La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Las Palmas - 20. dubna 2024   14:00

Celta Vigo
37' Aspas (C. Pérez) • 39' Swedberg (Aspas) • 71' Douvikas (Aspas) • 76' Aspas (Douvikas)
4:1
(2:1)
Las Palmas
11' Herzog  (al-Haddádí)
Celta Vigo
Guaita – Mingueza, Núñez, C. Domínguez – C. Pérez (85. M. Rodríguez), Jailson, Beltrán (77. de la Torre), H. Álvarez – Aspas (C) (77. Manquillo), Strand Larsen (66. Douvikas), Swedberg (66. Bamba).
I. Villar – Allende, Cervi, M. Sánchez, Sotelo, Starfelt, K. Vázquez.
Maeso – Granado, Mir
Abanca-Balaídos (Vigo)
21 256 diváků
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Herzog, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (77. Fa. González), Loiodice (62. J. Muñoz), Perrone (77. Pejiño), K. Rodríguez (C), Moleiro – Kaba (62. S. Ramírez).
Escandell – Campaña, M. Cardona, Curbelo, Lemos, Mfulu, B. Ramírez, Sinkgraven.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 10:9.
Las Palmas prohrálo popáté za sebou a celkově prodloužila čekání na výhru na osm zápasů. V tabulce je dvanáctá s náskokem šesti bodů na šestnáctou Celtu. Ta má dalších šest bodů k dobru na sestupovou osmnáctou příčku.
Sobotní program španělské LaLigy odstartoval výhrou Celty, které se po inkasovaném gólu z rohového kopu podařil mezi 37. a 39. minutou uskutečnit bleskový obrat. Las Palmas po změně stran hořelo v obraně a místo snahy o vyrovnání čelilo jedné šanci za druhou. Gólem na 3:1 definitivně rozhodl střídající Douvikas, který pak ještě přihrál Aspasovi na závěrečnou trefu na 4:1.
90+4'
90+4'
Tak to byla symbolická tečka za pokaženým druhým poločasem. Z hostujícího rohu odletěl míč přímo do autu.
90+3'
Na rozloučenou s prohraným zápasem si Las Palmas zahraje poslední rohový kop. Právě z této standardky dnes dalo svůj jediný gól.
90+2'
Miguel Rodríguez měl volno na pravé straně, jenže přihrávkou k okraji malého vápna nelezl jen nohu bránícího soupeře.
90+1'
Celta trochu polevila a v koncovce zápasu přenechává inciativu hostům, kteří v těchto chvílích neúčinně kombinují daleko od Guaity.
88'
Hosté si přichystali ještě jednu možnost na snížení. Sandro Ramírez si v ní ale neporadil a Guaita střelu do středu brány zpacifikoval.
85'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Miguel Rodríguez.
84'
Douvikas se v době Minguezovy diagonály nacházel v ofsajdu, takže jeho další gólový zásah platit nemůže. Claudio Giráldez bude naposledy střídat.
83'
Držení míče: 37 % – 63 %.
82'
Douvikas prošel přes Herzoga a zleva předložil míč do gólové šance Hugovi Álvarezovi, který bez přípravy hodně přestřelil.
80'
Fanoušci na Abanca-Balaídos jsou nadmíru spokojeni. Domácí tým bude mít po tomto zápase záchranu zase o něco blíže. Osmnáctému Cádizu se vzdálí na rozdíl šesti bodů.
79'
Už to zase smrdělo malérem pro obranu Las Palmas. Vallese tentokráte zachránil špatný první dotek nabíhajícího Douvikase.
77'
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Luca de la Torre.
77'
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Javier Manquillo.
77'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Pejiño.
77'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Fabio González.
76'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
Další rozborka hostující defenzivy! Douvikas si seběhl pro míč do pravého křídla a oplatil pár minut starou asistenci IAGU ASPASOVI, který zůstal ve vápně trestuhodně sám. O ofsajd se kvůli špatnému postavení Mármola nejednalo.
74'
A zase nemuseli domácí vyvinout velkou snahu, aby se dostali až do vápna. Bamba se v něm na chvíli zastavil a jeho pokus byl nakonec zablokován.
73'
Skóre 3:1 je logickým vyústěním toho, jak to na hřišti vypadá. Pimientův tým podává v obraně mimořádně špatný výkon. Skoro každá domácí akce zavání šancí.
71'
Dvacet minut před koncem odskakuje Celta do dvougólového vedení! Aspas už poněkolikáté ukázal záda obráncům Las Palmas a díky své rychlosti vytvořil situaci tři na gólmana. Domácí kapitán nesobecky předložil míč k TASOSU DOUVIKASOVI a ten ho neměl problém doručit do prázdné brány.
