La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Barcelona - 3. září 2023   21:00

CA Osasuna
76' Ávila (Areso)
1:2
(0:1)
Barcelona
45+1' Koundé  (Gündoğan) • 86' Lewandowski
CA Osasuna
A. Fernández – Areso (80. Vidal), Catena, Herrando, J. Cruz I – Ibáñez (72. Moncayola), I. Muñoz, Oroz – Rubén García (61. Barja), Raúl García (61. Budimir), Arnáiz (61. Ávila).
S. Herrera – Mo. Gómez, Mojica, Torró, David García, Unai García, R. Peña.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadio El Sadar (Pamplona)
21 966 diváků
Barcelona
ter Stegen – Roberto (59. Cancelo), Koundé, Christensen (90+1. I. Martínez), Balde – de Jong, Romeu (80. Félix), Gündoğan – Yamal (59. F. Torres), Lewandowski (90+1. Raphinha), Gavi.
I. Peña, Kochen – Alonso, F. López, Cubarsí, Casadó.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:16.
Fotbalisté Osasuny dnes byli Barceloně velmi důstojným soupeřem. Na body to ale nakonec nestačilo. Katalánci totiž vydřeli na Estadiu El Sadar výhru 2:1.

Hosté měli dvě dobré šance v úvodu utkání, ovšem pak se už prosazovali těžko. Až v samotném závěru první půle je vysvobodil hlavičkou po rohu Jules Koundé. Osasuna se ale nenechala vykolejit, ve druhém poločase postupně zvyšovala aktivitu a v 76. minutě srovnal krásnou střelou zpoza šestnáctky o tyč střídající Ezequiel Ávila. Pak však sudí foukl penaltu poté, co Catena rukou přidržel Lewandowského a po intervenci VAR dokonce stopera z Pamplony vyloučil. Pokutový kop sám Robert Lewandowski proměnil a nakonec rozhodl o výhře Barcelony. O deseti hrající Osasuna ve zbytku duelu nic nezabalila, ovšem do nějaké výraznější šance se už nedostala.
90+11'
90+10'
Hosté rozehráli nakrátko. Míč pak ale poslal nepřesnou přihrávkou do zámezí Ferrán Torres.
90+9'
Raphinha vyrazil dopředu na pravém křídle a získal pro hosty rohový kop.
90+9'
Domácí se teď nemohou dostat s míčem z vlastní poloviny a čas utíká.
90+7'
Přišla ale chyba a míč sebral Gavi. Ten pak šel do kombinace s Baldem, před nímž odpálil míč do autu Avila. Hosté mohou šetřit cenný čas.
90+6'
Ani z něho neudeřili. Domácí se ale vymačkávají z posledních sil a v nastaveném čase tlačí Barcelonu, byť hrají o deseti.
90+5'
Po standardní situaci hlavičkoval vedle Iker Muñoz. Byla tam ještě teč, takže roh pro Osasunu.
90+4'
Domácí i v deseti presují a Martínez odkopává na tribunu!
90+3'
Domácí útočník Ante Budimir padá poté, co se ho v pokutovém území dotkl rukou Iñigo Martínez. V tomto případě to penalta nebude!
90+3'
Juan Cruz byl faulován na vlastní polovině. Osasuna bude rozehrávat.
90+1'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Raphinha,
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Iñigo Martínez.
90'
Běží poslední minuta řádné hrací doby. Dá se ale očekávat delší nastavení.
89'
Tentokrát vyboxoval centrovaný balón ter Stegen.
88'
Po rohovém kopu míč propadl k Ikerovi Muñozovi. Jeho zakončení u zadní tyče srazil na další roh Koundé!
88'
Domácí to ještě nechtějí zabalit. Získali roh.
87'
Rozhodnutí sudího, který Catenu vyloučil, mi upřímně přijde dost divné. Ve fotbalovém světě se ustupuje od takzvaného dvojího trestu, kdy se nařídí penalta a zároveň padne i červená karta.
86'
Barcelona právě vstřelila branku!
Pokutový kop proměnil ROBERT LEWANDOWSKI! Zkušený útočník si při rozběhu zpomalil, počkal si na pohyb brankáře Aitora Fernándeze a po zemi poslal míč do jeho protipohybu.
84'
Tak jinak! Žlutá karta pro Alejandra Catenu je zrušena a hráč Osasuny je rovnou vyloučen! Byl totiž v obraně poslední.
83'
Frenkie de Jong dostal žlutou kartu za protesty.
83'
Rozhodčí se jde podívat na monitor! Potažení Cateny za dres totiž nebylo tak moc silné a Lewandowski tomu hodně přidal.
81'
Žlutá karta pro Alejandra Catenu.
81'
Penalta pro Barcelonu! Catena stáhl Roberta Lewandowského, který se dostal za jeho záda.
