La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Villarreal - 14. dubna 2024   18:30

Bilbao
66' Sancet (Guruzeta)
1:1
(0:0)
Villarreal
90+5' Parejo
Bilbao
Simón – de Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche – Vesga (55. A. Herrera), Prados (70. Dan. García) – I. Williams, Sancet (77. Muniain), N. Williams (70. Berenguer) – Guruzeta (77. Villalibre).
Agirrezabala – de Albéniz, Lekue, Raúl García, Ares, Egiluz, U. Gómez.
Cuadra – Porrasová, Estévez
San Mamés Barria, Bilbao
50 061 diváků
Villarreal
Jörgensen – Femenía, Y. Mosquera, Albiol, A. Moreno (68. Go. Guedes) – B. Traoré (69. Achúmáš), Parejo, Comesaña, Baena – G. Moreno (55. Pedraza), Sörloth.
Reina – Trigueros, Cuenca, Morales, Mándí, Capoue, Terrats.

Utkání je u konce a my vítěze nepoznali. Průběh druhé půle ovlivnilo vyloučení hostujícího Comesani hned po návratu z kabin, nicméně Bilbau trvalo poměrně dlouho, než přesilovku využilo. Stalo se tak v 66. minutě, kdy Guruzetovo přiklepnutí uklidil do sítě Oihan Sancet a domácí vedli. Athletic si během poločasu hned dvakrát stěžoval, že nebylo pískání tahání za dres v pokutovém území a pokutový kop pak hrál rozhodující roli v úplném závěru duelu. Bilbao se totiž rozhodlo těsný náskok bránit a nebylo to úplně šťastné rozhodnutí. V nastaveném čase byl totiž Berchiche trefen ve vápně do ruky, sudí po kontrole u videa odpískal druhý pokutový kop pro Villarreal a Dani Parejo jej proměnil nekompromisní ranou do šibenice. Zápas tak skončil výsledkem 1:1, po kterém je Bilbao na pátém místě s 57 body, zatímco Villarreal je devátý se 39 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 50 061 diváků.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:12.
90+11'
90+10'
Berenguerovi byl u brankové čáry odpískán útočný faul a to už bude zřejmě konec šancí domácích na výhru.
90+9'
Villarreal odkopává co nejdál od své branky, hosté už čekají na závěrečný hvizd.
90+8'
Ofsajd hostů, Bilbao tak ještě dostane šanci na asi poslední akci.
90+7'
Zleva si míč na střed navedl Berenguer, jeho rána pravačkou se ale vznesla vysoko nad branku.
90+6'
Domácí tým se hned vrhl do útoku, míč je ale už v držení gólmana Jörgensena a tentokrát to bude on, kdo nebude pospíchat.
90+5'
Villarreal právě vstřelil branku!
Míč si tentokrát na penaltový puntík postavil DANI PAREJO, s ničím se nepáral a prudkou ranou trefil horní růžek Simónovy branky. Po této nechytatelné bombě je to 1:1.
90+4'
Yuri Berchiche za opravdu expresivní protesty obdržel žlutou kartu.
90+3'
Kontrola byla rychlá, Berchiche skutečně zahrál po Baenově střele rukou a je tu druhá penalta pro Villarreal.
90+2'
A k videu je povolán i hlavní sudí Cuadra.
90+1'
Hosté se už chystají k rozehrávce rohu, sudí ale ještě čeká na kontrolu videa, jestli Berchiche nezahrál ve vápně rukou.
90'
Nebezpečnou ránu zpoza vápna vyslal hostující Guedes a Simón musel vytáhnout pohotový zákrok! Míč zvládl vyrazit před sebe.
89'
Filip Jörgensen se ocitl pod tlakem a musel rozehrávat na levou stranu. Málem z toho byl roh pro domácí zdarma. Spoluhráči jej ale podrželi a zvládli posunout míč k půlce.
88'
Faul Achúmáše na středu hrací plochy, domácí nebudou s rozehrou nikam pospíchat.
