La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real - 28. října 2023   16:15

Barcelona
6' Gündoğan
1:2
(1:0)
Real
68' Bellingham   • 90+2' Bellingham  (Modrić)
Barcelona
ter Stegen (C) – Araújo, Christensen, I. Martínez, Balde – Gündoğan, Gavi, F. López (72. Romeu) – Cancelo (77. Yamal), F. Torres (61. Lewandowski), Félix (77. Raphinha).
Astralaga, I. Peña – Alonso, Casadó, Cubarsí, Fort, Guiu, Koundé.
Manzano – Rodriguez, Martinez
Estadio Olímpico (Barcelona)
Real
Arrizabalaga – Carvajal (C), Rüdiger, Alaba, Mendy (52. Camavinga) – Tchouaméni – Valverde, Bellingham, Kroos (63. Modrić) – Rodrygo (63. Joselu), Vinícius Júnior (90+6. L. Vázquez).
Lunin, Piňeiro – B. Díaz, N. Fernández, F. García.

Je konec! Real Madrid dokonal svůj obrat v druhé minutě závěrečného nastavení a vítězí tak v El Clásicu nad Barcelonou 2:1. Úvod utkání patřil domácímu celku, který se díky trefě Ílkaye Gündogana dostal do vedení. I ve zbytku první půle měli Katalánci herní převahu a nic nenadsvědčovalo tomu, že o svůj náskok přijdou. Ve druhém poločase ale Bílý balet zlepšil svůj výkon a v 68. minutě zásluhou Judeho Bellinghama vyrovnal. To ale nebylo ze strany hostů vše. Ve druhé minutě nastavení rozesmutněl Olympijský stadion v Barceloně podruhé Jude Bellingham a rozhodl o osudu zápasu. Anglický záložník tak potvrdil svou vynikající formu a upevnil si svou pozici na čele tabulky střelců La Ligy. Real Madrid se díky dnešní výhře vyšvihl zpět na čelo ligové tabulky před Gironu, naopak Barcelona v boji o titul zaváhala. Ode mne je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších fotbalových online přenosů.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:15.
90+7'
90+6'
Poslední možnost domácích mohla přijít z rohového kopu! Do vápna si naběhl i ter Stegen a Katalánci tlačili, jak mohli. I nyní se však Real Madrid ubránil a po následném hvizdu dnešní utkání končí.
90+6'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Lucas Vázquez.
90+5'
Závěrečný tlak Barcelony mohl přetavit v branku Oriol Romeu! Záložník Blaugranas z první vypálil ostrou střelu, která by i nejspíše skončila v brance, ale výborným blokem zamezil inkasování David Alaba.
90+4'
Jude Bellingham ještě mohl zaútočit na hattrick. Nabíhal si za obranu, ale na poslední chvíli se k němu míč nedostal.
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Autorem branky je JUDE BELLINGHAM. To je neuvěřitelné! Jude Bellingham přidává svou druhou branku v dnešním utkání a v nastavení s velkou pravděpodobností rozhoduje o osudu dnešního utkání. Angličan v barvách Bílého baletu využil sklepnutí Luky Modriče a v blízkosti ter Stegena chladnokrevně poslal míč do sítě. Asistence: Luka Modrić.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Baldé po levé straně neprošel a vpřed míří Bílý balet.
89'
Protiútok Barcelony skončil u Raphinhy, který hledal Lewandowskiho, ale ten nezakončil.
87'
Joselu zahodil velkou příležitost! Španělský útočník mohl poslat Real do vedení, ale uvnitř vápna si míč v nejdůležitější chvíli špatně zpracoval a následně ho obral Ronald Araujo.
86'
Akrobatickými nůžkami se nyní prezentoval Raphinha po krásném pasu Yamala. Kepa nakonec míč udržel v rukavicích a hluboce si oddychnul. Celé situaci nakonec předcházel ofsajd.
85'
Z rohového kopu to Realu nevyšlo a na druhou stranu zase míří Blaugranas.
84'
Po ztrátě Katalánců zfauloval Camavignu Romeu a povedený úsek domácích je tak přerušen.
83'
Lewandowski se neodhodlal ke střele a míč raději posunul na Raphinhu. Ten zase našel Gaviho.
