La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Almeria - 4. ledna 2024   17:00

CA Osasuna
28' Budimir
1:0
(1:0)
CA Osasuna
Herrera – Areso (82. Vidal), D. García /C/, Catena, R. Peña (82. Cruz) – Moncayola (74. Ibáñez), Muñoz, Oroz – Ávila (14. Arnáiz), Budimir (74. Raúl García), Gómez.
Fernández – U. García, Herrando, Torró, Brašanac, Rubén García, Barja.
Soto – Masso, Pérez
Estadio El Sadar (Pamplona)
20 391 diváků
Almeria
Maximiano – Pubill (60. Chumi), González (82. Puigmal), Montes, Akieme – Embarba (70. Marques), Robertone /C/, Lopy, Ramazani (46. Milovanović) – Baptistão, Arribas (46. Pozo).
Mariño, Martínez – Centelles, Fernandes, M. Peña, Fettál, Šviderský.

Poslední Almería dnes v Pamploně nekousala, za celý zápas nevystřelila mezi tyče a v podprůměrném zápase téměř bez šancí prohrává desátým gólem chorvatského hrota Anteho Budimira s domácí Osasunou 0:1. Její série bez vítězství se tak natahuje včetně sklonku jarní části na 22 zápasů a je již jen čtyři utkání od překonání neslavného rekordu všech dob, který drží od předloňského roku Levante.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:6.
90+7'
90+6'
Puigmalův centr odhlavičkovali domácí k Robertonemu, jenž se pokusil zasekávačkou dostat do palebné pozice, jeden z obránců mu však míč vypíchl.
90+6'
Padesátimetrový nákop na bránu Osasuny si stahuje Herrera.
90+5'
Milovanović i Catena budou ve zbytku zápasu pokračovat s obvázanými hlavami. Nastavení se určitě o pár minut protáhne.
90+3'
Hlavami se srazili ve výskoku Milovanović s Catenou, který odnesl srážku krvavým šrámem.
90+2'
Ani domácí příliš nepřispívají k úrovni zápasu, v závěru se brání spíše nakopáváním míče co nejdál od vlastního území a aktivní obranu stahují na svou polovinu hřiště.
90'
Na začátku poslední minuty sbírá Herrera ze vzduchu Pozův centr.
89'
Alejandro Catena (Osasuna) dostává žlutou kartu za skluz u postranní čáry.
88'
Zatím marně čekáme na případný náznak závěrečného náporu posledního celku La Ligy, který se zdá být s další prohrou smířený.
85'
Váhajícího Lopyho obral o míč Arnáiz a náznak šance zakončil levačkou vedle brány, když ho soupeř dost hraničním způsobem okopával.
84'
Sergio Herrera vyběhl pro nakopávaný míč až na velké vápno a okamžitě dalekým výkopem posílá spoluhráče dopředu.
82'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Edgar González, přichází Arnau Puigmal.
82'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Osasuny:
ze hřiště odchází Jesús Areso, přichází Nacho Vidal,
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Juan Cruz.
80'
Na sklonku předposlední desetiminutovky se obraz hry nemění. Hraje se bez větších šancí, Osasuna si bezpečně hlídá náskok.
77'
Dlouhán Catena zůstal ležet v přerušené hře a hosté mu napůl nuceně pomáhají vstát.
76'
V hlavičkovém souboji na malém vápně odpadl Catena, odpískání faulu se nedočkal a odražený skákavý míč napálil vysoko nad břevno Aimar Oroz.
75'
Chumi Brandariz (Almería) stáhl za dres Oroze a dostává žlutou kartu.
75'
Akiemeho nebezpečný centr proletěl celým malým vápnem, až ho na druhé straně zachytil Pozo a poslal míč opačnou cestou, do zakončení se ale nedostali hosté ani z tohoto náznaku.
74'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García,
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Pablo Ibáñez.
73'
Catena promáchl Pozův centr, jenže za ním číhající Milovanović podobný vývoj nečekal a míč se od jeho kotníku odráží před brankáře Herreru.
72'
Almería kombinuje do plných a marně si hledá cestičku sevřeným šikem červeno-modrých dresů.
70'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lázaro Marques.
70'
Areso sprintoval za míčem, který chtěl odcentrovat, ale promáchl a sám si pak z donucení dal přeskok reklamního panelu za bránou Almeríe.
70'
Dnešní utkání sleduje 20 391 diváků.
68'
Maximianova rozehrávka v tísni nebyla příliš povedená, míč zachytil vysokou nohou za velkým vápnem Budimir a obránci měli dost práce, aby ho odkopli do bezpečí.
66'
Nezjistili jsme, o co šlo, ale hra po zhruba minutce pokračuje míčem rozhodčího.
65'
Rozhodčí přerušil zápas a domlouvá se s hlavním pořadatelem. Zřejmě nastal nějaký problém v hledišti, což nám zatím kamery neukazují.
63'
Domácí si v pohodě drží míč, beznadějně poslední Almería na jejich stadiónu příliš nekouše.
60'
ze hřiště odchází Marc Pubill, přichází Chumi Brandáriz.
60'
Iker Muñoz zachytil odhlavičkovaný dlouhý aut, jenže halfvolej zasáhl vnější šajtlí a míč končí na tribuně.
57'
Domácí se hlásí po Montesově skluzu pod nohy Jona Moncayoly o roh, ovšem rozhodčí Soto je opačného názoru, viděl jako poslední dotek útočícího hráče.
56'
Centry létaly zleva, zprava a zase zleva, vše končí faulem Milovanoviće na domácího brankáře, který měl v té době již Akiemeho centr v náručí.
55'
Rohový kop se příliš nepovedl Embarbovi, maximum možného z něj vytěžil Robertone, který dostihl míč až u protějšího rohového praporku a vybojoval jeho opakování.
53'
Po střetu s Davidem Garcíou se na zemi svíjí Pozo a drží se za kotník. Rozhodčí přerušil hru, ovšem o faul se podle něj nejedná.
50'
Střídající Milovanović při nápřahu ke střele fauloval Muñoze.
48'
José Arnáiz přinutil výstavní ranou z 30 metrů k zákroku Lúise Maximiana, odražený míč se pak vrátil na malé vápno, kde pokusil o nůžky Ante Budimir. Provedení však za myšlenkou kulhalo.
47'
Adrián Embarba pronikal po pravém křídle z hrany ofsajdu, zasekl si míč kolem dvou domácích hráčů, pak znovu na pravačku, jenže povedenou akci dovedl jen ke střele výrazně nad břevno.
46'
O přestávce dvakrát střídala UD Almería:
místo Largie Ramazaniho a Sergia Arribase přicházejí na hřiště Marko Milovanović a Alejandro Pozo.
46'
Poslední Almería je v Pamploně zatím neškodná a v průměrném zápase prohrává s domácí Osasunou, když jediný gól dal po zaváhání hostující obrany jasně nejlepší střelec baskického celku Ante Budimir.

