La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Atlético - 3. prosince 2023   21:00

Barcelona
28' Félix (Raphinha)
1:0
(1:0)
Barcelona
I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen, Cancelo – de Jong, Gündoğan, Pedri (89. F. López) – Raphinha (77. Yamal), Lewandowski, Félix (77. F. Torres).
Astralaga, Kochen – Balde, Roberto, Romeu.
Sánchez – Cabañero, López
Estadio Olímpico (Barcelona)
Atlético
Oblak – Giménez (46. Lino), Witsel, Hermoso – Molina (46. Azpilicueta), Llorente, Koke (C) (65. Saúl), de Paul, Riquelme (46. Correa) – Griezmann, Morata (65. Depay).
Gomis, Grbić – Galán, Mandava, Savić, Söyüncü.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 17:12.
Barcelona po dominantním prvním poločase sundala nohu z plynu a přibližně okolo 65. minuty postupně začínalo být lepší Atlético. Vytvářelo si tlak a mělo několik zajímavých standardních situací, ovšem brankář Peña dokázal svůj tým podržet několika skvělými zákroky a odměnou mu bylo čisté konto. Na konci zápasu se mohla Barcelona ještě pojistit, ale nedokázala proměnit šanci čtyři na jednoho a musela se o výsledek obávat až do konce. Vedení však udržela a vyhrála tím nejtěsnějším možným rozdílem.
90+5'
90+4'
Barcelona postupovala ve čtyřech lidech dopředu, míč vedl konkrétně Yamal, ale Llorente to vyřešil skvěle pozičně a následně obral o míč Lópeze.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Frenkie de Jong).
De Jong byl v souboji o něco později než Depay a po právu obdržel žlutou kartu.
90+2'
Rychlý protiútok po nákopu na Depaye čistě zastavila dvojice Araújo a Koundé.
90+1'
De Jong potáhl míč až do středu hřiště, ale tam o něj přišel.
90+1'
Barcelona bude rozehrávat rohový kop.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pedri, přichází Fermín López.
89'
Standardní situace Atlética nepřinesla žádnou hrozbu pro brankáře Peñu.
88'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (João Cancelo).
Cancelo se elegantně dostal z těžké pozice, ale poté nešikovně fauloval.
87'
Lewandowski skvěle oklamal Hermosa, a poté mohl rozhodnout zápas. Jeho střela však minula bránu.
86'
Azpilicueta fauloval Yamala zezadu a tentokrát to už smrdělo červenou kartou. Rozhodčí se však rozhodl kartu neudělovat.
85'
Žádné zakončení z rohu nepřišlo a hrát bude domácí tým.
84'
Araújo odpravil míč pouze do zámezí a Atlético bude zahrávat rohový kop.
83'
Tentokrát to vyzkoušel Griezmann, ale pouze trefil zeď.
82'
Mezitím obdržel žlutou kartu trenér Barcelony Xavi.
81'
Lino postupoval kupředu a tentokrát fauloval Araújo. Atlético bude zahrávat téměř totožný přímý volný kop.
80'
Parádně zahraný přímý kop Depaye, ale ještě lepší zákrok od Peñy! Brankář Barcelony vyrazil prudkou střelu do břevna.
79'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Ronald Araújo).
Fauloval sice Koundé, ale za přehnanou reakci směrem k sudímu vidí žlutou kartu domácí kapitán.
78'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Ferrán Torres).
Torres o sobě po svém příchodu dal okamžitě vědět a skluzem sundal k zemi Correu.
77'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Lamine Yamal,
ze hřiště odchází João Félix, přichází Ferrán Torres.
76'
Griezmann postupoval na bránu téměř sám, ale nakonec byl odpískán ofsajd.
75'
Tak to je obrovská škoda. Koundé vyplaval z druhé vlny a byl na hraně malého vápna úplně sám. Bohužel nezachoval chladnou hlavu a míč trefil špatně.
73'
Llorente vybojoval v těžkém souboji s Cancelem alespoň aut.
72'
Correa nečekal, že centr Cancela přeletí a nedokázal zpracovat míč.
71'
Christensenova přihrávka byla poměrně riskantní, a proto také Felix v souboji s Hermosem neuspěl.
70'
Pedriho sražená rána skončila v náručí Oblaka.
69'
Araújo si pro jistotu podržel Depaye a přerušil dobře rozvíjející se akci hostů.
68'
Tentokrát to z dálky vyzkoušel Félix, ale mířil hodně mimo.
67'
De Jongův centr byl zblokován Griezmannem, ale k jeho štěstí se míč odrazil opět k němu.
66'
Depay držel Araúja za dres, čehož si nešlo nevšimnout, a proto rozhodčí správně odpískal útočný faul.
65'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Koke, přichází Saúl,
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay.
64'
Pedri lehce trefil Griezmanna a rozhodčí odpískal faul.
63'
Cancelo skvěle odhadl centr Llorenteho a v poklidu rozehrál do středu hřiště.
62'
Raphinha se snažil přejít přes obránce, ale při kličce si míč hodně předkopl a skončil tak v zámezí.
61'
Tohle vůbec nebyl špatný přízemní centr Llorenteho. Moratu však najít nedokázal, jelikož zasáhl Peña.
60'
Azpilicueta si koleduje, jelikož přišlápl Félixovi nohu a jen tak tak odešel bez karty.
59'
Na druhé straně okamžitě hrozil Griezmann, ale pouze napálil boční síť.
58'
Pedri skvěle přenechal míč Raphinhovi, který si navedl míč na svojí silnější nohu a orazítkoval pravou tyč!
57'
Raphinha už tento nákop nedokázal zastihnout a hrát tak bude Oblak.
56'
Kombinace Barcelony tentokrát ke střele nevedla.
55'
Azpilicueta opět fauloval a příště už si bude muset dávat pozor, protože by nemusel v zápase dohrát.
54'
To chtěl Pedri už asi moc. Místo toho, aby zpoza vápna zkusil vystřelit, chtěl míč naservírovat De Jongovi až tzv. "do kuchyně", ale přihrávka mu nevyšla.
53'
Cancelo si pomocí skvělého driblinku poradil se čtyřmi obránci, a poté odcentroval, bohužel však nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
52'
Pedri mířil do vápna po levé straně, ale vyřešil to hodně špatně, jelikož přihrál pouze k jednomu z protihráčů.
51'
Peña vyboxoval Griezmannův centr.
50'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (João Félix).
