La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Barcelona - 3. března 2024   21:00

0:0
(0:0)
Bilbao
Simón – Prados (80. de Marcos), Y. Álvarez, Paredes, de Albéniz – Dan. García, Vesga (63. de Galarreta) – I. Williams (C) (76. Ares), U. Gómez (64. Sancet), Berenguer – Guruzeta (76. Villalibre).
Agirrezabala – Jauregizar, Raúl García, Egiluz, Lekue, Rincón, Muniain.
Hernández – Naranjo, Garrido
San Mamés Barria, Bilbao
50 295 diváků
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí (76. I. Martínez), Cancelo – de Jong (26. F. López), Christensen (76. Romeu), Gündoğan – Raphinha (76. Félix), Lewandowski, Pedri (45. Yamal).
I. Peña, Kochen – Fort, Guiu, Roque, Roberto.

Utkání je u konce a my vítěze nepoznali. I po přestávce jsme sledovali spíše boj, než přehlídku fotbalové krásy a šance se prakticky nevyskytovaly. Největší útočné hvězdy nebyly vidět, Iñaki Williams na straně domácí i Robert Lewandowski na té hostující neměli potřebné míče a tak i z tohoto důvodu skončil zápas remízou 0:0. Bilbao je po tomto výsledku na pátém místě s 50 body, Barcelona je třetí s 58 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 50 295 diváků.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:11.
90+4'
90+3'
Villalibre dostal přihrávku do ofsajdové pozice, už to vypadá, že se gólu nedočkáme.
90+2'
Berenguer našel svým centrem na zadní tyči Daniho Garcíu, ten ale svou šanci promrhal, když z dobré pozice hlavičkoval vedle ter Stegenovy branky.
90+1'
Roh pro Bilbao.
89'
Cancelo při své individuální akci přešel přes dva obránce Bilbaa, ten třetí jej už ale dokázal zastavit.
88'
Karta i na straně Barcelony, potrestán byl Jules Koundé.
87'
Villalibre marně hledal Berenguera, jeho pas na střed postrádal přesnost i razanci.
86'
Za přidržení Lamineho Yamala byl žlutou kartou potrestán domácí Álex Berenguer.
85'
Bilbao dobře brání svou šestnáctku, směrem kupředu se už Athletic moc nevydává.
84'
Zleva chtěl centrovat Cancelo, pŕi kopu byl ale dokonale zablokován.
83'
Martínez neprošel levou stranou, tohle od něj byla až příliš jednoduchá ztráta míče.
82'
Cancelo měl na chvilku prostor na levé straně, střela mu ale vůbec nevyšla, spíš si míč ukopl od nohy.
81'
Dopředu to dnes nejde vlastně nikomu, šance schází, stále sledujeme spíše boj.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Beňat Prados, přichází Óscar de Marcos.
79'
Zákrok na Villalibreho sudí nechal být, to se samozřejmě domácím vůbec nelíbilo.
78'
Hosté rozehráli rohový kop, Gündoğanův centr odvrátil u první tyče Malcom Adu Ares.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Oriol Romeu.
76'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází João Félix.
76'
ze hřiště odchází Pau Cubarsí, přichází Iñigo Martínez.
76'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre.
76'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Malcom Adu Ares.
75'
Zanedlouho se bude střídat na obou stranách, u pomezní čáry stepuje hned pět nových hráčů.
73'
Berenguer si lehce žonglérsky obhodil jednoho z obránců, ale ještě před brankářem jej o míč obral další hráč Barcelony.
72'
Ani tato standardní situace nevedla k ohrožení branky, Barcelona se hravě ubránila.
71'
Hra se otočila, zleva centroval Berenguer a hosté raději uklidili míč na rohový kop.
70'
Zleva se k vápnu Bilbaa prodíral Raphinha, byl ale čistě odzbrojen. nes to není jeho zápas...
69'
Není to teď zrovna strhující fotbal, oba celky vládnou hlavně v obranné fázi.
67'
Zprava se do pokutového území domácích nahrnul Yamal, upadl, ale sudí hned ukazoval, že tohle na penaltu rozhodně nebylo.
65'
Další karetní trest, nyní na domácí straně. Za ostrý skluz a vystrčené kolíky byl potrestán Imanol García de Albéniz.
64'
ze hřiště odchází Unai Gómez, přichází Oihan Sancet.
63'
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.
63'
Z následného přímého kopu centroval Berenguer, žádný z jeho spoluhráčů ale nedokázal míč zasáhnout a usměrnit jej na branku.
62'
Teď se už karta udělovala a za další svůj nedovolený zákrok byl potrestán hostující Andreas Christensen.
61'
Pískal se zákrok hostujícího Christensena na Daniho Garcíu, obešlo se to bez karetního trestu.
60'
Zleva si na střed navedl míč Berenguer, trefil ale jen Cubarsiho. Unai Gómez pak z dorážky zamířil přesně do ter Stegenových rukavic.
59'
Několik nepřesností v rozehrávce domácích hráčů, Barcelona dobře čte hru.
57'
V pokutovém území byl na poslední chvíli zablokován Lewandowski, jeho pokus o střelu se tak k Simónovi nedostal.
55'
Další roh domácích, tentokrát vše vyřešil ter Stegen svým vyboxováním.
55'
Zleva i zprava létaly před ter Stegena prudké centry, u toho posledního byl nejblíže zakončení Guruzeta, ale jen promáchl naprázdno.
54'
Pěknou kličkovanou předvedl v pokutovém území domácí Berenguer, následný centr mu hosté srazili na rohový kop.
52'
Žlutou kartu za hru rukou vyfasoval domácí Dani García.
51'
Bilbao se snaží o zakončení ze všech možných pozic. Branku nyní zpoza vápna netrefil Unai Gómez.
50'
I. Williams opět v akci. Na levé straně se uvolnil od Koundého, navedl si míč trochu více na střed, aby pak vyslal střelu vysoko nad ter Stegenovu branku.
49'
