La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Getafe - 24. února 2024   16:15

Barcelona
21' Raphinha (Koundé) • 53' Félix (Christensen) • 61' de Jong (Raphinha) • 90+1' F. López
4:0
(1:0)
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo (83. Fort) – de Jong, Christensen (77. Roque), Gündoğan (83. Pedri) – Raphinha (77. Romeu), Lewandowski, Félix (63. F. López).
Kochen, I. Peña – Guiu, I. Martínez, Roberto, Yamal.
Ruiz – González, López
Estadio Olímpico (Barcelona)
Getafe
Soria – J. Iglesias (46. Carmona), G. Álvarez, Alderete, Dakonam (C) (68. Aleñá) – Milla – Greenwood (67. Ó. Rodríguez), Maksimović (67. Mata), Moriba (78. Santiago), Rico – Mayoral.
Benito, Fuzato – Angileri, D. Duarte, Latasa.

To bude ode mě z dnešního zápasu španělské ligy vše, děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 12:18.
V dnešním utkání toho hosté moc nepředvedli a i přes skóre 1:0 pro Barcelonu po prvním poločase zásluhou Raphinhy nebylo moc pochybností, kdo zvítězí a opanuje uktání. Hned po poločase Katalánci napravili dojem ze zahozených tutovek v prvních 45 minutách a po brance Joaa Félixa to bylo 2:0. Na 3:0 upravil do ťuknutí od Raphinhy Frenkie de Jong a na konečných 4:0 stanovil výsledek v nastaveném čase Fermin López zakončením do prázdné brány po rychlé kombinaci.
90+5'
90+5'
Rico ještě vhodil ze zámezí míč do hry, hned jsou u něj ale domácí a to bude všechno.
90+3'
Vypadá to, že domácí už nikam nespěchají a dohrají utkání na své polovině.
90+1'
Barcelona právě vstřelila branku! Vitor Roque nejprve v úniku zakončoval sám, brankář jeho pokus vyrazil přímo před FERMINA LÓPEZE, který bezpečně trefil odkrytou bránu, protože se k němu nikdo nestačil stáhnout.
90'
Yellu Santiago popostrčil protihráče a vysloužil si žlutou kartu.
90'
Koundé si neporozuměl se spoluhráčem a musí uhánět zpět.
89'
Nepovedený nákop do vápna od Aleñi, gólman Barcelony bude vykopávat.
87'
Příliš slabá přihrávka Diega Rica, míč bez problémů sbírá z trávníku ter Stegen.
86'
Po několika odrazech ve vápnu Getafe je nakonec Lewandowskému písknuto hraní rukou.
85'
Héctor Fort byl po svém nástupu na hřiště hned terčem zákroku ze strany Maty.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Héctor Fort.
83'
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Pedri.
82'
Dlouhý balon do náběhu pro Lópeze, Soria nastalou situaci dobře přečetl.
81'
Rico si odstavil Vítora, ale poté je z toho ztráta. Cancelo si navedl míč na střed, ale obstřel zblokoval Gaston Alvarez.
79'
Rico se teď omlouvá lépe postaveným spoluhráčům, jeho střel šla vysoko nad bránu.
78'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Ilaix Moriba, přichází Yellu Santiago.
77'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Oriol Romeu.
77'
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Vitor Roque.
75'
López se objevil ve volném prostoru, z otočky vypálil jen do rukavic Sorii.
74'
Fermín López nachytán v ofsajdu.
72'
Balon poskakuje před ter Stegenem, nakonec je vše vyřešeno faulem na de Jonga, který odvádí dnes výbornou práci na obou koncích.
70'
Araújo dobře dirigoval obranu a vystavil Rico do těsného ofsajdového postavení.
69'
Nepřesný de Jongův centr končí až na rohovém praporuku, míč pro hosty.
68'
ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Carles Aleñá.
67'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jaime Mata.
67'
ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Óscar Rodríguez.