81'
João Félix zaujal po svém příchodu na hřiště místo v útočné trojici. Gavi se stáhl do zálohy.
80'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Jesús Areso, přichází Nacho Vidal.
80'
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází João Félix.
78'
Uvidíme, jak zareaguje Barcelona. Na hřišti Pamplony rozhodně hosté ztratit nechtějí.
76'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí dokázali vyrovnat! Míč přebral u pokutového území EZEQUIEL ÁVILA. Ten si ho navedl na střed, vypálil levačkou a trefil se naprosto přesně. Balón prošel mezerou mezi bránícími hráči a odrazem o pravou tyč zapadl do sítě. Ter Stegen se jen díval a a jinak nestihl reagovat – 1:1.
73'
Ezequiel Ávila střílel ze záklonu nad bránu Barcelony.
72'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Jon Moncayola.
71'
João Cancelo poprvé ukázal čím může být Barceloně užitečný! Z pravé strany odcentroval na zadní tyč a našel Roberta Lewandowského. Jeho hlavičku vyrážel Aitor Fernández na brankové čáře! Lewandowski reklamuje, že míč byl už za čarou, ovšem sudí Ortiz si ukazuje na hodinky, kam by mu přišla signalizace, pokud by tomu tak skutečně bylo.
69'
Hráči hostí se nyní přesunuli s míčem na útočnou polovinu a mohou tak hru uklidnit.
68'
Hosté se ubránili. Osasuna ještě zůstala v útoku, ovšem jejich snaha skončila odmávaným ofsajdem Anteho Budimira.
68'
Roztažení doprava na Jesúse Aresa. Ten posílal míč z první před bránu. Obrana Katalánců odvrátila na roh.
67'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok na vlastní polovině dostal hostující Gavi.
66'
Domácí rozhodně zvyšují aktivitu a začínají držet míč na kopačkách častěji než v předchozím průběhu utkání.
65'
Pád Ikera Muñoze v hostující šestnáctce nebyl ani zdaleka na penaltu. Byť diváci by ji samozřejmě chtěli a jsou jiného názoru.
63'
Ezequiel Ávila byl hned v dobré střelecké pozici. Trefil ale pouze záda Gaviho.
61'
ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ante Budimir,
ze hřiště odchází José Arnáiz, přichází Ezequiel Ávila,
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Kike Barja.
59'
Premiérové minuty v dresu Barcelony odehraje čerstvá posila João Cancelo. Ten se postavil na pravý kraj obrany na místo Sergiho Roberta.
59'
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází João Cancelo,
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Ferrán Torres.
58'
Lamine Yamal si pomohl rukama v souboji s Josém Arnáizem. Míč pro Osasunu.
56'
Rubén García to nemyslel vůbec špatně. Míč nečekaně posílal za obranu, kam vyběhl Iker Muñoz. Balón se však o podmočený trávník zpomalil a obrana Barcelony si i díky tomu poradila.
55'
Gavi je konečně zpátky na hřišti. Jeho krvácející ucho už je tedy ošetřeno.
53'
Rubén García si dělal prostor na pravé straně šestnáctky. Svůj centr pak poslal přímo do náruče ter Stegena.
52'
Aitorovi Fernándezovi úplně nesedl odkopl, ovšem Jesús Areso míč ještě udržel u lajny ve hře. Barca zatím o deseti, Gavi je ošetřován v zámezí.
51'
Gavi má rozseklý boltec ucha. Lékaři tak musejí zastavit krvácení, aby mohl hráč Blaugranas naskočit zpátky na hřiště.
50'
Po střetu s Rubénem Garcíou zůstal ležet na zemi Gavi. Od hráče Osasuny to asi nebylo úmyslné, nicméně záložník Barcelony schytal ránu loktem do hlavy.
49'
A Robert Lewandowski v ofsajdu.
49'
Domácí jsou teď zatlačeni ke své šestnáctce. Odvrátili centr Gaviho, ovšem zase jen k soupeři.
48'
Dnešní utkání sleduje 21 966 diváků.
47'
Hráči Barcelony zatím drží míč na kopačkách. Teď už jim obraz hry, kdy kombinují i dále od brány soupeře, může relativně vyhovovat.
46'
Druhý poločas byl rozehrán. Žádný z týmů zatím nestřídal.
46'
Rozhodčí Ortiz posvětil gól a hned po rozehrávce ukončil první poločas. Barcelona po něm nakonec vede 1:0, byť se s Osasunou většinu času trápila. V úvodu trefil de Jong tyč, poté v dobré pozici minul Gündoğan. Pak už hrozili i domácí. Jejich největší příležitost měl ve 32. minutě Aimar Oroz, jehož zakončení z prostoru penalty však skvěle zneškodnil brankář ter Stegen. Skóre se tak měnilo krátce před přestávkou, kdy se po rohu Gündoğana prosadil hlavou Jules Koundé.
