La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Vallecano - 11. srpna 2023   19:30

0:2
(0:2)
Vallecano
20' Palazón   • 28' Nteka
Almeria
Mariño – A. Pozo (66. Pubill), González, Babić, Akieme – Robertone /C/ (77. Lopy), Baba (77. Melero) – Marques (46. Arribas), Ramazani (83. Milovanović), Embarba – Suárez.
Martínez – Brandáriz, Centelles, Fernandes, Guedes, Puigmal.
Alberola – Rodríguez, Sobrino
Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería
14 837 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Hernández, Lejeune, Espino – López (46. Ciss), Valentín (86. Méndez) – Palazón, Trejo /C/ (63. Sánchez), García (86. Chavarría) – Nteka (82. Falcao).
Morro – Mumin, Moreno, Muñoz, Correia, J. Pozo.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 11:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:25.
Rayo Vallecano vstupuje do nového ročníku La Ligy vítězstvím v Almeríi po dvou proměněných pokutových kopech v rozmezí osmi minut. Jinou větší šanci si hosté nevypracovali, těch několik domácích vychytal Dimitrievski. Almería se v závěru přes spolehlivou obranu soupeře nedostala do výraznějšího tlaku, utkání kouskovaly spousty faulů a angažmá trenéra Vicenteho Morena tak začalo domácí porážkou.
90+5'
90+5'
Přihrávka na Embarbu byla příliš dlouhá, rozhodčí už ani nenechá hostujícího brankáře rozehrát...
90+3'
Akieme fauloval uprostřed hřiště Sáncheze, hosté v poklidu směřují zápas k tříbodovému zisku.
88'
Hosté se soustředí na zabetonovanou obranu, po zisku míče ho jen zakopávají na polovinu Almeríe, která se nemůže dostat do závěrečného náporu.
87'
V zárodku akci Almeríe přerušil útočný faul na Espina.
86'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Josep Chavarría,
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Diego Méndez.
83'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Marko Milovanović.
83'
Nepovedený roh Raya Vallecana, hosté přerušili protiútok taktickým faulem.
82'
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Radamel Falcao.
81'
Do kontru mířil Nteka, svým projektilem ale trefil jen svého strážce Gonzáleze.
80'
Další pokus debutanta Lopyho byl velice vychýlený, Senegalec si ještě v La Lize nestihl seřídit mířidla.
79'
Akieme si navedl míč v rychlosti na střelu, u bližší tyče byl ale připraven Dimitrievski.
79'
Akieme a Balliu se utkali o míč a oba vzali drobný střet s úsměvem.
77'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Dion Lopy,
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Gonzalo Melero.
76'
Občerstvovací přestávka nastává i ve druhé půli.
76'
Po rozehrání byl ale naopak sražen přes kotníky domácí Embarba.
75'
Ve středovém kruhu byl podražen nedovoleně hostující Palazón.
74'
O žádném výrazném tlaku Almeríe se nedá mluvit. Arribas prodlužoval centrovaný míč hlavou vedle patky pravé tyče.
71'
Těsně bráněný Nteka se na penaltové značce ke střele nedostal, úspěšný nebyl s odraženým míčem ani Palazón.
68'
Nakopávaný míč mířil na Nteku, vrátil se s ním ovšem výtečně Akieme a čistě ho odstavil z akce.
68'
Tečovaná Embarbova hlavička směřuje nad břevno, chystá se sedmý roh Almeríe.
66'
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Marc Pubill.
65'
Žlutá karta pro UD Almería (Largie Ramazani). Za zbytečné oplácení po odpískání.
65'
Žlutá karta pro Rayo Vallecano (Óscar Valentín). Zatahal za dres Ramazaniho.
63'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Salvador Sánchez.
62'
Do odraženého míče se opřel Embarba a bezpochyby vyhrál soutěž o kop do výšky.
61'
Série rohů pokračuje a ani třetí roh nebude tím posledním.
60'
Obrana madridského celku uhájila své území při rohu Almeríe. Odražený míč ovšem zachytil na křídle Ramazani a překvapivou střelou po naznačení centru mířil do bližší šibenice. Dimitrievski se nenechal zmást a vytěsnil na další roh.
58'
Baba přistrčil míč Ramazanimu, který z 25 metrů střílel z otočky přímo do Dimitrievského.
56'
Po dalším faulu na Ramazaniho zahrávali domácí trestný kop, který z pokutového území v záklonu vyhlavičkoval Ciss.
54'
Pokyn zněl zřejmě jasně, pálit z každé pozice. Alejandro Pozo ovšem z uctivé vzdálenosti znovu jen pozdravil míčem diváky na tribuně.
53'
Na rohový kop vyskočil nejvýše Srdjan Babić, hlavičkoval ale výrazně nad břevno.
