La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Cádiz - 1. října 2023   21:00

Atlético
32' Correa (Azpilicueta) • 46' Molina  • 66' Correa (Saúl)
3:2
(1:2)
Cádiz
12' Pires  (C. Ramos) • 28' Martí  (Sobrino)
Atlético
Oblak – Azpilicueta (81. Galán), Witsel, Hermoso – Molina, Llorente (61. de Paul), Koke (C) (61. Giménez), Saúl, Riquelme (61. Lino) – Correa, Griezmann.
Gomis – El Jebari, Gismera, Kostis.
Villanueva – Verdura, Ayuso
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
53 421 diváků
Cádiz
Ledesma (C) – Zaldúa (62. Carcelén), Meré (70. Ma. Gómez), Fali (35. Mbaye), J. Hernández – Sobrino, N'Guessan, Alcaraz (46. Alejo), Pires – Martí (46. Escalante), C. Ramos.
Gil – Á. Fernández, Guardiola, Mari, Machís, Navarro, Negredo.

To je pro dnešek úplně všchno! Přeji vám dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:10.
Utkání 8.kola LaLigy mezi Atléticem Madrid a Cádizem je u konce! Madridský celek si po velkém obratu připisuje tři body na své konto. Nejdříve se ve 12.minutě prosadil hostující Pires, o pár minut později přehodil Oblaka Martí. Jenže domácí zapnuli a o čytři minuty snižoval Correa. Na začátku druhé půle srovnal Molina. v 66.minutě vítěznou branku duelu vstřelil po krásně akci Correa. Zápas tak skončil za výsledku 3:2 pro domácí.
90+6'
90+5'
Rodrigo de Paul se rozhodl kličkovat v útoku, což se mu daří a zdržuje mírně čas.
90+4'
Domácí zariskovali těžkou rozehrávkou. Nakonec se jim daří a v klidu kombinují na útočné polovině.
90+3'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Rominigue N'Guessan).
90+3'
Galán se snažil vysunout průnikovkou Samuela Lina, ale míč byl moc dlouhý a míří do zámezí.
90+2'
Za velké protesty vidí žlutou kartu Ruben Sobrino.
90+1'
Rodrigo de Paul se hnal do rychlé útočné akce a za hranicí pravidel ho zastavil jeden z hráčů Cádizu.
90'
Izovi se nepovedlo přesně najít přihrávkou v lajně Carcelána, proto aut budou vhazovat domácí.
89'
Axel Witsel se výborně dostal před útočícího Chrise Ramose. Domácí obránce dokonce vybojoval odkop od branky.
88'
Roh hosté roezhráli nakrátko. Úmysl centrovat zhatil Jan Oblak, který včas pro balón vyběhl.
88'
Jedna z posledních možností pro Cádiz, protože vybojoval rohový kop Alejo.
87'
Samuel Lino získal míč na polovině hřiště a unikal směrem na branku Ledesmy. Na hranici vápna se odhodlal ke střele, kterou bez větších problémů kryje brankář do rukavic.
86'
Lucas Pires posílal nebezpečný centr z levé strany. Jeho rohlíček točící se do branky odvrací Giménez.
85'
Dlouhý míč Moliny našel ve vápně Correu. Ten na hranici vápna zpracovával, ale kulatý nesmysl u utekl k brankáři hostů.
84'
Atleti se zmocnili míče a pelášeli do rychlého brejku. Ten ale zpomalením zastavil Angel Correa.
83'
Dlouhou teď trvala rozehrávka Oblakovi, který ušteřil několik cenných vteřinek pro svůj celek.
82'
Hosté se pokoušejí probojovat k nějaké šanci. Atlético jim to dost usnadňuje, ale Carcelén posílá míč pouze do zámezí.
81'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Javier Galán.
80'
Atleti jsou nuceni uklidnit hru, což se i teď daří. Nakonec tuto pohoda zakončuje de Paul, ale jeho střelu si pohlídal Ledesma.
79'
Menší zmatky ve vápně po centru Hernándeze vyřešil pohotovým zákrokem Jan Oblak.
78'
Už poněkolikáté ohrozil branku Griezmann! Tentokrát pálil z hranice vápna a rovnou z první. Tvrdá technická rána skončila jen těsně vedle tyče branky Ledesmy, který se marně natahoval.
77'
