La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Villarreal - 27. ledna 2024   18:30

Barcelona
60' Gündoğan (Lewandowski) • 68' Pedri (Gündoğan) • 72' Bailly(vl.)
3:5
(0:1)
Villarreal
41' G. Moreno  (Sörloth) • 54' Akhomach   • 84' Guedes  (Sörloth) • 90+9' Sörloth   • 90+11' Morales  (Guedes)
Barcelona
I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen (46. Cubarsí), Fort (46. Cancelo) – de Jong, Romeu (46. Pedri), Gündoğan – Yamal, Lewandowski (77. Roque), Félix (58. F. Torres).
Astralaga, Kochen – Gavi, Guiu, F. López.
Munuera Montero
Estadio Olímpico (Barcelona)
46269 diváků
Villarreal
Jörgensen – Femenía (78. Mosquera), Bailly, Cuenca, A. Moreno (71. Mándí) – Akhomach (58. Guedes), Comesaña, Coquelin, Baena (71. Capoue) – G. Moreno (78. Morales), Sörloth.

8:13.
Máme za sebou naprosto bláznivé utkání ve španělské lize. Fotbalisté Villarrealu vedli na hřišti Barcelony 2:0, pak ale přišel první obrat v podání domácích, kteří vstřelili ve druhém poločase tři branky a vedli 3:2. Jenže v samém závěru to byli opět hosté, kteří dominovali. Na 3:3 srovnal Gonçalo Guedes a poté v dlouhém nastavení skórovali také Alexander Sörloth a José Luis Morales. Villarreal vyhrál na půdě Barcelony 5:3!
90+11'
90+11'
Villarreal právě vstřelil branku!
A je tu ještě pátý gól pro hosty! Vyrovnat sice mohl Araújo, jenže nedal a přišel rychlý protiútok, který po přihrávce od Guedese zakončil ranou k tyči JOSÉ LUIS MORALES.
90+9'
Neuvěřitelný závěr. Hosté totiž v deváté minutě otáčejí vývoj zápasu a vedou 4:3! Velkým důrazem se prosadil ALEXANDER SÖRLOTH, který nadvakrát dotlačit do brány.
90+7'
Zpoza obránce střílel Lamine Yamal, gólman Filip Jörgensen byl ale na místě.
90+6'
Teď to byli hosté, kdo se už už dostával k zakončení. Po centru z pravé strany se snažil hlavičkovat Alexander Sörloth, byl ale dobře pokrytý.
90+4'
Jorge Cuenca dostal za taktický faul u postranní čáry žlutou kartu.
90+4'
Domácí jsou samozřejmě verdiktem rozhodčího rozhozeni a čas se jim rychle krátí.
90+2'
A opravdu! Munuera Montero pokutový kop ruší!
90+1'
Hlavní rozhodčí se jde ale podívat na video a možná svůj verdikt změní.
90'
Hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop po ruce Santiho Comesañi.
89'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Ronald Araújo).
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Yerson Mosquera).
Oba dostali kartu za nesportovní chování.
89'
Domácí byli opravdu velmi blízko, jenže míč mířící do brány zblokoval na roh Alexander Sörloth.
88'
Domácí se přeci jen snaží ještě vytvořit šance. Barcelona dokázala strhujícím způsobem otočit skóre z 0:2 na 3:2, pak ale o vedení znovu přišla.
86'
Barcelona je rázem v křeči a zdá se, že hosté nyní výsledek 3:3 dobře kontrolují.
84'
Prakticky z protiútoku se trefují hosté a srovnávají na 3:3! Alexander Sörloth skvěle načasovaným pasem našel rozběhnutého GONÇALA GUEDESE a ten z plného běhu tvrdou ranou propálil Iñakiho Peñu!
84'
Dobře střílel João Cancelo, jenže míč po jeho pokusu skončil těsně mimo.
82'
Pas za obranu dostal nyní na levou stranu Vitor Roque, jeho následnou střelu s velkým štěstím zneškodnil gólman Filip Jörgensen.
80'
Hosté se teď natlačili do vápna soupeře, jenže Alexander Sörloth se nakonec až ke střele nedostal.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází José Luis Morales,
ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Yerson Mosquera.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Vitor Roque.
76'
Tlak Barcelony samozřejmě trochu povadl. Domácí se nepotřebují nikam hnát.
74'
To byl obrat! V jednu chvíli zdecimovaní domácí dokázali v krátkém čase vstřelit tři góly a vedou 3:2!
72'
Barcelona právě vstřelila branku!
Přímý kop z levé strany kopal İlkay Gündoğan a jeho centr si v souboji s Araujem ve vápně do vlastní brány srazil Eric Bailly.
71'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Étienne Capoue,
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Ajsa Mándí.
70'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Xavi (trenér)).
69'
Za vzájemnou potyčku dostali karty Lewandowski a Eric Bailly
68'
Domácí velký tlak přetavují v gól na 2:2! Střílený centr do vápna se od İlkaye Gündoğana odrazil přímo k PEDRIMU, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
66'
Hosté se teď s vypětím všech sil jen brání. Barcelona má velký tlak.
64'
Vyrovnat mohl Ferrán Torres, který nedokázal proměnit velkou šanci po přiťuknutí od İlkaye Gündoğana. Torres poslal balon z gólové pozice mimo, protože balon špatně trefil.
64'
Domácí fotbalisté i fanoušci samozřejmě po gólu na 1:2 ožili. Barcelona má teď velký tlak.
62'
Yamal zatáhl při snaze zakončit protihráče a je pískáno. Míč budou mít hosté.
60'
Robert Lewandowski dostal sice do vápna přihrávku na paty, avšak právě patou Lewandowski posunul balon na İLKAYE GÜNDOĞANA, který technickým pokusem zamířil přesně k tyči – 1:2!
59'
Zpoza velkého vápna zkoušel střílet Ferrán Torres. Jeho technický pokus ale v pohodě lapil Filip Jörgensen.
58'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Ferrán Torres.
58'
ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Gonçalo Guedes.