87'
Až moc prudký pas na Berenguera, míč skončil v zámezí, vhazuje Kiko Femenía.
86'
Současný styl hry se domácím fanouškům moc nezamlouvá, z tribun se dokonce snáší pískot.
85'
Athletic se snaží o uklidnění, kombinaci na své polovině a hlavně o co nejdelší držení míče.
84'
Parejo poslal do vápna až moc nízký centr, následovala obranná hlavička domácího celku.
83'
Villarreal i v oslabení začíná lehce tlačit, Bilbao se soustředí na obranu.
82'
Hosté rozehráli rohový kop, Simón si s centrem poradil a hravě jej stáhl do rukavic.
81'
Vivian skutečně míří s lékaři k lavičce, ale vypadá to, že se zkusí vrátit do hry.
80'
Stále nehrajeme. Vivian vypadá solně otřesený a je možné, že bude muset střídat.
79'
Ostrý centr do vápna, ve vzduchu se gólman Simón srazil s Vivianem, který se navíc díval jinam a náraz nečekal. Probíhá jeho ošetřování.
78'
Přímý kop pro Villarreal. Je to sice trochu z úhlu, ale branka se rozhodně dá ohrozit.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre.
77'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Iker Muniain.
76'
Na levé straně nezpracoval poměrně snadný míč Berenguer, míč mu odskočil mimo hrací plochu.
75'
Už se hrálo zase u Jörgensenovy branky, Dani García hledal spoluhráče, jenže k vidění pak byl jen rázný odkop hostující obrany.
74'
Centr z levé strany propadl k Sörlothovi, ten ale nezpracoval a jak se hned ukázalo, tak byl i v ofsajdové pozici.
73'
Nepřesný pas hostů skončil až u Simóna, ten teď s rozehrou nebude nikam chvátat.
71'
Domácí stadion po otevření skóre ožil a hlasitými chorály žene svůj tým do dalšího útoku.
70'
ze hřiště odchází Beñat Prados, přichází Dani García.
70'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer.
69'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Iljás Achúmáš.
68'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Gonçalo Guedes.
66'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí dávají úvodní gól! Za obranu Villarrealu nacentroval Herrera, Guruzeta hlavou sklepl na OIHANA SANCETA a ten z první přes nohu uklidil míč do sítě – 1:0.
66'
Hosté dokonce chystají změny rovnou dvě.
65'
Na lavičce Bilbaa se chystá změna, do dresu se už obléká Álex Berenguer.
64'
Na druhé straně Sörloth posunul na Morena, jeho následná rána ale letěla jen mezi diváky na tribuné.
63'
Kousek za hranicí vápna mohl střílet Herrera, nenašel však odvahu a raději ještě rozvíjel kombinaci.
62'
Bilbao u míče a opět sledujeme obléhání pokutového území hostujícího celku.
60'
Na chvíli se nám hra přesunula k vápnu Bilbaa, Traoré ovšem svým centrem spoluhráče nenašel.
58'
I. Williams byl v pokutovém území stažen za dres, ale ani tohle nebylo dle rozhodčího na penaltu. Neřešilo se to ani na videu.
57'
Po zemi vystřelil Sancet, jeho ránu po zemi z poměrně velké dálky pokryl připravený Jörgensen.
57'
Míč doputoval až na levou stranu k I. Williamsovi, jeho následný pas do vápna hosté odhlavičkovali.
57'
Rohový kop pro Bilbao, rozehrává N. Williams.
55'
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Ander Herrera.
55'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Alfonso Pedraza.
53'
Nepovedený Vesgův pas na N. Williamse, míč už mají hosté.
52'
Domácí si žádali penaltu, jelikož Albiol viditelně potáhl Sanceta ve vápně za dres. Sudí ale usoudil, že tohle bylo na penaltu málo.
50'
Bilbao se hned pouští do snahy o tlak v přesilovce, zatím to ale naráží na zhuštěnou obranu Villarrealu.
48'
Chvíli se nehrálo, neboť ve vlastní šestnáctce ležel Moreno a ukazoval, že i on byl nedovoleně atakován. Zákrok ovšem sudím unikl.
