La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real Betis - 16. září 2023   21:00

Barcelona
25' Félix (Romeu) • 32' Lewandowski (Christensen) • 62' F. Torres  • 66' Raphinha (Lewandowski) • 81' Cancelo (Lewandowski)
5:0
(2:0)
Barcelona
ter Stegen (C) – Cancelo, Koundé, Christensen (76. I. Martínez), Balde (76. Alonso) – de Jong, Romeu (64. Gündoğan), Gavi – F. Torres (64. Raphinha), Lewandowski, Félix (64. Yamal).
Astralaga, I. Peña – Casadó, Roberto, U. Hernández.
Sánchez – Cabañero, López
Estadio Olímpico (Barcelona)
45 055 diváků
Real Betis
R. Silva (46. Vieites) – Bellerín, Bartra (C), Riad, Miranda – Altmira, M. Roca (66. G. Rodríguez) – Henrique (46. Ezalzúlí), Isco (66. Ro. Sánchez), A. Pérez (66. J. Cruz II) – José.
Fernandes – Vinícius, E. Fernández, B. Iglesias, Pezzella, Diao, Busto.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:10.
Barcelona potvrdila roli velkého favorita, v rámci 5. kola nejvyšší španělské soutěže rozstříleli Betis vysoko 5:0.

Bezbrankový stav zlomil ve 25. minutě João Félix, na nějž o sedm minut později navázal Robert Lewandowski. Zbylé tři trefy si domácí celek schoval do druhé půle, střeleckou listinu rozšířili Ferrán Torres povedenou střelou z volného přímého kopu, žolík Raphinha a konečnou podobu dal výsledku po pěkné individuální akci bek João Cancelo.

Svěřenci trenéra Xaviho zůstávají po pátém kole neporažení a se třinácti body se v neúplné tabulce vyšvihli do čela tabulky. Betis nadále figuruje na deváté příčce se sedmi body.
90+3'
90+2'
V závěrečných vteřinách nastaveného času ještě domácí mužstvo kopalo rohový kop, po rozehrávce nakrátko centroval Lamine Yamal, ale našel jenom hlavu protihráče.
90+1'
Šestý gól Barcelony mohl a měl dát německý středopolař İlkay Gündoğan po perfektním centru Alonsa, v tutovce ale míč usměrnil vedle levé tyče.
89'
Zajímavý projektil z ostrého úhlu k vidění na druhé polovině hřiště. Marc-André ter Stegen se nenechal zaskočit, vyšponoval se vysoko do vzduchu a úspěšný zákrok zaznamenal pravou horní končetinou.
88'
A další práce pro hostujícího gólmana, jehož zaměstnal Robert Lewandowski střelou hlavou doprostřed brány, tu udržel v rukavicích.
87'
Během vteřiny Raphinha zpracoval a vystřelil, tvrdou střelu směřující do levého dolního rohu Francisco Vieites vytěsnil rukama.
86'
Zkušený stoper Iñigo Martínez pozdě vystoupil proti Abdesamadovi Ezalzúlímu, nevystihl jeho kličku, takže volil zatažení za záchrannou brzdu v podobě faulu oceněného žlutým trestem.
85'
Centr od praporku k šesté trefě nevedl. Marcos Alonso šikovně sklepával pod sebe na Koundého, ještě před Francouzem se však nacházel Juan Miranda.
84'
Willian José natáhl k prudké střele z dvacet metrů. Marc-André ter Stegen zůstal ledově klidný, od počátku bylo zřejmé, že míč míří mimo tři tyče.
84'
Příliš agresivně si při presinku počínal Guido Rodríguez, bolestivě stoupl na kotník Laminemu Yamalovi a za odměnu si vysloužil žlutou kartu.
81'
Barcelona právě vstřelila branku!
Parádní představení Blaugranas pokračuje. Lewandowski přihrál k pravé lajně JOÃA CANCELA a portugalský bek naplno ukázal ofenzivní choutky, když si nejprve pohrál s Mirandou, potom si balón píchl do vápna a vypálil k zadní tyči. Střela neoplývala nikterak dobrou přesností, jenže skočila těsně před Vieitesem, brankář nestihl zareagovat a právě přes rukavice míč doputoval za jeho záda.
80'
Na opačnou polovinu se po levé lajně vydal Willian José, jenž rychlostně Baldeho nepředčil a neuspěl proti bekovi ani kličkou do středu.
79'
Otevřeným prostorem se do pokutového území vrhl Marcos Alonso, avšak na střelu si netroufl a pas pod sebe na İlkaye Gündoğana zachytil Guido Rodríguez.
