La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : CA Osasuna - 10. prosince 2023   18:30

Cádiz
20' Martí (Alejo)
1:1
(1:0)
CA Osasuna
70' Budimir
Cádiz
Ledesma – Carcelén, Mbaye, Jiménez, J. Hernández (76. Pires) – Alejo (76. Ocampo), Alcaraz, Á. Fernández, Machís (60. Sobrino) – Martí, C. Ramos (76. Ma. Gómez).
Gil – Guardiola, Meré, Mari, Navarro, Negredo, San Emeterio, Zaldúa.
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, Unai García, David García, J. Cruz I – Mo. Gómez (88. Moncayola), Torró (46. I. Muñoz), Oroz (79. Ibáñez) – Ávila, Budimir, Rubén García (90+2. Vidal).
A. Fernández, Valencia – Brašanac, Arnáiz, Herrando, R. García II.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 8:2. Fauly: 15:16.
Je konec! Cádiz nakonec uhrál s Osasunou remízu 1:1. Lépe do utkání vstoupili hráči Cádizu. Ti udeřili hned z první šance po dvaceti minutách opatrného fotbalu. Hlavou se prosadil Roger Martí. Pět minut před přestávkou mohl náskok Cádizu navýšit Alejo, ale trefil náruč brankáře. Po změně stran ale Osasuna zlepšila svůj výkon. Budimir ani Avila ale Ledesmu nepřekonali. V 68. minutě však sudí po ruce Mbayeho nařídil penaltu pro hosty, kterou proměnil Ante Budimir.
90+7'
90+5'
Střídající Vidal se na polovině soupeře dral k míči, jenže podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
90+3'
Cádiz se tlačil vpřed po levé straně, jenže nikdo ve žlutém dresu se nedostal k odcentrování do pokutového území soupeře.
90+2'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Nacho Vidal.
90'
Brian Ocampo sice kouzlil s míčem na levé straně, jenže neudržel stabilitu a poroučel se k zemi. Podle rozhodčího se o nedovolený zákrok nejednalo.
89'
Domácí se dožadují odpískání pokutového kopu po střele z ostrého úhlu! Sudí ale ukazuje, že obránce Osasuny míč odehrál trupem.
88'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Juan Cruz).
88'
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Jon Moncayola.
87'
Také hostující brankář Herrera už pouze nakopává míče daleko od vlastní branky.
86'
Ledesma nakopl míč na polovinu hostů, kde si udělal místo Roger Martí, který byl faulován. Domácí Cádiz má k dispozici standardní situaci.
84'
Sergio Herrera si pohlídal prudký centr z pravé strany a bez problémů míč zalepil do rukavic. Cádiz je v závěru utkání o něco aktivnější.
83'
Brian Ocampo se skvěle zbavil soupeře na vlastní polovině. Cádiz poté dokázal zaútočit, nicméně Roger Martí střelou zevnitř vápna minul branku.
82'
Cádiz zahrával rohový kop. Hostující defenziva míč odehrála jen za hranici vápna, odkud střílel Isaac Carcelén jen vysoko na tribunu za brankou.
81'
Jesús Areso se výborně vrátil s rozběhnutým soupeřem a hlavou přizvedl míč do autu. Cádiz se pokusí zahrozit dlouhým vhazováním.
80'
Cádiz se tlačil do pokutového území, jenže autor úvodní branky Roger Martí si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
79'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Pablo Ibáñez.
78'
Domácí brankář si pohlídal další nepřesnou rozehrávku soupeře a došel si pro míč. Ani jeden z týmů se po vyrovnání nedostává do zakončení.
77'
Ledesma si musel dát pozor na těžkou malou domů. Brankář domácího Cádizu se však stačil položit na zem a udržel míč v rukavicích.
76'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Javi Hernández, přichází Lucas Pires,
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Maxi Gómez,
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Brian Ocampo.
75'
Osasuna měla k dispozici přímý kop na polovině soupeře. Moisés Gómez odcentroval k zadní tyči, kde bez problémů zasáhl Mamadou Mbaye.
74'
Na hřišti se nyní znovu hodně přitvrdilo. Sledujeme velké množství osobních soubojů v prostoru kolem středového kruhu.
73'
Další ofenzivní výpad domácího celku zastavuje odmávaný ofsajd. Své postavení si o několik kroků nepohlídal Iván Alejo.