69'
Bamba neprošel přes zeď, kterou hráči Las Palmas vystavěli zhruba metr před vstupem do pokutového území.
68'
Carlos Domínguez se postaral o to, že se přihrávka určená pro Sandra Ramíreze vykoulela pryč z hrací plochy.
67'
Claudio Giráldez se dvougólovým náskokem zjevně uchlácholit nenechal a v rámci prvního okna pro střídání poslal do hry dva čerstvé muže do ofenzivního trojzubce.
66'
ze hřiště odchází Jörgen Strand Larsen, přichází Tasos Douvikas.
66'
ze hřiště odchází Williot Swedberg, přichází Jonathan Bamba.
66'
Strand Larsen se faulem na podrážděného Perroneho trochu zbytečně vykartoval pro příští zápas. Navíc to od něj bylo to poslední, co dnes předvedl.
64'
I hosté ukázali, že se dokáží plynule prokombinovat až do zakončení. Na svědomí ho měl Perrone, ale Guaita si u své pravé tyče připsal banální zákrok.
62'
ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Sandro Ramírez.
62'
ze hřiště odchází Enzo Loiodice, přichází Javi Muñoz.
61'
Las Palmas přežilo několik kritických okamžiků a teď se snaží uklidnit hru cirkulací míče na vlastní polovině.
60'
Z mimořádně povedeného přenesení hry profitoval Álvarez, ovšem Herzog finální přihrávku na volného útočníka ve vápně nepustil.
58'
Domácí se neuvěřitelně snadno dostávají do šancí. Sotva Valles zlikvidoval další průnik vyražením míče na roh, tak se musel pořádně natáhnout za nebezpečnou hlavičkou Jailsona.
56'
Swedberg obdržel od Álvareze brilantní přihrávku k rohu malého vápna. Valles Švédovi dobře zmenšil střelecký úhel a připsal si další úspěšný zákrok.
54'
Aspasova individuální cesta vstříc Vallesovi skončila tečovanou střelou, která neměla gólové parametry.
52'
Další šance Celty, které zase předcházel jednoduchý přechod do útoku. Álvarez zleva vkročil do vápna a pak z něj vrátil míč přihrávkou na Beltrána, jehož povedenou dělovku z dálky Valles vytáhl na roh.
50'
Po hostující ztrátě ve středovém kruhu došlo na rychlý ťukes a brejk Minguezy. Ten dovedl své ofenzivní dobrodružství až do zakončení, kterým se Valles obstřelit nenechal!
49'
Dnešní utkání sleduje 21 256 diváků.
47'
Ani jeden z trenérů nestřídal, takže se na obou stranách pokračuje v původních základních jedenáctkách.
46'
Celta odčinila nepřesvědčivý vstup do zápasu a po inkasovaném gólu z rohového kopu stihla do pauzy skóre otočit, když se v rozmezí nějaké minuty a půl prosadili Seveřané Strand Larsen a Swedberg.
45+3'
45+3'
Álex Suárez si nechal vzít míč na vlastní polovině. Vigo chtělo po autu rozjet postupný útok, ale hlavní sudí jim to brzkým hvizdem ani neumožnil.
45+2'
Sory Kaba se nehodlal smířit se ztrátou balonu, jenže represink v křídelní destinaci dopadl faulem na Carlose Domíngueze.
45'
Enzo Loiodice byl při přebírání míče zezadu nedovoleně atakován Jailsonem. Hosté rozehráli na Al-Haddádího, který se však přes Huga Álvareze k ničemu nedostal.
44'
Hosté jsou po dvou slepených gólech ochromeni a už vyhlíží přestávku, ve které budou moci trochu zmobilizovat síly.
43'
Celta podnikla rychlý výpad po levé straně. Jailson ho ve finále zazdil přihrávkou letící na Vallese.
42'
Vysoký nákop z hloubi pole tentokrát domácím štěstí nepřinesl. Druhý asistent rozhodčího viděl jednoho z ofenzivních borců v postavení mimo hru.
41'
Máximo Perrone podrážděně reagoval na zapískání jeho faulu na Jailsona. Vigo může rozjíždět další ofenzivní akci.
39'
Už poněkolikáté Las Palmas nezabránilo přímočarému přechodu středu hřiště. Aspas z půlky bravurně vysunul WILLIOTA SWEDBERGA a švédský útočník naložil s únikem přesně tak, jak si to zaplněný stadion Viga přál.
37'
Celek z Galicie v 37. minutě vyrovnává na 1:1! Hostující obrana nezareagovala na zrychlení Péreze. Ten zprava našel u penaltového bodu stojícího IAGA ASPASE a domácí kapitán zkušeně zakončil z voleje do protipohybu Vallese.
36'
Prodloužený roh se domácímu týmu zakončit nepovedlo. V levé části vápna nebyl schopen podržet balon Beltrán.
35'