Ve vápně Barcelony upadl Berenguer, sudí byl ale poblíž a hned ukazoval, že pískat nebude.
47'
Pas na levou stranu dostal domácí I. Williams, zkusil to z ostrého úhlu, ter Stegenovu branku však o velký kus minul.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:08.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalu nepřinesl. Na obou stranách bylo hodně nepřesností, akce převážně končily nepřesnými centry a tak jsme viděli jen jednu opravdu velkou šanci. Tu měla Barcelona, když se ve 31. minutě João Cancelo pokusil o přehození vyběhnutého Simóna, tomu ale na brankové čáře pomohl Yeray Álvarez a míč vykopl. Domácí ter Stegena prakticky neprověřili a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+6'
45+5'
Po kombinaci domácích u pokutového území přišel přetažený centr z levého křídla. Brankář ter Stegen tak zasahovat nemusel.
45+3'
Další ofsajdový náběh domácího celku, nyní se na levé straně nechal nachytat Guruzeta.
45+2'
Odkop od hostující branky, ter Stegen nikam nepospíchá, zároveň ale nemá komu, jeho spoluhráči převážně staticky postává.
45'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Lamine Yamal.
44'
Máme tu další zranění na straně Barcelony, ještě před pauzou se bude na této straně podruhé střídat.
42'
Na dlouhý pas si nabíhal domácí I. Williams, snažení ovšem bylo zbytečné, neboť mu pomezní sudí odmával ofsajd.
41'
Gündoğan se snažil prostrčit míč na Lewandowskiho, myšlenka však neskončila dobrou realizací. Míč je u Simona.
39'
Gólman ter Stegen s rozehrávkou nikam nepospíchá, z tribun se za to na něj snáší hromový pískot.
38'
Po delší době zase v útoku domácí tým, mezi obránce si nabíhal Unai Gómez, jeho snaha o obhození protivníka ale nevyšla.
36'
Hraje se u půlky, začalo se více bojovat a ubylo fotbalovějších momentů. Šancí je skutečně málo.
35'
Hosté se probudili a nyní to jsou oni, kdo táhne útočnou část zápasu. Před Simónem je dost živo.
33'
Žlutou kartu za protesty si pak od sudího prohlédl i trenér Barcelony Xavi Hernández.
32'
O pár okamžiků později obdržel žlutou kartu hostující Ronald Araújo, když faulem zastavil rodící se protiútok.
31'
Hosté byli blízko vedoucí brance! Gólman Simón vyběhl daleko ven z branky a Cancelo se jej pokoušel přehodit. Míč mířil do sítě. ale gólman Simón ve spolupráci s Álvarezem vše stihli zachránit před brankovou čárou.
30'
Hostující İlkay Gündoğan byl tvrdě zastaven, Barcelona se pak ale u míče moc dlouho neudržela. Domácí zase útočí.
28'
Bilbao je stále tím aktivnějším celkem, hraje se hlavně na půlce Barcelony, ale chybí tomu lepší finální fáze.
26'
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Fermín López.
25'
No a de Jong pro dnešní večer končí. Na hrací plochu pro něj přijelo zdravotnické vozítko a na lavičce se už chystá střídání.
24'
Máme tu pauzu, neboť na trávníku leží hostující Frenkie de Jong, který při souboji o míč utrpěl zranění kotníku.
23'
Na levé straně se k centru od brankové čáry dostal Unai Gómez, hledal I. Williamse, ale ten byl zase zablokován. Nicméně spolupráce mezi těmito hráči funguje.
21'
Po rozehrávce se ihned pískal útočný faul na malém vápně, sražen byl Lewandowski.
21'
Teď se pískal nedovolený zákrok právě na I. Williamse, u postranní čáry se provinil Cancelo.
20'
Pravou stranou to individuálně zkoušel I. Williams, po kličce doprava o míč přišel a vybojoval jen autové vhazování.
19'
Po akci levou stranou přilétla zpětná příhra do vápna, po míči se hnal Unai Gómez, ale při střele byl zablokován.
18'
Gólman ter Stegen kombinuje se svou obrannou řadou, Barcelona se chystá do pozvolného útoku.
16'
Zatím sledujeme hodně opatrný zápas, je vidět, že se potkaly dva velmi vyspělé celky.
14'
Barcelona se usadila u pokutového území, na de Jongův pas do vápna se nachystal Koundé, jeho zakončení zády k brance však letělo o metry vedle.
12'
Neuspěl ani domácí Berenguer, stále tak čekáme na první ránu, která by šla na branku.
10'
Přímý kop Barcelony. Zprava přilétl ostrý centr na vápno, kde naskakoval Christensen a jeho hlavička letěla kousek nad branku.
9'
Centr skončil u první tyče, kde byla připravena domácí obrana. A ta hravě odvrátila.
8'
Hra se přesunula na opačnou stranu a Raphinha po sraženém centru vybojoval pro Barcelonu roh.
7'
První střela zápasu. Na pravé straně se vyloupl Berenguer, jenže z úhlu trefil jen boční síť a navíc se mu stejně mával ofsajd.
6'
Athletic u míče, je tu postupná kombinace levou stranou do plně rozestavěné obrany.
5'
A právě Cancelo teď poslal zleva centr před Simónovu branku, kde vznikl krátký závar. Ale i tohle skončilo bez střely.
4'
Domácí Prados u pomezní čáry atakoval Joãa Cancela, zatím byl sudím jen slovně napomínán.
3'
Zatím sledujeme opatrný úvod zápasu, hraje se hlavně kolem středového kruhu.
2'
Bilbao podniklo první útočný výpad, akce levou stranou ale skončila ještě před centrem.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Prados, Y. Álvarez, Paredes, de Albéniz – Dan. García, Vesga – I. Williams (C), U. Gómez, Berenguer – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Jauregizar, Raúl García, Egiluz, Lekue, Rincón, Sancet, de Marcos, Muniain, de Galarreta, Villalibre, Ares.
Trenér: Ernesto Valverde