45+3'
45+2'
Domácí ještě reklamují útočný faul Lewandowského na Pabla Ibáñeze, který zůstal po střetu s polským útočníkem ležet na zemi. Zdá se ale, že to se už ani zpětně řešit nebude.
45+1'
Hosté dávají gól do šatny! Na centr İlkaye Gündoğana od rohového praporku si naběhl JULES KOUNDÉ, který se dostal k hlavičce a umístil míč k pravé tyči z pohledu marně se natahujícího Fernándeze.
45'
První centr byl odvrácen na další roh. Gündoğan musí přeběhnout na druhou stranu hřiště...
44'
De Jong zleva centroval na vzdálenější tyč. Tam byl Lewandowski, ovšem před ním zakročil Herrando, jenž balón odhlavičkoval na roh.
43'
Frenkie de Jong se snažil kolmicí vysunout Gaviho. Ten si to namířil mezi Aresa a Catenu, kteří ho dokázali zastavit.
42'
Nepříjemný pokus Julese Koundého ze střední vzdálenosti, který rychle padal k zemi. Aitor Fernández tak balón napoprvé jen vyrazil a následně ho musel zalehnout před dobíhajícím Laminem Yamalem.
41'
Jesús Areso zaváhal a nechal se obrat o míč Gavim. Následně si pomohl držením oběma rukama, za což padla žlutá karta.
40'
Hráči Osasuny pak vytvořili tlak na Baldeho a získali roh. Ten odvrátil na přední tyči Gündoğan.
40'
Domácí kopali standardní situaci. Přišel centr z kopačky Rubéna Garcíi, který byl odvrácen.
38'
İlkay Gündoğan rozehrál roh na zadní tyč. Brankář Fernández skončil na zemi, ovšem Oriol Romeu se k hlavičce nedostal. Gólman Osasuny se nyní podivuje, proč na něho nebyl pískán útočný faul.
37'
De Jong si narazil míč s Lewandowským. Nizozemec poté hledal před bránu nabíhajícího Gaviho, ovšem Catena přihrávku zablokoval a odvrátil na roh.
36'
Areso si pohlídal náběh Alejandra Baldeho a odehrál před ním míč do autu.
34'
Osasuna je na Blaugranas viditelně dobře připravena a zatím hraje s katalánským gigantem relativně vyrovnaný zápas.
33'
Robert Lewandowski zasáhl rukou do obličeje Alejandra Catenu a musel si prohlédnout žlutou kartu.
32'
Tohle domácí sehráli výborně! Po zpětné přihrávce Jesúse Aresa zakončoval z ideální pozice z penalty Aimar Oroz. Střela mu asi nesedla ideálně a ter Stegen ji dokázal skvěle vyrazit!
30'
Lamine Yamal centroval z pravé strany. Gavi na míč nedosáhl. Pas Romelua pak hledal Roberta Lewandowského. Ten se ale vyhnal do strany a pak fauloval Rubéna Garcíu.
29'
Juan Cruz vhodil míč do šestnáctky. Koundé míč odehrál jen k Arnáizovi. I jeho další pokus byl ale zablokován.
28'
Barca poměrně hodně ztrácí míče a chybuje v rozehrávce. Po jednom takovém zaváhání budou domácí vhazovat.
27'
Domácí rozehráli nakrátko standardní situaci. José Arnáiz si následně naváděl míč na střelu, která však neprošla až na bránu.
26'
Robert Lewandowski zkusil překvapit Aitora Fernándeze střelou z kroku z hranice šestnáctky. Mířil ale jen do koše gólmana domácích.
24'
Hosté druhý roh Osasuny přestáli.
23'
José Arnáiz se uvolnil na levé straně šestnáctky přes Koudého. Jeho projektil z úhlu musel ter Stegen vyrážet na roh!
22'
Domácí zahrávali rohový kop. Míč, který se točil směrem do brány, vyboxoval ter Stegen.
21'
Aimar Oroz sebral na vlastní polovině míč Romaluovi a vydal se s ním dopředu. Poté nahrál doprava Rubénovi Garcíovi. Pak domácí vše zpomalili a volili postupnou kombinaci, která skončila pokrytým centrem Jesúse Aresa.
20'
Držení míče – 22 % : 78 %
18'
Hráči Barcelony se postupnou kombinací zatím marně snaží přehrát kompaktní blok soupeře.
16'
Koundého přihrávku na Gündoğana předpověděl Iker Muñoz, který předskočil protihráče. Gündoğan ho poté fauloval.
15'
Hráči Osasuny pokračují v aktivním napadání. Uvidíme, jak dlouho jim vydrží síly.