56'
Ilias Akhomach má problémy se svalem a je nyní ošetřovaný. Vypadá to, že bude muset střídat.
55'
João Cancelo se teď omlouvá fanouškům i spoluhráčům. Po jeho velké chybě se tým Barcelony dostal do velmi prekerní situace.
54'
Obrovskou chybu udělal nyní João Cancelo, který nezvládl jako poslední bránící hráč odkopnout poměrně snadný balon. K tomu se dostal ILIAS AKHOMACH, který udělal kličku brankáři a následně poslal míč do odkryté brány – 0:2!
53'
Ve vápně Villarrealu padl k zemi Yamal. Pokutový kop z toho ale nebude.
52'
Rohový kop Barcelona kopal jako již tradičně İlkay Gündoğan. Centr na zadní tyč nakonec nebyl nebezpečný.
51'
Dnešní utkání sleduje 46269 diváků.
50'
Po rychlé narážečce centroval do vápna João Cancelo, hlavičkující Yamal ale zakončil jen vysoko do vzduchu.
48'
Po centru Yamala se k zakončení dral Ronald Araújo, chyběl mu ale krok.
47'
Domácí se hned po výkopu opět ženou na polovinu soupeře. Hosté budou patrně bránit ještě vehementněji než v prvním poločase.
46'
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Pedri,
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Pau Cubarsí,
ze hřiště odchází Héctor Fort, přichází João Cancelo.
46'
Hráči se postupně vrací na hrací plochu. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
První poločas zápasu mezi Barcelonou a Villarrealem je minulostí. Domácí fotbalisté na olympijském stadionu dominují v držení balonu, avšak prohrávají 0:1. Paradoxem je, že Barcelona měla za celý poločas snad jednu velkou šanci a naopak Villarreal poslal balon do sítě hned třikrát. První dva góly v podání Baeny a Gerarda Morena neplatily, a tak regulérní gól přišel až v 41. minutě, kdy svou druhou velkou šanci proměnil právě kanonýr Gerard Moreno.
45+2'
45+1'
Rohový kop zahrával İlkay Gündoğan a po centru do vápna přišly velké zmatky. Atakovaný brankář Filip Jörgensen vše ale nakonec zvládl a míč za záda nepustil.
45'
Balon proti noze dostal João Félix, jeho pokus ale na rohový kop zblokoval jeden z bránících hráčů.
43'
Barcelonští se pochopitelně ženou do útoku a budou chtít před pauzou alespoň srovnat.
41'
Hosté jsou velmi produktivní a již potřetí dostávají míč do brány. Tentokrát ale gól již platí. Po autovém vhazování se míč dostal k Alexanderu Sörlothovi, jehož střílenou přihrávku GERARD MORENO poslal tvrdě do brány – 0:1!
40'
Teď to byli hosté, kteří byli nebezpeční. Ve vápně se k míči dostal Alexander Sörloth, jenže byl atakován dvěma soupeři a nezakončil.
38'
Obraz hry se nemění. Barcelona házenkářským způsobem obléhá velké vápno Villarrealu. Stále tomu chybí nebezpečné zakončení.
36'
Lamine Yamal je zatím velmi aktivní a točí se kolem něj veškeré ofenzivní snahy domácích hráčů.
35'
Hráči žluté ponorky jsou stále velmi pasivní a zataženi do hlubokého bloku.
33'
Oriol Romeu ve skluzu fauloval a dostává první žlutou kartu z barcelonských hračů.
32'
Fotbalisté Barcelony jsou nadále velmi aktivní a obléhají vápno soupeře. Až na střelu Joãa Félixe se ale k ničemu velkému zatím nedostali.
30'
Hráči Barcelony se hodně tlačili do vápna soupeře, po standardní situaci se ale míč směrem k bráně Filipa Jörgensena neposlali.
29'
Po faulu na Yamala budu u balonu nadále hráči Barcelony.
28'
U balonu jsou ale opět na delší dobu hráči Barcelony, kteří postupují k bráně soupeře.
27'
Hostující hráči neustále debatují s rozhodčím, protože se jim očividně nezdá situace, kdy jim nebyl uznaný gól.
25'
Domácí přežili těžké chvilky a nyní se opět tlačí do vápna soupeře.
23'
Branka Villarrealu nakonec opravdu neplatila. Rozhodčí signalizoval ofsajd, i když se jednalo o velmi spornou situaci.
22'
GERARD MORENO se skvěle zorientoval ve vápně a poslal balon do sítě. Jenže radost hostů byla patrně předčasná, protože gól přezkoumává VAR.
20'
Ilias Akhomach dobře vnikal do vápna Barcelony, jeho zpětnou přihrávku ale nikdo ze spoluhráčů do brány neusměrnil.
18'
Trenér hostů Marcelino nebyl spokojený s verdiktem rozhodčího a dostává žlutou kartu.
16'
Alejandro Baena tvrdě u lajny zajel do Yamala a dostává žlutou kartu.
15'
Ke krásné střele z hranice vápna se dostal João Félix, hostující gólman balon mířící pod břevno skvěle vyrazil.
14'
Po faulu na Ronalda Araúja budou u balonu domácí.
12'
Na první opravdu nebezpečné zakončení ale zatím čekáme. Barcelonští jsou sice i po ztrátě balonu velmi pohybliví a tlačí se hned na polovinu soupeře, avšak zakončení nepřichází.
10'
Zatím se hraje ve velmi vysokém tempu. Sledujeme tak trochu živelný fotbal, na balonu dominují zatím ale hlavně hráči Barcelony.
8'
Domácí fotbalisté jsou velmi aktivní a tlačí se do útoku. Hosté jsou zatím hodně zatažení a na polovinu Barcelony se zatím nedostávají.
6'
Domácí jsou v úvodu zápasu hodně aktivní a na balonu, hosté se jen brání.
5'
Právě İlkay Gündoğan nyní kopal rohový kop domácích. Centr do vápna byl ale pokrytý hostující defenzivou.
4'
Na druhé straně byl u balonu İlkay Gündoğan, po jeho snaze jsme ale zakončení domácích neviděli.
3'
Alejandro Baena z velkého úhlu neskutečným způsobem propálil Iñakiho Peñu a poslal balon do brány. Gól ale ani chvilku neplatil, protože Baena přebíral míč v jasném ofsajdu.
1'