72'
Cádiz se ihned vydal vpřed se snahou o odpověď. Centr z levé strany směřoval ke vzdálenější tyči, kam se nedostal nikdo ve žlutém dresu.
70'
Osasuna právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! K penaltě se postavil ANTE BUDIMIR, který ji s obrovským klidem proměnil!
69'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Iván Alejo).
68'
Pokutový kop pro Osasunu!
67'
Tak pozor! Rozhodčí se jde podívat na video! Zřejmě se řeší, zda nebude Osasuna kopat penaltu po ruce Mbayeho.
66'
Ezequiel Ávila si naběhl na střílený centr z levé strany hřiště, prodral se mezi dva stopery domácího celku, jenže nezamířil mezi tři tyče.
65'
Mamadou Mbaye skvěle přečetl rozehrávku Osasuny, neohroženě vlétl do hlavičkového souboje a odehrál míč do autu.
64'
Domácí vhazovali na levé straně hřiště. Z příliš prudkého autu ale nedokázali vytěžit ani rohový kop.
63'
Jenže Osasuna si dokáže vytvářet šance! Po dalším centru už Avila zakončoval prakticky do prázdné branky, jenže trefil jediného obránce v cestě!
62'
Další nedovolený zákrok na straně domácího celku. Cádiz se nikam nežene a spíše se snaží otupovat snažení soupeře.
61'
Osasuna se snažila zaútočit do otevřené defenzivy Cádizu, jenže akci hostujícího mužstva zhatil odmávaný ofsajd.
60'
ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Rubén Sobrino.
59'
Tlak hostujícího celku otupil až zbytečný útočný faul Avily přímo před očima asistenta rozhodčího. Hostující hráč může být navíc rád, že neviděl žlutou kartu.
58'
Další obrovská šance Osasuny! Po centru z levé strany pro změnu střílel Ezequiel Ávila, ale Ledesma v posledních minutách čaruje!
57'
Mohlo být vyrovnáno! Na krásný centr z pravé strany si naskočil Budimir, ale Ledesma jeho ránu krásně vyrazil mimo tři tyče!
56'
Hosté se znovu snažili projít vpřed pomocí vysokého nákopu, ale defenziva Cádizu míč bez problémů odehrála daleko od šestnáctky.
54'
Osasuna zaútočila po levém křídle, jenže centr směřující k přední tyči dokázala defenziva Cádizu odehrát do zámezí.
53'
Po rohovém kopu se však nikdo ve žlutém dresu do zakončení nedostal. Urostlý Unai García nekompromisně odhlavičkoval míč ven ze šestnáctky.
52'
Po přímém kopu se do zakončení tlačil Mamadou Mbaye, ale jeden z obránců před ním na poslední chvíli přizvedl míč na kop rohový.
51'
Iván Alejo byl první v souboji s Cruzem, který jej nečistým způsobem poslal k zemi. Domácí Cádiz bude rozehrávat přímý kop z blízkosti rohového praporku.
50'
Unai García si výborně pohlídal nákop za obranu a čistým skluzem odehrál míč do zámezí před sprintujícím Ramosem.
49'
Po přímém kopu se do odraženého míče z velké vzdálenosti opřel Álex Fernández, jenže jeho skákavou ránu Herrera udržel v rukavicích.
48'
V úvodu druhého poločasu pokračuje obraz hry z první půle. Po dalším ostrém střetu zůstává na trávníku ležet domácí Darwin Machís.
47'
Cádiz se usadil na polovině soupeře, jenže dloubáček za obranu směřoval jen do ofsajdu, v němž se nacházel Iván Alejo.
46'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Iker Muñoz.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokonenější hráči domácího Cádizu. Ti udeřili hned z první šance po dvaceti minutách opatrného fotbalu. Hlavou se prosadil Roger Martí. Pět minut před přestávkou mohl náskok Cádizu navýšit Alejo, ale trefil náruč brankáře.
45+4'
45+2'
Po dalším hlavičkovém souboji zůstává na hřišti ležet Iván Alejo. Sudí okamžitě volá domácí zdravotníky. Zdá se, že v první půli už se toho moc nestane.
45'
Hra je znovu přerušena kvůli zranění. Tentokrát na trávníku zůstává ležet hostující Oroz.
44'
Isaac Carcelén bojoval o míč u rohového praporku, ale balón se nakonec právě od něj odrazil mimo hru. Osasuna bude rozehrávat od branky.