82'
Joselu mohl vysunout nabíhajícího si Viníciuse Júniora, ale nenašel ho vůbec ideálně a hraje znovu Barcelona. Ta je nyní v herní převaze.
80'
Barcelonští se osmělují a v závěru zápasu nyní nacházejí nedostatky v obraně hostů. Nedostoupený Gavi pálil v dobré možnosti nad.
79'
Tak to nebyla vůbec špatná střela Roberta Lewandowskiho! Polský kanonýr se do toho pořádně opřel po přihrávce Raphinhy a jen to zahučelo za bránou Kepy.
78'
Nejprve si s akcí Viníciuse Júniora poradil Araujo a vybojoval pro svůj tým míč. Napadající Camavigna se později dopustil faulu a hraje Barcelona.
77'
I ofenziva Barcelony dozná jisté obměny. Mladičký Lamine Yamal se tak stává vůbec nejmladším hráčem, který kdy do El Clásica zasáhl.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází João Félix, přichází Raphinha,
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Lamine Yamal.
76'
Po dlouhých přípravách sehráli Madristé svou standardku nečekaným signálem, na jehož konci byl zakončující Valverde. Uruguyajský záložník však vystoupivší zeď neprostřelil.
74'
Nedovolený zákrok na Camavignu znamená přímý kop pro Real Madrid z velmi dobré vzdálenosti.
73'
Na druhé straně dobíhal dlouhý míč Felix. Portugalský útočník ale nedoběhl k balónu dříve než Kepa, a tak možnost domácích končí.
72'
Z velkého záklonu zakončoval Valverde, ale v obtížné pozici mířil vysoko nad.
72'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Oriol Romeu.
71'
Přímý kop pro Bílý balet. Mezitím přichystal Xavi jedno střídání a do hry půjde Oriol Romeu.
70'
Závěr zápasu bude ještě nesmírně zajímavý. Real Madrid se díky vstřelené brance dostává na koně a zůstává v držení míče.
68'
Autorem branky je JUDE BELLINGHAM. Máme vyrovnáno! Kdo jiný mohl skórovat, než momentálně asi v největší formě hrající fotbalista v Evropě Jude Bellingham. Mladý Angličan napřáhl ze střední vzdálenosti a střelou do horního růžku nedal ter Stegenovi žádnou šanci. Bez asistence.
67'
Tchouaméni se do toho opřel a svým pokusem na bližší tyč vyděsil barcelonské ochozy. Pořádně protáhnout se musel ter Stegen a vyškrábl jeho ránu vedle.
66'
Hosté rozjíždějí svůj útok a u míče je poprvé i ostřílený veterán Luka Modrič.
65'
Další z příležitostí Cancela mohla skončit gólem. Portugalský obránce obešel Camavignu a rozhodl se vystřelit. Jeho pokus byl ještě tečován jedním obránců soupeře a skončil jen kousek vedle branky.
64'
I Real Madrid provádí střídání a to rovnou dvojité. Ofenziva Madridských potřebuje okysličit, což by měla dvojice nově příchozích bezpochyby zajistit.
63'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Joselu.
63'
Rodrygo nedokázal udržet balón ve hřišti a od branky bude odkopávat katalánský celek.
62'
Po zranění je zpátky ve hře i polský ostrostřelec Robert Lewandowski. To znamená velké posílení pro ofenzivu domácích.
61'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Robert Lewandowski.
61'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Dani Carvajal).
60'
Další rychlá rozehra Katalánců znamenala přečíslení. Z pravé strany posílal pas na druhou tyč Félixovi Joao Cancelo, avšak Kepa jeho záměr přečetl a kulatý nesmysl lapil.
58'
Rychlonohý Joao Cancelo opět prokázal své kvality a naběhl si až do vápna, kde se po krásném manévru dostal ke střele. Svůj pokus však poslal nad a jeho vyčítavý výraz mluví za vše.
56'
Camavinga ideálně přiklepl míč Tonimu Kroosovi, který z první ihned vystřelil. Jeho pokusu však chyběla větší razance a ter Stegen se pro něj dokázal natáhnout.
55'
Proti dlouhému centru na Vinícius Júnior dobře vystoupil ter Stegen a uklidňuje vášně, které na hřišti panují. Pro Barcelonu jde o přerušení náporu soupeře.
54'
Iniciativu v zápase přebírá Real a je vidět, že hosté chtějí skóre vyrovnat.
