La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Bilbao - 27. dubna 2024   21:00

Atlético
16' de Paul  • 53' Correa (Koke) • 81' Simón(vl.)
3:1
(1:1)
Bilbao
45' N. Williams  (Guruzeta)
Atlético
Oblak – Witsel, Giménez, Hermoso – Molina (68. Riquelme), Llorente (83. Saúl), Koke, de Paul (83. Azpilicueta), Lino – Correa (78. Barrios), Griezmann.
Moldovan, Gomis – Vermeeren, Morata, Mandava.
Bilbao
Simón – Y. Álvarez (67. A. Herrera), Vivian, Paredes, Lekue – de Galarreta (71. Vesga), Prados – I. Williams (82. Raúl García), Sancet (67. Berenguer), N. Williams – Guruzeta (67. Muniain).
Agirrezabala – U. Gómez, Rincón, de Albéniz, Ares, Villalibre, Dan. García.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:15.
Je konec! Atlético Madrid nakonec poráží Bilbao 3:1 a výrazně se přibližuje účasti v Lize mistrů pro příští ročník. Oba týmy vstoupily do utkání velmi opatrně. Do vedení se tak po 16 minutách dostalo Atlético, kdy se šťastně trefil de Paul. Bilbao ale postupně převzalo aktivitu a v závěru poločasu se dočkalo odměny. Skvěle sehraný protiútok zakončil brankou Nico Williams. Hned po změně stran defenziva hostů zaspala a Ángel Correa v úniku vrátil Atléticu vedení. Od té doby domácí celek náskok kontroloval a soupeře k ničemu nepouštěl. Po střele Lina si navíc Simón srazil míč do sítě.
90+5'
90+5'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Antoine Griezmann).
90+4'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Mario Hermoso).
90+3'
Exekuce přímého kopu se ujal Antoine Griezmann. Unai Simón musel být připraven a prudký centr nakonec vyboxoval na roh.
90+2'
César Azpilicueta se ve sprinterském souboji dostal tělem před Lekueho, který jej musel poslat k zemi. Atlético ještě bude zahrávat přímý kop.
90'
Po přetaženém centru nakonec hlavičkoval z těžké pozice Herrera, ale jeho pokus z úhlu minul Oblakovu svatyni o několik metrů.
89'
Bilbao sice hraje s míčem poblíž velkého vápna, ale nikdo v modrém se nedostává do zakončení. Atlético brání skvěle.
87'
Lino byl sice pod tlakem napadajícího soupeře, ale nakonec se míč do autu odrazil od nohy Pradose. Atlético už se nikam hnát nemusí.
86'
Antoine Griezmann sice uspěl v hlavičkovém souboji, jenže míč líznul jen do prostoru za sebou, kde kralovali zadáci Bilbaa.
85'
Axel Witsel potáhl míč po pravé straně vpřed, kde se pod tlakem dvojice napadajících soupeřů nechal zahnat za postranní čáru.
84'
Domácí fanoušci si užívají závěr dnešního souboje a odměňují hráče Atlética za trpělivý a hlavně defenzivně skvěle zvládnutý duel.
83'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází César Azpilicueta,
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Saúl.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.
81'
Atlético právě vstřelilo branku! Je hotovo! Atlético z ojedinělého výpadu přidává třetí branku! Dnes skvěle hrající Samuel Lino dostal kousek prostoru na levé straně, z velkého vápna zakončil do tyče, od které se míč odrazil a od zad brankáře UNAIE SIMÓNA se vrátil za čáru!
80'
Za dalším centrem před branku Atlética se tlačili hned tři hráči v modrém dresu, ale pozičně situaci zvládl na výbornou Axel Witsel.
79'
Bilbao se usadilo na polovině Atlética. Na pravé straně se mezi dva domácí hráče prosmýkl Álex Berenguer, jenže nedokázal adresně odcentrovat.
78'
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Pablo Barrios.
77'
Po následném rohovém kopu sice z těžké pozice hlavičkoval Vivian, ale jeho pokus skončil daleko vedle branky Atlética.
76'
Samuel Lino znovu zvládl souboj s Iňaki Williamsem, jemuž se položil pod nohy a čistým skluzem odehrál míč na rohový kop.
75'
Iňaki Williams se znovu uvolnil na pravé straně, ale tentokrát už nedokázal odcentrovat. Baskický celek se ale nastěhoval na polovinu domácích.