63'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Fermín López.
61'
Barcelona právě vstřelila branku! Hosté jsou v rozkladu, vůbec nestíhají dostupovat k soupeřům, z čehož pramenila i třetí branka! Raphinha sice ještě nezakončil, ale přiklepl balon za sebe FRANKIEMU DE JONGOVI, který trefil přesně do rozhozené obrany.
60'
Přestupek proti pravidlům Araúja zastavuje na půli hřiště Mayorala.
60'
Domácí zakládají akci po ose Cubrasí – Cancelo.
57'
Další branka v síti Sorii nebude uznáná, protože Robert Lewandowski se opravdu nacházel v mírném ofsajdu!
53'
Barcelona právě vstřelila branku! Krásná souhra na jeden dotyk dodá Barce klid! Rychlé přenesení hry využil Christensen, jenž poslal ideální pas pro JOAA FÉLIXE, před kterým zůstávala prázdná brána.
50'
Diego Rico za cenu žluté karty zastavil u postranní čáry Lewandowského.
49'
Skákavá střela Luise Milly označila tyč, ter Stegen byl krátký!
48'
Djené Dakonem zatáhl de Jonga, který se chystal do protiútoku a nevyhnul se tak žlutému kartónku.
47'
Raphinovi přeskočil míč nohu, u balonu Rico.
46'
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází José Ángel Carmona.
46'
Hráči už jsou připraveni v tunelu, za pár chvil se bude pokračovat.
Druhý poločas začne přibližně v 17:21.
První poločas je minulostí a po jeho většinu v něm dominovali domácí, kteří se zásluhou Raphiny dostali ve 21. minutě do vedení. Nemuselo však zůstat pouze u jednoho gólu, leč Katlánci zejména po sólech ofenzivních křídelníků skóre nenavýšili.
45+2'
45+2'
Raphina znovu uháněl na brankáře, tentokrát ve dvojci s Félixem, kterému chtěl přihrát, ale dal mu ho daleko od nohy!
45'
Velká bolest Barcelony – lehkovážnost před ter Stegenem se opět ukázala. Po jeho nuceném odkopu roh pro Getafe.
43'
Štiplavá střela Omara Alderteho ze střední vzdálenosti plachtila k tyčce, ter Stegen tam však byl v dostatečném předstihu a míč lapil.
40'
Obrovskou šanci doslova zahodil Raphinha, který si to mířil sám na Soriu, ale v klíčový okamžik vysoko přestřelil!
37'
Na druhé straně je potrestán Omar Alderte, který si neodpustil pár šťouchanců právě do Gündoğana.
37'
Trochu emocí na obou stranách. Ilkayi Gündoğanovi se nezdálo držení na jeho osbou v pokutovém území. Za protesty mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
37'
Mohlo to být 2:0! Félix si seběhl do volné pozice a mířil vstříc brankáři. Ten si proti Potrugalci vyběhl a zakočil.
36'
Vzdušný souboj, ve kterém se provinil faulem Chistensen.
34'
Poměrně pozdě odpískaný faul na Gündoğana dává Kataláncům šanci pokračovat v založení akce.
32'
Juan Iglesias nevybíravě zastaven, hosté budou kopat volný kop s uctivé vzálenosti.
30'
Ilaix Moriba se teď zachoval trochu sobecky a vzal dobře rozvíjející se útok na sebe tím, že trefil před sebou první obránce Araúja.
28'
Gündoğan si na přední tyči naskakoval nehlídán na hlavičku, ale kousek mu chyběl.
28'
Více než 70% držení míče není náhodou, Barca má hru pevně pod kontrolou a postupně přechází do útoku.
26'
Teď souboj ve středu hrací plochy vyhráli hosté, poté co byl nejprve de Jong a poté Lewandowski tvrdě dohrán. Sudí zatím řeší vše domluvou.