Samuel Lino chtěl zády k brance vysunout Griezmanna, ale obránce Cádizu mu tuto slibnou akci nedovolil.
76'
Ruben Sobrino bojoval na levé lajně o centr do vápna. To se nevydařilo, alespoň vybojoval autové vhazování.
75'
Antoine Griezmann dostával skvělý centr na hlavu od Moliny. Francouz se ani nedostal k zakončení, protože byl načapán v ofsajdu.
74'
Na zadní tyči se ke střele dostal Mario Hermoso. Střelou z voleje pouze přestřeluje branku hostujícího týmu.
73'
Znovu se k míči dostával de Paul. Už byl uvnitř pokutového území, ale nepochopitelně nahrával, což se ukázalo jako špatné řešení.
72'
Rodrigo de Paul se usilovně rval o střelu za vápnem. Nebyl ovšem úspěšný.
71'
Nepřesnosti na hostující straně. Špatnou přihrávkou do ofenzivy se prezentoval Alejo.
70'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Maxi Gómez.
69'
Jan Oblak možná zbytečně vybíhal pro centrovaný balón, ale pohroma to pro domácí není, jelikož hosté přestřelují.
68'
Saúl dost zbytečně fauloval na obranné polovině. Cádiz bude rozehrávat zajímavou standartku z pravé strany.
67'
Celou gólovou situaci ještě musel potvrdit viderozhodčí.
66'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí otáčí průběhu zápasu! Po několika přesných přihrávkách se k centru z levé strany dostal Saúl. Přesnou přízemní přihrávkou našel na hranici malého vápna ANGELA CORREU, který bez žádných problémů uklízí do prázdné branky. – 3:2.
65'
Špatná rozehrávka domácích. Molina nestihl těžkou přihrávku Giméneze a tak balón míří do autu.
64'
Angel Correa si zkoušel najít přihrávku od de Paula, ale to se mu nedaří.
63'
Po několika střídání se opět vrcíme ke hře. Momentálně se na balónu více prezentuje Atlético.
62'
ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Isaac Carcelén.
61'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo de Paul,
ze hřiště odchází Koke, přichází José Giménez,
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Lino.
60'
Angel Correa se prezentoval zajímavým pokusem levou nohou zevnitř vápna. Svoji tvrdou střelu nasměroval pouze na fanoušky na tribuně.
59'
Cádiz bude už jen spíše hrozit z dlouhých nákopů, na jeden z nich nedosáhl Escalante.
58'
Rohový kop hosté nezahráli vůbec dobře, proto se dopředu opět žene celek z Madridu.
57'
Lucas Pirez stihl velice rychle dlouhý balón za obranu! Okamžitě z první našel ve vápně Chrise Ramose, ten protáhl Oblaka, který pro jistotu pokus pod břevno vyráží na roh.
56'
Atlético rozehrávalo roh nakrátko. Po tomto signálu centroval Griezmann, ale pouze do míst kde byl nachystán Ledesma.
55'
Angel Correa si nabíhal za obranu Cádizu, ale skvěle dokázal defenzivní činnost splnit Mbaye.
54'
Po delší době se na útočnou polovinu mohou usadit hosté, ale Chris Ramos není dostatečně rychlý.
54'
Dnešní utkání sleduje 53 421 diváků.
53'
Griezmann zahrával další rohový kop, který se kroutil přesně na havičku hostujícího stopera.
52'
Z rohového kopu Atlético nebylo nebezpečné, proto dopředu míří hostující celek.
51'
Marcos Llorente hledal na hranice vápna své spoluhráče. Po několika odrzaech se dostal k technické střele Antoine Griezmann, jenže jeho střela do levé horní části branky vytahuje skvělým zákrokem Ledesma nad branku.
50'
Cesar Azpilicueta se rozhodl o přihrávku do běhu, kterou nemohl Correa nemohl stihnout.
49'
Obranná trojice domácího celku drží přízemní převahu, nejaktivnější je zejména Witsel.
48'
Na chvilku si hostující hráči mohou odpočinout, protože balón odpalují do autu.
47'