78'
Netrvalo dlouho a Blaugranas přesunuli obrázek hry na útočnou polovinu, na závěr rychlé akce pomezní odmával ofsajd Raphinhovi.
77'
Robert Lewandowski sympaticky zabojoval a na polovině hřiště šel do skluzu ve snaze zachytit nahrávku Mirandu, chyběl mu možná půlkrok.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Iñigo Martínez.
76'
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Marcos Alonso.
75'
Dvacet metrů od brány si zpracoval hrací předmět Abdesamad Ezalzúlí, leč proti svému bývalému zaměstnavateli neuspěl, nártem vypálil příliš vysoko.
74'
Další akce Betisu již zakončená byla, zpoza velkého pokutového území vypálil Rodrigo Sánchez tvrdou střelu nártem nad břevno.
73'
Na hranici velkého pokutového území číhal Rodrigo Sánchez, k němuž se stihl stáhnout João Cancelo a zakončení protihráče znemožnil.
72'
Kartónek žluté barvy si pěkně zblízka prohlédl Marc Bartra, španělský stoper nekompromisně narazil do Lewandowského, přičemž snaha hrát míč byla nulová.
71'
Narážečka mezi Raphinhou a Gavim nevyšla, druhý jmenovaný příliš dlouho dopředu avizoval úmysl, který přečetl Sergi Altmira.
70'
Skrze dva protihráče Alejandro Balde píchnul hrací předmět k nohám Raphinhy, toho Abdesamad Ezalzúlí zastavil za cenu faulu.
69'
Hostům se ve druhé půli vůbec nedaří. Kombinační snaha netrvala příliš dlouho, Chadi Riad přecenil rychlost spoluhráče Juana Cruze.
68'
Na pravém křídle si počkal na centr Lamine Yamal, po jehož centru Guido Rodríguez odvrátil nebezpečí na roh, následný roh pohlídal Juan Miranda.
67'
S malou domů si Marc-André ter Stegen poradil na jedničku, poradil si se snadným zpracováním a bez zbytečného zdržování rozehrával na Raphinhu.
66'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Guido Rodríguez.
66'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Juan Cruz.
66'
ze hřiště odchází Isco, přichází Rodrigo Sánchez.
66'
Jak je to jednoduché. Přes Yamala a Lewandowského balón na půlkruhu za šestnáctkou získal čerstvý RAPHINHA a po rychlém zpracování mířil neomylně do levého dolního rohu, gólman neměl žádnou šanci na míč dosáhnout.
65'
Zatím to nevypadá, že by Barcelona měla ubírat. Ihned po třetím vstřeleném gólu získala míč a už kombinuje v blízkosti soupeřova velkého vápna.
64'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Lamine Yamal.
64'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Raphinha.
64'
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází İlkay Gündoğan.
62'
Exekuce standardky se chopil FERRÁN TORRES a poradil si znamenitě! Španěl zakroutil balón kolem zdi k levé tyčky, Vieites spatřil hrací předmět na poslední chvíli a už nemohl reagovat. Střelu brankář chytat nemohl, nicméně obstřel autora gólu vypadal až překvapivě snadně, možná si tedy mohl o trošku lépe postavit zeď.
61'
Velká příležitost pro Barcelonu k navýšení náskoku. Těsně za velkým vápnem si míč tělem pokryl Robert Lewandowski, Marc Roca ve skluzu místi balónu trefil jen nohy soka.
60'
Svěřenci trenéra Xaviho s chutí pokračují v útočení. Andreas Christensen hledal možnosti, přenesení doleva poslal mimo Baldeho dosah.
59'
S ponechanou výhodou Ferrán Torres nenaložil úplně nejlépe, nahrávku na Lewandowského uspěchal, navíc si pro míč vyběhl pozorný Francisco Vieites.
58'
Domácí mužstvo potřetí rozvlnilo síť, ale z gólu se ani nestihlo radovat, protože João Félix skóroval z akce, do níž se zapojil i v ofsajdu nachytaný Robert Lewandowski.
57'
Willian José chtěl do brejku zapojit i spoluhráče, ale neměl jakého, protože ho nikdo nepodpořil, sám na dvojici stoperů brazilský forvard nevyzrál.
56'
Před Héctorem Bellerínem se otevřela pravá lajna. Zkušený bek doběhl na hranici velkého vápna, odtud centroval do ter Stegenových rukavic.
55'
Ve středu hřiště Isco dlouho otálel s rozehrávkou a ve finále zvolil tu nejjednodušší variantu, přihrávkou zapojil do kombinace gólmana.
