La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Valencia - 28. ledna 2024   21:00

Atlético
45+5' Lino (Griezmann) • 57' Depay (Molina)
2:0
(1:0)
Atlético
Oblak – Molina, Giménez (59. Witsel), Savić, Mandava – Barrios (81. Saúl), de Paul (67. Llorente), Koke (C), Lino (67. Riquelme) – Griezmann, Depay (67. Morata).
Gomis, Moldovan – Correa, Hermoso, Vermeeren.
R. Bengoetxea — I. Grijalba, J. Fernández
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Paulista (80. Özkacar), C. Mosquera, Gayà (C) – F. Pérez (55. Jaremčuk), Pepelu, Guillamón (80. J. Vázquez), Guerra, Di. López (90. H. González) – Duro (90. Marí).
Doménech, Rivero – Gąsiorowski, Gozálbez, Iranzo.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:9.
Je tu konec zápasu, ve kterém vítězí Atlético Madrid 2:0, čímž se dostává o skóre na třetí místo před Barcelonu. Nejproduktivnějším hráčem byl vyhlášen střelec prvního gólu Lino. Ten se prosadil v poslední minutě nastavení prvního poločasu, když ho nádhernou kolmicí vyslal dopředu Griezmann a Lino proměnil skvělou nabídku na vstřelení gólu. Domácí ve druhém poločase přidali ještě jednu branku, konkrétně Memphis Depay po centru Moliny. To bude pro dnešek ode mě vše a budu se na vás těšit při dalším přenosu ze španělské La Ligy nebo u jiného světového fotbalu!
90+5'
90+5'
Ruka Griezmanna a k míči se dostává ještě Valencia.
90+4'
Ofsajd Jaremčuka a hrát bude v poslední minutě Atlético.
90+3'
Morata držel míč u rohového praporku, ovšem Valencia vybojovala míč.
90+2'
Rohový kop pro Valencii po nepřesné přihrávce Llorenteho.
90+2'
Zajímavá šance pro Valencii, ovšem dobrá obrana Atlética.
90'
Na hřiště přichází ještě Marí a González místo Lópeze a Dura.
89'
Pepelu vyzkoušel střelu, ovšem Morata blokoval a Valencia bude zahrávat roh.
86'
Dobrý centr Griezmanna a málem vlastní gól Cenka. Mamardašvili však dobře zasáhl.
86'
Llorentův centr byl zblokován a Atlético bude zahrávat rohový kop.
85'
Oblak musel zasahovat a boxovat míč pryč. Ovšem Boxoval jen k Diego Lópezovi, který okamžitě zakončoval, ovšem jen nad bránu slovinského brankáře.
84'
Pepelu vyzkoušel přímou střelu, ale ta končí jen ve zdi a Valencia zahrává rohový kop.
84'
Saúl si vysloužil za faul na Jaremčuka i žlutou kartu.
83'
Jaremčuk byl faulován a zajímavá standardka pro Valencii.
83'
Po nepřesné přihrávce byl o míč obrán Molina a hraje Valencia.
82'
Dopředu se opět ženou domácí hráči.
81'
Místo Barriose přichází na hrací plochu Saúl.
80'
A je tu avizované střídání. Ze hřiště odchází Guillamón a Paulista, místo nich přichází na hřiště Jesus Vázquez a Cenk Özkacar.
78'
Nepřesnost i ze strany Atlética a hraje znova Valencia.
77'
Po nepřesné přihrávce do autu budou hrát domácí.
76'
Mezitím Valencia chystá další střídání.
75'
Z rohu nic nebylo, u míče však pokračují hráči hostů.
74'
Pěkná akce Valencie! Gaya poslal přihrávku do vápna a skluzem musel zasahovat Stefan Savić. Valencia zahrává roh.
73'
Penalta nebude! José Gayà se nejprve dotknul míče, až poté fauloval, a tak je pokutový kop odvolán.
72'
K monitoru ovšem míří prověřit pokutový kop rozhodčí Bengoetxea.
71'
Penalta pro Atlético po faulu na Nahuela Molinu! Provinil se José Gayà.
70'
Dopředu se teď dostali domácí hráči, kteří okupují polovinu hostů.
69'
Mezitím se dostali k rohu hráči Valencie, ovšem centr Pepela nebyl nebezpečný.
67'
Na hřiště přichází Álvaro Morata, Marcos Llorente a Rodrigo Riquelme. Hřiště opouští Samuel Lino, Memphis Depay a Rodrigo de Paul.
67'
Guerrovi byl sebrán míč a faulován byl teď de Paul a přichází trojnásobné střídání Atlética.
66'
Kombinace hráčů hostů na polovině Atlética skončila u Reinilda, ovšem míč získali rychle zpátky.
64'
Gaya nedokázal zalepit centr a od branky bude rozehrávat Jan Oblak.
