La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : D. Alavés - 4. března 2024   21:00

CA Osasuna
76' Budimir (Ru. García)
1:0
(0:0)
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, Dav. García (C) (67. U. García), Herrando, Mojica – Moncayola, Torró, Oroz (79. I. Muñoz) – Ru. García (79. Ibáñez), Budimir (79. Raúl García), Barja (15. Mo. Gómez).
A. Fernández, Valencia – J. Cruz I, Arnáiz, Catena, Svensson, Arguibide.
Vázquez – Peiró, Serrato
Estadio El Sadar (Pamplona)
17 215 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár (24. Tenaglia), R. Marín, J. López – Guevara, Benavídez, Guridi (46. K. García) – Sola (46. Vicente), Omorodion (74. Simeone), Rioja (C) (86. Hagi).
Owono, A. Rodríguez – Blanco, Alkain, Rebbáš, Panichelli, Ortiz.

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a u dalších přenosů naviděnou.
Dnešní utkání sledovalo 17 215 diváků.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:11.
Utkání 27. kola LaLigy mezi Osasunou a Deportivem je u svého konce. Z těsného vítězství se raduje domácí celek z Pamplony. Po vyrovnaném úvodním dějství, kde byly k vidění šance na obou stranách, se v tom druhém strhl menší tlak domácích. Ten byl zakončen v 76.minutě přesnou střelou k tyči z kopačky Budimira, který vstřelil jedinou trefu duelu. Zbytek střetnutí se Alavés snažil využít k vyrovnání, ale velké šanci si nevytvořil. Proto tento zajímavý zápas končí výsledkem 1:0.
90+6'
90+5'
Přímý kop byl zahrán přímo hrozně, protože letěl mimo nabíhající hráče a Raúl García odkopává úplně mimo velké vápno.
90+4'
Tvrdým šlapákem se prezentoval Moisés Gómez, a tak Alavés má k dispozici ke konci duelu zajímavou standardní situaci.
90+3'
Javi López dokázal rychle zabrat pro míč a následně ho napálil do soupeře. Pro své mužstvo vybojoval aut.
90+2'
Deportivo je zatím neúspěšné v útočných akcích. Další se povedla zastavit Moncayolovi.
90+1'
V pokutovém území si už šteloval míč ke střele hostující Kike García. K ní se nedostane, protože si při zpracování pomohl rukou.
90'
O dlouhý nákop se z poloviny hřiště pokusil Antonio Sivera. Nepřesný míč si našel ve vzduchu naopak brankář Herrera.
89'
Jon Moncayola nebyl moc důrazný na útočné polovině a tímto problémem nabídl soupeři kulatý nesmysl.
88'
Zdá se, že Osasuna drží v klidu míč na polovině hřiště. To je stvrzeno nedovoleným zákrokem na Muñoze.
87'
Právě nový muž na hřišti Ianis Hagi vyslal ostrý centr do pokutového území. Žádný ze spoluhráčů na míč nedosáhl.
86'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Ianis Hagi.
85'
Herrando se zvedá sám z hrací plochy, ale jeho další účinkování v zápase je s otazníkem.
84'
Na hrací ploše zůstal ležet domácí Jorge Herrando a okamžitě k němu spěchá lékařské mužstvo.
83'
Hráči Osasuny si poradili s dalším nebezpečným centrem z pravé strany. Nejvýše ze všech vyskočil Unai García.
82'
Z velké dálky se odvážil k centrovanému míči Carlos Vicente. Jeho pobídka ovšem letí až do zámezí.
81'
Ve středu pole momentálně vznikly velké boje, ve kterých uspěl domácí celek.
80'
Na druhé straně se dostal k jednoduchému zákroku Sergio Herrera, když likviduje slabou hlavičku.
79'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Pablo Ibáñez,
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García,
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Iker Muñoz.
78'
Úvodní autové vhazování není úspěšné, ale i tak García bojovností donutil hosty o odkop.
77'
Osasuna dokázala také ovládnout první útočný nákop Alavésu po inkasované brance. Vybojovala si dokonce aut.
