La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : D. Alavés - 12. listopadu 2023   16:15

Barcelona
53' Lewandowski (Koundé) • 78' Lewandowski
2:1
(0:1)
D. Alavés
1' Omorodion  (J. López)
Barcelona
ter Stegen (C) – Araújo, Koundé (70. Balde), I. Martínez, Cancelo – Pedri (81. Romeu), Gündoğan, F. López (63. Raphinha) – Yamal, Lewandowski, Félix (70. F. Torres).
I. Peña, Astralaga – Casadó, Alonso, Christensen.
Busquets – Masso, García
Estadio Olímpico (Barcelona)
38 183 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (84. Tenaglia), Abqár, R. Marín, R. Duarte (C) – Blanco (84. T. Mendes), Guevara – Rioja (62. Rebbáš), Guridi (79. Hagi), J. López – Omorodion (79. K. García).
Owono, Montero – Alkain, Karrikaburu, Sola, Maraš.

Barcelona zůstává po výhře třetí. Na druhý Real Madrid ztrácí dva body. Alavés setrvává na čtrnácté příčce tabulky. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek neděle!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:10.
Fotbalisté Barcelony dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející duel proti Alavésu a nakonec si do tabulky připisují tři body za vítězství 2:1.

Hosté šli do vedení už po 19 sekundách utkání, kdy se po přízemním centru Javiho Lópeze prosadil Samuel Omorodion. Útočník hostí pak měl ještě několik dalších velkých příležitostí a klidně mohl v první půli stihnout hattrick. Teď ho jistě hodně mrzí, že neskóroval více než jednou. Po změně stran totiž přeci jen přišel zlepšený výkon Blaugranas. Hrdinou utkání se nakonec stal Robert Lewandowski. Ten v 53. minutě zužitkoval hlavou centr Koundého a v 78. minutě proměnil penaltu, která byla nařízena za faul Abqára na Ferrána Torrese. Deportivo už pak vyrovnat nedokázalo, byť v nastavení favorita ještě pozlobilo.
90+7'
90+7'
Hlavní rozhodčí už ale nic dalšího řešit nebude! Hosté si totiž při náběhu nepohlídali ofsajdové postavení, takže i kdyby tam pak nějaká situace volající po penaltě byla, bylo by vše ofsajdem anulováno.
90+6'
Vyrovnání nebylo daleko! Po Hagiho centru ze standardní situace se balón odrazil zřejmě od bránícího Oriola Romeua a zamířil vedle pravé tyče! Hosté se ještě dožadovali pokutového kopu. Byl tam pád Rubéna Duarteho a Romeu se možná dotkl balónu i rukou. Sudí komunikuje s VAR.
90+6'
Avizované nestavení už vypršelo. Ještě pískán faul na Kikeho Garcíu a je tu pravděpodobně poslední standardka pro Alavés...
90+4'
A teď domácím asi zatrnulo! Zpoza šestnáctky vystřelil Nahuel Tenaglia a jeho přízemní pokus minul pravou tyč o necelý metr.
90+3'
Ten zahrával Ianis Hagi. Po jeho centru se míč dostal k Ferránovi Torresovi, který ho odkopl.
90+2'
Tenaglia odcentroval z pravé strany. Zamířil nad, ale také zřejmě s tečí protihráče. Nařízen je totiž roh pro Deportivo.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 38 183 diváků!
90'
Další domácí ofsajd. Nyní se v něm nacházel Ferrán Torres.
89'
Dobré čtení hry ukázal hostující brankář Antonio Sivera, který vyběhl ven z pokutového území a odkopl míč před Lewandowským. Ten by ale byl v postavení mimo hru.
88'
Domácí už přeci jen myslí hlavně na obranu. Nyní se spokojili s odkopem Iñiga Martíneze.
86'
Tohle byla hostující šance! Kike García přebral míč za obranou. Už byl v úhlu a chtěl zřejmě přihrávat, ovšem bránící hráč balón srážel na vlastní bránu. Ter Stegenovi míč směřoval do protipohybu, nakonec ho však dokázal nohama vyrazit! Gól by ale stejně neplatil, odhalen byl totiž Garcíův ofsajd.
