La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Real Sociedad - 11. listopadu 2023   16:15

Almeria
76' Arribas
1:3
(0:0)
Real Sociedad
62' Oyarzabal  (Elustondo) • 90+2' C. Fernández   • 90+5' Zubimendi  (Elustondo)
Almeria
Maximiano – H. Mendes, E. González, Chumi, Akieme – Ramazani, Robertone (C) (71. Melero), Lopy (90+3. Sanca), Embarba (71. Lázaro) – Baptistão, Arribas (87. Baba).
Mariño, F. Martínez – Kaiky, Montes, A. Pozo, Puigmal, Fettal.
Isidro Diáz de Méra – Diago Santaursula, Iván Hernandéz (ESP)
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
Remiro – Traoré, Elustondo, Le Normand, A. Muñoz – Zacharjan (74. Cho), Zubimendi, Turrientes (81. Olasagasti), Barrenetxea (46. Kubo) – Oyarzabal (C) (66. C. Fernández), Sadiq (46. Merino).
Marrero – Aramburu, U. González, Magunazelaia, P. Marín, Odriozola, Pacheco.

Právě nám skončil zápas, ve kterém to vypadalo, že se o vítězi nerozhodne. V 62.minutě otevřel skóre Oyarzabal, který tak vstřelil svůj sedmý gól v sezóně. O 6 minut později udeřili také domácí, když se k dorážce dostal Arribas a následně míč skončil v bráně. Na gól Almeríe odpověděl v 2.minutě nastavení Fernández, jenž proměnil penaltu a výsledek už pečetil Zubimendi, který v 90+5 zvýšil na 1:3.
90+12'
90+5'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Sociedad potvrzuje svou výhru v dnešním zápase a po trefě MARTINA ZUBIMENDIHO vede 1:3.
90+3'
Domácí by rádi skórovali a tak na hřiště poslali Sancu, který nahradil Lopyho.
90+2'
Penalty se ujal CARLOS FERNÁNDEZ a proměnil. Tento odborník na penalty se může radovat z gólu, kterým nejspíš zařídil vítězství svému týmu.
90+1'
Byla nařízena penalta. A k ruce taky došlo, Sociedad tak bude kopat penaltu.
90'
Rozhodčí se uráčel k videu, kde přezkoumá situaci v brankovišti Almeríe, pneboť zde mělo dojít k ruce.
89'
Kubo teď až moc chtěl získat přímák pro svůj tým, a tak svůj pád mírně přifilmoval.
87'
Střídání se dočkal také střelec gólu Arribas, kterého nahradil Baba.
85'
Nakonec tedy domácí kopali jen roh, ze kterého vůbec nic nevzešlo.
84'
Teď se hodně zlobí příznivci i členové Almeríe. Rozhodčí totiž neodpískal jasnou penaltu po faulu na Ramazaniho.
81'
Sociedad vytasil další střídání. Hřiště opustil nešťastný Turrientes, kterého nahradil Olasagasti.
80'
Ramazani s Arribasem se řítili do zajímavé šance. Přihrávka prvního jmenovaného ale nebyla přesná.
76'
Almería právě vstřelila branku!
Máme srovnáno! Nejlepší střelec domácích se prosadil i nyní a arovnává tak skóre, což může být pro Almeríi hodně důležité. SERGIO ARRIBAS.
74'
Další střídání provadí hostující Sociedad. Tým ze San Sebastianu posílí Cho a nahradí tak Zakharyana.
71'
I na straně domácích opouští hřiště kapitán. Robertoneho nahrazuje Melero, společně s nim přichází na hřiště Lázaro, který nahrazuje Embarbu.
68'
Do útoku se dostal Ramazani, který dokázal usměrnit míč do brány soupeře. Jeho gól byl ale po ofsajdu, takže nemohl být uznán.
66'
Hřiště opouští kapitán hostů Oyarzabal, jehož nahrazuje Fernández.
62'
Na Elustondovu střelu Maximian nedosáhl, a tak se míč dostal k MIKELU OYARZABALOVI, který tak střílí 7 gól v sezóně.
58'
Turrientes se dostal do vápna, kde se po hlavičce Oyarzabala šťastně dostal k míči a ten se dokutálel za záda Maximiana. Nakonec ale kvůli ruky rozhodčí gól neuznal.
53'
Střela Zakharyana z přímáku začala klesat až pozdě, a tak přeletěla bránu Maximiana.
52'
Přímák ze zajímavé vzdálenosti budou kopat hosté, když blízko vápna fauloval Mendes.
50'
Žlutou kartu obdržel domácí Embarba, který ostře fauloval Traoreho.
49'