53'
Jude Bellingham předskočil Christensena a řítil se na ter Stegena. Vynikající návrat a včasný zákrok Gaviho však ohrožení branky zamezil a míč končí na rohu.
52'
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Eduardo Camavinga.
51'
Dvě obrovské možnosti Blaugranas! Nejprve skončila Martinezova hlavička na tyči a z následné dorážky nepřekonal Kepu ani Araujo. Tak to byla kritická chvíle, kterou Real přežil.
50'
Cancelův cenr byl odvrácen na roh. Ten bude zahrávat Gündogan.
50'
Centr na Viníciuse Júniora ter Stegen dobře viděl a ukryl ho do svých rukavic.
49'
Real Madrid opět útočí do plných. Barcelona je v obraně velmi dobře zformovaná a až na Torrese jsou všichni hráči domácích v hlubokém obranném bloku.
47'
Náběh za obranu podnikl Rodrygo a rozhodl se zkusit střelu z úhlu, který však nasměroval nad. Na druhé tyči číhal zcela osamocený Vinícius Júnior, který se na svého brazilského kolegu po právu zlobí.
46'
Kontroverzní zákrok nyní odpískal hlavní sudí Gil Manzano. Gavi obral o míč Viníciuse Júniora čistě, ale i přesto slyšel hvizd rozhodčího.
46'
První poločas je u konce. Letošní první El Clásico zatím lépe vychází Barceloně, která se po brance Ílkaye Gündogana v šesté minutě dostala do vedení. Oba celky později měly i další šance, ale žádná z nich se neujala. Zatím tedy platí stav 1:0 pro Blaugranas. Druhý poločas začne v 17:19.
45+3'
45+2'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Ferrán Torres).
45+1'
Tak to vypadalo nadějně. Centr Gündogana se snesl do nebezpečné pozice, ale hráči Barcelony ho přesto nedokázali poslat do brány a hosté se i nyní ubránili.
45+1'
Obrana Bílého baletu je ve vzduchu neomylná. Tentokrát si hravě poradila s centrem Arauja a první půle se nám chýlí ke svému konci.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Z rohového kopu k ohrožení branky nedošlo, ale záhy hraje zase katalánský celek.
44'
Na druhé straně nebezpečně centroval Cancelo. Obrana Realu dobře zasáhla a odvrátila míč na roh.
43'
V ideální střelecké příležitosti se ocitl Toni Kroos. Německý záložník po zpracování střílel na ter Stegena, ale jeho pokus neprošel a německý brankář mohl zůstat v klidu.
42'
A dobrý blok i na druhé straně hřiště. Tentokrát neprošla rána Joaa Félixe.
41'
Do přihrávky Viníciuse Júniora dobře vkročil Araujo a zamezil ohrožení branky Barcelony. Na tyto souboje jsme dnes zvlášť zvědaví.
40'
Faulu se tentokrát dopustil Felix a v držení míče tak pokračuje Real Madrid.
39'
U balónu zůstává madridský celek a aktuálně si jeho hráči mění jeden pas za druhým.
38'
Výpad hostí zakončil jejich kapitán Dani Carvajal a nemířil vůbec špatně. Svým pokusem mířil těsně vedle pravé tyče. Ter Stegen měl ale dobrý výhled a zasahovat nemusel
37'
Střelecký pokus Lópeze skončil vysoko nad. Z této pozice mohl španělský záložník vytěžit více, jelikož pálil z hranice vápna.
36'
Střelec první branky zápasu Ílkay Gündogan svou přihrávkou nikoho nenašel a možnost odkopu od branky bude mít Real Madrid.
35'
Toni Kroos si pomohl nedovoleným soupeřem a jeho tahání za dres nezůstalo bez povšimnutí. Gil Manzano odpískal faul.
33'
Po ztrátě Blaugranas má možnost rozvinout svůj útok celek z Madridu. U míče je nyní Tchouaméni.
32'
Obrana soupeře nedovolila nabíhajícím si hráčům Barcelony usměrnit centr Torrese a zahrála hrací předmět do bezpečné vzdálenosti od Kepovy branky.
31'
Až od stoperů rozehrává domácí celek svůj další útok. Postupně se balón dostal až na soupeřovu polovinu, ale s útokem si dávají Katalánci načas a vracejí míč zpátky k obráncům.