85'
Hosté se zatím nedokázali výrazněji přiblížit k bráně Barcelony. Budou to ale potřebovat, pokud chtějí myslet na vyrovnání.
84'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Tomas Mendes,
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Nahuel Tenaglia.
83'
Střely na bránu – 6:1
81'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pedri, přichází Oriol Romeu.
79'
ze hřiště odchází Samuel Omorodion, přichází Kike García,
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ianis Hagi.
78'
Barcelona právě vstřelila branku!
ROBERT LEWANDOWSKI pokutový kop proměnil a umlčel tak kritiky, kteří se po jeho posledních výkonech začali ozývat! Lewandowski balón napálil pod břevno a to se potom chytat nedá – 2:1.
76'
Teď už se domácí dočkali pokutového kopu! Tentokrát to bylo jasné. Abdelkabír Abqár zezadu zajel do Ferrána Torrese. Míč nezasáhl, jen nohy protihráče a nemůže se tak divit.
75'
Hostující kapitán Rubén Duarte dostává žlutou kartu. Potrestán byl za šlapák na Pedriho.
74'
Blaugranas rozehrávali další rohový kop. Tentokrát nakrátko. Po postupné kombinaci to zkoušel z dálky Raphinha, který mířil vysoko nad.
73'
Následoval roh, který zahrával Raphinha. Obrana hostí odvrací.
72'
Lamine Yamal se na pravé straně šestnáctky uvolnil do střelecké pozice. Ránu na bližší tyč vyrazil na roh Sivera!
71'
Standardní situaci zahrával Raphinha. Jeho centr nestihl na vzdálenější tyči Ronald Araújo.
70'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Ferrán Torres,
ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Alejandro Balde.
70'
João Cancelo se vrhl do odvážného proniku na levé straně. Obešel Guevaru, Gorosabel ho pak zastavil faulem.
69'
Zatímco domácí kombinují na útočné polovině, na příchod do hry se u lavičky chystá Ferrán Torres.
67'
Z pravé strany odcentroval Andoni Gorosabel. Střídající Abdelrahman Rebbáš nedosáhl na balón.
66'
Samuel Omorodion poprvé ve druhém poločase v nějaké výraznější akci. Do vlastní šestnáctky se s ním dobře vrátil Gündoğan a následně vše dovyřešil Pedri.
65'
Po Duarteho standardce odehrál míč hlavou dost nešikovně Koundé. Nechtěně připravil šanci pro Abdelkabíra Abqára, který byl ale asi překvapen a balón netrefil před ter Stegenem ideálně.
64'
Rubén Duarte se chystal k rozehrávce standardní situace. Míč si ještě posouval a to se divákům vůbec nelíbilo.
63'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Raphinha.
62'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš.
62'
Žlutou kartou byl potrestán domácí Robert Lewandowski.
60'
Fermín López přebral míč před pokutovým územím, kde to ale přehnal s kličkami a nakonec nepřihrál ani nevystřelil. Vše skončilo jeho faulem na Gorosabela.
59'
Relativně z dálky to zkoušel João Félix. Jeho střela přesná nebyla.
59'
Ožilo také publikum, které žene Barcelonu za obratem v utkání.
58'
Domácí přeci jen ožili. Po změně stran Deportivo zatím nepředvedlo směrem dopředu nic.
57'
Tentokrát se dostal k centru zprava Lamine Yamal. Balón směřoval do náruče brankáře Sivery.
55'
Další centr Koudého, který měl hledat Lewandowského. Tentokrát byl na místě bránící Abqár, nicméně polský útočník svému spoluhráči ukazuje palec nahoru. Takové balóny do šestnáctky chce a potřebuje.
53'
Domácí protrhli své ofenzivní trápení a vyrovnávají! U pravé postranní čáry si Jules Koundé vyměnil míč s Yamalem. Poté odcentroval a našel ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který se zavěsil do vzduchu a svou hlavičku umístil nechytatelně k pravé tyči – 1:1.