Domácí hned na začátku půle srovnali a i nadále zůstávají v držení balónu.
46'
Domácí na začátku druhé půle srovnávají! Marcos Llorente nejdříve po přihrávce Correy nepřekonal Ledesmu. Odražený míč z první napálil NAHUEL MOLINA a střelou trefil obránce Cádizu, od kterého se balón odrazil nešťastně do sítě. – 2:2.
46'
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Iván Alejo,
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Gonzalo Escalante.
46'
První poločas 8.kola LaLigy mezi Atléticem Madrid a Cádizem je u konce. Po úvodním dějství bude spokojenější hsotující celek, který vede rozdílem 2:1. Na úvod dvě šance neproměnil Griezmann, proto mohl ve 12. a 28.minutě skórovat Pires a Martí. Atleti se z toho částečně oklepali a alespoň ve 32.minutě snížil Correa. Jistě nás čeká zajímavá druhá půle.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:09.
45+5'
45+5'
Hosté se budou snažit již udržet balón na svých kopačkách. I když teď zbytečně kopu dopředu. Míč lapí Jan Oblak.
45+4'
Riquelme je dnes velice aktivním hráčem. Po další akci na levé straně vybojoval rohový kop.
45+3'
Chris Ramos šel do souboje s Hermasem velice důrazně, to mu nepomohlo. U míče stále Atleti.
45+2'
Domácí zkušelo centrem najít na malém vápně své útočníky, ale Meré stačil včas dopravit na roh.
45+1'
Nahuel Molina dostal přihrávkou do lajny. Balón si navedl na střed a pokoušel se centrovat, ale tento úmysl se mu nezdařil.
45'
Marcos Llorente se rval do zakončení z otočky ve váppně soupeře. Před střelou mu je pískán ofsajd.
44'
Azpilicueta hledal dlouhou přihrávkou do běhu Molinu, ten míč nestačil doběhnout, proto od branky bude rozehrávat Ledesma.
43'
Chris Ramos zbytečně fauloval před domácí střídačkou. Přímý volný kop pro madridský celek.
42'
Rominigue N'Guessan si nabíhal na přihrávku do velkého vápna. Tato podíbka byla moc dlouhá a končí v zámezí.
41'
Rodrigo Riquelme se rychlou kličkou zbavil svého strážce. Po této akci hledal centrem ve vápně své spoluhráče, jenže našel jen rukavice Ledesmy.
40'
Atlético znovu centrovalo do nebezpečné kapsy dovnitř vápna. Střídající Mbaye byl připraven hlavou zasáhnout.
39'
Za tvrdý zákrok vidí zaslouženě žlutou kartu Roger Martí.
38'
Po rohu zůstává na útočné polovině Cádiz. Hernández vhazoval pouze na kopačky domácích.
37'
Ale i Cádiz zůstává aktivní. Na levé straně se uvolnil Pires, ten chtěl centrovat, jenže domácí obránce blokuje na roh.
36'
Domácí se najednou dostali na koně! Na nebezpečný centr nabíhal Griezmann, ale v klíčové fázi podklouzl.
35'
ze hřiště odchází Fali, přichází Mamadou Mbaye.
34'
Fali zřejmě nebude v pořádku, jelikož s doktory odchází za lajnu a nevypadá nejlépe.
33'
Hra je momentálně zdržena, protože na hrací ploše zůstal ležet Fali.
32'
Aktivita domácích odměněna brankou! Cesar Azpilicueta našel po přihrávce Kokeho přesným centrem ANGELA CORREU! Ten pohotovou hlavičkou k tyči překonal skákajícího Ledesmu, který neměl k balónu daleko, ale přeci jen na něj nedosáhl. – 1:2.
31'
Aut se hostům vůbec nepovedl a proto do protiakce míří domácí Atlético.
30'
Nepřesnost Riquelmeho znamená autové vhazování pro Zaldúu.
29'
Šokovaní hráči domácího celku podnikají ryychlé akce do ofenzivy, ale obránci jsou pozorní.
28'
Cádiz právě vstřelil branku!
Další šok pro Atlety! Ledesma dlouhým nákopem našel hlavu Rubena Sobrina, který skvěle prodloužil. Na tuto nabídku si naběhl ROGER MARTÍ a skvělým dloubáčkem z hranice vápna překonal vyběhnutého Oblaka. – 0:2.
27'