Statistiky první půle:
Držení míče 60% – 40%, střely na bránu 1:0, střely mimo 5:2, rohy 4:2, ofsajdy 0:1, fauly 5:1.
45+3'
45+3'
V obraně Osasuny vypomohl při dlouhém autu Akiemeho odkopem přes hlavu Budimir.
45+1'
Léo Baptistão se prokličkoval na koncovou čáru, zpětným bochánkem naslepo posílá míč jen do území nikoho.
45'
Catena to hodně brousí, teď od něj odpadl Ramazani.
43'
Osasuna se z rohu neprosadila, zůstává však u míče a kombinuje uprostřed hřiště.
43'
Burimir prodloužil hlavou autové vhazování na Gómeze, který se prodral do volného prostoru a hosté ho v poslední chvilce odstavili za cenu rohu.
41'
Aresovu průnikovku vyřešil včasným vyběhnutím Maximiano.
39'
Budimir nádherně přiťukl Peñovu přízemní přihrávku mezi dvěma hráči za sebe volnému Arnaízovi, který z otočky ve vyložené šanci jen rozvlnil boční síť.
37'
Hra teď nemá příliš spád, ovzláštnil ji až Edgar González školáckým promáchnutím při odkopu Catenova centru, jenže domácí se pak z levého křídla do palebného prostoru neprokombinovali.
35'
Nakopávaný míč z hloubi pole letí před Herreru, který v poklidu rozehrává.
33'
Akce Osasuny po levém křídle končí v autu.
30'
Ošklivým faulem se provinil Catena, vyvázel k nelibosti fotbalistů Almeríe bez karetního trestu.
29'
Kapitán Almeríe Lucas Robertone dostává žlutou kartu za protesty. O ofsajd podle záběrů zjevně nešlo, ležící Gómez byl po předešlé akci zcela mimo těžiště hry a Budimirovu střelu nijak neovlivnil.
28'
Osasuna právě vstřelila branku!
Hostům se vymstilo nedůrazné bránění, nadvakrát sice stačili zblokovat centr Moisése Gómeze, ale pak odkopnutý míč jen kousek před velké vápno hned několik hráčů promáchlo a úplně zapomněli, že za jejich zády číhá zcela volný ANTE BUDIMIR. Chorvat se neukvapil a po zemi k tyči střílí desátý gól sezony.
26'
Bleděmodří si roh zopakovali ještě zprava, ale k zakončení se nedokázali protlačit a po Ramazaniho ofsajdu se kope od pamplonské svatyně.
25'
Hned z protiútoku vybojovala roh také Almería.
24'
Třetí roh Osasuny mohl José Arnáiz rozehrát až po uklidnění strkanic před bránou a vzešla z něj první šance zápasu. Nečekaně zcela volnému Ante Budimirovi se míč odrazil smolně od kolena, Maximiano po něm skočil a konečky prstů vyškraboval pouze před Catenu. Jeho střelu nad ležícího brankáře nepustil do sítě dobře postavený Arribas.
22'
Alejandro Catena hlavičkoval zpoza malého vápna dva metry nad břevno.
21'
Po rohu nakrátko srazil Robertone hlavou na další roh Arnáizovu prudkou střelu z úhlu.
21'
Rubén Peña si na levém křídle posadil na zadek protihráče a sraženým centrem vybojoval roh.
20'
Osasuna má v současnosti převahu, jenže mezi tyče ještě nevystřelila a o nějaké šanci se zatím nedá hovořit.
18'
Oroz si nabíhal na zrychlenou přihrávku z první do uličky, ale čistě ho pokryl tělem Pubill.
15'
Střílený centr Jesúse Aresa byl několikrát tečován do zámezí a podle rozhodčího patřil poslední dotyk domácímu Budimirovi, tudíž se jen kope od brány Almeríe.
14'
Nepříjemnost pro Osasunu, zřejmě kvůli nataženému lýtku musí brzy střídat ofenzivní opora Ezequiel Ávila. Na jeho místo přichází José Arnáiz.
13'
Ramazaniho střelu zblokoval Catena, z druhé vlny vyslal velice nepřesnou dorážku z dálky Robertone.
11'
Centr z levého křídla letí přímo do připravené náruče Lúise Maximiana. Trenér Arrasate na lavičce vypadá dost rozladěně.
10'
Na přelomu úvodní desetiminutovky se hraje vyrovnaná kopaná uprostřed hřiště.
8'
Hosté reklamovali Budimirovu ruku při přebírání nakopávaného míče, nicméně akce Osasuny pokračovala, než míč odhlavičkoval Montes.
5'
Maximianovi překážel Budimir a tak hostující brankář jen s potížemi vyboxoval centr. Míč zachytil Ávila a vystřihl krásné nůžky, jimiž ho poslal na horní síť.
4'
Sergio Herrera si pořádně zkomplikoval rozehrávku nakrátko na hráče, který to vůbec nečekal, a musel v poslední chvíli zalehávat odražený míč před dotírajícím Ramazanim.
4'
Podobným způsobem zkazil akci Almeríe po Arribasově kolmici Ramazani, který po zemi ani nevystřelil, ani neodcentroval, jen nakopává míč do zámezí.
2'
Protiútok Osasuny pokazil ukopnutým centrem až na tribunu Ezequiel Ávila.
1'
Domácí hrají v červených dresech a tmavě modrých trenýrkách, hosté celí v bledě modré.
1'