54'
Není to poprvé, co se do ofenzivy vydal Alejandro Balde a věřil si individuálně, Ayoze Pérez konkurenta za vlastní záda nepustil.
53'
S vypětím všech sil Isco udržel míč ve hře, ve skluzu ovšem vyprodukoval slabý centr jen do prostoru, který měl pod kontrolou Marc-André ter Stegen.
52'
Nečekanou střelou se prezentoval Ferrán Torres, jenž dostal přihrávku od Lewandowského, těsně bráněný Bellerínem střílel pravačkou mimo tři tyče.
51'
Dánský stoper Andreas Christensen nejprve tělem odclonil Abdesamada Ezalzúlího, k němuž se potom otočil zády a volil přihrávku ter Stegenovi.
50'
João Félix pokazil nahrávku a Betis podnikl rychlý protiútok, jenže v závěru Ayoze Pérez vyslal příliš dlouhý pas na Williana Josého.
49'
Zdálo se, že by Robert Lewandowski podruhé v zápase mohl postupovat sám na bránu, v poslední chvíli vložil do nahrávky nohu Miranda.
48'
Kousek za půlkruhem natáhl ke střele nártem Oriol Romeu, nepovedený pokus míří do středu brány Francisco Vieites bez problémů kryl a má tak na kontě první úspěšný zákrok.
47'
Zranění brankáře Silvy je skutečně tak vážné, že nemůže pokračovat ve hře, do druhého poločasu nastoupil mezi tyčemi Betisu Francisco Vieites. Došlo ještě k jedné změně, na místo Luize Henriqueho se postavil Abdesamad Ezalzúlí.
46'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Abdesamad Ezalzúlí.
46'
ze hřiště odchází Rui Silva, přichází Francisco Vieites.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
První poločas zápasu mezi Barcelonou a Betisem nenudil, přinesl dva góly, přičemž o oba se postaral domácí favorit. Skóre střetnutí otevřel ve 25. minutě João Félix, jemuž nejprve nevyšla střela z voleje, míč si však díky tomu posunul do běhu, zbavil se i gólmana a z úhlu trefil prázdnou bránu. Současnou podobu výsledku stanoval o pouhých sedm minut později Robert Lewandowski, který za obranu obdržel pas od stopera Christensena a tváří v tvář brankáři mířil nechytatelně po zemi o pravou tyč. Hosté si první větší příležitost vytvořil až v nastaveném čase, Josého střelu z voleje ter Stegen parádně vytáhl pravou rukou.
45+4'
45+3'
Na druhý gól v zápase si dělal zálusk João Félix, který stál na konci rychlého protiútoku Blaugranas, zkoušel štěstí tvrdou střelou po zemi, Silva vystřihl skvělý zákrok pro změnu levou rukou.
45+2'
Nyní už bylo všechno v pořádku a Willian José mohl vsítit gól do šatny! Brazilec obdržel parádní centr přesně mezi dva protihráče, načež střílel z voleje placírkou k pravé tyčce, Marc-André ter Stegen ukázal perfektní reflexy a výborným zákrokem rukou udržel čisté konto.
45+1'
Kde se vzal, tu se vzal za obranou Barcelony brazilský útočník Willian José, jenž z levé strany šestnáctky vystřelil těsně nad břevno. Absenci obránců následně vysvětlil zdvižený praporek pomezního, jednalo se totiž o ofsajd.
44'
Přenesení míče z jedné lajny ke druhé nevyšlo, u té levé číhající Juan Miranda se totiž nechal nachytat v poměrně výrazném ofsajdu.
43'
Francouzský stoper Jules Koundé svým přetaženým centrem hledal a našel Joãa Félixe, jenže Portugalec ztratil stabilitu a v pádu míč jenom prodloužil mimo hrací plochu.
42'
Domácí postupovali tři na tři. Přihrávku Félixe překvapivě prošla přes Bartru k Robertu Lewandowskému, právě Bartra pak napravil zaváhání, když stelu těsně nad zemí úspěšně zblokoval.
41'
Akce Barcelony pokračovala, po zblokovaném centru Félixe se kopal rohový kop a nepovedený centr od praporku Silva bez problémů schoval do rukavic.
40'
Do vnitra velkého vápna dostal centr Ferrán Torres, jehož z ideální palebné pozice vytlačil Chadi Riad, Španěl u lajny volil pas za sebe na Baldeho.
39'
Hosté působí frustrovaným dojmem. Marc Roca vypustil souboj s Robertem Lewandowským, toho posléze zezadu zastavil zatažením za dres, tedy za cenu jasného faulu.