30'
Záložní linie Barcelony zatím funguje v dobré pohodě a i nyní dokázala uhlídat rozvíjející se akci Bílého baletu. Absence de Jonga a Pedriho zdá se být dnes zatím ne tak bolestivá.
28'
V dobré formě hrající Joao Félix ukázal své kvality a elegantně se zbavil dvou obránců soupeře. I nadále se však snažil řešit akci individuálně, což se mu stalo osudným a o míč přišel.
27'
Svižný úvod zápasu střídá klidnější pasáž. Real se snaží hledat skulinky v obraně Blaugranas, ale ty až na malé výjimky nepřicházejí. Tým Carla Ancelottiho na to asi bude muset jít trochu jinak.
25'
Po odmlce zaútočila i družina Xaviho Hernandéze. Přes záložní řadu míč doputoval až k Baldému, který na kapitána hostí Carvajala v souboji jeden na jednoho nevyzrál.
24'
Tentokrát byla v držení míče zase domácí smečka a její počínání přerušil svým faulem Tchouaméni. Následuje volný kop celku z Katalánska.
23'
Real Madrid v posledních minutách výrazně zlepšil svou hru a začíná Barceloně čím dál více zatápět. I poměr držení míče se začíná srovnávat.
22'
Z ničeho nic napřáhl z uctivé vzdálenosti Antonio Rüdiger a jen těsně minul levou tyč ter Stegenovi branky. Mohli jsme být svědky parádní trefy!
21'
Vinícius Júnior hledal na druhé tyči nadýchaným obloučkem Rodryga, který vracel míč do ohně. Inigo Martinez však dobře vystoupil a uklidnil situaci. Následuje autové vhazování pro celek z Madridu.
20'
Felix našel naběhnutého Torrese ideálním pasem a už už to vypadalo, že bude druhý jmenovaný pelášit sám na brankáře. Výborným zákrokem se však prezentoval jeden z obránců soupeře a šanci domácích uhasil.
17'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Fermín López).
16'
Za Kepou zvoní tyč! Před Ferminem Lópezem se otevřel prostor a mladý záložník toho dokázal využít. Po rychlém úkroku napřáhl, ale trefil jen tyč.
15'
Z dobré vzdálenosti napřáhl Gavi, ale trefil jen boční síť a Kepa zasahovat nemusel.
13'
Další z výpadů Viníciuse Júniora zastavila výborným blokem domácí obrana. Ve hře po krátké odmlce pokračuje Bílý balet.
12'
Fermin López se snažil zasáhnout proti soupeři, ale dopustil se nedovoleného zákroku a píská se faul.
11'
Převaha Barcelony pokračuje a Real prakticky nepouští do jakékoliv mezihry. Záloha domácích dnes odvádí zatím velmi dobrou práci.
10'
V hlavním dění opět Vinícius Júnior. Rychlonohý Brazilec se dopustil faulu, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího, který píská faul.
9'
Vinícius Júnior dlouho kouzlil s míčem okolo Gaviho, až ho mladičký Španěl o balón obral a sklízí za to hlasité ovace. Barcelona bude rozehrávat od vlastní brány.
8'
Příležitost na straně druhé. Rodrygo se díky své rychlosti dokázal uvolnit a poslal míč nabíhajícímu Viníciusovi. Ter Stegen jeho záměr přečetl a lapil kulatý nesmysl do rukavic.
6'
Barcelona právě vstřelila branku!
Autorem branky je İLKAY GÜNDOĞAN. Barcelona se dostává do vedení! Ílkay Gündogan využil velké minely v obraně Bílého baletu, naběhl si za obranu a chladnokrevně překonal bezmocného Kepu. Tak to bylo opravdu rychlé a hned od úvodu zápas nabírá na obrátkách. Bez asistence.
5'
Domácí uklidňují situaci a vyčkávají s rozehrávkou. Jejich snažení přerušil nevybíravý zákrok na Gaviho.
3'
Jude Bellingham sebevědomě obral o míč Arauja a z levé strany mířil do vápna Barcelony. Včasný zákrok Christensena zamezil ohrožení branky. Tohle je ale pro Blaugranas zdvižený vykřičník.