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen, Fort – de Jong, Romeu, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Astralaga, Kochen – Cancelo, Gavi, Cubarsí, Guiu, F. López, Pedri, F. Torres, Roque.

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía, Bailly, Cuenca, A. Moreno – Akhomach, Comesaña, Coquelin, Baena – G. Moreno, Sörloth.
Náhradníci: Álvarez – A. Altimira, Capoue, Mándí, Morales, Trigueros, Guedes, Mosquera.
Barcelona neprochází dobrým obdobím a navíc se trenér Xavi nechal slyšet, že jeho mužstvo potřebuje posílit. Jeho kouzlo pomalu opadá. Jak dlouho se ještě udrží u kormidla? Katalánci se sice nacházejí na třetím místě, když posbírali čtyřiačtyřicet bodů, což je o osm méně než má vedoucí Girona. V uplynulém týdnu navíc Barcelona vypadla z domácího poháru. Ještě ve větší krizi pak je Villarreal, který se krčí s dvaceti body na čtrnáctém místě a musí více sledovat týmy pod sebou. Na první sestupující pozici má žlutá ponorka pouze pět bodů. V posledních týdnech se hostujícímu týmu moc nedaří, vždyť v posledních třech zápasech zaznamenal jediný bod.

Oba celky se naposledy setkaly na konci srpna, kdy ve španělské lize předvedly gólově bohatým duelem. Barcelona na hřišti soupeře vsítila čtyři trefy, přesto jí to stačilo k vítězství 4:3.
Španělská LaLiga má na programu dvaadvacáté kolo, a tak vás vítám u dnešního přenosu, v němž se střetnou FC Barcelona a Villarreal CF. Úvodní hvizd je naplánovaný na 18 hodin 30 minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.