50'
V pokutovém území spadl při pokusu o kličku Lamine Yamal. Ten přepadl o nohu Rubéna Duarteho, sudí Busquets však ukazuje, že to bylo v pořádku.
49'
João Félix postupoval jako tank středem hřiště. Dostal se až do pokutového území, kde byl ale přeci jen zastaven. Míč se odrazil k Robertovi Lewandowskému, jenž ho připravil pro Fermína Lópeze. Jeho střela na bránu neprošla a následně byl dopísknut Lewandowského ofsajd.
48'
Teď to João Cancelo zkusil jinak. Míč sis táhl více na střed hřiště a pravačkou to zkusil z hranice šestnáctky. Přízemní rána doskákala do náruče Sivery.
47'
Centr Cancela z levé strany. Před Yamalem však zasáhl Javi López. Centry domácí defenzivu soupeře zřejmě neodemknou.
47'
Pedri byl faulován, ale je to v pozici, která není na střelu. Právě Pedri rychle rozehrál krátkou přihrávkou.
46'
Kouč Barcelony Xavi zatím ještě věří základní jedenáctce, která zápas zahájila. Byť první poločas se Kataláncům nepovedl.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 71 % : 29 %
Střely na bránu – 2:1
Střely mimo – 2:4
Rohy – 1:0
Hráčům Barcelony se zatím nedaří rehabilitace po úterní porážce v Lize mistrů na půdě Šachtaru. První poločas utkání La Ligy proti Alavésu jim nevyšel a dá se říci, že zaslouženě prohrávají 0:1. Domácí tradičně drží míč na kopačkách mnohem častěji, ale jejich hře dopředu schází nápad. Až příliš se zřejmě projevují absence záložníků Gaviho či de Jonga. Hosté navíc šokovali Estadio Olímpico už po 19 sekundách hry, když se po přízemním centru Javiho Lópeze prosadil Samuel Omorodion. Stejný hráč mohl mít na kontě klidně hattrick, když v dalším průběhu zápasu neproměnil dva samostatné úniky. Velké problémy s ním měl zejména Koundé. Kouč Xavi na to později zareagoval prohozením pozic, kdy se na stopera přesunul Araújo a Koundé šel na pravou stranu.
45+1'
45+1'
Tohle myslel İlkay Gündoğan dobře! Jeho kolmice směřovala na Lewandovského či Félixe a defenziva hostí balón zastavila v poslední chvíli.
44'
Ani rohový kop Barcelony nepřinesl nic podstatného.
43'
Lewandowski si nyní narážel míč s Joãem Félixem. Do spolupráce se vložil stoper Abqár, který míč odvrátil na roh.
43'
Nyní domácí reklamovali ruku zasahujícího hráče Alavésu v pokutovém území. Byl to Abdelkabír Abqár, který se snažil odvrátit balón v pádu hlavou a zřejmě ho trefil ramenem. Sudí nechal hru pokračovat.
41'
João Cancelo z levé strany zatáhl míč až do pokutového území a tam nahrával Lewandowskému. Polák však balón špatně zpracoval a pak dohrál stopera Abdelkabíra Abqára. Je vidět, že Robert Lewandowski není v poslední době v ideální formě.
40'
Střely celkem – 4:5
39'
Do postupné kombinace Barcelony se zapojil i stoper Iñigo Martínez. Ten nakonec hledal přízemní přihrávkou Lewandowského, který byl ale obsazen.
37'
João Cancelo posílal z levé strany do šestnáctky nepřesný centr. Míč přelétl Yamala.
36'
Na domácích fotbalistech začíná být vidět frustrace. Takový průběh zápasu si jistě nepředstavovali. Kdyby měl Samuel Omorodion přesnější mířidla, mohl mít už na kontě klidně hattrick.
34'
Z levé strany centroval na zadní tyč João Cancelo. Tam padá Lamine Yamal a domácí zase reklamují nedovolený zákrok. Hráčům Deportiva se pro změnu nelíbí, že domácí fotbalista podle nich filmoval. Zapojil se tam João Félix, kterého pak uklidňoval Lewandowski, aby jeho spoluhráč nedostal zbytečnou kartu.