76'
Osasuna právě vstřelila branku!
Je to tady, první trefa zápasu je na světě! Od poloviny hřiště rozjel celek z Pamplony rychlou útočnou akci. Velkou zásluhu na ní měl Rubén García, který si připsal právě finální přihrávku. Tu si převzal kanonýr ANTE BUDIMIR, nachystal si ji za vápnem na levou nohu a fantastickou střelou k tyči nedal šanci Siverovi, jenž se marně natahoval. – 1:0. Asistence: Rubén García.
75'
K rychlému průniku po lajně se odhodlal Jesús Areso. Na polovině hřiště byl takticky faulován.
74'
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Giuliano Simeone.
74'
Deportivo rozehrálo roh na krátkou vzdálenost. Bohužel pro ně je centr na přední tyči odvrácen.
73'
Luis Rioja neměl na výběr, jelikož musel poslat centr do protihráče. To se povedlo a vybojoval rohový kop.
72'
Hra zřejmě chytla tempo, protože ostře pálil také Ante Budimir. Jenže cesta míče do sítě je zastavena obětavými obránci.
71'
Hned na druhé straně totožná situace! Po dobrém průniku pálil na malém vápně v ataku obránce Samu Omorodion. Cílem bylo vyslat tvrdou ránu, což se povedlo, ale pouze do brankáře Herrery.
70'
Ve druhém dějství nejvážnější šance! Rychlá akce Osasuny, která byla ve velké přesile, byla zakončena Rubénem Garcíou. Ten pálil ostře na přední tyč, ale brankář Sivera vytahuje důležitý zákrok.
69'
Možná až moc brzo se pokoušel o centr Jon Moncayola. Ten nedopadl dle představ, když letí na prvního obránce.
68'
S prodloužením dlouhého pasu to myslel dobře Ante Budimir. Pochopení od svého spoluhráče nedostal a tak zisk je na straně protivníka.
67'
ze hřiště odchází David García, přichází Unai García.
67'
David García zůstal ležet na hrací ploše a zřejmě bude muset opustit hrací plochu. Logicky k němu míří zdravotníci.
66'
V ofenzivě si nerozuměli domácí hráči, a tak si balón do své moci bere pozorný brankář Sivera.
65'
Po dlouhé době přišel střelecký pokus také na hostující straně. Samu Omorodion pálil z těžké pozice a velkého úhlu, proto snadnou práci zapisuje Herrera.
64'
Rohový kop se domácím ovšem nezdařil, jelikož skvělý výběh podnikl brankář Antonio Sivera a vyráží mimo nebezpečí.
63'
Po kratším obléhání branky se probojoval k nadějné střele Jon Moncayola. Tečovaný přízemní pokus končí mimo tři tyče.
62'
Carlos Benavídez podnikl nepřesnosti ve své hře, proto se díky němu pohrne do ofenzivy CA.
61'
Další provinění přišlo na straně Osasuny. Mírně si rukama pomohl Jon Moncayola a přízemní převaha je momentálně na hostujících kopačkách.
60'
Kike García skvěle odhadl domácí souhru a po dalším průniku směrem dopředu byl faulován.
59'
Deportivo si moc zavařilo na levé straně, a tak Rioja posouvá hrací předmět pouze do autu.
58'
Na větší šanci si budou muset ovšem počkat, protože Ante Budimir nedokázal doskočit na prudký centr.
57'
Druhá půle je jasně v režii domácích, kteří zatím pozorně kombinují při zemi okolo poloviny hřiště.
56'
Další útočná akce hráčů z Pamplony je zastavena. Nedovoleným šlapákem si pomohl Rubén García.
55'
Velkou odvahu měl Rubén García, když pálil z velkého úhlu. Pokus tak dopadl, jelikož končí až v autu.
54'
Hlavní sudí ještě chvilku komunikoval s VARem kvůli možné ruce, ta se nenašla. Novou kombinaci rozjede Alavés.
53'
Opět šťastný odraz hrál hlavní roli, tentokrát ho mohl využít Rubén García, ale jeho možnost je zablokována.
52'
Osasuna nerozehrála ideálně standardní situaci, a tak po odvrácení pokračuje soupeř.
51'
Carlos Vicente musel zatáhnout za ruční brzdu, za kterou si prohlíží žlutou kartu.