2'
Vinícius Júnior obdržel na levém křídle dlouhý balón, ale nedokázal ho zpracovat ve hřišti a domácí tým bude zahrávat autové vhazování.
1'
Je rozehráno! První El Clásico letošní sezony právě začíná. Ferran Torres poslal míč na stoperskou dvojici a Andreas Christensen vyčkává s rozehrávkou.
1'
Své pozdravy si vyměnili i oba trenéři a za chvíli nás čeká úvodní výkop, který obstará domácí Barcelona.
Oba týmy již nastupují na trávník Olympijského stadionu v Barceloně, který je narvaný k prasknutí. Dnes se dá očekávat další z mnoha skvělých zápasů mezi oběma rivaly.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Araújo, Christensen, I. Martínez, Balde – Gündoğan, Gavi, F. López – Cancelo, F. Torres, Félix.
Náhradníci: Astralaga, I. Peña – Alonso, Casadó, Cubarsí, Fort, Guiu, Koundé, Lewandowski, Raphinha, Romeu, Yamal.
Trenér: Xavier Hernández (Xavi)

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal (C), Rüdiger, Alaba, Mendy – Tchouaméni – Valverde, Bellingham, Kroos – Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Piňeiro – Camavinga, B. Díaz, N. Fernández, F. García, Joselu, Modrić, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Manzano – Rodriguez, Martinez.
FC Barcelona v tomto ročníku ještě nezažila chuť porážky. Mistři Španělska z roku minulého z deseti ligových klání ukořistili tři body hned sedmkrát. Dále mají Blaugranas na svém kontě jen tři další remízy. V tabulce La Ligy jim tak patří třetí příčka, ovšem ztráta na vedoucí Real je v jejich případě pouze jednobodová a případnou výhrou by Barcelona svého soupeře v tabulce přeskočila. Velmi dobré rozpoložení si Barca přenesla i do Ligy mistrů, kde stejně jako Bílý balet vládne své skupině s devíti body. Blaugranas si v milionářské soutěži postupně poradili s Antverpami, Portem a v posledním zápase po vítězství 2:1 i s ukrajinským Šachtarem. Jedna věc však celek vedený Xavim trápí víc než dost. Hned šest klíčových hráčů je totiž na marodce, což hru Barcelony hodně poznamenává. Se zraněním momentálně bojuje Koundé, Lewandowski, Pedri, Raphinha, Roberto i de Jong. U některých z nich je to situace dlouhodobějšího charakteru, u někoho jde zase o otázku dnů či týdnů. Zlepšil se zejména zdravotní stav Pedriho, který se po téměř dvou měsících vrátil do tréninku. Otázkou zůstává, zda už bude připraven na utkání s Realem Madrid. Pro zálohu Katalánců by se jednalo o výraznou vzpruhu velkou dávku kreativity.
Real Madrid vstoupil do sezony velmi suverénním způsobem. Čtrnáctinásobný vítěz Ligy mistrů sehrál napříč všemi soutěžemi třináct duelů, z nichž hned v jedenácti zvítězil. Jedinou porážku uštědřilo Bílému baletu v madridském derby Atlético po výsledku 3:1 pro Atlety. Dále už Real v rámci La Ligy pouze jednou remizoval 1:1 na půdě Sevilly. Aktuálně tak týmu z hlavního města Španělska patří první příčka v ligové tabulce, kterou sdílí společně s Gironou s pětadvaceti získanými body. Hned v závěsu jsou právě Katalánci společně s Atléticem, které má dokonce zápas k dobru. I v Lize mistrů se družině Carla Ancelottiho daří na výbornou. Ve třech skupinových utkáních Real pokaždé zvítězil a vládne tak tabulce skupiny C. V posledním zápase Madristé udolali portugalskou Bragu 2:1. Jak si povedou proti Barceloně?
Krásný den všem milovníkům fotbalu! Vítám vás u sledování toho nejlepšího, co nám španělský fotbal může nabídnout. Sobotní podvečer bude patřit souboji dvou odvěkých rivalů a fotbalových gigantů – katalánské Barcelony a Realu Madrid. Jedenácté kolo La Ligy proti sobě svedlo právě tyto dva velkokluby a bude se hrát o hodně. Vítěz tohoto duelu pravděpodobně zaujme i první místo v tabulce. Příjemně se usaďte a užijte si se mnou legendární El Clásico.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.