48'
Velká malá domů na Simóna, ten měl dost času na poklidnou rozehrávku.
46'
No a pozor! Hned v úvodu přišlápl hostující Santi Comesaña Pradose, dostal za to žlutou kartu a jelikož byla dnes jeho druhá, následovala i ta červená!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Je za námi první poločas, který nepřinesl zrovna nejhorší fotbal. Villarreal přečkal úvodní nápor soupeře a mohl sám jako první udeřit. VAR totiž odhalil Pradosův faul v pokutovém území, jenže Moreno nabídnutou penaltu neproměnil a trefil jen tyč. O malou chvíli později neuspěl ani Baena a pak se pomalu začali ke slovu hlásit zase hráči Bilbaa. Jenže ti zatím nejsou v koncovce příliš nebezpeční. A tak se do kabin odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45'
Nevyšel útok ani domácímu I. Williamsovi, ten si doslova naběhl do dua obránců před vápnem.
44'
Je to teď hodně rozhárané, na obou stranách je vidět mnoho chyb v rozehrávce.
42'
A ten Bilbau nevyšel. Obrana ve žlutém míč odvrátila a hra se tak přesunula na opačnou polovinu.
41'
Po centru z pravé strany zakončoval z první Guruzeta, jeho střelu srazil jeden z obránců a hostům zatrnulo, aby míč neskončil v síti vlastní branky. Nestalo se tak, byl z toho pouze roh.
39'
Opět trochu klidu na hrací ploše, oba celky si dávají pozor, aby nespáchaly nějakou zbytečnou chybu.
38'
Rychlá akce hostů. Zleva míč doputoval přes Traorého na Baenu, jeho střelu zablokoval Berchiche.
36'
No a jelikož to bylo kousíček od vápna, následoval nebezpečný přímý kop. Guruzeta však se zdí překopl i branku Villarrealu.
35'
Domácí dostali výhodu, kterou ukončil dalším faulem Raúl Albiol. A i on byl potrestán žlutou kartou. No a ten navíc vynechá následující ligový zápas.
35'
Žlutou kartu za faul na unikajícího protivníka dostal hostující Santi Comesaña.
34'
O technické zakončení se pokoušel hostující Traoré, oblouček Simónovu branku minul.
33'
Následný brejk Bilbaa skončil u N. Williamse, kterého čistým zákrokem zastavil Moreno.
33'
Villarreal v protiakci, jenže vše bylo pro tuto chvíli překombinováno a bez zakončení.
31'
Guruzeta prostrkával na Iñakiho Williamse, ten ale míč nestihl a navíc útočným faulem atakoval Mosqueru. Za toto vražení obdržel žlutou kartu.
29'
Po rozehrání dalšího přímého kopu zakončoval z voleje Prados, branku vśak minul o několik metrů.
28'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu, Traorého centr na Sörlotha mu neklapl, míč si do rukavic stáhl gólman Simón.
28'
Tentokrát N. Williams hledal centrem svého bratra, bylo to ale až moc vysoké a nehratelné.
27'
Sancet přenesl hru na levou stranu, Nico Williams z toho ale nic zvláštního nevytěžil.
26'
Bilbao u míče, jenže je to jen u půlky. Villarreal své území zatím brání opravdu na výbornou.
24'
Ofsajd domácích, ve kterém byli hned čtyři hráči, zakončení a pohotový zákrok Jörgensena tak bylo už jen třešničkou, která do statistik nepůjde.
22'
Po divočině posledních minut se nám tempo lehce uklidnilo a bojuje se spíše ve středu hrací plochy.
20'
Přímý kop domácích z levé strany. N. Williams to zkusil přímou ranou, Jörgensen vyboxoval mimo vápno.
18'
Centr hostů z levého křídla skončil u připraveného Simóna, ten zakročil u tyče.
16'
Do zakončení se po centru z pravého křídla dostal i I. Williams, míč letěl nad Jörgensenovu branku.