13'
Pro domácí může hrát poměrně měkký trávník. Dnes totiž na území většiny Španělska silně pršelo. Atlético Madrid se Sevillou kvůli tomu ani nehrálo.
12'
Marc-André ter Stegen poslal odkop jen do zámezí. Areso pak vhodil dlouhý aut do šestnáctky, který obránci Barcelony odvrátili.
10'
Oriel Romelu našel krásnou přihrávkou Lamineho Yamala. Ten z pravé strany neprostřelil domácí obranný val. Domácí se pak prezentovali nepovedeným odkopem, po němž se balón odrazil k İlkayovi Gündoğanovi. Tomu nějakých osm metrů od brány střela nesedla a nevešla se mezi tyče!
9'
Oriol Romelu byl pod tlakem presujícího Aimara Oroze nucen zahrát od půlící čáry malou domů brankáři ter Stegenovi.
8'
Teď je to takové hodně neurovnané. Hosté nemohou dostat míč na zem, protože hráči Osasuny jsou hodně dotěrní.
8'
Velmi dobrý presink domácích. Míč se dostal k Pablo Ibáñezovi, který z pravé strany šestnáctky trefil jen protihráče.
6'
Oriol Romeu startoval kolmou přihrávkou Yamala. Mladičký útočník Barcelony ale nedokázal utéci Juanovi Cruzovi, který zapracoval výborně.
6'
Jesús Areso zapracoval dobře a získal pro domácí autové vhazování.
4'
Hosté z Barcelony zatím kontrolují míč na svých kopačkách a soupeři ho skoro nepůjčují.
2'
Hned pořádný vzruch před bránou Osasuny! Na centr z hloubi pole si seběhl na zadní tyč İlkay Gündoğan. Ten balón ještě hlavou sklepával k Robertovi Lewandowskému, kterému to však nevyšlo na přímé zakončení. Lewa si i tak poradil dobře, když balón posunul proti noze Frenkieho de Jonga, který trefil levou tyč z pohledu brankáře Aitor Fernándeze! V případě gólu by se ale asi řešilo postavení Gündoğana, který byl zřejmě v ofsajdu.
1'

CA Osasuna: A. Fernández – Areso, Catena, Herrando, J. Cruz I – Ibáñez, I. Muñoz, Oroz – Rubén García, Raúl García, Arnáiz.
Náhradníci: S. Herrera – Moncayola, Mo. Gómez, Mojica, Ávila, Torró, David García, Budimir, Unai García, Vidal, R. Peña, Barja.
Trenér: Arrasate

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Koundé, Christensen, Balde – de Jong, Romeu, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Gavi.
Náhradníci: I. Peña, Kochen – Alonso, F. López, Cancelo, Cubarsí, Félix, Raphinha, I. Martínez, Casadó, F. Torres.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago.
CA Osasuna (8. místo, 2 – 0 – 1, skóre 4:3, 6 bodů)
Celek z Pamplony nezačal La Ligu špatně. Na úvod vyhrál 2:0 ve Vigu. Pak sice doma podlehl stejným skóre Bilbau, ovšem naposledy zase uspěl venku, kde zdolal 2:0 Valencii. Že to na Estadio El Sadar zatím skřípe, ukázala také účast ve 4. předkole Konferenční ligy. Účast Osasuny v pohárové Evropě tak skončila rychle. Domácí porážku 1:2 s Bruggami už totiž tým v odvetě nedokázal remízou 2:2 napravit.

Osasuna se na rozdíl od Barcelony již v závěru období do přestupy do ničeho nepustila a kádr zůstal od minulého kola nezměněn.
FC Barcelona (4. místo, 2 – 1 – 0, skóre 6:3, 7 bodů)
Barcelona vstoupila do sezóny překvapivou bezgólovou remízou na Getafe. Poté se doma dlouho trápila s Cádizem, který zdolala 2:0 góly Pedriho a Ferrána Torrese v samotném závěru duelu. Minulý víkend pak Katalánci odehráli bláznivý duel na Villarrealu. Tam po čtvrthodině vedli 2:0, domácí Žlutá ponorka však skóre otočila a tři body pro Barcu pak zachraňovali Ferrán Torres s Robertem Lewandowskim.

V závěru přestupního termínu ještě bylo vedení klubu velmi aktivní. Na hostování se nakonec podařilo přivést dva Portugalce. Krajního obránce z Manchesteru City Joãa Cancela a útočníka Joãa Félixe z Atlética. Tým naopak rovněž na hostování opustili Eric García (Girona) či Ansu Fati (Brighton).
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V neděli večer se odehraje utkání 4. kola La Ligy mezi Osasunou a Barcelonou. Oba celky od sebe zatím dělí jediný bod, ovšem favoritem duelu je samozřejmě katalánský gigant.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.