64'
Reinildo dobře předskočil hráče Valencie a odhlavičkoval míč do autu.
63'
Depay se šikovně uvolnil a z halfvoleje vyslal střelu na branku hostů, ovšem střela končí jen v horní síti.
62'
Valencia nadále kombinuje na polovině soupeře, ovšem míč byl odebrán Guerrovi a dopředu se ženou domácí hráči.
61'
Atlético se po druhém gólu trochu zatáhlo a nechávají kombinovat hráče Valencie.
59'
Střídání i na straně Atlética. Na hřiště přichází Axel Witsel, odchází José Giménez.
57'
Atlético právě vstřelilo branku!
MEMPHIS DEPAY našel hlavou centr Nahuela Moliny a do prázdné branky trknul hlavičku nizozemský útočník,
57'
Dopředu se teď žene opět Atlético.
55'
První změna v sestavě Valencie, ze hřiště odchází Pérez a místo něj přichází Jaremčuk.
55'
Molinův roh a skvělé zakončení hlavou od Stefana Saviće, ovšem Giorgi Mamardašvili skvěle vytáhl tuto střelu Černohorce!
54'
De Paul přihrával Molinovi a Atlético bude zahrávat rohový kop.
52'
Po faulu na Kokeho však znovu hrají domácí.
50'
Griezmann se mohl dostat do dobré palebné pozice, ovšem nezvládl dobře zpracovat míč a k míči se dostávají hráči hostů.
49'
Molina vidí žlutou kartu za protesty.
49'
Dobrá rána z 25 metrů od Javiho Guerry a i Jan Oblak si musel připsat první zákrok v zápase.
48'
Míč se však dostal k hráčům Valencie a ti teď kombinují mezi obránci.
46'
U míče začínají domácí hráči.
46'
Hráči už se vrací na hrací plochu.
Druhý poločas začne přibližně v 22:08
Skončil nám první poločas zápasu mezi domácím Atléticem Madrid a Valencií CF. Viděli jsme jednu branku v samotném závěru nastaveného času, když do útoku vyslal Griezmann brazilského záložníka Lina, který využil šance a poslal svůj tým do vedení. Atlético bylo v prvním poločase jednoznačně lepším z obou celků. Svědčí o tom i statistika držení míče, která hovoří jasně pro domácí a to 70:30.
45+7'
45+5'
SAMUEL LINO dostal krásný míč za obranu od Antoina Griezmanna a Lino tak mohl pokračovat sám na brankáře Mamardašviliho, který však neměl žádnou šanci.
45+4'
Reinildo se provinil a přímý kop bude zahrávat Valencia.
45+4'
Hlavička Griezmanna končí velice daleko za brankou a Mamardašvili rozehrává od své svatyně.
45+3'
Kvůli špatné nahrávce však Valencia ztrácí míč a Molina se teď žene dopředu.
45+2'
Gabriel Paulista teď však však vybojoval míč při souboji s Griezmannem a Valencia může pokračovat dopředu.
45+1'
Atlético teď kombinuje odzadu, do hry zapojují obránci i brankáře Oblaka.
45'
Lino se nedostal ke střele a do brejku se hnali hráči hostů, ovšem nepřesná kolmice skončila jen u jednoho ze stoperů
44'
Atlético teď hledá cestu do vápna soupeře po pravé straně.
43'
Rychle ovšem de Paul vybojoval míč a dopředu jdou domácí hráči.
42'
Po špatné nahrávce se však k míči dostala opět Valencia.
41'
Atleti budou vhazovat blízko pokutového území Valencie.
40'
Nadále dopředu prochází domácí hráči, teď si ale Mamardašvili došel pro zblokovaný centr.
38'
Molina nestihl vyslat centr a Atlético po bloku hráče Valencie vhazuje.
36'
Pepelu vyslal do šestnáctky dobrý centr, domácí hráči dokázali dostat míč pryč. Prověřovala se ještě možná ruka Stefana Saviće, tu ovšem rozhodčí u VARu nenašli a hraje se dál.
36'
Je tu roh i pro Valencii.
36'
Ošetřován je teď Gimenéz, který se drobně zranil při skluzu, ovšem opět se hraje a uruguayský stoper je v pořádku.
35'
Opět to však netrvalo dlouho, co byl celek z Valencie u míče a k míči se opět dostávají domácí.
34'
Krásné zakončení Pabla Barriose pravou šajtlí! Dobrý zákrok však předvádí Giorgi Mamardašvili a hraje Valencie.
32'
V šestnáctce šel k zemi de Paul, ovšem nepíská se a odkop od brány získávají hosté.
31'
Faulován byl Depay a u míče je znova domácí celek.
30'
Míč se teď pohybuje mezi obránci hostujícího celku, kteří hledají volného hráče ze záložní či útočné řady.