Velká šance z přímého kopu! Antoine Griezmann kroutil balón svou levačkou pod břevno, ale míč nakonec míří těsně nad břevno.
26'
Angel Correa se hnal nebojácně do velkého vápna. Práce se vyplatila, jelikož byl jasně faulován před velkým vápnem.
25'
Chvíle klidu je na podívnou v tuhle chvíli. Defenziva domácích kombinuje.
24'
Joseba Zaldua hledal centrem na bližší tyč svého nabíhajícího spoluhráče. Ten zády dělá jednoduchý zákrok Oblakovi.
23'
Hosté se již nikam nežene, což potvrzuje dlouhá rozehrávka, kterou nakonec kazí.
22'
Cádiz se jednoduše dostal ke střele z hranice vápna. Ruben Sobrino zkoušel štěstí, ale střelu mu blokuje obrana. Následně si Fali všiml vyběhnutého Oblaka a zkoušel ho přehodit, ale míč míří vedle branky.
21'
Lucas Pires hledal z levé strany ve vápně při zemi svého spoluhráče. Centr pouze trefuje připraveného Kokeho do nohy.
20'
Mario Hermoso rychle napadal hráče domácího celku, proto si pro sebe vybojoval autové vhazování.
19'
Conan Ledesma inkasoval těžkou malou domů. Vše chtěl vyřešit nákopem dopředu, ale dotěrný Correa mu míč srazil do zámezí.
18'
Sřed hřiště momentálně ovládají hráči domácího celku, jenže Saúl kazí přihrávku, proto do útoku míří Cádiz.
17'
Molina se pokoušel přetaženým centrem najít Angela Correu, ale jeho pečlivě hlídal Fali a odvrací do bezpečí.
16'
Axel Witsel se dostal chytře před bránicího hráče, který ho nevybíravě sundavá k zemi.
15'
Jsme svědky tvrdého bboje o střed hřiště, ve kterém je zatím úspěšnější hostující celek.
14'
Po rozehrávce se opět domácí ženou k hostující brance, ale zde nedokáží vyhrát vzdušný souboj.
13'
Rozhodčí se ještě o regulérnosti branky domlouval s videoasistentem, ale branka byla uznána. Koke vidí žlutou kartu.
12'
Hosté jdou z ničeho nic do vedení! Cádiz pelášel do rychlého brejku. Na pravé straně se dostal k centru Chris Ramos. Na zadní tyči našel nabíhajícího LUCASE PIRESE, který střelou do prázdné branky otevírá střelecký účet zápasu. – 0:1.
11'
Rodrigo Riquelme si nabíhal na krásný dloubáčkem Hermosa. Přeci jen byl, ale balón naprvního jmenované dlouhý.
10'
Koke zkoušel prověřit ze střední vzdálenosti hostující brankáře. To se ale nevede, protože balón letí do ochozů stadionu.
9'
Hostující Chris Ramos mířil do rychlé útočné akce. Jenže bránící Witsel odvedl skvělou čistou práci, míč letí do zámezí.
8'
Cádiz je zatím pod neustálým tlakem. Což potvrzuje i to, že neudrží balón na svých kopačkách.
7'
Rodrigo Riquelme se snažil z levé strany vyslat jedovatý centr na své spoluhráče. Přízemní přihrávkou trefuje pouze hostující obranu.
6'
Nahuel Molina se na pravé straně nedokázal vypořádat s balónem, ten tak míří do autu.
5'
Atlético nadále zůstává v tlaku. Momentálně kombinuje u poloviny hřiště.
4'
A daší obrovská tutovka Atletů! Antoine Griezmann chtěl nahrávat Correovi, ale ten mu nakonec přenechal balón, proto francouzský útočník byl sám před brankářem. Jenže střela trefuje Ledesamu do ruky.
3'
Obrovská šance na začátek utkání! Antoine Griezmann se uvolnil na hranici vápna a po přihrávce Correy tvrdou střelou orazítkoval tyč branky Ledesmy.
2'
Hermoso hledal dlouhou přihrávkou své útočníky, ale balónu se ujali hosté, kteří kombinují.
1'
O úvodní výkop dnešního duelu se postaral tým Cádizu. Jenže míč hned dlouhým nákopem ztrácí.
1'
Všichni aktéři dnešního zápasu právě nastupují na zaplněný Wanda Metropolitano v Madridu.
Hráči obou týmů mají za sebou rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví na starts utkání.