43'
Aimar Oroz si v blízkosti šestnáctky přehodil míč na levou nohu a vypálil. Obětavý Mamadou Mbaye jeho pokus hlavou srazil na roh.
42'
Osasuna předvedla rychlý výpad po pravém křídle, jenže střílený centr na malé vápno jeden z obránců skluzem odvrátil do bezpečí.
41'
Domácí mohli přidat druhou branku! Na zpětnou přihrávku z levé strany si počkal Iván Alejo, ale levačkou trefil náruč hostujícího Herrery!
40'
Hosté měli k dispozici přímý kop. Jenže prudký centr z pravé strany prolétl šestnáctkou bez jakékoliv teče.
39'
Jeremías Ledesma nakopl míč na polovinu soupeře. V hlavičkovém souboji sice uspěl Torro, jenže odražený míč vybojovali hráči Cádizu.
38'
Juan Cruz sice dostal přesnou přihrávku na levé křídlo, jenže jeho zpracování bylo tragické a míč mu pod kopačkou utekl do zámezí.
37'
Hra je přerušena! Po souboji s rozběhnutým soupeřem zůstává na trávníku ležet otřesený Fali Jiménez. V první půli se rozhodně nehraje v rukavičkách.
36'
Rubén García si v souboji poblíž velkého vápna pomohl rukou, kterou trefil svého strážce nepříjemně do hrudi. Sudí okamžitě přerušil hru.
35'
Ke střele zpoza velkého vápna se dostal Ezequiel Ávila, jehož projektil jeden z domácích zadáků tečoval na rohový kop.
34'
Ani jeden z týmů se nyní zrovna nesnaží o nějakou pohlednou kombinaci. Sledujeme spíše plno nákopů z jedné strany hrací plochy na druhou.
33'
Budimir si tělem dělal prostor na hranici velkého vápna, jenže důrazný Isaac Carcelén situaci vyřešil nekompromisním odkopem, kterým ještě získal pro domácí vhazování.
32'
Na trávníku se lehce přiostřuje. Sudí nyní pustil hned tři tvrdší osobní souboje, což rozparádilo také fanoušky na tribunách.
31'
Fantastické utkání zatím hraje Iván Alejo. Rychlonohý křídelník domácího celku se nyní stáhl do defenzivy a skluzem získal míč pro domácí.
30'
Christopher Ramos se v pokutovém území natahoval po odraženém míči, jenže v pádu jej poslal pouze do boční sítě hostující svatyně.
29'
Iván Alejo byl na vlastní polovině dohrán hodně ostrým šlapákem. Hostující Aimar Oroz může být rád, že nedostal žlutou kartu.
28'
Osasuna je po obdržení úvodní branky hodně zaskočená. Hostujícímu celku se vůbec nedaří přechod na polovinu soupeře.
27'
Sergio Herrera si dal pozor na další nákop za obranu Osasuny, vyrazil na hranici velkého vápna a zrychlil rozehrávku hostů.
26'
Další zajímavý centr z přímého kopu si našel v pokutovém území Fali, jenže v pádu míč poslal mimo tři tyče.
25'
Cádiz zatím hraje v defenzivě opravdu skvěle. Isaac Carcelén akrobatickým odkopem odehrál míč do bezpečí před Avilou.
24'
Právě Budimir se nyní dostal ke skákavé přihrávce, jenže při převzetí míče si pomohl rukou, což neuniklo zraku dobře postaveného arbitra.
23'
Lucas Torró dostal přihrávku na levou stranu, našel rozběhnutého Budimira, jenže ten se utopil v moři vlastních kliček na hranici velkého vápna.
22'
Domácí celek je po vstřelení úvodní branky na koni a nadále se drží na polovině Osasuny. Hosty naopak brzdí řada nepřesností.
20'
Cádiz právě vstřelil branku! Domácí celek se po dvaceti minutách hry ujímá vedení! Cádiz zaútočil po pravé straně, odkud přiletěl do vápna prudký centr a ROGER MARTÍ v pádu hlavičkou rozjásal stadion!
19'
Domácí stopeři kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině a nepůjčují jej soupeři. Nikdo v dresu Osasuny navíc rozehrávku nenapadá.
18'
Další pohledná kombinace Osasuny skončila sraženým centrem před branku. Míč ale neopustil hrací plochu a domácí jej odkopli do bezpečí.