33'
João Félix si zpracovával oblouček za obranu. Byl atakován Gorosabelem a upadl. Penaltový zákrok reklamuje marně.
32'
Domácí kouč Xavi okamžitě reaguje na to, že Jules Koundé má s Omorodionem velké problémy. Sáhl tedy k prohození pozic. Do středu obrany jde Ronald Araújo, Koundé se přesouvá na pravého beka.
31'
Další obrovská šance Samuela Omorodiona. Ten dostával kolmou přihrávku od Guevary. Vypadalo to, že situaci pro domácí vyřeší Koundé, který měl k balónu blíže, ovšem útočník Alavésu ho přetlačila hnal se na ter Stegena. Zakončil těsně nad bránu!
30'
Držení míče – 70 % : 30 %
28'
Lamine Yamal převzal míč na pravém křídle. Tam byl v souboji s Duartem, který ho nenechal odcentrovat. Navíc se pouze kope od brány baskického celku.
27'
Domácí mají výrazně vyšší držení míče. To je podle očekávání. Schází ale efektivita.
25'
Pro hosty škoda pomalejší přihrávky Guevary na nabíhajícího Javiho Lópeze. Pokud by byl míč prudší a prošel, mohl López postupovat do hodně nadějné příležitosti.
24'
Opět João Félix. Ten z levé strany tentokrát posílal před bránu přihrávku. Tam balón pouštěl za sebe Pedri, ovšem obránci Alavésu ho nepustili k Lewandowskému.
23'
João Félix to zkusil ze střední vzdálenosti. Nebyla to špatná střela, ovšem Antonio Sivera jeho jedovku vyráží.
22'
Na hrací ploše zůstal ležet Samuel Omorodion. Vypadá to, že dostal ránu někam do boku, za který se drží. Rozhodčí přerušil hru, ovšem hostující útočník už s pomocí brankáře Barcelona ter Stegena vstal a bude pokračovat.
21'
Dobrá příležitost domácích! Centr Cancela prošel na zadní tyč, kde operovali Fermín López a Lamine Yamal. K balónu se dostal prvně jmenovaný, který si ho zpracoval hrudí a zamířil do boční sítě!
20'
Tohle je pro Alavés zatím až překvapivě hratelná Barcelona. Hosté jsou nebezpečnější a mají také více střel.
19'
Z pravé strany odcentroval Andoni Gorosabel. Obránce Jules Koundé trochu nešťastně odvrátil balón jen k Javimu Lópezovi, který střílel z hranice šestnáctky decimetry vedle pravé tyče z pohledu Marca-Andrého ter Stegena.
17'
To už neplatí! Na oblouček od Fermína Lópeze si naběhl Robert Lewandowski, který však nepropálil Siveru. Ten mu stačil zmenšit střelecký úhel!
15'
Blaugranas zatím propadají v defenzivě. Hosté měli už tři dobré šance. Barcelona zatím bránu soupeře příliš neohrozila.
13'
Mohlo to být o dva góly! Samuel Omorodion si naběhl za obranu a utíkal sám na ter Stegena. Útočník Deportiva svůj druhý zásah nepřidal. Vybíhajícího gólmana obstřelil, ale také minul levou tyč!
11'
Z levé strany pronikl do pokutového území João Félix. Zkusil to přízemní střelou na bližší tyč. Ta ale postrádala razanci na to, aby překvapila brankáře Antonia Siveru.
10'
Ronald Araújo chtěl centrem z pravé strany zřejmě oslovit Roberta Lewandowského. Balón však poslal za hostující bránu.
7'
Režie nám ještě nabídla záběry, které ukazují, že se Samuel Omorodion nenacházel při gólové akci v ofsajdu. Hosté si to dobře načasovali.
5'
Domácí se samozřejmě snaží odpovědět tlakem. Centr João Cancela však obrana Deportiva zablokovala.
3'
Po porážce Barcelony v Lize mistrů s Šachtarem tak přišel další šok v podobě rychle inkasovaného gólu od Alavésu. Katalánci musejí dotahovat.