Atlético Madrid: Oblak – Azpilicueta, Witsel, Hermoso – Molina, Llorente, Koke (C), Saúl, Riquelme – Correa, Griezmann.
Náhradníci: Gomis – de Paul, El Jebari, Galán, Giménez, Gismera, Kostis, Lino.
Trenér: Diego Simeone

Cádiz CF: Ledesma (C) – Zaldúa, Meré, Fali, J. Hernández – Sobrino, Kouamé, Alcaraz, Pires – Martí, C. Ramos.
Náhradníci: Gil – Alejo, Carcelén, Escalante, Á. Fernández, Ma. Gómez, Guardiola, Mari, Machís, Mbaye, Navarro, Negredo.
Trenér: Sergio

Rozhodčí: Villanueva – Verdura, Ayuso.
ATLÉTICO MADRID

Madridský celek má realtivně dobrý vstup do letošní sezóny. Z šesti odehraných zápasů se nachází na šesté pozici s 13 body a skóre 15:5. V úvodních třech kolech přišli dvě výhry nad Granadou (3:1) a Vallecanem (7:0). Mezi těmito zápas také Atleti uhráli bezbrankovou remízu na Betisu. Jasná prohra 0:3 padla na Mestalle proti Valencii. To jakoby hráče nakoplo a v derby proti Realu zaznamenali vítězství 3:1. Naposledy se Atlético ukázalo ve čtvrtek, když vyhrálo s Osasunou 2:0.
Domácím bude chybět kvůli červené Alváro Morata nebo díky zranění i Memphis Depay.

CÁDIZ CF

Již čtvrtou sezónu za sebou v LaLize začal tento celek spíše průměrně. Cádiz vstoupil do ročníku těsnou výhrou 1:0 nad Alavésem. Ve druhém kole očekávaná prohra na Barceloně (0:2). Následně dvě utkání, kde doma získal body. Nejdříve remíza 1:1 s Almeríou a poté 3:1 výhra s Villarealem. Po repre pauze jasná prohra 0:3 s Athletic Bilbao. Poslední dvě utkání byli proti Betisu a Vallecanu remízové.
Hostům chybí dlouhodobě zraněný Brian Ocompo nebo také Fede San Emeterio.
Koho sledovat?

Antoine Griezmann
(Atlético Madrid)

Dvaatřicetiletá opora ofenzivních řad madridského celku má v letošní sezóně slušnou formu. Francouzský útočník či záložník odvádí stabilní výkony, které dokázal zatím okořenit třemi brankami. Nejdůležitější si zapsal s Realem Madrid, když vsítil vítěznou trefu.

Chris Ramos (Cádiz CF)

Oporou Cádizu by měl být právě tento šestadvacetiletý útočník. Jenže ve Španělsku se mu zatím střelecky moc nedaří, protože v minulém ročníku vstřelil pouze jednu branku. Letos se zlepšil, když se již ze sedmi duelů trefil dvakrát a to do branek Realu Betis a Villarealu.
Historické okénko

Oba dnešní soupeři se potkají v několikátem vzájemném střetnutí. Když se ale zaměříme na minulou sezónu, tak v ní uvidíme vyrovnanou bilanci. Cádiz na podzim rozhodl o domácím vítězství 3:2.až v 99.minutě. V jarní fázi Atlético nedovolilo další překvapení a na svém stadioně jasně vyhrálo 5:1.
Celkově Cádiz nerad jezdí na půdu Atletů, jelikož zde v historii nikdy nevyhrál a získal zde pouze jeden bod a vstřelil pouze tři branky.
Krásný příjemný nedělní večer ze španělského Madridu! Od 21:00 budeme svědky 8.kola LaLigy mezi Atléticem Madrid a Cádiz CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.