La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : CA Osasuna - 31. ledna 2024   19:00

Barcelona
63' Roque (Cancelo)
1:0
(0:0)
Barcelona
I. Peña – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – Gündoğan, de Jong, Pedri (77. Romeu) – Yamal, Lewandowski, F. Torres (7. F. López, 62. Roque).
Astralaga, Kochen – Casadó, Fort, U. Hernández, Christensen.
J. Vazquez
Estadio Olímpico (Barcelona)
CA Osasuna
A. Fernández – Areso, U. García, Dav. García, Herrando, Mojica – Moncayola (83. Barja), Torró (83. Ibáñez), Oroz (68. Brašanac) – Budimir (68. Ru. García), Arnáiz (68. Raúl García).
S. Herrera, Valencia – Catena, J. Cruz I, Mo. Gómez, I. Muñoz.

Je tu konec dohrávaného zápasu 20. kola LaLigy mezi Barcelonou a Osasunou. Domácí se dlouho trápili a vypadalo to, že snad nemohou dát gól, i kdyby se hrálo do zítřejšího rána. Vše se ale změnilo v 62. minutě, kdy přišel na hřiště Vitor Roque. Ten hned minutu po příchodu na hřiště skóroval a následně se na něm vyfauloval hostující kapitán Unai García. Domácí pak s lehkými obtížemi zápas dotáhli do vítězného konce a do tabulky si tak připisují tři důležité body.
90+3'
90+3'
Po centru do vápna ještě rohový kop.
90+3'
Do vápna šel i gólman Aitor Fernández.
90+3'
Ronald Araújo nyní zbytečně fauloval u rohového praporku a hosté mají poslední šanci na srovnání.
90+2'
Vitor Roque se ocitl nyní na hrací ploše, po jeho teatrálním pádu s ale faul nepíská.
90'
David García ve vlastním vápně nyní přetlačil Roberta Lewandowského. Hosté se ubránili.
88'
Domácí se snaží zápas dohrát na polovině soupeře a zatím se zdá, že by jim to mohlo i vyjít.
86'
Teď jsou to již opět domácí fotbalisté, kdo drží míč daleko od vlastní brány.
85'
Po rohovém kopu mohl srovnat nově příchozí na hřiště Pablo Ibáñez. Po centru do vápna ale zamířil mimo.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Kike Barja,
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Pablo Ibáñez.
82'
İlkay Gündoğan přímý kop poslal jen do zdi.
82'
Barcelona teď kontroluje hru a proti deseti je lepší. Navíc byl faulovaný İlkay Gündoğan a bude z toho přímý kop.
81'
João Cancelo centroval z levé strany levou nohou do vápna na Lewandowského, ten ale jen vracel míč do ohně, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
80'
Robert Lewandowski se na malou chvilku radoval z gólu na 2:0. Jenže gól neplatí, protože Lewandowski zakončoval z ofsajdu.
78'
Jon Moncayola z ničeho nic vypálil z dálky a gólman Iñaki Peña měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pedri, přichází Oriol Romeu.
76'
Raúl García mohl teď z ničeho nic srovnat! Po krásné kolmé přihrávce se dostal až k zakončení a jeho rána na zadní tyč se otřela právě o brankovou konstrukci!
73'
Balon doputoval až k brankáři Iñaki Peñovi, který v pohodě zakombinoval se spoluhráči.
71'
Lucas Torró ve vápně na hraně pravidel stáhl Vitora Roqueho, pokutový kop z toho není a očividně ani VAR nebude intervenovat.
70'
Domácí fotbalisté měli další šance. Hned dvakrát se ve vápně dostal k zakončení Yamal, gólman Aitor Fernández byl ale na svém místě a velké šance zneškodnil.
68'
ze hřiště odchází José Arnáiz, přichází Raúl García,
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Rubén García,
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Darko Brašanac.
67'
Velká komplikace pro hosty! Kapitán Unai García totiž na polovině hřiště stáhl k zemi motory startujícího Roqueho a dostává žlutou kartu. Je to jeho druhá žlutá karta a tedy červená.
65'
Domácí rázem ožili a je jich najednou plné hřiště. Hosté se jen brání.
63'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tomu se říká entrée! Střídající VITOR ROQUE byl na hřišti sotva minutu, když si ve vápně našel centr od Cancela. Hlavou na přední tyči skvěle zakončil a Barcelona vede 1:0!