51'
Odražený míč si našel za vápnem Luis Rioja. Tvrdá dělovka z první letěla pouze doprostřed branky a Herrera úspěšně zasahuje.
50'
Při snaze uniknout po levé straně byl zřejmě faulován Javi López, jenomže sudí nepíská.
49'
V hlavní roli byl opět Gorosabel, tentokrát se včas vrátil do obrany a zastavil nadějný útok.
48'
Po dlouhé době poslal centr do pokutového území Andoni Gorosabel. Ten byl bez úspěchu, protože hosté nezakončují.
47'
Na úvod druhého dějství se dostává do delší kombinace hostující mužstvo. Ta se pomalu přesouvá do ofenzivy.
46'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Kike García,
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Carlos Vicente.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Úvodní dějství zápasu mezi Osasunou a Deportivem je u svého konce. Do kabin se jde po vyrovnané bitvě za nerozhodného výsledku. Opatrný zápas se nese pouze v ojedinělých šancí, které oba celky měli a to obrovské. Alavés dokonce orazítkoval na závěr půle tyč, ale branku nepadla. Proto se poločas ponese za výsledku 0:0.
45+3'
45+2'
Obrovská tutovka i na hostující straně! Prudký centr jemně protečoval v náběhu Samu Omorodion. Vypadalo to, že balón jde do sítě, ale cestu mu nakonec vystavila tyč.
45+1'
Jorge Herrando byl zbytečně agresivní v pokutovém území a u útočné akce vidí žlutou kartu.
45'
Na závěr úvodního dějství těžký zásah brankáře! Výborný centr našel v pokutovém území osamoceného Anteho Budimira. Tomu skočil míč na hruď, kterou zakončoval, ale Sivera vytáhl důležitý reflex.
44'
Těžkou situaci musel výběhem za vápno řešit Antonio Sivera. Pro jeho štěstí byl u balónu dříve a zahrává ho do autu.
43'
Na zajímavou střelu dostal za hranicí vápna možnost Jon Moncayola. Hrací předmět spíše tlačil k zemi, proto byl blok nachystán.
42'
Odražený míč na polovině hřiště odhadl Jorge Herrando a zahajuje kombinaci svých spoluhráčů.
41'
Po delší době se do práce dostal také Sergio Herrera, když si musel vyběhnout na hranici velkého čtverce.
40'
Velká šance také na domácí straně! Na hranici vápna se uvolnil k technické střele Aimar Oroz. Středopolař Osasuny dával obstřel na zadní tyč dlouho najevo, a tak Sivera pohotově vyráží.
39'
Stále jsou v duelu více aktvnější muži z Pamplony. Momentálně si vytvořili možnost dlouhého vhazování.
38'
Po krásné rohlíčku ze strany se dostal k hlavě Ante Budimir. Ve vysokém výskoku ovšem míjí hostující svatyni.
37'
Rychle se musel vrátit do defenzivy Andoni Gorosabel, zmohl se pouze na odkop na roh.
36'
Možnost dalekonosného pasu měl Moisés Gómez, ten mu byl přečten a ve finále i zablokován.
35'
Momentálně se do velice krátké kombinace dostali hráči v modrobílém. Špatným zpracováním ji ukončil Jon Guridi.
34'
Nebezpečná situace před brankářem Siverou. K hlavičce se dostal totiž Ante Budimir, ale nepřesně hasí tuto příležitost.
33'
Pro smůlu Gorosabela byl pomezní sudí pozorný a kvůli autu zastavuje jeho nadějnou akci.
32'
Po rohovém kopu se nic vážného nestane, ba naopak je další akce přerušena kvůli otřesenému Tenagliuovi. Obránce se hostů bude v pořádku pokračovat.
31'
Šikovnost na svých kopačkách předvedl Samu Omorodion. Už se skoro tlačil do zakončení, když ho v nejdůležitějším momentě zastavil Herrando.
30'
Dobrou bojovnost ukázal Aimar Oroz, jelikož zatlačil na spoluhráče, kteří pod tlakem ztrácejí.
29'
A hned z tohoto centru mírný vzruch. Na přední tyč si naběhl David García a prodlužoval na zadní tyč. Tam nikoho nenašel.
28'
