La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Sevilla - 23. prosince 2023   16:15

Atlético
47' Llorente
1:0
(0:0)
Atlético
Oblak – Giménez, Witsel, Azpilicueta – Molina (46. Llorente), de Paul, Riquelme (46. Correa), Koke (C) (66. Söyüncü), Lino – Morata (55. Saúl), Griezmann (73. Mandava).
Grbić, Gomis – Galán, Depay.
C. Soto – P. Cebrián, C. Álvarez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Sevilla
Dmitrović – Gudelj, S. Ramos (C), Salas – J. Sánchez, Rakitić (53. D. Sow), Soumaré, Ó. Torres (78. Mir), Pedrosa (82. Januzaj) – Suso (53. en-Nesírí), Ocampos.
Flores, Árbol – Gattoni, Marcão, Benavides, M. Bueno, Dasilva, I. Sow.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:19.
Na výhru tak dnes Atléticu stačil jediný gól, o který se v úvodu druhého poločasu postaral Marcos Llorente. Domácí sice od 70. minuty hráli v oslabení, avšak soupeře prakticky do ničeho nepustili a dokráčeli se pro těsné vítězství.
90+7'
90+6'
Hodně špatnou kombinaci předvedli hráči Sevilly, dopředu tak vyráží soupeř a času už moc nezbývá.
90+4'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Marcos Llorente). Střelec zatím jediného gólu dostává kartu za protesty, žlutými tresty dnes hlavní arbitr rozhodně nešetří.
90+3'
Po útočném faulu musí hosté balón odevzdat soupeři, který může šetřit čas.
90'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (César Azpilicueta).
90'
Marcos Llorente v obrovské šanci svůj druhý gól v utkání nevstřelil. V samostatném úniku střílel pouze do brankáře, který výtečně zasáhl a udržel svůj tým ve hře o body.
88'
Adnan Januzaj poslal centr na vzdálenější tyč tak, že balón skončil přímo v rukou domácího gólmana. Takto to hráč Sevilly jistě nechtěl a gestem se omluvil.
86'
Slušná šance domácích, kteří mohli pojistit své vedení, nebezpečnou střelu z vápna však dokázal Marko Dmitrović vyrazit, že možná ani nevěděl jak.
85'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Rodrigo de Paul). Faul je naopak pískán na jejich straně. Rodrigo de Paul také hodně protestuje, že faul nebyl odpískán i předtím.
84'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, avšak jejich přání není vyslyšeno.
83'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Sergio Ramos). Hosté tím přichází o míč a o rozehrávku se postará Oblak.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Adria Pedrosa, přichází Adnan Januzaj.
81'
Lucas Ocampos pálil z úhlu hodně nepřesně, míč putuje kamsi do zámezí.
79'
Sergio Ramos sice překonal zeď, ale zároveň i bránu soupeře.
78'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Rafa Mir.
77'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Axel Witsel). V tomto případě je trest udělen za nesportovní chování.
77'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Ángel Correa). Zasloužená karta za faul na Júsufa en-Nesírího.
76'
Hra pokračuje především u středové čáry, daleko od obou gólmanů, což hraje více do karet domácímu týmu.
73'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Reinildo Mandava.
70'
Hlavní arbitr shlédl video a poté se rozhodl, že trest pro domácí čtyřku ještě zpřísní. Çağlar Söyüncü s číslem čtyři na dresu tak pobyl na trávníku symbolicky zhruba čtyři minuty.
68'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Kike Salas). Kartu vidí za faul na Correu.
66'
ze hřiště odchází Koke, přichází Çağlar Söyüncü.
66'
Marcos Llorente si naběhl na křižný centr ke vzdálenější tyči, jeho zakončení pravačkou z voleje však skončilo na bližší síti brány.
64'
Po rohu se k hlavičce z bezprostřední blízkosti málem dostal jeden z hráčů, ale Oblak uklidil balón do rukavic.
64'
Óliver Torres střílel před pokutovým územím bez přípravy, avšak jeho pokus byl tečován a skončil v zámezí.
63'
Hosté kombinují na útočné polovině, do šance se však dostat nedokážou.
61'
Dvanáctý faul Sevilly znamená ztrátu míče, Atlético v klidu rozehrává od své brány, čas hraje v jeho prospěch.
58'
Z dálky před hranicí vápna nasadil ke střele jeden z domácích fotbalistů, trefil ale pouze obrannou zeď před sebou.
55'
Jan Oblak musel rychle z brány, aby byl u míče jako první před dobíhajícím protihráčem.
55'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Saúl.
53'
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Djibril Sow.
53'
ze hřiště odchází Suso, přichází Júsuf en-Nesírí.
53'
Rohový kop bude rozehrávat hostující celek.
50'
Lucas Ocampos posílal nebezpečný centr před domácí bránu, kde však žádného spoluhráče nenašel.
47'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí se hned v úvodu druhého dějství ujímají vedení. MARCOS LLORENTE přihrával před malé vápno, zblokovaný míč se k němu však odrazil zpět a tak to nový muž na hřišti zkusil sám a zamířil po zemi do vzdálenějšího dolního rohu brány.
46'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Marcos Llorente.
46'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Ángel Correa.
46'
Nenastavovala se ani minuta. Moc pohledný fotbal k vidění v prvním poločase nebyl, za zmínku stojí jedna velká možnost Atlética, které bylo aktivnějším mužstvem, ovšem to je tak vše. Hosté toho pro změnu v útoku nepředvedli prakticky nic.
45+1'
45'
Málem se v závěru první půle dostala do šance Sevilla, její kombinaci však domácí obránci včas zastavili.
43'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Suso). Po jeho ataku se těžce zvedá z trávníku Koke.
42'
Sám Rakitić si počínal nedovoleným zákrokem, domácí kouč požadoval také karetní trest, v tomto případě tomu však není.
41'
Marko Dmitrović rychle vyběhl ze své brány a míč schoval do náruče. Moc pohledný fotbal to opravdu není.
38'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (José Giménez). Také on je potrestán za faul na Rakitiće.
35'
Centr do pokutového území byl odvrácen hostující obranou do bezpečí.
34'
Domácí drží balón na útočné polovině, po faulu rozehrají standardku.
32'
Marko Dmitrović se natáhl a míč uklidil do rukavic.
32'
Pátý rohový kop pro mužstvu z hlavního města.
30'
Adria Pedrosa si špatně zpracoval křižný centr, míč mu uniká do autu.
27'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Nahuel Molina). Kartu inkasuje za tvrdý faul na Ivana Rakitiće.
26'
Antoine Griezmann pálil pravačkou velmi tvrdě už ve vápně, mezi tři tyče ale nezamířil.
25'
Kombinace Atlética končí mimo hrací plochu a je tu čtvrtý rohový kop.
24'
Jeden z domácích fotbalistů střílel za hranicí vápna, trefil však jen protihráče před sebou.
22'
A domácí si dají repete.
22'
Druhý rohový kop pro domácí tým, podaří se mu skórovat?
19'
Hosté si přihrávají mezi sebou, dopředu moc nepospíchají.
17'
Antoine Griezmann se znovu do zakončení nedostal, Marko Dmitrović byl u balónu jako první a navíc se domácí lapili do ofsajdové pasti.
15'
Při souboji o míč upadl v pokutovém území Antoine Griezmann, penalta se však pískat nebude.
13'
Nyní rozehraje rohový kop.
12'
Domácí tým sice drží míč na kopačkách, do šance se nyní dostat nedokáže, soupeř dobře brání.
9'
Faulem si počínali i hostující fotbalisté, kteří tak přichází o míč.
6'
Ofsajd zastavuje domácí tým, rozehrává ten hostující.
4'
Po faulu rozehrají hosté standardku na útočné polovině.
3'
Na druhé straně zahrozili domácí, po pěkné kombinaci se sám před brankářem ocitl Álvaro Morata, avšak střílel pouze do něj, míč se poté odrazil do domácího útočníka a skončil v zámezí, takže to nebude ani roh.
2'
Jeden z hráčů Sevilly viděl vyběhnutého brankáře Atlética a tak zkoušel střelu z velké dálky, bránu však netrefil.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Giménez, Witsel, Azpilicueta – Molina, de Paul, Riquelme, Koke (C), Lino – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Grbić, Gomis – Söyüncü, Galán, Mandava, Saúl, Llorente, Depay, Correa.
Trenér: D. Simeone.