24'
Christensen ještě zpomalil hru, poté si vyhlédl Cancela, jehož obstřel zamířil po teči vedle brány.
21'
Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona si jako první bere vedení! A opět podobná sitauce, na které jsem už upozorňoval. Koundého načechraný balon s nabíhajícím RAPHINOU vůbec Dakonam nezachytil a brazilský křídelník už po zemi trefil přesně k tyči.
18'
José Iglesias napálil z hranice vápna balon do boku Koundého. Hosté signalizovali, že míč zasáhl ruku, rozhodčí měl ale hned jasno a podle záběrů správně.
18'
Cubarsí brzkým skluzem překazil centr, bude z toho alespoň roh.
17'
Opět pas za obranu Getafe, Raphina byl zdvojen a do zakončení se nedostal. Nicméně už to je několikátá šance, kdy domácí obraně hrací předmět propadne do nebezpečné pozice.
16'
Domácí celek kontroluje hru, hostům tak nezbývá nic jiného než hrát bez míče a pozorně bránit.
14'
Brankář ter Stegen poslal nádherný nákop přes celé hřiště, který se dostal až k Félixovi, ke kterému se včas seběhli obránci a nedovolili mu vystřelit!
12'
Domácí si pořádně zahrávají, ter Stegen teď musel kulatý předmět rázně odkopnout, protože mu obrana několikrát dala míč do složité pozice.
11'
Álvarezův nákop proskákal až do vápna k ter Stegenovi, nic nebezpečného.
10'
Mason Greenwood cestu do vápna přes tři bránící hráče nenašel.
8'
Raphina velmi chytře patičkou ve vzduchu poslal míč směr brána a ten přistál těsně nad břevnem! Dá se ale předpokládat, že by brankář na míč dosáhl.
7'
První rohový kop v utkání pro Barcelonu.
6'
De Jong si hrál s míčem až příliš, obral ho Greenwood, jehož pokus po zemi ter Stegen v pohodě zkrotil.
5'
Joao Cancelo zastavil ještě míc ve hře. Poté se k němu dostávají po delší časové odmlce hosté.
4'
Lewandowski byl stažen k zemi a hodně nelibě to dával vědět sudímu Ruizovi, hra však plyne dál.
3'
Soria musel rychle reagovat a vyběhl proti Raphinovi, který dobíhal proti míči.
2'
Katalánci roztahují hru do stran, následně putuje míč před de Jonga k ter Stegenovi.
1'
Faulem za půlící čárou se provinil Gündoğan.
1'

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen, Gündoğan – Raphinha, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Kochen, I. Peña – Fort, Guiu, F. López, I. Martínez, Pedri, Roberto, Romeu, Roque, Yamal.
Trenér: Xavi

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, G. Álvarez, Alderete, Dakonam (C) – Milla – Greenwood, Maksimović, Moriba, Rico – Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Aleñá, Angileri, Carmona, D. Duarte, Latasa, Mata, Ó. Rodríguez, Santiago.
Trenér: José Bordalás Jiménez.
Zdravím všechny fanoušky evropského a hlavně toho španělského fotbalu! Vrámci 26. kola španělské La Ligy se proti sobě utkají domácí FC Barcelona a hosté z předměstí Madridu, Getafe CF. Barcelona v posledních pěti ligových zápasech prohrála jen jednou při přestřelce s Villarrealem, k tomu si připsala tři vítězství a jednu remízu. Getafe také nemá nejhorší formu. Z posledních pěti zápasů prohrálo jen se sousedem Realem Madrid, k tomu dvakrát remizovalo a dvakrát vyhrálo. Na podzim, když se hrálo na stadionu Getafe, zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0. Obecně v posledních letech v utkání těchto týmů nepadá moc gólů, i když rozdíl kvality klubů by měl být výrazný. Uvidíme, jestli zítra padnou alespoň dva góly, nebo uvidíme další bezbrankovou remízu? To se dozvíme už od 16:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.