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen, Gündoğan – Raphinha, Lewandowski, Pedri.
Náhradníci: I. Peña, Kochen – Félix, Fort, F. López, I. Martínez, Yamal, Guiu, Romeu, Roque, Roberto.
Trenér: Xavi Hernández

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Garrido.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na San Mamés Barria začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Alejandro Hernández, kterému budou na pomezí asistovat José Naranjo a José Garrido.
Athletic Bilbao

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě tabulky se 49 body, ciž znamená sedmibodový náskok na šestý Betis a tříbodovou ztrátu na čtvrté Atlético Madrid. A právě s tímto celkem se Bilbao střetlo naposledy a to v rámci domácího poháru. Athletis soupeře na svém trávníku deklasoval 3:0, celkové vyhrál 4:0 a postoupil do finále. V lize už poslední duel tak slavný nebyl, Bilbao padlo na Betisu 1:3, když jedinou trefu zaznamenal Guruzeta.

FC Barcelona

Hosté jsou na třetím místě a prozatím posbírali 57 bodů. Jsou tak pouhé dva body za druhou Gironou. Barcelona nyní napříč soutěžemi střídá remízy a výhry a tato situace platí už pět duelů. V Lize mistrů si barcelonští přivezli nadějnou remízu 1:1 z Neapole, v domácí lize naposledy smetli Getafe na svém dočasném stadionu 4:0. O góly se postarali Raphinha, João Félix, de Jong a Fermín.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 27. kola mezi týmy Athletic Bilbao a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.