Sevilla FC: Dmitrović – Gudelj, S. Ramos (C), Salas – J. Sánchez, Rakitić, Soumaré, Ó. Torres, Pedrosa – Suso, Ocampos.
Náhradníci: Flores, Árbol – Gattoni, Marcão, Benavides, D. Sow, M. Bueno, Dasilva, Mir, en-Nesírí, Januzaj, I. Sow.
Trenér: Q. Sánchez Flores

Rozhodčí: C. Soto – P. Cebrián, C. Álvarez.
Duel mezi mužstvy Atlética Madrid a Sevilly byl z důvodu deště a podmáčeného terénu odložen.
Atlético Madrid

Domácí Atlético Madrid je na tom mnohem lépe. Po třech kolech má na kontě sedm bodů a drží druhou pozici za městským rivalem Realem Madrid, který je zatím po čtyřech kolech stále stoprocentní. Atlético na úvod sezóny přehrálo 3:1 Granadu. Následně remizovalo bez branek v těžkém duelu na půdě Betisu Sevilla. V posledním kole pak rozstřílelo Vallecano vysoko 7:0.
Sevilla FC

Hostující Sevilla prožívá extrémně nepodařený vstup do nového ročníku nejvyšší španělské soutěže. Po třech odehraných kolech má Sevilla na kontě nula bodů a krčí se na posledním místě ligové tabulky. Na úvod doma prohrála 1:2 s Valencií. Poté na půdě Deportiva Alavés padla výsledkem 3:4 a v posledním kole prohrála 1:2 s Gironou. Hostující kouč navíc nemůže spoléhat na zraněného Acuňu ani Navase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.