38'
Žádnou složitou rozehrávku nechtěl vymýšlet Jules Koundé, a proto se rozhodl zapojit Marca-Andrého ter Stegena, německý gólman volil přesný oblouček do středu na Gaviho.
37'
Rui Silva zatím v utkání pokračuje a směrem ke střídačce nic nesignalizuje. Primární aktuálně podle všeho je dochytat poločas a o přestávce se uvidí.
36'
Ošetřování Silvy pokračuje. Jeho případný předčasný konec by byl velkou komplikací pro Pellegriniho, protože zraněný je i Bravo a mezi tyče by tak musel nezkušený Vieites či Fernandes.
35'
Zdravotní problémy má hostující gólman Rui Silva poté, co odkopával levou nohou. Brankář Betisu si vyžádal ošetření na trávníku.
34'
Po levé lajně nabral vysokou rychlost Ayoze Pérez, v plném sprintu Španěl vyzkoušel i centr, avšak narazil na dobře stojícího Baldeho.
32'
Okno v obraně Betisu se objevilo, Xaviho družina odskakuje do náskoku o dvě branky! Christensenův průnikový pas středem Félix skvěle pustil a tím dokonale zmátl Bartru. Míč převzal ROBERT LEWANDOWSKI a před sebou měl poslední překážku, tváří v tvář Silvovi zamířil polský kanonýr nechytatelně po zemi o pravou tyčku.
31'
Blaugranas pomalým tempem přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Nikam nespěchají, jen čekají, až se otevře okénko v soupeřově defenzivě.
30'
Luiz Henrique se na chvíli přesunul na levé křídlo, tudy se procpal až do vápna, ovšem přes těsně bránícího Koundého nenašel místo, kudy by centr propasíroval k Josému.
29'
Protože neměl komu nahrát, tak Willian José vyzkoušel ránu ze střední vzdálenosti, přízemní projektil napálil o pár čísel vedle pravé tyče.
28'
Gavi získal balón a do rychlého brejku vyslal Joãa Félixe, jenž se místo rychlé nahrávky zamotal do tří protihráčů a o míč přišel.
27'
Premiérový rohový kop hostujícího celku úspěchem neskončil, Willian José se nedomluvil s Riadem a míč propadl přesně mezi nimi.
25'
Velmi důležitý první gól střílí favorizovaní Katalánci! Romeu s hlavou nahoře centroval na JOÃA FÉLIXE, jenž se evidentně pokusil o ránu z voleje, ale ta mu nevyšla, čehož ve výsledku nemusel vůbec litovat, protože si míč šťastně píchl před sebe, v pokračujícím pohybu doprava se zbavil i gólmana a ve finále z nelehkého úhlu zvládl usměrnit hrací předmět do prázdné brány.
24'
Zbytečně dlouhá kličkovaná Joãa Félixe neskončila úspěchem, osobního strážce ještě vymotal, ale Marc Bartra už byl nad jeho schopnosti.
23'
Daleký sprint absolvoval s míčem na kopačkách João Cancelo, jemuž těsně nevyšla průniková nahrávka na Torrese, Španěl dotahoval Mirandu, avšak k míči doběhl jako druhý.
22'
Na druhé polovině hřiště měl práci pomezní rozhodčí, ten stál na správném místě, aby zpozoroval Ferrána Torrese stojícího v ofsajdu.
21'
Výborné krytí míče ukázal Oriol Romeu, Marc Roca konkurenta na polovině hřiště odzbrojil, ovšem pouze za cenu nedovoleného zákroku.
20'
Až nečekaně často zkouší domácí mužstvo štěstí vzduchem. Do vápna tímto způsobem poslal balón João Félix, nejvýše se vyšplhal bránící Juan Miranda.
19'
Proti nadějnému centru od pravé lajny odvážně vystartoval brankář Rui Silva a s problémy, ale přece pravou rukou vyboxoval míč těsně před hlavou Lewandowského.
18'
Odvážným způsobem se směrem dopředu prodíral Alejandro Balde. Obhodil si Bellerína a oběhl ho z druhé strany, pak jej ale při centru nastřelil, takže míč do vápna nedoputoval.
17'
Frenkie de Jong byl okamžitě napadaný Altmirou. Nizozemský reprezentant se na malém prostoru dobře zorientoval a jako cíl rozehrávky si vybral Christensena.
16'
Zeleno-bílí i nadále koušou. Z ostrého úhlu chtěl ter Stegena tvrdou střelou zaskočit Ayoze Pérez, leč rozvlnil jenom boční síť.