Tak po několika faulech na svoji osobu fauluje i právě Félix, a také vidí žlutou kartu.
49'
Llorente přišel o míč, jelikož fauloval Félixe.
48'
Félix si vyžádal ošetření, pokračovat se bude za chvíli.
47'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (César Azpilicueta).
Tak to byla hodně rychlá žlutá karta, ovšem po skluzu na Félixe také oprávněná.
46'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází César Azpilicueta,
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Ángel Correa,
ze hřiště odchází José Giménez, přichází Samuel Lino.
46'
Druhý poločas začne přibližně 22:07.
Poměrně dominantní výkon ze strany domácí Barcelony. Zdá se, jakoby Atlético v prvním poločase vůbec nechytlo tempo zápasu a v útoku si téměř nic nevytvořila. Obvzlášť Morata je víceméně mimo hru. Kromě Griezmannovy zblokované střely jsme žádnou další nadějnou šanci Atlética ke skórování neviděli. Naopak kdyby Barcelona vedla o tři či čtyři góly, nikdo by se nemohl divit. Neproměněné šance Raphinhy, Lewandowskiho či Félixe jsou tím hlavním důvodem, že vedení Barcelony je pouze jednogólové.
45+3'
45+2'
Raphinha se nedokázal prosadit přes Riquelmeho, proto bude moci odkopávat Oblak.
45+1'
Cancelo našel svým centrem Lewandowskiho. Polský útočník se k zakončení dostal, ale byl v záklonu, a tak mířil nad bránu.
44'
Chvíli se nehrálo, jelikož João Félix měl problém s nohou, ale pravděpodobně bude všechno v pořádku.
43'
Félix mohl přidat druhý gól, ale Oblak řekl NE! Barcelona předvedla jednoduchou přímočarou akci, na jejímž konci byl opět João Félix, ale Oblak parádně zasáhl proti jeho střele téměř z malého vápna.
42'
Witsel musel míč odklidit do zámezí a Barcelona bude moci zahrát svůj pátý roh.
41'
Centr ze strany ve vzduchu opět odvrátil Araújo, ale Atléti stále budou moci tvořit.
40'
Domácí drželi míč v poklidu ve svém vápně, ale následný Gündoğanův nákop našel pouze protihráče a tvořit tak může Atlético.
39'
Nákop z obranné řady Barcelony doputoval pouze k Oblakovi.
38'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Koke).
Přísná žlutá karta po faulu na Raphinhu.
37'
Roh je ještě pozdržen kvůli šarvátce mezi Félixem a Gimenézem, který pravděpodobně těžce nese, že Félix skóroval právě proti svému bývalému týmu.
36'
Obrovskou šanci Griezmanna na poslední chvíli přiběhl zlikvidovat Frenkie De Jong. Bude to rohový kop.
35'
Další souboj mezi Witselem a Félixem vyšel vítězně pro Witsela.
34'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Axel Witsel).
Witsel si tento zákrok mohl odpustit. Bez míče přerazil Félixe a obdržel žlutou kartu.
33'
Ve vápně se zjevil Hermoso a bez rozpaků levou nohu vystřelil k zadní tyči. Myšlenka nebyla špatná, ale provedení bez úspěchu.
32'
Félix zbytečně fauloval Molinu a vytvořil pro Atlético standardní situaci.
31'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (José Giménez).
Gimenéz ve vzdušném souboji zasáhl protihráče kolenem do zad a správně uviděl žlutou kartu.
30'
Teď proběhlo pár nákopů z obou stran, ale k ničemu to nevedlo.
28'
Barcelona právě vstřelila branku!
Raphinha si parádně navedl míč do středu, posunul se kupředu a následně vyslal JOÃA FÉLIXE, který zkušeně lobem překonal Oblaka! Barcelona jde do vedení.
27'
Raphinhovu přihrávku skvěle vystihl Griezmann.
26'
Félix byl zbourán, který následně celou váhou spadl Witselovi na záda, ale pravděpodobně budou oba v pořádku.
25'
Tentokrát domácí rozehráli roh na krátko a Atlético je výborně vypresovalo až na půli.
24'
Koundé se snažil proniknout ke kraji velkého vápna, ale byl čistě odpraven od míče.
23'
Barcelona teď drží míč na vlastní polovině.
22'
Míč od rohového praporku mířil do míst, kde se pohyboval Jan Oblak, který centr jednoduše zneškodnil.
21'
Barcelona vybojovala další rohový kop.
19'
Z trojice centrů nakonec Barcelona nevytěžila ani roh ani střelu.
18'
Hra byla pár vteřin přerušena, jelikož hlavní rozhodčí měl nějaký problém, se kterým mu pomohl Koke a může se hrát dál.
17'
Hosté se pěkně dostali z těžké situace, ale tlak Barcelony stejně nepřešli a pouze odevzdali balón.
16'
Griezmannův centr bez problémů odklidil Araújo.
15'
Cancelo nešetrně fauloval Molinu, prozatím si to však obejde bez karty. Atlético bude mít zajímavou standardní situaci.
14'
Gündoğan hledal přihrávkou za obranu Raphinhu, ale byla až příliš dlouhá.
13'
Parádně si naběhl Koundé, který ještě lépe odcentroval na úplně volného Lewandowskiho, bohužel polský snajpr z výborné pozice nedokázal ohrozit bránu hostů.
12'
Griezmann zkusil vystřelit skrze Christensena, ale už byl v příliš velkém úhlu. Pro míč si došel Peña.
11'
Centr, který vyslal Koundé pouze přečetl Oblak.
10'
Cancelo si poradil jako zkušený obránce a mladého Riquelmeho zahnal do autu.
9'
Atlético se v průběhu výstavby hry domácích zatáhla, ovšem Griezmann dokázal v samostatném tlaku získat míč pro svůj tým.
8'
Pedriho rána uvnitř vápna byla sražena, ale akci předcházel ofsajd, tudíž bude odkopávat Oblak.
7'
Morata fauloval Gündoğana a Barcelona bude mít šanci v podobě standardní situace.
6'
Parádní střílený centr od Raphinihy, na nějž si naskočil Robert Lewandowski. Míč ale trefil špatně a Oblak nemusel zasahovat.
5'
Molina skvěle kombinoval ve vápně s Llorentem, ale kousek mu chyběl k tomu, aby dokázal pořádně vystřelit.
4'
Pro centr si i za cenu nepříjemného střetu došel Oblak, rozhodčí faul viděl a Oblak bude moci rozehrát od brány.
3'
Skvělým skluzem na poslední chvíli zasáhl Hermoso, který překazil šanci Lewandowskiho.
2'
Hned z kraje utkání mohla jít Barcelona do vedení, to by však Raphinha musel proměnit stoprocentní šanci. Bohužel zakončoval svojí slabší nohou a zakončil nepřesně.
1'