16'
O malou chvíli později přihrál I. Williams na svého bratra, tomu ovšem nevyšla zasekávačka ve vápně a o míč přišel.
15'
Za domácí zaútočil Nico Williams, dostal se k centru z levého křídla, ale vysokým pasem našel jen protihráče ve žlutém.
14'
Po centru od brankové čáry byl v ložené šanci Baena, ten měl hromadu času na zamíření a střelu, tu mu ale srazil jeden z obránců Bilbaa!
13'
Bilbao tak přečkalo první kritický okamžik, nyní se už zase ale hraje na půlce domácích.
11'
Míč si na penaltový puntík postavil Gerard Moreno, trefil ale jen tyč a jelikož sám dorážel do branky, nemohl být gól uznán pro ofsajd! Stav je tak stále 0:0!
11'
Beñat Prados si navíc za svůj penaltový zákrok prohlédl žlutou kartu.
11'
A skutečně to bude pokutový kop pro Villarreal. Kontrola u videa byla krátká.
10'
No a pozor, řeší se přišlápnutí Baeny Toho ve vápně atakoval Prados a sudí byl přivolán k videu!
9'
Až nyní zakončoval hostující Moreno, v pádu mířil vedle. Navíc na trávníku zůstal ležet Baena a rozhodčí kontroluje, zda nebude potřeba ošetření.
8'
Na protější straně se o protiútok snažili Baena se Sörlothem, i tohle skončilo ještě před střelou.
7'
Sancet se k vápnu nedostal, kombinaci domácího celku pak rozvinul do šířky.
6'
Bilbao začíná zlehka přidávat na tempu a kombinuje kousek před pokutovým územím soupeře.
5'
Roh domácích. Po centru do vápna následovala hlavička, vysoký oblouček se snesl do Jörgensenových rukavic.
5'
Na opačné straně vystřelil z dálky Yuri Berchiche a Jörgensen se musel natáhnout, aby prudký pokus u své levé tyče vyrazil.
4'
První pokus, co šel na branku. Přes obránce to z dálky zkoušel hostující Baena, pro Simóna to byl ale snadný zákrok
3'
Faul na domácího Nica Williamse, Bilbao rozehrává z hloubi vlastní poloviny.
2'
První výpady z obou stran, zatím se čeká na první střelu. Vypadá to ale, že by to mohl být aktivní fotbal.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche – Vesga, Prados – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – A. Herrera, de Albéniz, Muniain, Lekue, Villalibre, Berenguer, Dan. García, Raúl García, Ares, Egiluz, U. Gómez.
Trenér: Ernesto Valverde

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía, Y. Mosquera, Albiol, A. Moreno – B. Traoré, Parejo, Comesaña, Baena – G. Moreno, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Trigueros, Cuenca, Go. Guedes, Morales, Achúmáš, Mándí, Capoue, Terrats, Pedraza.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Cuadra – Porrasová, Estévez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na San Mamés Barria začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Guillermo Cuadra, kterému budou na pomezí asistovat Guadalupe Porrasová a Alejandro Estévez.
Athletic Bilbao

Domácí celek je v tuto chvíli na pátém místě tabulky s 56 body a pouze dvoubodovou ztrátou na čtvrté Atlético Madrid. Klub ještě vstřebává oslavy zisku Copa del Rey po dlouhých čtyřiceti letech a dnes bude chtít na velký výsledek navázat. Bylo by to také odčinění poslední ligové porážky, když Bilbao prohrálo na trávníku Realu Madrid po dvou gólech Rodryga 0:2.

Villarreal CF

Hosté jsou v současné dobé desátí, když nasbírali 38 bodů a i oni budou chtít vylepšit poslední ligový výsledek. Na apríla hrál Villarreal doma s Atlétikem Madrid, prohrával po rychlé brance Witsela a i když po pauze srovnal Sørloth, tak poslední slovo měli hosté a v 87. minutě zařídil hostující výhru 2:1 Saúl.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 31. kola mezi týmy Athletic Bilbao a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.