62'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Vitor Roque.
61'
Lamine Yamal poslal do vápna velmi dobrý centr, jenže Gündoğan a ani na zadní tyči Lewandowski nedokázali míč usměrnit do brány.
60'
Běží nám 60. minuta hry a domácí mají na svém kontě zatím pouze dvě slabé střely. Hosté žádnou.
58'
Je až skoro neuvěřitelné, v jak pozvolném tempu se stále hraje. Domácím očividně úplně chybí šťáva a nějaký zajímavý nápad.
56'
Johan Mojica a ani Jesús Areso nedokázali ze stran poslat do vápna Barcelony nebezpečné centry.
55'
Hosté stále hrají s Barcelonou naprosto vyrovnanou partii. Nevypadá to, že by se Katalánci měli dostat do nějakého výrazného tlaku.
53'
Pedri tvrdě šlapápem zasáhl Lucas Torra a dostává žlutou kartu.
52'
Další centrovaný míč z levé strany směřoval do vápna João Cancelo, jenže tentokrát balon zamířil rovnou do zámezí.
50'
Tempo hry není ani ve druhém poločase nijak závratné. Domácí se snaží, ale zakončení stále přichází jen velmi sporadicky.
48'
Fermín López poslal na hranici vápna balon na Yamala, jehož slabá střela ale mířila jen doprostřed brány, kde byl připravený gólman hostů.
47'
Po centru od rohového praporku se snažil hlavičkovat David García, jenže míč poslal hodně mimo.
46'
Pau Cubarsí nezvládl úplně dobře situaci u rohového praporku a bude z toho roh pro hosty.
46'
Hráči se pomalu trousí zpět na hrací plochu. Zápas bude za pár chvil pokračovat druhým poločasem.
Skončil nám první poločas zápasu mezi Barcelonou a Osasunou. Kdo čekal velkou převahu domácích, musí být hodně zklamaný. Barcelona totiž za celý poločas vyprodukovala jedinou přímou střelu na bránu a s tou si ve velké pohodě poradil gólman Aitor Fernández. Ze strany domácích je to ofenzivní trápení a my tak můžeme s velkým očekáváním sledovat druhý poločas, který snad přinese lepší podívanou.
45+2'
45+2'
Po rohu hlavičkoval Jules Koundé, jenže opět jen mimo.
45+2'
João Cancelo posílal do vápna velmi dobrý centr, jenže míč doputoval nejblíže k Davidu Garcíovi, který míč odpravil mimo vápno.
45'
Domácí jsou teď nastěhovaní na polovině soupeře u jeho vápna. Hosté se jen brání.
43'
Následný centr do vápna posílal klasicky İlkay Gündoğan, do odraženého míče se opřel Fermín López, mířil ale nad bránu.
42'
João Cancelo poslal do vápna dobrý centr, jenže hosté balon tečovali do zámezí a Lewandowski ani Yamal neměli šanci zakončit.
41'
U míče jsou pro změnu teď zase hosté. Hledají skulinku v defenzivě soupeře a tlačí se do zakončení.
40'
Na druhé straně od rohového praporku centroval tradiční exekutor rohů İlkay Gündoğan. Tomu se ale centr do vápna tentokrát nepovedl a balon přelétl všechny, aniž by kdokoliv měl šanci zakončit.
38'
Centr do vápna byl prodloužený na zadní tyč, kde byl zcela osamocený Ante Budimir. Byl ale náhlou změnou směru letu míč tak zaskočený, že hlavou zamířil mimo.
37'
Teď si rohový kop vyzkoušejí také hosté.
35'
İlkay Gündoğan poslal centr od rohového praporku přesně na hlavu Koundého, ten ale z dobré pozice bránu netrefil a míč poslal nad.
34'
Mladík Lamine Yamal díky skvělému napadání vybojoval rohový kop pro Barcelonu.
33'
David García srazil ve středu pole İlkaye Gündoğana. Hostující stoper může být rád, že nedostal žlutou kartu.
32'
Arnáizův centr do vápna odvrátil Robert Lewandowski.
31'
João Cancelo fauloval a navíc při pádu na zem inkasoval zásah loktem do hlavy. Má krvavý šrám na obočí a domácí budou hrát o deseti.
