La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Girona - 7. října 2023   14:00

0:1
(0:0)
Girona
59' A. García  (Couto)
Cádiz
Ledesma – Carcelén (C) (66. Pires), Meré (79. Sobrino), Fali, J. Hernández – Alejo, Escalante (66. N'Guessan), Alcaraz, Machís – C. Ramos (79. Negredo), Ma. Gómez (73. Guardiola).
Gil – Á. Fernández, Chust, Mari, Mbaye, Navarro, Zaldúa.
Munuera
Estadio Nuevo Mirandilla
16438 diváků
Girona
Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez (62. Torre) – Da. López, Y. Herrera (89. Kebe), A. García (C), I. Martín (89. Juanpe), Sávio (72. Stuani) – Dovbyk (72. V. Fernández).
Fuidias – Almena, Clúa, A. Martínez, Portu.

Máme tu konec dnešního zajímavého utkání. To ovlivnily dva zásadní momenty, protože už v 11. minutě musel předčasně do sprch Darwin Machís. Dlouhou přesilovku dokázali hosté využít v 59. minutě, kdy se pěknou ranou prosadil Aleix García.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:15. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:13.
90+8'
90+6'
Álvaro Negredo dostal na hranu vápnu přesný pas a bez váhání vypálil. Jeho pokus byl odražen na roh.
90+4'
Ted to pro změnu s agresivitou přehnal Stuani a i jemu je pískán útočný faul.
90+3'
Tohle se domácím nepovedlo a my sledujeme útočný faul.
Dnešní utkání sleduje 16438 diváků.
90+1'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Ibrahima Kebe).
90'
Girona při své rozehrávce dost zariskovala a jen díky dobrému obrannému zákroku jejich stopera neběželi domácí sami na branku.
89'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Ibrahima Kebe,
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Juanpe.
88'
Pablo Torre jen asi o metr minul levou tyč soupeřovi svatyně.
86'
Hosté při příležitosti vhazování zdržují hru, což samozřejmě všechny na stadionu dost štve.
84'
Cádiz chytl druhý dech, teď bude po faulu Stuaniho zahrávat standardní situaci.
82'
I Cádiz nám ukázal, že to dnes ještě nezabalil a po odvráceném centru uvidíme rohový kop.
79'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Rubén Sobrino,
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Álvaro Negredo.
77'
Do gólovky se dostal po zahrání standardky Eric García, vše co ale následovalo, bylo navíc, jelikož se mladý stoper hostí naházel v offsidu.
76'
Hosté vybojovali standardku blízko vápna soupeře.
74'
K hlavičce po rohové kopu se k hlavičce dostal Rubén Alcaraz, jeho pokus ale letěl přímo na brankáře hostí.
73'
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Sergi Guardiola.
72'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Valery Fernández,
ze hřiště odchází Sávio, přichází Cristhian Stuani.
68'
Nováček na hřišti Lucas Pires vybojoval rohový kop.
66'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Rominigue N'Guessan,
ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Lucas Pires.
64'
Z nějakých dvaceti metrů vypálil Yan Couto, jeho pokus vyráží tygřím skokem Ledesma. Střela byla nebezpečná, jelikož před brankářem ještě skočila.
62'
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Pablo Torre.
61'
Miguel Gutiérrez má nějaké zdravotní problémy a vypadá to, že bude nucen střídat.
59'
Girona právě vstřelila branku!
ALEIX GARCÍA dostal přihrávku na hranu šestnáctky, odkud bez přípravy vypálil. Brankář měl zhoršený výhled, takže se k žádnému pokusu o zákrok ani nedostal. Asistence Yan Couto.
57'
Daley Blind hledal svou přihrávkou Yangela Herreru, ten se ale nacházel v drobném offsidu.
54'
Iván Martín napřáhl ke střele z hranice vápna, obětavým zákrokem ji odrazil stoper domácích.
52'
Dovbyk sklepl míč na Sávia, který z úhlu mířil na zadní tyč a jen díky dobrému zákroku brankáře míč nezapadl do branky. Následuje pouze rohový kop
48'
Druhý poločas začal tak, jak ten první skončil a to tlakem hostí.
46'
Je za námi hodně zajímavý první poločas, ve kterém jsme viděli hodně ostrých zákroků. Za jeden takový byl již v 11. minutě vyloučen Darwin Machís. Girona nabídnutou přesilovku zatím nevyužila. Nejblíže k tomu byla ve dlouhém nastaveném čase, v něm doslova celých deset minut drtila svého soupeře, vyloženou šanci si ale nevytvořila.
Druhý poločas začne přibližně v 15:10.
45+10'
45+10'
