chtěl přihrávku.
64'
Domácí cítí šanci na své první ligové vítězství v sezóně. Proti o deseti hrajícímu Betisu teď mají drtivý tlak.
62'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Dion Lopy.
62'
Velké štěstí hostí! Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Gonzalo Melero a Ruie Silvu zachránilo břevno!
61'
Isco ztratil míč na vlastní polovině. Vzal mu ho Leo Baptistão, který pak z pravé strany posílal do šestnáctky přízemní centr, který byl odvrácen.
59'
Baptistão se tentokrát ocitl v ofsajdu. Následná střela Sergia Arribase už byla navíc.
58'
Rohový kop domácích. Míč se od bránícího dua Diao – Abner odrazil k Leovi Baptistãovi, který zblízka těsně přestřelil!
56'
Šance na druhé straně! Přihrávka Abnera směřovala do malého vápna. Tam zakročil jeden z bránících hráčů, který balón odkopl nad vlastní bránu!
55'
Po standardní situaci to zkoušel zpoza šestnáctky Sergio Arribas. Přízemní střelu pokryl Rui Silva.
54'
Teď si už Marc Roca tedy koledoval! Proti Embarbovi šel do skluzu a místo míče zasáhl nohu domácího hráče. Může být obrovsky rád, že rozhodčí nevytáhl další žlutou. To by Betis dohrával už bez dvou svých fotbalistů.
52'
Žlutou kartu dostává hostující Marc Roca.
51'
Neskutečné! Edgar González to udělal znovu. Assane Diao utíkal sám na bránu domácích. González ho ale doběhl a již v pokutovém území šel do skluzu, kterým zasáhl balón a hostujícímu útočníkovi tak ukradl další velkou šanci. V případě faulu by to byla penalta a zřejmě i červená karta.
50'
Nepřesná přihrávka na Lea Baptistãa nastartovala brejk Betisu! Přihrávku za obranu dostával Assane Diao a už to vypadalo, že půjde sám na brankáře! Čistým skluzem však stačil zasáhnout Edgar González!
49'
Adrián Embarba odcentroval z levé strany. Hledal Léa Baptistãa, ale nakonec z toho byl málem vlastní gól Abnera Viníciuse, od něhož se míč odrazil do břevna!
46'
Adrián Embarba se dostal k míči na hranici šestnáctky na levé straně. Míč si přehodil na pravačku a vystřelil. Mířil do středu brány, kde se samozřejmě nacházel brankář Betisu Rui Silva.
46'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Abde Ezalzúlí.
46'
První poločas gól nepřinesl. Nejprve to bylo vyrovnaný fotbal, ovšem ve 27. minutě se udál velmi důležitý moment, který Betisu zkomplikoval zbytek duelu. Héctor Bellerín totiž zajel kopačkou do holenního chrániče Embarby a byl za to rovnou vyloučen. V závěru úvodního dějství pak Almería zvýšila tlak a výsledkem byly dvě velké příležitosti. Arribas však po kličce brankáři netrefil bránu a Baptistãa vychytal Rui Silva.
45+4'
45+3'
Léo Baptistão se snažil jít do míče, který propadl před bránu Betisu. Ten z jeho hlavy boxoval Rui Silva. Navíc byl máván ofsajd.
45+2'
V posledních minutách se již projevuje početní převaha Almeríe, která je v náporu.
43'
Další příležitost Rojiblancos! Sergio Akieme dostal míč na levou stranu pokutového území. Odsud nalezl přízemním centrem Léa Baptistãa, kterého ve stoprocentní šanci vychytal Rui Silva. Hostujícímu brankáři sice propadl míč mezi nohama, ale pak ho ještě stačil zastavit rukou a nakonec chytit do rukavic!
42'
Domácí mohli jít do vedení! Gonzalo Melero nahrál dopředu Largieho Ramazaniho, který poslal přesně načasovaným pasem do úniku Sergia Arribase. Ten obešel vybíhajícího Ruie Silvu, ale pak zakončil jen do boční sítě!
41'
Také Rui Silva bude moci pokračovat. Už je připraven k výkopu.