Z prvního rohu vybojovali domácí jen další roh, ze kterého ale tktéž nic nebylo. Remiro totiž vyboxoval míč do bezpečí.
48'
Po centru Arribase si domácí kopnou další roh.
46'
I přesto, že byl na hřišti v první půli všude, v té druhé si už nezahraje. Sadiqa totiž nahradí Merino. Zároveň se do hry dostane také Kubo, který nahradil Barrenetxeau.
46'
Právě nám skončil první poločas, ve kterém se Almería nakonec dokázala ubránit proti Sociedadu a skóre udržela na bezbrankové remíze. Nemuselo tomu tak však být. Ve 43.minutě vyslal na Maximiana nebezpečnou střelu Turrientes, avšak jeho pokus skončil těsně nad. Následně se v nastavení dostal do obrovské šance Sadiq, který jednoznačně byl nejlepším hráčem první půle, jeho střelu musel likvidovat gólman Maximiano. I právě díky Maximianovi je stav stále nerozhodný 0:0.
45+2'
45+2'
Sadiq vyslal na bránu nebezpečnou střelu! Jeho pokus letěl hodně zajímavě, nakonec ho ale vytáhl na roh brankář Maximiano.
45'
Ke konci poločasu ještě obdržel žlutou kartu Munoz, kterýostře sjel svého soka.
44'
Arribas také zkusil vystřelit z dálky. Jeho pokus ale minul bránu a byl tak neúspěšný.
43'
Hodně nebezpečnou střelu poslal na bránu Turrientes, když vypálil z hranice vápna. Jeho střela ale skončila těsně nad bránou.
41'
Ramazani posílal do šestnáctky zajímavě letící centr, který ale obránci Sociedadu dokázali zlikvidovat.
37'
Embarba se ujal tohoto přímáku, avšak jeho střela zamířila vedle.
37'
Následně ale opět fauloval Sadiq a Almería si tak zkusí i přímý kop.
36'
Almería se dostala po delší době na útočnou polovinu a je z toho roh, ze kterého však nic nebylo.
35'
Zápas se zatím nese ve znamení faulů, tentokrát se provinil Barrenetxea.
32'
Žlutou kartu uviděl také Sadiq, kterého je plné hřiště, teď to však možná bylo špatně.
31'
Sadiq skvěle napadá hráče Almeríe, teď málem získal míč od Mendese. Útočník hostů se ale provinil faulem a Sociedad byl vyhnán z útoku.
29'
Přímého kopu se ujal Barrenetxea, jehož střela ale šla pouze po zemi, a tak s ní neměl Maximiano žádný problém.
27'
Na hranici vápna se střetli Oyarzabal s Robertonem. Rozhočí to nakonec posoudil jako faul domácího kapitána a udělil mu tak žlutou kartu.
24'
Barrenetxea se dostal ke střele, ta však zaprvé neměla žádnou razanci a zadruhé zamířila vedle.
23'
Do další akce se řítil Turrientes, jehož akci ale zastavil ofsajd.
22'
Almería sice občas hraje s míčem, ale hosté napadají tak moc, že se hráči v červenobílých dresech nemohou dostat z vlastní poloviny.
19'
Sadiq se po centru Turrientese snažil hlavičkou trefit bránu. Jeho úkol se mu ale nepovedl a míč tak skončil mimo.
18'
K hlavičce se následně dostal Baptistao. Po jeho pokusu se sice rozvlnila síť, míč však skončil na ní.
17'
Munoz se provinil ve středu hřiště a nabídl tak domácím volný kop. I přesto, že se jednalo o souboj bez míče, neobdržel Munoz žádnou kartu.
16'
Do vápna se snažil přihrát Zakharyan, jehož přihrávka měla najít Sadiqa. Míč ale byl moc dlouhý, a tak si ho vzal jen gólman Maximiano.
12'
Sadiq se dostal k nebezpečné střele, na kterou Maximiano nedosáhl. Sadiqova rána ale skončila na tyči.
11'
Almería se na chvíli dostala na útočnou polovinu. Právě na půli soupeře ale přišla o míč i kvůli faulu, ten však rozhodčí neviděl a tak se pokračuje ve hře.
8'
Sadiq se dostával do velmi zajímavé příležitosti. Podle čárového rozhodčího se ale nacházel ve velmi těsném ofsajdu.
6'
Roh se hostům moc nepovedl a tak je hráči Almeríe vyhnali zpět na jejich polovinu.
3'
Poprvé se do větší šance dostal Sociedad, Oyarzabal ale přestřelil bránu.
1'
Hráči a rozhodčí se již připravují na start dnešního duelu.