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen, Cancelo – de Jong, Gündoğan, Pedri – Raphinha, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Astralaga, Kochen – Balde, F. López, Roberto, Romeu, F. Torres, Yamal.
Trenér: Xavi

Atlético Madrid: Oblak – Giménez, Witsel, Hermoso – Molina, Llorente, Koke (C), de Paul, Riquelme – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Azpilicueta, Correa, Depay, Galán, Lino, Mandava, Saúl, Savić, Söyüncü.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
Atlético Madrid

Atlético si stejně jako Barcelona v průběhu týdne zajistila postup do osmifinále Ligy Mistrů, a také se může více zaměřit na ligu. Zatímco na domácím hřišti je bez ztráty bodu, na výjezdech v jiných prostředích ztratilo poměrně dost bodů. I tak jsou prozatím na třetím místě se stejným počtem bodů jako její vyzyvatel, ale mají zápas k dobru. Atlético přijede na hřiště Barcelony s dost nelichotivou statistikou, jelikož zde nedokázalo vyhrát od roku 2006. Nejlepším střelcem je Antoine Griezmann, který má na kontě devět gólů, zároveň byl za listopad zvolen nejlepším hráčem měsíce.
FC Barcelona

Barcelona si v úterním zápase poradila s Portem a po dvouleté odmlce se opět dokázala kvalifikovat do další fáze Ligy Mistrů. Teď už je ale čas se znovu začít soustředit na ligu, jelikož Barcelonu nečekají vůbec jednoduchá utkání. Momentálně se tým z Katalánska nachází na 4. místě, s čímž v klubu pravděpodobně nikdo spokojený není. Sice moc často neprohrávají, bohužel však nezvládají venkovní zápasy, a proto právě kvůli remízám ztrácí na čelo tabulky čtyři body. V domácím prostředí je Barcelona mnohem silnější, což by mohlo být rozhodujícím faktorem tohoto utkání. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi góly Robert Lewandowski.
Nedělní program španělské ligy nám uzavře šlágr 15. kola, kterým je zápas mezi Barcelonou a Atléticem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.