Dobré uvolnění podnikl také Jorge Herrando a vyplatilo se, protože domácí mají k dispozici rohový kop.
27'
Přeci jen se po chybě hostů pálilo domácími hráči. Za hranicí vápna se do toho opřel Lucas Torró, aby jeho pobídka skončila o několik metrů vedle.
26'
Přízemní převahu na svou stranu pomaličku překlápí Alavés, ta probíhá pouze na defenzivní polovině.
25'
Rozehrávky přímého kopu z velkého úhlu si vzal na starost Jon Moncayola. Dlouhá pobídka míří pouze do zámezí.
24'
ze hřiště odchází Abdelkabír Abqár, přichází Nahuel Tenaglia.
23'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující stoper Abdelkabír Abqár a zatím to s ním nevypadá úplně nejlépe.
22'
Skvěle si do náběhu řekl o přihrávku Jon Moncayola. Spoluhráč mu ovšem vyslal moc prudkou a ta míří do zámezí.
21'
Zadní tyč po prudkém centru zavíral Álex Sola. I kdyby se dostal k zakončení, tak mu je odmáván ofsajd.
20'
V hlavní roli se objevil Ante Budimir, tentokrát v negativním. Nedovoleným zákrokem nabídl soupeři volný kop.
19'
Rubén García spěchal se svou průnikovkou do levé strany. Nestihl se trefil do míče včas, proto byl zastaven nedovoleně.
18'
Maskovaný muž Ante Budimir to má dnes na hrotu těžké, když zcela osamocen nedokázal vyhrát osobní souboj.
17'
Deportivo se rozhodlo pro signál, který ukončil nepřesným centrem Andoni Gorosabel. Osasuna zamíří do protiakce.
16'
Hostující bek Gorosabel se rychle hnal do útočné akce. Za polovinou hřiště ho faulem za žlutou kartu zastavil Lucas Torró.
15'
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Moisés Gómez.
14'
Velice dobrý pas přišel z pravé strany do pokutového území Alavésu. K hlavičce se tlačil Aimar Oroz, ale dostat se k ní nedokázal.
13'
Hostující mužstvo nadále zůstalo v kratší přízemní hře, která končí prozatím v zámezí.
12'
První větší šance celého zápasu! Po rohu Deportiva se dostal k hlavičce na zadní tyči Jon Guridi. Prudce mířil k tyči, jenomže u ní fantastický Sergio Herrera vytáhl reflexivní zákrok.
11'
Nebezpečný závar vznikl před domácí brankou. Nejvýraznější střelu měl za hranicí vápna Carlos Benavídez, jenže jeho tvrdá rána skončila na noze obránců.
10'
Barja byl již odveden za lajnu. My budeme pokračovat v kombinaci Alavésu a domácí záložník se vrací na trávník.
9'
Kike Barja se při snaze o centr nejspíše zranil a míří k němu zdravotníci.
8'
Deportivo si nevědělo rady z rozehrávkou, proto k zakončení chvátal Kike Barja. Záložník domácích vyslal centr pouze do bloku.
7'
Po levé straně úspěšně unikl k centr Kike Barja, ten mu byl zablokován, ale nakonec rozhodčí ukazuje na rozehrávku gólmana.
6'
Netradičně hlavou posílal centr do pokutového území Luis Rioja. Hostující esa neměly šanci zakončit.
5'
V rohu hrací plochy byl neúspěšný v kličkách Budimir, a tak od branky bude rozehrávat brankář soupeře.
4'
Samu Omorodion se háčkoval s míčem na noze k nějakému ohrožení domácí svatyně. Nemůže ovšem pokračovat kvůli ofsajdu.
3'
Pozor na druhé straně musel dávat také Antonio Sivera, jelikož řešil podobný problém jako jeho kolega před pár vteřinami.
2'
Hned po této rozehrávce měl práci domácí brankář Herrera, když boxoval mimo vápno nebezpečný centr.
1'
O úvodní výkop tohoto utkání se postaral hostující celek v modrobílých dresech. Ten po dobré souhře po pravé straně bude kopat rohový kop.
1'
Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastupují na hrací plochu. Za několik okamžiků jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně se nacházejí v kabinách, kde probíhají poslední přípravy.