CA Osasuna: Herrera – Areso, D. García (C), Catena, R. Peña – Moncayola, Muñoz, Oroz – Ávila, Budimir, Gómez.
Náhradníci: Fernández – Cruz, Vidal, U. García, Herrando, Torró, Brašanac, Rubén García, Ibáñez, Barja, Raúl García, Arnáiz.
Trenér: Arrasate

UD Almería: Maximiano – Pubill, González, Montes, Akieme – Embarba, Robertone (C), Lopy, Ramazani – Baptistão, Arribas.
Náhradníci: Mariño, Martínez – Centelles, Brandáriz, Fernandes, Pozo, M. Peña, Puigmal, Milovanović, Marques, Fettál, Šviderský.
Trenér: Garitano

Rozhodčí: Soto – Masso, Pérez.
Před třemi lety vyřadila Almería dnešního soupeře na penalty v osmifinále španělského poháru, v lize ale šestkrát za sebou zvítězili fotbalisté Osasuny. V obou posledních sezonách to bylo shodně 3:1 v Pamploně a 1:0 v Almeríi.
UD Almería je beznadějně poslední, jako jediná v lize ještě nezvítězila a pět bodů posbírala jen za remízy. Doma bodovala čtyřikrát včetně posledních dvou bezbrankových vystoupení s Betisem a Mallorcou, jediný bod zvenku přivezla hned z prvního zápasu v Cádizu a od té doby osmkrát prohrála v lize, navíc si uřízla i ostudu v poháru vyřazením na hřišti nováčka čtvrté ligy Barbastra.
Přitom před Vánoci na hřišti mistrovské Barcelony sahali hosté po senzaci, po dvojím vyrovnání rozhodl o vítězství favorita až v 83. minutě Roberto.
Klubovou tabulku střelců Almeríe vede s pěti góly Sergio Arribas, čtyřikrát se trefili Léo Baptistão a Luis Suárez, který je ale v trestu za červenou kartu.
CA Osasuna Pamplona má k evropským pohárovým příčkám, které vybojovala loni, zatím hodně daleko. Z osmi ligových zápasů od 20. října zvítězila pouze jednou, v posledním domácím utkání roku hlavičkou Raúla Garcíi z 95. minuty nad madridským celkem Rayo Vallecano 1:0. Následovala pak ještě porážka 2:3 na Mallorce. Tu zmírnil opět Raúl García, který předtím v 15 kolech od příchodu z Betisu neskóroval. Jasně nejlepším střelcem baskického klubu je zkušený Chorvat Ante Budimir s devíti góly. Naopak další ofenzivní opora Rubén García je stejně jako krajní obránce Mojica na marodce se svalovým zraněním.
Z 12. místa má Osasuna kolo před koncem úvodní poloviny soutěže jen šestibodový náskok na sestupové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.