Centr, který vyslal z pravé strany Yan Couto, končí pouze v rukavicích brankáře Cádizu.
45+8'
Hosté opět nastoupeni kolem vápna soupeře, s míčem se snažil něco vymyslet Herrera, jeho pokus byl ale sražen do zámezí. Následuje rohový kop.
45+6'
Enormní tlak domácích končí nepovedeným centrem Sávia.
45+4'
Girona zavřela svého soupeře na útočné polovině. Domácí tým se zmáhá pouze na odkopy k půlící čáře.
45+3'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Yangel Herrera).
45+1'
Po souboji Faliho s Artěmem Dovbykem zůstává na zemi ležet první jmenovaný. Vypadá to, že ho útočník hostí omylem udeřil do obličeje.
43'
VAR ještě řešil, zda nepředcházel útočnému faulu nedovolený zákrok ze strany domácího týmu. Hra už ale pokračuje dál, o penaltový přestupek se tedy nejednalo.
42'
Při závaru uvnitř vápna domácích odhalil sudí útočný faul Girony.
41'
Christopher Ramos se dostal k hlavičce na hranici malého vápna, svůj pokus ale namířil příliš do země, a tak míč jednoduše chytil brankář hostí.
39'
Miguel Gutiérrez vypálil z voleje z hrany velkého vápna. Pokus to byl ale nepřesný.
36'
Je tu další srážka hlavami, na hřiště jsou opět povoláni zdravotníci. Postiženými hráči jsou Aleix García a Gonzalo Escalante
34'
Výborná pasáž domácích bude pokračovat rohovým kopem.
33'
U poloviny hřiště byl k zemi poslán Iván Alejo, domácí tak budou ve své útočné aktivitě pokračovat.
32'
Hráči domácích vybojovali autové vhazování blízko vápna soupeře, vše nasvědčuje tomu, že uvidíme daleký hod.
31'
Sledujeme útočný faul, kterým se provinil David López. Obrana Cádizu si tak bude moct na chvíli oddychnout.
27'
Ošetření si musel vyžádat Yan Couto, který zůstal ležet na hrací ploše. Mezi tím sudí vyhlásil občerstvovací pauzu.
26'
K hlavičce se uvnitř vápna dostal Yangel Herrera, zakončení si ale dobře nenačasoval, a tak míč na branku nemířil.
24'
Sávio odcentroval z levé strany, jeho pokus odvrátil stoper domácích na roh.
20'
Iván Martín zahrál rukou na útočné polovině, toho si dobře všiml sudí Munuera, který přestupek odpískal.
18'
Javi Hernández vyslal do vápna přízemní centr. Dobrým zákrokem ho zlikvidoval brankář hostí.
17'
Z opakovaných záběrů je dobře vidět, že o haní rukou vůbec nešlo.
16'
Cádiz by si přál odpískání pokutového kopu po údajné ruce, sudí ale důrazným gestem dává na jev, že se o přestupek nejednalo.
14'
Hra už se nám rozběhla, VAR verdikt rozhodčího nezměnil a tak začíná dlouhá přesilová hra Girony.
12'
Zákrok ještě přezkoumává VAR, uvidíme, zda bude červená karta potvrzena.
11'
Darwin Machís se prezentuje ošklivým zákrokem, když šlapákem zasáhl svého soupeře někam do oblasti slabin.
10'
Brankář Paulo Gazzaniga pokazil rozehrávku a jen díky štěstí z toho nebyl první gol.
9'
Yangel Herrera byl adresátem centru na zadní tyči, svůj hlavičkový pokus poslal jen do boční sítě.
6'
Při odvracení zmiňovaného centru se hlavami střetli dva soupeři, na hřiště jsou povoláni zdravotníci.
5'
Po dalším žlutém zákroku sledujeme standardku tentokrát domácího týmu. Cádiz ji rozehrál centrem, který hosté odvrátili.
4'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Aleix García).
3'
Centr z pravé strany lapí do rukavic brankář Jeremías Ledesma. Domácí mohou přejít do protiútoku.
2'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Rubén Alcaraz).
2'
Po ostrém zákroku končí na zemi Yan Couto. Hosté rozehrají první standardku utkání.
1'
V Cádizu vše směřuje ke startu utkání. Domácí nastupují ve žlutých dresech, hosté z Girony budou hrát v černých.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), Meré, Fali, J. Hernández – Alejo, Escalante, Alcaraz, Machís – C. Ramos, Ma. Gómez.
Náhradníci: Gil – Á. Fernández, Guardiola, Chust, Mari, N'Guessan, Pires, Mbaye, Navarro, Negredo, Sobrino, Zaldúa.

Girona FC: Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Da. López, Y. Herrera, A. García (C), I. Martín, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias – Almena, Clúa, Juanpe, Kebe, A. Martínez, Portu, Stuani, Torre, V. Fernández.
Všem fanouškům španělské kopané přeji příjemný den. Dnes nás čeká duel 9. kola LaLigy, ve kterém se představí Cádiz CF a Girona FC.

Níže se můžete podívat, jak si oba týmy vedly v posledních zápasech.