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Dav. García (C), Herrando, Mojica – Moncayola, Torró, Oroz – Ru. García, Budimir, Barja.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – J. Cruz I, U. García, Mo. Gómez, Ibáñez, Arnáiz, Raúl García, Catena, I. Muñoz, Svensson, Arguibide.
Trenér: Jagoba Arrasate

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, J. López – Guevara, Benavídez, Guridi – Sola, Omorodion, Rioja (C).
Náhradníci: Owono, A. Rodríguez – Blanco, Hagi, Tenaglia, K. García, Alkain, Simeone, Rebbáš, Vicente, Panichelli, Ortiz.
Trenér: Luis Plaza García

Rozhodčí: Vázquez – Peiró, Serrato.

CA OSASUNA

Po dobré minulé sezóně se celek z Pamplony zatím nachází v klidném středu tabulky. Po 26 odehraných duelech se nachází na 11.místě s 33 body a negativním skóre 30:37. Na pohárové pozice má už sice velkou ztrátu, ale rozhodně ne neřešitelnou, momentálně je desetibodová.

Osasuna v posledních třech utkání zažívá velice dobrou formu. Získala totiž z tohoto období hned 7 bodů za dvě výhry a jednu remízu. Klíčové vítězství 1:0 přišlo na hřišti Realu Sociedad a také 2:0 doma s Cádizem. Posledně se představili na trávníku Las Palmas, kde ve vyrovnaném střetnutí uhrála remízu 1:1.

Nejdůležitějším mužem tohoto kádru je jednoznačně forvard Ante Budimir. Dvaatřicetiletý rodák z Chorvatska zatím zasáhl do všech utkání v LaLize a v nich zaznamenal 13 branek a dvě asistence k tomu. Jenže jeho start proti Alavésu je v ohrožení, jelikož má podle posledních informací zlomenou lícní kost.

Potvrdí Osasuna dobrou formu z posledních třech zápasů?

DEPORTIVO ALAVÉS

Nováček letošního ročníku nejvyšší španělské soutěže patří spíše do druhé poloviny tabulky. V ní se nachází momentálně na 13.pozici se ziskem 29 bodů a negativním skóre 25:32. Na sestupové příčky má relativně velký náskok a to deseti bodů na Cádiz, což ještě není na 100 % jisté.

Alavés v posledních třech duelech zažívají velice zajímavé období. Ze všech těchto střetnutí totiž uhrál tři body za remízy. Nejprve spíše získali s těžkými celky, kterými jsou Villarreal a Betis. Naposledy se potkali před týdnem na domácí půdě s Mallorcou, kde přišli o tříbodový zisk až v 88.minutě.

Zajímavým mužem na sledování v tomto káru je talentovaný útočník Samu Omorodion. Devatenáctiletý Španěl stihl letos zasáhnout do 24 zápasů v LaLize a v nich dokázal nastřílet osm branek a na jednu nahrát. Střelecky se naposledy prosadil na domácím trávníku s Villarrealem, kde pomohl gólem k remíze.

Dokáže Deportivo zlomit sérii remíz v Pamploně?
Krásný pondělní večer ze španělské Pamplony! Od 21:00 se zde odehraje poslední utkání 27. kola LaLigy. K vidění bude souboj dvou sousedů tabulky, CA Osasuna na svém trávníku vyzve Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.