29'
Gruzínský brankář však pokračuje ve hře a Valencia pokračuje směrem dopředu.
27'
Giorgi Mamardašvili má teď ovšem problémy se stehnem a je ošetřován.
26'
De Paul poslal centr do vápna na Lina, který jemně tečoval míč směrem k brankáři Valencie, ten však byl dobře připraven a připisuje si další zákrok.
26'
Pěkná klička Depaye, ale přihrávka ke Griezmannovi nedošla, Atlético vhazuje aut.
24'
Krásný průnik Reinilda, který předal míč Griezmannovi a ten zakončoval z velké blízkosti, ovšem trefil jen brankáře Giorgiho Mamardašviliho, který vyrazil míč a k dorážce se hráči domácího celku už nedostali.
23'
Valencia se ubránila a šla do protiútoku, ovšem jejich brejk skončil ofsajdem Péreze.
22'
První roh zápasu pro Atlético. Depay se dostal do palebné pozice, ovšem míč mu od nohy odkopl Cristhian Mosquera.
21'
Faul na Francisca Péreze a do útoku může jít Valencia.
20'
Atlético nadále kombinuje na polovině Valencie.
19'
Možnost centrovat měl Francisco Pérez, který ovšem nestihl míč na hrací ploše a hraje znovu madridský celek.
17'
Dobrý zákrok Giorgiho Mamardašviliho po střele Griezmanna z bezprostřední blízkosti z voleje. Brankář byl dobře připraven a zpacifikoval střelu francouzského útočníka.
15'
Přišla ovšem rychlá ztráta a opět útočí zatím aktivní Atlético.
15'
Centr Moliny byl nepřesný a do útoku pokračuje Valencia.
13'
Díky dobrému presingu se k míči dostalo Atlético a opět útočí.
12'
Valencia se postupným útokem dostává dopředu. Zatím však obránci nenachází nabídku ze záložních řad.
11'
Molina poslal velice nepřesný centr z halfvoleje a vhazovat bude Valencia.
9'
Pepelu, který byl ve zdi, schytal střelu přímo do obličeje a je teď ošetřován.
9'
Po faulu Diega Lópeze bude zahrávat Atlético přímý kop ze zajímavé pozice.
8'
Míč však rychle získali domácí hráči a opět okupují polovinu soupeře.
7'
Hráči se teď ovšem nepochopili a od branky odkopává branář Giorgi Mamardašvili.
7'
Atlético nadále drží míč a kombinuje ze strany na stranu na polovině Valencie.
6'
Atlético vhazuje nedaleko pokutového území soupeře.
5'
Po faulu na de Paula bude hrát Atlético.
4'
Ofsajd Nahuela Moliny však vrací míč hostujícímu celku.
3'
Ovšem už jsou opět u míče hráči domácích a kombinují na polovině soupeře.
2'
Nahuel Molina z těžké pozice prověřil brankáře Giorgiho Mamardašviliho, ovšem střela neměla gólové parametry.
1'
Po špatné přihrávce se však k míči dostává domácí Atlético a hráči postupným útokem prochází dopředu.
1'
Zápas právě začal, u míče jsou hráči Valencie.
1'
Hráči obou celků už přicházejí na hrací plochu společně s rozhodčími v čele s hlavním rozhodčím Bengoetxeou.

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Giménez, Savić, Mandava – Barrios, de Paul, Koke (C), Lino – Griezmann, Depay.
Náhradníci: Gomis, Moldovan – Llorente, Morata, Saúl, Riquelme, Witsel, Correa, Hermoso, Vermeeren.
Trenér: D. Simeone

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Paulista, C. Mosquera, Gayà (C) – F. Pérez, Pepelu, Guillamón, Di. López – Guerra, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Gąsiorowski, H. González, Gozálbez, Iranzo, Jaremčuk, Marí, Özkacar, J. Vázquez.
Trenér: R. Baraja

Rozhodčí: R. Bengoetxea — I. Grijalba, J. Fernández.
V neděli od 21:00 nás čeká zápas mezi domácím Atléticem Madrid a hostující Valencií CF. Dá se očekávat velice zajímavý a kvalitní zápas, neboť Atléticu patří 5. místo v tabulce La Ligy a Valencii 8. místo. Atlético v poslední 5 zápasech hned 4 z nich vyhrálo, 3 z nich v poháru. Jeden z nich byl i proti konkurentovi z Madridu, Realu, Atlético si tedy připsalo cenný skalp. Valencia taktéž vyhrála z posledních pěti zápasů čtyři, z toho tři v lize a jeden v poháru. V posledním vzájemném utkání zvítězila Valencia na vlastní půdě 3:0 po dvou gólech Dura a jednom gólu Guerry. Zítra však nejspíše budeme sledovat minimálně vyrovnané utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.