UD Almería: Maximiano – H. Mendes, E. González, Chumi, Akieme – Ramazani, Robertone (C), Lopy, Embarba – Baptistão, Arribas.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Baba, Kaiky, Lázaro, Melero, Montes, A. Pozo, Puigmal, Sanca, Fettal.
Trenér: Gaizka Garitano

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Elustondo, Le Normand, A. Muñoz – Zacharjan, Zubimendi, Turrientes, Barrenetxea – Oyarzabal (C), Sadiq.
Náhradníci: Marrero – Aramburu, C. Fernández, U. González, Cho, Kubo, Magunazelaia, P. Marín, Merino, Odriozola, Olasagasti, Pacheco.
Trenér: Imanol Alguacil Barrenetxea

Rozhodčí: Isidro Diáz de Méra – Diago Santaursula, Iván Hernandéz (ESP).

Hosté jsou na tom značně lépe. Nejen, že vedou svou skupinu v Lize mistrů, ale patří jim 7.pozice v domácí soutěži. V předchozích pěti duelech La Ligy se dvakrát radovali z vítězství, jednou remizovali a další dva zápasy prohráli proti Barceloně a Atléticu Madrid. Kdyby se do statistik započítal pohár a Liga mistrů, má v posledních pěti utkáních Sociedad na kontě 3 výhry, 1 remízu a shodně 1 prohru. Nejlepším střelcem je aktuálně Mikel Oyarzabal, který v Sociedadu působí celou svou kariéru.
UD Almería

Domácí se letos trápí. V minulé sezóně se radovali z nesestupové, 17.příčky, letos se ale jejich sezóna vyvíjí mnohem hůř. Almería se totž plácá na úplném chvostu ligy s pouhými třemi body, které si připsali za remízy s Cádizem, Valencií a Granadou. V posledních pěti duelech se přece jen radovali z výhry, když v poháru zdolali třetiligový tým. Zbylé čtyři utkání ale Almería prohrála a dala v nich pouze 3 branky. Nejlepšími střelci jihošpanělského týmu jsou Sergio Arribas a Luis Suarez, kteří se prosadili třikrát. Druhý zmiňovaný navíc na začátku října vsítil hattrick Granadě a od této doby nehraje pro zranění.
Ve 13.kole La Ligy se do Almerie přijedou poprat o body hráči Realu Sociedad. V loňské sezóně se dvakrát radoval Real Sociedad, když vyhrál právě na stadionu Almerie 0:2 a následně doma 1:0. Zatímco celek ze San Sebastianu bude bojovat o příčku zajišťující kvalifikaci o EKL, domácí se budou chtít přiblížit nesestupovým příčkám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.