52'
Střídající Arribas posílal střílený centr, který se hodně nečitelně stáčel k zadní tyči před Suáreze a Dimitrievski raději přesměroval míč na roh.
51'
Žlutá karta pro Rayo Vallecano (Álvaro García). Zezadu stáhl za dres Ramazaniho.
49'
Dnešní utkání sleduje 14 837 diváků.
48'
Sledujeme spíše opatrný začátek druhého poločasu, hraje se uprostřed hřiště.
46'
Střídala také UD Almería:
místo Lázara Marquese přichází Sergio Arribas.
46'
O přestávce vystřídalo Rayo Vallecano:
ze hřiště byl pod hrozbou červené karty stažen Unai López, na jeho místo přichází Pathé Ciss.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 2:4, střely mimo 5:2, rohy 2:2, ofsajdy 1:1, fauly 7:12.
Skóre prvního poločasu určily dva poměrně smolné penaltové zákroky Almeríe, vysoká noha a ruka. Hosté oba spolehlivě potrestali a do šaten jdou s náskokem dvou gólů. Poslední čtvrthodina patřila domácím, kteří si ale vypracovali jen jednu vyloženou šanci.
45+6'
45+6'
Óscar Trejo si zpracoval míč na prsou a z nějakých 15 metrů vystřelil přímo do náruče brankáře Mariña. Po jeho rutinním zákroku dává rozhodčí píšťalkou pokyn k přestávce.
45+4'
V nastavení se domácím fotbalistům zatím nedaří vyvinout silnější tlak, přestože je už od druhého gólu územní převaha na jejich straně.
45+3'
Lázaro Marques střílel z úhlu šajtlí vedle bližší tyče.
45+1'
López si za šlapák na Robertoneho koleduje o druhou žlutou kartu, teď byl rozhodčí hodně benevolentní!
45'
Ránu Unaie Lópeze vyrážel Diego Mariño s potížemi před sebe, skákavý míč si opět našel López, ale dorážkou trefil jen protihráče.
44'
Červenobílí v útoku nic nevymysleli, nakopávaný míč míří k brankáři Raya Vallecana.
42'
Espino si zpracovával průnikovou přihrávku již za postranní čarou, vhazovat budou domácí.
40'
Žlutá karta pro Rayo Vallecano (Unai López). Za faul na Suáreze ve středovém kruhu.
39'
Luis Suárez si přehodil míč v rychlosti na levačku a pálil po zemi k tyči, Dimitrievski skočil na čáře po pravici a bezpečně jeho střelu kryje.
38'
V ofsajdu byl přistižen hostující Álvaro García.
37'
Baba vypálil z dálky vysoko na tribunu, Stole Dimitrievski bude v poklidu odkopávat od své brány.
35'
Po dohrání předchozí akce domácí Embarba tvrdě srazil Balliua, který musel být ošetřován, ale bude v pořádku.
34'
Akieme protančil kolem tří protihráčů a vysunul skvěle za obranu Suáreze, který zakončoval sám proti Dimitrievskému. Makedonský brankář největší šanci zápasu vyrazil.
32'
Rozhodčí dává pokyn k občerstvovací přestávce, v Andalusii je i v osm večer třicetistupňové vedro.
31'
Iddrisu Baba naskočil na rohový kop v malém pokutovém území, jenže hlavičku neseřídil a z velmi nadějného místa ji posílá vysoko nad.
30'
Z dlouhého nákopu vpřed získává Almería rohový kop.
29'
Luis Suárez byl faulován na půlící čáře, Valentín ho stáhl za dres a ještě mu zul kopačku. Diváci bouří, sudí Alberola ani teď netasí kartu.
28'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Znovu z pokutového kopu zvyšuje RANDY NTEKA. Ani při druhé penaltě neuhodl brankář Mariño směr tvrdé střely.
27'
Centrovaný míč po rohu Isiho Palazóna hlavičkoval Aridane Hernández a míč odvrátil nešikovně zvednutou paží Sergio Akieme. V rychlém sledu další pokutový kop pro hosty!
26'
Madridský klub rychle otáčí hru a vybojoval druhý roh.
25'
Po rohu Almeríe je jen pískán útočný faul Akiemeho.
25'
Lejeune odvrátil nakopávaný míč jen před Robertoneho, který táhlou střelou z uctivé vzdálenosti vystrašil Dimitrievského. Brankář Raya Vallecana ji vytěsnil na roh, i když nemusel, míč by patrně skončil těsně vedle.
23'
Ve středu pole se po ošklivém skluzu Unaie Lópeze svíjí na zemi Lázaro Marques, ale rozhodčí kartu k velké nevoli domácích příznivců neuděluje.