17'
Jeremías Ledesma pro změnu přečetl úmysl hostů a před rozběhnutým Avillou si dokráčel pro míč. Cádizu brankář v defenzivě výrazně pomáhá.
16'
Cádiz se chtěl dostat vpřed pomocí vysokého nákopu, jenže míč zarotoval pouze na tribunu. Fanoušci začínají na domácí celek pískat.
15'
Hosté zahrávali rohový kop, jenže pro vysoký centr si bez problémů dokráčel domácí gólman Jeremías Ledesma.
14'
Rubén García si výborně pokryl míč a jeden z domácích hráčů jej ostrým skluzem poslal k zemi. Rozehrávat bude hostující Osasuna.
13'
Unai García si pohlídal rozběhnutého Martího, ke kterému důrazně přistoupil a nenechal jej projít vpřed. Zatím na trávníku dominují defenzivy.
12'
Zpoza velkého vápna napřáhl ke střele Rubén Alcaraz, jehož skákavý pokus směřoval přímo na střed branky, kde stál pozorný Herrera.
11'
Cádiz zahrával přímý kop na polovině Osasuny. Centr z levé strany se snesl na malé vápno, odkud jej bez problémů odhlavičkoval do bezpečí García.
10'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Unai García).
9'
Domácí celek zaútočil po levé straně hrací plochy. Centr z levé strany však zablokoval dobře postavený obránce Areso.
8'
Rubén García se hnal za nákopem na pravou stranu hrací plochy, jenže míč neudržel ve hře. Domácí Cádiz bude vhazovat na své polovině.
7'
Hostující brankář Herrera si zakřičel na obránce a dokráčel si pro nepřesnou pobídku za obranu Osasuny. Ani jeden z týmů se v úvodu nikam nežene.
6'
Další nákop hostů na hranici velkého vápna si s přehledem pohlídal domácí stoper Mamadou Mbaye, který míč hlavou přizvedl do rukavic brankáře.
5'
Domácí Ramos sice sprintoval sám na brankáře a byl faulován, jenže asistent rozhodčího odhalil jeho postavení mimo hru.
4'
Hosté zaútočili po levé straně. Nadýchaný centr z křídla si bez problémů stáhl ze vzduchu do rukavic připravený gólman Jeremías Ledesma.
3'
Do souboje na polovině hřiště vlétl Fali Jiménez, který čistým skluzem odehrál míč do zámezí. Na stadionu od úvodní minuty panuje výborná atmosféra.
2'
Sergio Herrera se musel zapojit do rozehrávky hostujícího celku. Osasuna v úvodních minutách utkání kombinuje na vlastní polovině. Cádiz zatím soupeře nenapadá.
1'
Osasuna obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, jenže nákop skončil jen faulem.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Cádiz bude hrát ve žlutém, zatímco hosté obléknou červenou sadu.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Mbaye, Jiménez, J. Hernández – Alejo, Alcaraz, Á. Fernández, Machís – Martí, C. Ramos.
Náhradníci: Gil – Ma. Gómez, Guardiola, Meré, Pires, Mari, Navarro, Negredo, Ocampo, Sobrino, San Emeterio, Zaldúa.

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Unai García, David García, J. Cruz I – Mo. Gómez, Torró, Oroz – Ávila, Budimir, Rubén García.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – Brašanac, Arnáiz, Herrando, Ibáñez, Moncayola, I. Muñoz, R. García II, Vidal.
Cádiz CF

Domácí Cádiz je na tom ještě hůře. Po patnácti odehraných duelech má celek z jihu Španělska na kontě dvanáct bodů a patří mu šestnáctá pozice. Na dnešního soupeře má Cádiz ztrátu tří bodů. Ze zadních pozic na něj ale dotírá Mallorca i Celta Vigo. Doma však Cádiz dokáže pravidelně sbírat body. V posledním ligovém duelu remizoval 1:1 na hřišti Celty Vigo. V týdnu ale vypadl z Copa del Rey, když nestačil na Arandinu hrající až třetí ligu.
CA Osasuna

Hostující Osasuna zatím prožívá průměrnou sezónu. V patnácti odehraných duelech získal hostující celek celkem patnáct bodů a patří mu čtrnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má Osasuna aktuálně k dobru náskok šesti bodů. Trápí se ale především v defenzivě. Dosud inkasovala už 25 branek. Na vítězství navíc čeká od poloviny letošního října. V posledním kole Osasuna remizovala doma 1:1 s Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.