1'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
To je neskutečný začátek! Hosté jdou do vedení po 19 sekundách zápasu! İlkay Gündoğan ztratil míč ve středu pole a Deportivo zahájilo zmíněný protiútok. Balón šel doleva ke Javimu Lópezovi. Ten ho zatáhl dopředu a poslal před bránu přízemní centr. Tam se v souboji s bránícím hráčem prosadil SAMUEL OMORODION, který mezi nohama brankáře ter Stegena umístil hrací předmět do sítě.
1'
Utkání rozehrála Barcelona. První nákop ale nevyšel a hosté mohou jít do brejku.
1'
Teď už nastupují na hrací plochu hráči obou týmů.
Před utkáním přichází na trávník fotbalistka ženského týmu FC Barcelona Aitana Bonmatíová, která nedávno získala ženskou verzi ceny Ballon d'Or pro nejlepší hráčku světa. Španělská záložnice ukazuje fanouškům svou trofej. Aitana měla fantastickou minulou sezónu. Byla vyhlášena nejlepší hráčkou Ligy mistryň i MS. UEFA ji rovněž vyhlásila fotbalistkou roku.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Araújo, Koundé, I. Martínez, Cancelo – Pedri, Gündoğan, F. López – Yamal, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: I. Peña, Astralaga – Casadó, Alonso, Balde, Christensen, Romeu, F. Torres, Raphinha.
Trenér: Xavi

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, R. Duarte (C) – Blanco, Guevara – Rioja, Guridi, J. López – Omorodion.
Náhradníci: Owono, Montero – Tenaglia, Alkain, Hagi, Karrikaburu, K. García, Rebbáš, Sola, T. Mendes, Maraš.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: Busquets – Masso, García.
FC Barcelona (3. místo, 8 – 3 – 1, skóre 24:12, 27 bodů)
Barcelona se v La Lize nachází za Realem Madrid, což by nebylo nic divného. Senzací ale je, že se před oběma giganty usadil ještě malý katalánský celek z Girony. V ligové soutěži Barca padla právě jen s Realem, kterému na domácím hřišti nedávno podlehla 1:2, byť se v utkání ujala vedení. Poté dokázala vyhrát 1:0 na horké půdě Realu Sociedad, ale v úterý se ji nevydařil duel Ligy mistrů se Šachtarem Doněck. Ukrajinský mistr hrající v hamburském exilu zdolal slavného protivníka 1:0. Kouč Xavi tak bude chtít po svých svěřencích především lepší produktivitu a návrat na vítěznou vlnu. K tomu budou Katalánci potřebovat i zásahy Roberta Lewandowského, jenž se zatím v lize trefil pětkrát.

Posledních 5 zápasů Barcelony:
Barcelona – Bilbao 1:0
Barcelona – Šachtar 2:1 (LM)
Barcelona – Real Madrid 1:2
R. Sociedad – Barcelona 0:1
Šachtar – Barcelona 1:0 (LM)
Deportivo Alavés (14. místo, 3 – 3 – 6, skóre 10:16, 12 bodů)
Celek Alavésu se vrátil do La Ligy po ročním pobytu ve druhé nejvyšší soutěži. Zatím se úspěšně drží mimo pásmo sestupu. Pomohla i domácí výhra 1:0 z minulého kola nad poslední Almeríi. Deportivo by potřebovalo zapracovat především na ofenzivě. V průměru nestřílí ani gól na zápas. Náladu si ofenzivní hráči baskického klubu zlepšili jen v nedávném pohárovém duelu na půdě Deportiva Murcía, kde zvítězili drtivě 10:0. V La Lize má tým zatím jen dva dvougólové střelce – Samua Omorodiona a Kikeho.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Alavés – Betis 1:1
Villarreal – Alavés 1:1
Atlético – Alavés 2:1
D. Murcía – Alavés 0:10 (Copa del Rey)
Alavés – Almería 1:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 13. kola španělské La Ligy se utkají také Barcelona s Alavésem. Třetí Blaugranas jsou samozřejmě velkým favoritem duelu. Deportivo, které se do nejvyšší soutěže vrátilo roční odmlce, bylo před startem kola čtrnácté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.