Jörgen Strand Larsen sladil náběh s kolmicí z půlky. Na Vallese šel z pravé strany a ve finále ho napálil do ruky.
34'
Las Palmas dráždí domácí fanoušky velmi pomalou rozehrávkou od brankáře Vallese. Něco si k tomu řekl i hlavní rozhodčí Maeso.
33'
Domácí rychle prošli na útočnou polovinu. Carles Pérez si zprava navedl míč na střed a levačkou ho z nějakých čtyřiadvaceti metrů poslal daleko od Vallesovy branky.
32'
Álex Suárez házel aut do vápna. Sory Kaba si ho dostatečně nepokryl a Pimientův tým se k žádnému ohrožení Guaitovy branky nepropracoval.
31'
Loiodice naboural rozehrávku Celty a vrátil balon na kopačky hostů, kteří se snaží otevřít zatažený blok Viga.
30'
Držení míče: 36 % – 64 %.
29'
Munír al-Haddádí přenášel balon přes celou šířku hřiště. Jeden z domácích ho posunul do autu a Las Palmas zase začíná odzadu.
28'
Álex Suárez dost lacino odevzdal balon domácím, kteří ho posléze vrátili přihrávkou do ofsajdu. Své postavení si nepohlídal Hugo Álvarez.
27'
Carlos Domínguez si nebyl jist situací kolem sebe a neadresný centr letící před Guaitiu odkopl za postranní čáru.
26'
Napodruhé se vše odehrálo v klidu. Nekvalitní přízemní centr z úrovně bližší tyče odklidil do bezpečí Sergi Cardona.
25'
A bude i třetí, neboť Pérezův pokus z dálky byl odkloněn zpátky za koncovou čáru.
24'
Opět předvedla domácí parta dobrou kombinaci, ze které resultuje její druhý rohový kop.
22'
Beltránův elegantní oblouček spadl za obranu Las Palmas. Carles Pérez dostal míč do kapsy před malé vápno, jenže z výhodné pozice bránu Vallese přestřelil. Pomezní zpětně odmával ofsajd, který ve skutečnosti spíše nebyl.
21'
Vigo se při bránění rohu nepoučilo a znovu nechalo nebezpečně hlavičkovat Herzoga. Dobře postavený Guaita autora vedoucí trefy tentokrát vychytal. Dorážka k jeho brance už neprošla.
20'
Moleiro se na levé straně uvolnil k centru. Kaba s al-Haddádím na něj nedosáhli, ale Las Palmas může pokračovat rohovým kopem.
19'
Mármol pomohl na zem Strandu Larsenovi, jenž se v danou chvíli snažil převzít míč na půlící čáře. Zatím je to bez karet.
18'
Vigo ztratilo míč ve zdlouhavé rozehrávce, nicméně Perrone uloupenou kořist ve vápně předat nedokázal.
16'
Ambiciózní průnik Huga Álvareze neměl střelecké vyústění. Krajnímu hráč Celty utekl balon směrem k Álvaru Vallesovi.
15'
Teď už je pískáno ve prospěch Celty. Byl to Carlos Domínguez, jenž ve středovém kruhu utržil úder do obličeje.
14'
Jörgen Strand Larsen nemůže uvěřit tomu, že mu v souboji u lajny byl odpískán faul na Mármola.
13'
Ještě jednou o sobě dával vědět Munír al-Haddádí. Otevřeného prostoru na pravé straně využil k přímočarému posunu do vápna a střelou levačkou do boční sítě.
11'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Hned první standardní situaci dokázal hostující tým přetavit ve vedoucí gól! Na brilantně kopnutý al-Haddádího roh z pravé strany si u malého vápna naskočil JUANMA HERZOG a hlavičkou zblízka zaevidoval svůj druhý gól v sezóně.
11'
Poprvé musí být v pohotovosti také Guaita. Technický pokus zpoza vápna, o který se pokoušel Munír al-Haddádí, byl ztečován na rohový kop.
10'
Vigo nevytahuje presink za středový kruh, takže hosté mají dostatek času na přípravnou fázi z vlastní poloviny.
9'
Aspas v levé části vápna nedal dostatek energie do křížné střely. Valles ji ve finále ani chytat nemusel, celé situaci předcházel ofsajd.
7'
Nepřesnost Kiriana Rodrígueze jenom podtrhla dosavadní nemohoucnost Las Palmas v dlouhodobějším držením míče.
5'
Jörgen Strand Larsen se marně snažil přiblížit z kraje hřiště směrem k pokutovému území. Náraz do protihráče nebyl posouzen jako faul.
4'
Opět to Celta zkusila dlouhým nákopem. Valles krotil míč daleko před svým vápnem a pod tlakem Swedberga ho raději poslal do autu.
3'
Strand Larsen se jako buldok vydal za nákopem z vlastní poloviny. Herzog mu ukopl balon na roh a z toho vzešla první šance Viga, když Mingueza nenatlačil zakončení hlavou mezi tyče.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují ve světle modrých dresech. Las Palmas hraje ve žlutém.
1'