73'
Bilbao se usadilo na polovině soupeře, jenže centr do vápna si bez problémů pohlídal Jan Oblak, který míč schoval do rukavic.
72'
Domácí se usadili na polovině Bilbaa, kde trpělivou kombinací kontrolují svůj náskok. Baskický celek ve druhé půli čeká na šanci marně.
71'
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Mikel Vesga.
70'
Iňaki Williams sice odcentroval z pravé strany hrací plochy, ale podle asistenta rozhodčího už míč opustil hřiště.
69'
Výbornou práci na pravé straně hrací plochy odvedl Antoine Griezmann, který udržel míč na hřišti, ale jeho následný centr byl sražen do zámezí.
68'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Rodrigo Riquelme.
67'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Iker Muniain,
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Álex Berenguer,
ze hřiště odchází Yeray Álvarez, přichází Ander Herrera.
66'
Iňaki Williams z pravé strany odcentroval do vápna, jenže Guruzeta nemá v soubojích s přesilou obránců Atlética prakticky žádnou šanci.
65'
Atlético se prokombinovalo do vápna, kde upadl Nahuel Molina, ale sudí dává jasným gestem najevo, že penaltu pískat nebude.
64'
Nico Williams se chtěl prosadit svou rychlostí na levém křídle, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a už jej nedohnal na hrací ploše.
63'
Iñigo Lekue ustál souboj s Molinou a ihned poslal míč na hranici velkého vápna. Guruzeta v osobním souboji s Witselem neuspěl.
62'
Ángel Correa se znovu dostal do pokutového území, kde si hledal prostor pro zakončení, ale výborně mu vykryl úhel Vivian.
61'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Oihan Sancet).
60'
Je za námi hodina hry a domácí Atlético zatím drží těsné vedení. V případě vítězství odskočí Atlético soupeři na rozdíl šesti bodů.
59'
Unai Simón se musel zapojit do rozehrávky Bilbaa. Místo nákopu na polovinu Atlética nyní zvolil přihrávku na osamoceného Viviana.
57'
Axel Witsel byl faulován na vlastní polovině a vybojoval pro domácí celek další rozehrávku. Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke střídání.
56'
Fantastickou práci na pravé straně předvedl Nahuel Molina, který získal sražený míč. Jeden z jeho spoluhráčů však fauloval, což neuniklo zraku arbitra.
55'
Bilbao se ihned po obdržení druhé branky vydalo vpřed. Hosté se potřebují tlačit do ofenzivy, aby oživili své naděje na účast v Lize mistrů.
53'
Atlético právě vstřelilo branku! Domácí Atlético se podruhé v dnešním souboji dostává do vedení! Dosud takřka neviditelný ÁNGEL CORREA si naběhl na skvělou přihrávku za obranu, položil si gólmana a s přehledem rozvlnil síť!
52'
Rodrigo de Paul se ujal rozehrávky přímého kopu na polovině hřiště. Místo nákopu vpřed raději zvolil rozehrávku do kombinace.
51'
Marcos Llorente odcentroval z levé strany do pokutového území, nicméně vzrušení před brankou Bilbaa zmařil odmávaný ofsajd.
50'
Atlético se snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině. O něco aktivněji totiž do druhého poločasu nastoupilo Bilbao.
49'
Nico Williams táhl další útok hosutjícího celku po levé straně, ale proti přesile domácích obránců neměl sebemenší šanci.
48'
Rodrigo de Paul chtěl špičkou kopačky posunout míč do běhu Griezmannovi, ale Daniel Vivian jeho úmysl výborně přečetl.
47'
Nico Williams si chtěl poradit s defenzivou Atlética individuálním průnikem, obešel dva soupeře, ale třetí hráč v červenobílém jej zastavil.
46'
Hostující Bilbao obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Baskický celek bude chtít navázat na dobrý výkon z první půle.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Madridu nerozhodný stav 1:1. Oba týmy vstoupily do utkání velmi opatrně. Do vedení se tak po 16 minutách dostalo Atlético, kdy se šťastně trefil de Paul. Bilbao ale postupně převzalo aktivitu a v závěru poločasu se dočkalo odměny. Skvěle sehraný protiútok zakončil brankou Nico Williams.
45+5'
45+5'
Atlético se ještě v závěru nastavení vydalo vpřed, jenže prudký centr z levé strany skončil na hrudi jednoho z hostujících stoperů.
45+4'
Daniel Vivian vhazoval na pravé straně hrací plochy. Jeho pobídku ale skvěle přečetl Samuel Lino, který míč odehrál do bezpečí.