30'
Barcelonští sice nyní více drží balon, avšak bránu soupeře prakticky neohrožují.
29'
João Cancelo posílal do vápna balon na Fermína Lópeze, ten byl ale znovu pokrytý hostující defenzivou.
28'
José Arnáiz poslal do vápna na levou stranu balon na Johana Mojicu, ten ale z plného běhu zamířil hodně vysoko nad bránu.
27'
Lamine Yamal poslal do vápna Osasuny krásný centr na Fermína, ten byl ale v rozhodující chvíli pokrytý obráncem.
26'
Ronald Araújo teď nebezpečným skluzem ve vlastním vápně zastavil Budimira a může být rád, že nebyl odpískaný pokutový kop.
26'
Balon se nyní sice dostal až k brankáři Aitorovi Fernándezovi, ten ale v pohodě odkopl míč na polovinu soupeře.
25'
V zápase je jasně vidět, že Barcelona není v ideálním rozpoložení. Sledujeme totiž naprosto vyrovnaný fotbal.
23'
Po pasu za obranu se k balonu dostával Fermín López, až ke střele se ale nedostal.
20'
Johan Mojica posílal z levé strany centr do vápna Barcelony, domácí si teď také ubránili.
18'
Domácí fotbalisté jsou nyní v tlaku a mají převahu. Hosté se dobře brání a Barcelonu do zakončení nepouštějí.
16'
Unai García teď dostal žlutou kartu za ostrý faul ve středu pole.
13'
Na druhé straně teď Johan Mojica poslal do vápna Barcelony také dobrý centr, míč dokázal ale odvrátit Pau Cubarsí.
12'
İlkay Gündoğan poslal do vápna krásný balon přímo na hlavu Roberta Lewandowskiho, ten ale v gólové pozici zamířil mimo.
11'
Lamine Yamal byl faulovaný a bude z toho přímý kop pro domácí.
9'
Fermín López dobře napadal rozehrávku soupeře a dokonce získal balon. Pak ale podklouzl a následně se faulu dopustil João Cancelo. Míč pro hosty.
8'
Na hranici vápna se balon odrazil k Robert Lewandowskému, jeho pokus o zakončení byl ale zblokovaný.
7'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Fermín López.
6'
Ferrán Torres dnes patrně dohrál. Píchlo ho v zadním stehenním svalu a se slzami v očích opouští hrací plochu.
5'
Hra je zatím poměrně značně rozháraná. Domácí se sice tlačí do útoku, jenže jejich snahy jsou hodně nepřesné.
4'
Na levé straně měl trochu prostotu João Cancelo, svou střelu z rohu velkého vápna poslal hodně mimo.
2'
Hostující defenziva je vzorně zformovaná v rozestavení 5-3-2.
2'
Úvod zápasu je hodně opatrný a hraje se ve středu pole.
1'
Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích vstupují na hrací plochu olympijského stadionu v Barceloně. Domácí si budou chtít dnes napravit pošramocenou reputaci.

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – Gündoğan, de Jong, Pedri – Yamal, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: Astralaga, Kochen – Casadó, Fort, U. Hernández, Christensen, F. López, Romeu, Roque.
Trenér: Xavi

CA Osasuna: A. Fernández – Areso, U. García, Dav. García, Herrando, Mojica – Moncayola, Torró, Oroz – Budimir, Arnáiz.
Náhradníci: S. Herrera, Valencia – Barja, Brašanac, Catena, J. Cruz I, Ru. García, Raúl García, Mo. Gómez, Ibáñez, I. Muñoz.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: J. Vazquez.
Hezký středeční podvečer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování dohrávky 20. kola LaLigy mezi domácí Barcelonou a hostující Osadunou. Domácí fotbalisté prožili o víkendu v domácím prostředí na olympijském stadionu obrovské zklamání, když nezvládli utkání s Villarrealem. Tým trenéra Xaviho v zápase prohrával 0:2, pak vedl 3:2, ale nakonec prohrál 3:5. Zdecimovaní Katalánci tak budou dnes dělat vše pro to, aby tuto porážku odčinili a aby se vrátili zpět na vítěznou vlnu.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 20. kola španělské LaLigy, ve kterém se střetnou Barcelona a Osasuna. Začínáme ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.