Celta de Vigo: Guaita – Mingueza, Núñez, C. Domínguez – C. Pérez, Jailson, Beltrán, H. Álvarez – Aspas (C), Strand Larsen, Swedberg.
Náhradníci: I. Villar – Allende, Bamba, Cervi, de la Torre, Douvikas, Manquillo, M. Rodríguez, M. Sánchez, Sotelo, Starfelt, K. Vázquez.
Trenér: Claudio Giráldez

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Herzog, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, Loiodice, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – Kaba.
Náhradníci: Escandell – Campaña, M. Cardona, Curbelo, Fa. González, J. Muñoz, Lemos, Mfulu, Pejiño, B. Ramírez, S. Ramírez, Sinkgraven.
Trenér: García Pimienta

Rozhodčí: Maeso – Granado, Mir.
1. vzájemný zápas

02.10.2023 (8. kolo)
Las Palmas – Celta Vigo 2:1
Branky:
84. J. Viera, 90+7. M. Cardona – 67. A. Douvikas.
UD Las Palmas

Hosté přiletěli do Viga s cílem přerušit sérii nepříznivých výsledků. Las Palmas vyhrálo od konce ledna jediný zápas nad Valencií, od té doby získalo jen dva z jednadvaceti dostupných bodů. V posledním případě o ně bojovalo v domácím zápase se Sevillou, jenže prohra 0:2 zanechala svěřence trenéra Pimienty na dvanáctém místě, kde jim stále zbývá komfortní náskok dvanácti bodů na sestupové pásmo. Nejlepším střelcem mužstva je s průměrnými šesti zásahy Kirian Rodríguez.
Celta de Vigo

Mužstvo z Galicie se po prohře 0:4 s Realem Madrid rozloučilo s věhlasným trenérem Rafou Benítezem a od té doby sehrálo tři solidní partie se ziskem čtyř bodů. Po výhře 2:1 na hřišti Sevilly si Vigo připsalo bezbrankovou remízu s Vallecanem. Minulý týden se opět představilo v Seville, ale navzdory dobrému výkonu s Betisem prohrálo 1:2. V tabulce je Celta sedmnáctá, a to s náskokem tří bodů na osmnáctý Cádiz. Střelecké tabulce vévodí jedenáctigólový Strand Larsen. Na druhém místě produktivity je kapitán Aspas (5+6).
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvaatřicátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Celtou Vigo a UD Las Palmas!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.