45+3'
Jan Oblak si dal pozor na vysoký centr z levé strany hrací plochy a bez problémů míč stáhl do rukavic.
45'
Bilbao právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Bilbao se v samotném závěru prvního poločasu dokázalo prosadit po skvěle sehraném brejku! Po špatné rozehrávce se do brejku vydal Gorka Guruzeta, který míč předložil před branku a NICO WILLIAMS rozvlnil síť!
44'
Po delší době dokázali zakončit také domácí. Po rychlé narážečce se do míče levačkou položil Antoine Griezmann, ale jeho pokus skončil nad břevnem.
43'
Marcos Llorente hlavou prodloužil míč za sebe, kam sprintoval Antoine Griezmann, ale obránci baskického celku jej nenechali zakončit.
42'
Po dalším rohovém kopu už se hosté dostali do zakončení. Zpoza vápna zkoušel štěstí Yeray Álvarez, jenže z kroku nezamířil mezi tři tyče.
41'
Defenziva Bilbaa už opět kombinuje s míčem těsně za půlící čárou. Atlético zatím na vlastní polovině výborným způsobem presuje.
40'
Po další akci Atlética se do pokutového území prosmýkl Marcos Llorente, který však v pádu nedokázal zakončit nebezpečně.
39'
Nakonec se rozehrávky rohového kopu ujal Nico Williams, jehož prudký centr od přední tyče odkopl mimo šestnáctku Samuel Lino.
38'
Hosté mají zahrávat rohový kop, jenže sudí zatím rozehrávku nepřipustil. Zřejmě tam jsou nějaké nevhodné urážky ze strany fanoušků.
35'
Lino nakopl míč po levé straně na polovinu baskického mužstva, ale rozběhnutý Ángel Correa se k pobídce nedostal. Právě Correa je zatím takřka neviditelný.
34'
Rodrigo de Paul si na polovině skvěle pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Příliš důrazný byl v souboji Sancet.
33'
Unai Simón se během prvního poločasu často musí zapojit do rozehrávky. Nákop baskického celku ale skončil v moci domácích hráčů.
32'
Iñaki Williams dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si netroufl vzít míč do běhu. Skvělou práci při jeho bránění zatím odvádí Samuel Lino.
31'
Oihan Sancet zahrával rohový kop baskického celku. Jeho prudká pobídka skončila na hlavě prvního bránícího hráče Atlética Madrid.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Domácí celek vede díky velmi šťastné branky.
29'
Iñaki Williams si pohybem řekl o přihrávku do pokutového území, ale José Giménez přihrávku skvěle vystihl a míč odkopl do bezpečí.
28'
Oihan Sancet si skvěle pokryl míč na pravé straně, uspěl v souboji a vybojoval pro Bilbao vhazování poblíž velkého vápna.
27'
Nico Williams se v pokutovém území tlačil k odraženému míči, jenže z ostrého úhlu už nedokázal nebezpečně zakončit.
26'
Antoine Griezmann uspěl v souboji na polovině soupeře, jenže následně musel přihrát do zadních řad. Pokračuje z obou stran opatrný duel.
25'
Samuel Lino si skvěle pokryl míč u postranní čáry, kde jej soupeř poslal k zemi. Atlético může pokračovat v kombinaci.
24'
Bilbao mělo k dispozici rozehrávku přímého kopu na polovině soupeře. Centr z pravé strany přiletěl na malé vápno, kde zasáhl José Giménez.
23'
Daniel Vivian poslal míč na levou stranu hrací plochy, kde byl Nico Williams, ale u mladé hvězdy baskického celku ihned hlídkovali dva obránci Atlética.
22'
Hostující brankář vyrazil na hranici velkého vápna, kde zastavil prudkou přihrávku za obranu a schoval míč do rukavic.
21'
Bilbao se vysunulo na polovinu Atlética středem hrací plochy, jenže domácí obránci se stáhli blízko k sobě a nenechali soupeře kombinovat.
20'
Aitor Paredes diriguje rozehrávku Bilbaa na polovině hrací plochy, jenže hostujícím hráčům zatím chybí lepší pohyb.
19'
Atlético se po vstřelení úvodní branky dostalo na polovinu soupeře, kde domácí fotbalisté drží míč. Mnohem aktivnější je rázem Antoine Griezmann.
17'
Úvodní branku ještě zkoumal VAR ohledně možného ofsajdu, ale nakonec bylo vše v pořádku a Atlético skutečně vede.