40'
Pozo je už na nohou a je zřejmě v pořádku. Brankář Betisu je stále ošetřován a u střídačky se již rozcvičuje Francisco Vieites.
39'
Centrovaný míč po standardní situaci Embarby sbíral Rui Silva. Hostující brankář následně srazil s nabíhajícím Alejandrem Pozem a oba aktéři kolize budou potřebovat ošetření.
38'
Sergio Arribas byl odstaven od míče Ayozem Pérezem, který si ale pomohl nedovoleně. Standardka pro domácí.
37'
Sergio Akieme se dostal k centru z levé strany, který byl odvrácen. O chvíli později to zkoušel z dálky Lucas Robertone, který bránu netrefil.
36'
Zápas se po červené kartě spíše uklidnil. Betis se snaží i o deseti napadat a domácí to nepřehánějí s rizikem.
34'
Sergio Akieme musel hodně zabrat, aby stihl míč ještě před postranní čarou. Zvládl to a vše pak vyřešil malou domů na brankáře Luíse Maximiana.
33'
Uvidíme, jak se domácí vypořádají s přesilovkou. Mohlo by jim to dodat odvahu k ještě aktivnější hře.
31'
Hostující Ayoze Pérez reklamuje, že před ním zahrál protihráč v šestnáctce rukou. Hra ale pokračuje.
30'
Vyloučení Bellerína je definitivně potvrzeno. Hostující trenér Pellegrini obětuje útočníka Williama Josého, jehož nahrazuje Aitor Ruibal. Právě on se zřejmě zasune na pozici pravého obránce.
28'
Vše ještě zřejmě prověřuje VAR, ale tohle rozhodně nebyla zjevná chyba sudího. Červená karta je adekvátním trestem.
27'
Velká nepříjemnost pro hosty! Héctor Bellerín byl pozdě v souboji s Adriánem Embarbou a kolíky kopačky trefil holenní chránič domácího fotbalisty. Rozhodčí Muñiz okamžitě vytáhl červenou kartu!
26'
Tohle byla velká šance Betisu! Ayoze Pérez převzal míč po autu Abnera a dotáhl ho do blízkosti šestnáctky, kde našel Marca Rocu. Ten balón z levé strany předložil před bránu a Assane Diao zakončoval těsně vedle tyče!
24'
Lea Baptistãa zakřižoval Abner Vinícius, který nedovolil domácímu křídelníkovi pokračovat v pohybu s míčem směrem dopředu.
23'
Pokračuje vyrovnaný zápas. Almería zatím hraje velmi solidně z obrany a směrem dopředu se pokouší o přímočarý fotbal.
21'
U rohového praporku se uvolnil Largie Ramazani, který obehrál Abnera. Následný centr však pohlídala defenziva soupeře.
20'
Isco hledal kolmicí Assaneho Diaa. Ten však zapomněl balón za sebou a nemohl tak postupovat směrem k bráně.
18'
Poslední celek tabulky si to zatím s Betisem rozdává na férovku. Je to vyrovnaný zápas.
16'
Chytrý pokus Lucase Robertoneho, který zkusil překvapit Ruie Silvu od půlícího kruhu! Hostující brankář se ale stačil vrátit a balón chytal do rukavic. Pokud by se nacházel v momentě kopu ještě dále od brány, nebo reagoval později, mohl mít problémy.
15'
Sergio Akieme přenášel hru doprava, kde byl Pozo. Ten se okamžitě snažil rozběhnout Lea Baptistãa, ovšem u balónu byl první hostující Riad, který ho odhlavičkoval k brankáři Ruiovi Silvovy.
13'
Domácí zahrávali standardní situaci. Na centr Adriána Embarby si naběhl Edgar González, který hlavičkoval vedle. Navíc byl i v ofsajdu.
11'
Ayoze Pérez se dostal do pokutového území z levé strany. Zkusil to po zemi na zadní tyč. Byla tam teč, takže hosté zahrávali i rohový kop, ze kterého už pak nic vážného nebylo.