15'
První vážnější příležitost měl možná poněkud překvapivě Betis! Isco proti přesile zvládl píchnout míč k Willianovi Josému, jenž počkal na správný moment k přenesení míče doprava na Luize Henriqueho, ten si zpracoval míč do vápna a tvrdou přízemní ránu nasměroval jen těsně vedle vzdálenější tyče.
14'
Blaugranas měli pod kontrolou útočnou polovinu. Nicméně Andreas Christensen se rozhodl hřiště roztáhnout, proto z poloviny hřiště přihrával až na brankáře.
13'
Útočná akce Betisu neměla dlouhého trvání, do protiútoku vzápětí mířil aktivní Ferrán Torres, kterého Ayoze Pérez atakoval nedovoleným způsobem.
12'
Sprintující Ferrán Torres dostal ideální oblouček do běhu od Gaviho, aby následně volil střílený centr do vápna na Lewandowského, k němuž Chadi Riad míč nepustil.
11'
Proti třem odvážně vystartoval Isco a vybojoval na svou osobu faul, když se nechal podrazit Romeuem. Ke kontaktu nicméně došlo ještě na polovině Betisu, takže o standardce nemůže být řeč.
10'
Centr na přední tyč nebyl vůbec špatný, jenže Oriol Romeu prodloužil kulatý nesmysl do prostoru, kde neměl žádného spoluhráče.
9'
Prudkou nahrávku João Félix chytře pouštěl na Lewandowského, jehož pas pod sebe na Gaviho odkopl Bellerín do bezpečí za cenu rohu.
8'
Ofenzivu podpořil Alejandro Balde a prodral se až do pokutového území, marně si však přes Juana Mirandu hledal prostor ke střele.
7'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel střelecké štěstí João Cancelo, ovšem míč netrefil vůbec dobře, vznesl se vysoko nad břevno.
6'
Dlouho otálel s rozehrávkou Chadi Riad, pod tlakem blížícího se Torrese se nakonec otočil a volil na jistotu malou domů k Silvovi.
5'
Po zisku balónu talentovaný Gavi uspěchal celou situaci, ostrou nahrávku nasměroval o značný kus mimo dosah stojícího Joãa Félixe.
4'
Na pravém křídle si vytvořil prostor k centru Ferrán Torres, jenž hledal Roberta Lewandowského, před polským kanonýrem odvracel nebezpečí Juan Miranda.
3'
Hned dvakrát v krátkém časovém sledu dostal malou domů Marc-André ter Stegen, což naznačuje, že Barcelona, jak je jejím zvykem, se nikam přehnaně hnát nebude.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-modrých dresech. Také fotbalisté Betisu zvolili klasiku a hrají v zeleno-bílé kombinaci.
1'

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Cancelo, Koundé, Christensen, Balde – de Jong, Romeu, Gavi – F. Torres, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Astralaga, I. Peña – Alonso, Casadó, Gündoğan, I. Martínez, Raphinha, Roberto, Yamal, Hernández.
Trenér: Xavi

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Bartra (C), Riad, Miranda – Altmira, M. Roca – Henrique, Isco, A. Pérez – José.
Náhradníci: Fernandes, Vieites – Vinícius, J. Cruz II, Ezalzúlí, E. Fernández, B. Iglesias, Pezzella, Ro. Sánchez, G. Rodríguez, Diao, Busto.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
Real Betis

Betis pro favorita rozhodně nebude lehkým oříškem k rozlousknutí. Po čtyřech střetnutích má na kontě sedm bodů, když odstartoval novou sezónu vítězstvím 2:1 nad Villarrealem, posléze doma uhrál bezbrankovou remízu s Atléticem Madrid, první porážku schytal v poměru 2:4 od Athleticu Bilbao a v doposud posledním klání hubeným výsledkem 1:0 porazil Vallecano. Svěřenci zkušeného chilského kouče Pellegriniho mají na co navazovat, neboť v minulém ročníku obsadili pěkné šesté místo, což také znamená, že se představí v základní skupině Evropské ligy.
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony zahájili nový ligový ročník velmi dobře, ve čtyřech ligových utkáních ještě neprohráli a posbírali deset bodů. Na úvod remizovali na půdě Getafe 0:0, následně porazili 2:0 Cádiz, v divoké přestřelce 4:3 Villarreal a před reprezentační přestávkou zvítězili těsně 2:1 na půdě Osasuny. Xaviho družina navazuje na povedenou předsezónní přípravu, v níž během pěti utkání čtyřikrát vyhrála a jednou prohrála. Z minulé sezóny Blaugranas obhajují ligový titul, když za sebou nechali Real Madrid rozdílem deseti bodů, letos se očekává o poznání větší drama.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 5. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Barcelonou a Realem Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.