20'
Z pokutového kopu otevírá skóre s naprostým přehledem do protipohybu brankáře ISI PALAZÓN.
18'
Edgar González zasáhl vysokou nohou Randyho Nteku a rozhodčí nařizuje penaltu pro hosty!
16'
Domácí trenér Moreno ukazuje na svém triku příkladně, jak hostující Valentín zatahal jednoho z jeho svěřenců za dres. Kouč má naprostou pravdu, zákrok prošel mimo pozornost rozhodčího.
14'
Embarba se kličkou vyhnul Lópezovi a centrem do šestnáctky hledal Suáreze, který byl však dobře obsazen.
12'
Na Pozovu zpětnou přihrávku naběhl Embarba a bez přípravy vypálil vysoko nad.
11'
Ofsajd je máván domácí posile Luisi Suárezovi, který vykročil předčasně za půlící čáru.
10'
Isi Palazón střílel z ideální pozice přes zeď levačkou prudce, ale metr nad břevno.
9'
Uprostřed pokutového oblouku byl Babićem sražen k zemi nedovoleně Óscar Trejo. Rayo Vallecano má nejlepší myslitelnou příležitost přímého kopu.
8'
Trejův centr odvracel v pádu Baba a situace zaváněla při pohledu z dálky penaltovou rukou, posila Almeríe ale naštěstí pro domácí zasáhla míč jen bokem.
7'
Do šance se málem dostal domácí Adrián Embarba, protáhl se za obranu, jenže míč si nešikovně předkopl a ten se stal snadnou kořistí Stole Dimitrievského.
6'
Nebezpečí z premiérového rohu nevzešlo, centrovaný míč končí v rukavicích Diega Mariña.
6'
Centr Unaie Lópeze odhlavičkoval na roh domácí Robertone.
4'
Do polovysokého centru Ivana Balliua se vložil hlavou Randy Nteka, ale bránu prvním střeleckým pokusem netrefil.
1'
Domácí hrají v červenobíle pruhovaných dresech, hosté v černých s červeným bleskem šikmo přes prsa.
1'
Hosté nasazují zbrusu novou stoperskou dvojici – Lejeune přestoupil z Alavésu, Aridane Hernández přichází jako volný hráč po konci smlouvy v Osasuně. Na hrotu je Nteka, který na jaře hostoval v dnes již druholigovém Elche.
Domácí zařadili do základní sestavy ghanského defenzivního záložníka Iddrisu Babu, který teprve včera přestoupil z Mallorcy. Novými muži v základu jsou také zmíněný hrot Suárez z Marseille a obránce González z Betisu.

UD Almería: Mariño – A. Pozo, González, Babić, Akieme – Robertone (C), Baba – Marques, Ramazani, Embarba – Suárez.
Náhradníci: Martínez, Alemán – Brandáriz, Centelles, Fernandes, Guedes, Lopy, Puigmal, Melero, Milovanović, Pubill, Arribas.
Trenér: Moreno

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Hernández, Lejeune, Espino – López, Valentín – Palazón, Trejo (C), García – Nteka.
Náhradníci: Morro – Mumin, Moreno, Chavarria, Muñoz, Mendez, Correia, Sánchez, J. Pozo, Ciss, Falcao.
Trenér: Ramos

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino.
Oba kluby se dlouho utkávaly ve druhé lize, až loni došlo na jejich střetnutí v nejvyšší soutěži. Obě skončila vítězstvími domácích. Na podzim uspěla Almería doma 3:1 (3:0), v únoru jí Rayo Vallecano porážku oplatilo poměrem 2:0 (0:0).
Rayo Vallecano
Madridský klub se v polovině sezóny vyhříval na pohárových příčkách, jarní část měl ale mnohem slabší a postupně se tabulkou propadal až na konečné dvanácté místo.
Oproti domácím se Rayo Vallecano dění na přestupovém trhu takřka neúčastnilo. Odešel pouze levý obránce Fran García do Realu Madrid, jedinou výraznější posilou je zkušený stoper Florian Lejeune z Alavésu. Otazník visí pouze nad startem útočníka Raúla de Tomáse, který vynechal pro zranění část přípravy.
UD Almería
V loňské nováčkovské sezóně se Almería zachránila až v posledním kole, kdy ji remíza 3:3 na hřišti Espanyolu Barcelona posunula o potřebný bod před sestupující Valladolid. Vyrovnávací gól přitom dal až v 87. minutě z penalty Embarba.
V létě získala Almería 28 milionů eur za přestup El Bilala Tourého do Atalanty Bergamo, které investovala z větší části do posil – přišli útočník Luis Suárez z Marseille, defenzivní záložník Dion Lopy z Remeše, stoper Edgar González z Betisu a několik nadějí z nižších soutěží.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.