9'
Héctor Bellerín musel na zem, aby zablokoval přihrávku na Adriána Embarbu. Domácí alespoň vhazují.
7'
Isco zahrával rohový kop. Domácí se zatím ubránili, ovšem Betis ještě zůstává na míči u jejich šestnáctky.
6'
Abner Vinícius dobíhal na levém křídle míč a tvrdě ho dohrál vracející se Léo Baptistão. Hostující fotbalista padal tak, že to vypadalo, že si mohl vyhodit rameno. Naštěstí je zřejmě v pořádku.
4'
Largie Ramazani šel do souboje s Pezzellou, který použil v souboji tělo a domácí fotbalista skončil na zemi. Standardní situaci si však nevymodlil.
3'
Léo Baptistão zakombinoval na pravé straně s Alejandrem Pozem. Ten chtěl odcentrovat, ale byl rychle dostoupen bránícím hráčem.
1'
Míč poslal do šestnáctky Lucas Robertone. Po několika hlavičkách ho hostující hráči odehráli do autu.
1'
Gonzalo Melero pracoval s míčem ve středu hřiště a nechal se faulovat Iscem. Rozehrávka pro Almeríi.
1'
Aktéři zápasu už nastupují na trávník. V hledišti je i řada fanoušků se zelenými a bílými dresy a šálami – tedy příznivců Betisu.

UD Almería: Maximiano – A. Pozo, E. González, Montes, Akieme – Baptistão, Arribas, Robertone, Embarba – Ramazani, Melero.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Centelles, Sanca, Lopy, Baba, Puigmal, Kaiky, Lázaro, Fettal, Brandáriz, H. Mendes.
Trenér: Gaizka Garitano

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella (C), Riad, Vinícius – G. Rodríguez, Isco, M. Roca – Diao, José, A. Pérez.
Náhradníci: Vieites – Guardado, Ezalzúlí, Papastathopoulos, Miranda, Henrique, J. Cruz II, Altmira, Ruibal, B. Iglesias.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Muñiz – Fernández, Blanco.
Ve vzájemných zápasech se v minulé sezóně dařilo Betisu. Ten vyhrál 3:1 na svém hřišti a pak 2:1 i v Almeríi.
UD Almería (20. místo, 0 – 3 – 11, skóre 16:37, 3 body)
Almería je jediným týmem, který v letošním ročníku La Ligy ještě nevyhrál. Zaznamenala jen tři remízy, takže je logicky poměrně beznadějně poslední. Na devatenáctou Granadu ztrácí čtyři body. Problémem je hlavně obrana, která je se 37 obdrženými góly nejhorší v soutěži. Andaluský celek navíc posledních šest ligových zápasů prohrál. Naposledy padl 1:2 na Getafe.

Posledních 5 zápasů Almeríe:
Almería – Las Palmas 1:2
Talavera – Almería 0:2 (Copa del Rey)
Alavés – Almería 1:0
Almería – R. Sociedad 1:3
Getafe – Almería 2:1
Real Betis (7. místo, 6 – 6 – 2, skóre 18:16, 24 bodů)
Betis se ve čtvrtek představil v rámci Evropské ligy na promrzlé Letné, kde podlehl 0:1 Spartě. Nyní na to potřebuje sevillský celek zapomenout a pokusit se zvítězit na hřišti posledního týmu tabulky. V La Lize se teď zelenobílým celkem daří, když protáhli sérii bez prohry už na devět zápasů. Za toto období si připsali čtyři výhry a pět remíz. Naposledy doma vyhráli 1:0 nad Las Palmas. Betis hodně spoléhá na góly Brazilce Williama Josého. Ten v lize skóroval šestkrát.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Betis – Mallorca 2:0
Betis – Aris Limassol 4:1 (EL)
Sevilla – Betis 1:0
Betis – Las Palmas 1:0
Sparta – Betis 1:0 (EL)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci nedělního programu 25. kola španělské La Ligy se utkají také Almería a Betis. Domácí stále čekají na první výhru v sezóně a jejich situaci začíná být kritická. To sevillský celek je sedmý, těsně za pohárovými pozicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.