16'
Atlético právě vstřelilo branku! Atlético se z první šance dnešního souboje dostává do vedení! Defenziva Bilbaa odvrátila centr z levé strany jen před vápno, odkud se do míče opřel RODRIGO DE PAUL, jehož střela i díky pomoci teče obránce skončila v síti!
15'
Nico Williams tvrdým zákrokem poslal k zemi soupeře, mohl pokračovat vpřed a dostal se až ke střele. Jeho pokus ale zablokoval obránce.
14'
Atlético zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde se k zakončení nikdo z domácích hráčů nedostal.
13'
Za míčem do vápna se hnal Antoine Griezmann, ale hostující brankář prokázal skvělé čtení hry a před domácím střelcem míč odkopl.
12'
Atlético Madrid se vysunulo vpřed po pravém křídle. Aktivní Molina přenesl míč na Lina, který zkoušel technickou ránu, jež zablokoval Paredes.
11'
Hodně aktivní je během rozehrávky Bilbaa Daniel Vivian. Hostující hráč tentokrát hledal Sanceta, kterého zakřižoval Molina.
10'
Samuel Lino operoval s míčem na levém křídle, jenže nedokázal odcentrovat a pomohl si jen přihrávkou pod sebe.
9'
Vivian vyvezl míč na polovinu Atlética Madrid, jenže dloubáčkem za obranu poslal míč do míst, kam si nenabíhal nikdo v modrém dresu.
8'
Atlético zaútočilo po levé straně hrací plochy, jenže nikdo v červenobílém dresu se nedostal k odcentrování. Domácí jsou zatím v ofenzivě nepřesní.
7'
Z následné standardní situace Bilbao branku domácího celku nedokázalo ohrozit. Centr z levé strany odvrátil hned první hráč v domácím dresu.
6'
Rodrigo de Paul to na levé straně přehnal s tvrdostí při zákroku na Nica Williamse a vysloužil si žlutou kartu.
5'
Bilbao se usadilo na polovině Atlética Madrid, jenže hostující celek zatím kombinuje daleko od branky madridského mužstva.
4'
Úvodní minuty utkání jsou z obou stran hodně opatrné. Domácí stoper José Giménez si všiml napadajícího soupeře a nekompromisně míč nakopl vpřed.
3'
Oihan Sancet dostal přihrávku na pravou stranu hřiště, jenže před domácím obráncem si musel pomoci malou domů.
2'
Hostující brankář Unai Simón dlouho otálel s uvedením míče do hry, což se v úvodu duelu vůbec nelíbí domácím příznivcům.
1'
Domácí Atlético Madrid obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali vpřed, ale s prvním nákopem si defenziva Bilbaa poradila.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Atlético bude hrát v červenobílém, zatímco Bilbao oblékne tmavě modrou sadu.

Atlético Madrid: Oblak – Witsel, Giménez, Hermoso – Molina, Llorente, Koke, de Paul, Lino – Correa, Griezmann.
Náhradníci: Moldovan, Gomis – Riquelme, Vermeeren, Barrios, Saúl, Morata, Azpilicueta, Mandava.

Athletic Bilbao: Simón – Y. Álvarez, Vivian, Paredes, Lekue – de Galarreta, Prados – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Muniain, U. Gómez, A. Herrera, Raúl García, Rincón, de Albéniz, Ares, Vesga, Berenguer, Villalibre, Dan. García.
Atlético Madrid

Domácí Atlético Madrid zatím bojuje o účast v Lize mistrů, k čemuž dnes může udělat obrovský krok. Po třiceti dvou odehraných zápasech má Simeoneho družina na kontě šedesát jedna bodů a zatím drží čtvrtou pozici. Na soupeře má k dobru tříbodový náskok. Doma navíc Atlético ztratilo v lize body jen dvakrát, jinak čtrnáctkrát zvítězilo. Naposledy však padlo 0:2 na hřišti Deportiva Alavés.
Athletic Bilbao

Hostující Athletic Bilbao po slabších letech zažívá vysoce povedenou sezónu. Baskický celek totiž v letošním ročníku opanoval španělský pohár, což slavilo celé město. V lize má Bilbao po třiceti dvou odehraných duelech na kontě padesát osm bodů a patří mu pátá pozice tři body za dnešním soupeřem. V posledních dvou kolech ale Bilbao ztratilo body za remízy s Villarrealem a Granadou.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání LaLigy mezi Atléticem Madrid a Athleticem Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.