La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Barcelona - 3. února 2024   18:30

D. Alavés
51' Omorodion (Sola)
1:3
(0:1)
Barcelona
22' Lewandowski  (Gündoğan) • 49' Gündoğan  (Pedri) • 63' Roque  (Fort)
D. Alavés
Sivera – Tenaglia (77. Hagi), R. Marín, R. Duarte (C), J. López – Guevara, Blanco (77. Benavídez), Guridi (64. Simeone) – Sola, Omorodion (88. Panichelli), Rioja (64. Rebbáš).
Owono, A. Rodríguez – E. Muñoz, Abqár, T. Mendes, Parada, Alkain.
J. Martínez – Barbero, M. Martínez
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
19 480 diváků
Barcelona
I. Peña – Koundé, Araújo (C), Cubarsí (83. Romeu), Cancelo (46. Fort) – de Jong, Christensen (83. I. Martínez), Gündoğan (59. Roque) – Yamal, Lewandowski, Pedri (75. F. López).
Kochen, Astralaga – Casadó, Guiu, P. Victor II, U. Hernández.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 9:1. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:10.
Zápas 23. kola mezi Deportivem Alavés a Barcelonou končí příznivěji pro hosty pod vedením trenéra Xaviho Hernándeze, kteří vítězí 3:1.
První poločas nabídl hlavně hru mezi šestnáctkami, příliš šancí jsme neviděli. I tak se ale skóre jednou měnilo, a to když si Robert Lewandowski poradil s obráncem Alavése a následně přehodil gólmana Siveru.¨
Druhá půle nabídla více zajímavých akcí. Hned tu první proměnil ve 49. minutě İlkay Gündoğan, kterého skvěle našel centrem Pedri a německý záložník se z voleje trefil přesně pod břevno. Dvoubrankové vedení ale vydrželo hostům jen chvíli, neboť o dvě minuty později si na přesný centr Soly naběhl Samu Omorodion a nedal brankáři Barcelony šanci. Na 3:1 však dokázal zvýšit v 63. minutě střídající Vitor Roque, který se prosadil přesnou ranou. Brazilský útočník se však nechal také vyloučit, a to v 72. minutě, když viděl za svůj zákrok druhou žlutou kartu. Nutno však podotknout, že se jednalo o hodin přísnou druhou žlutou. Roque tak stihl za třináct minut na hřišti gól i červenou kartu. Závěr duelu se nesl ve snaze Alavése o snížení či vyrovnání, avšak obrana Blaugranas odolala a další branka už tak nepadla.
Barcelona si tedy odváží tři body za výhru 3:1 nad Deportivem Alavés.
90+7'
90+7'
Álex Sola stáhl unikajícího Lewandowského a vidí ještě žlutou kartu.
90+6'
V šesté nastavené minutě uvidíme po snaze Hagiho další roh.
90+5'
Na hezký centr Soly si naskočil na vzdálenější tyči Javi López, avšak svou hlavičku umístil vedle branky.
90+4'
Další střelecký pokus si na své konto připsal Álex Sola, svou prudkou střelou ale branku Barcelony neohrozil.
90+3'
Hosté se teď s míčem daleko nedostali, a tak útočí zase domácí celek.
90+2'
Jules Koundé Lópeze k balonu nepustil, ten tak mezitím doputoval až do zámezí.
90+2'
Další střelecký pokus na branku Barcelony vyslal Ianis Hagi, který však trefil jen prostor, kde se nacházel gólman.
90+1'
A nastavené začne svým odkopem po nepřesné střele Soly brankář Iñaki Peña.
90'
Další rohový kop pro Deportivo.
89'
Lamine Yamal přebral balon u vlastní šestnáctky a přešel s ním až k pokutovému území soupeře, kde vystřelil, avšak velmi nepřesně.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Joaquin Panichelli.
88'
Fermín López poslal k zemi po odehrání Hagiho, avšak bude se pokračovat „pouze“ rohem.
88'
Avšak ani z této standardní situace se domácí neprosadili.
87'
Nepříjemně tečovaný nástřel dnes dobře hrajícího Alexe Soly skončil těsně vedle vzdálenější tyče, Alavés bude mít další roh.
87'
Barcelona se teď s kombinací dostává až k vlastnímu gólmanovi.
86'
Javi López se hezky prosmýkl kolem Yamala, následně obešel i Romea a upadl, avšak o faul se dle sudího nejednalo.
85'
Ze značky rohového kopu ale ohrožení Peñovy branky nepřišlo.
84'
Další Solův nástřel ztečoval na rohový kop obránce Blaugranas Fort.
84'
Lewandowski sice vystihl rozehrávku stoperů domácího celku, avšak ti mohou pokračovat díky příhodnému odrazu v kombinaci.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Iñigo Martínez,
ze hřiště odchází Pau Cubarsí, přichází Oriol Romeu.
82'
A další faul, tentokrát byl přestupek spáchán na Yamalovi.
82'
Lewandowski dokázal prodloužit balon za sebe, kde se však nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
81'
Ostřejší zákrok Rebbáše na Fermína Lópeze u rozhodčího neprošel, takže rozehrávat bude zase Barcelona.
80'
Centr Javiho Lópeze zblokoval Koundé, Alavés tak bude mít výhodu dalšího rohového kopu.
79'
Po rohu nakrátko se k hlavičce dostal Araújo, avšak gólman Departiva tentokrát bez problémů zasáhl.
78'
Fermín López si naběhl na přihrávku de Jonga a z úhlu protáhl brankáře Severu, který vyráží balon na roh.
78'
Robert Lewandowski upadł v pokutovém území Alavésu po kontaktu s obráncem sudí Martínez však zůstal v klidu.
77'
ze hřiště odchází Nahuel Tenaglia, přichází Ianis Hagi,
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Benavídez.
77'
Z rohového kopu ale nedokázali hosté ohrozit branku Antonia Sivery.
76'
Lamine Yamal se snažit znovu proniknout do šestnáctky Deportiva, avšak obránce López jej dokázal zastavit, avšak jen za cenu rohového kopu.
75'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Fermín López.
73'
Brazilec Roque toho stihl tedy opravdu hodně, protože do hry střídal 59. minutě, o čtyři minuty později vstřelil branku a v 72. minutě je vyloučen.
72'
Avšak přichází komplikace pro hosty! Vitor Roque se k balonu nedostal rychleji než stoper Marín a následně nepříjemně nakopl nohu španělského obránce. Brazilec za tento přestupek dostává druhou žlutou kartu a teda i červenou.
71'
Yamal si nepohlídal ofsajdové postavení a vybíhal z ofsajdu.
70'
Z dalšího souboje mezi Fortem a Solou tentokrát vyšel lépe obránce Barcelony, který dokázal španělského fotbalistu Alavése čistě odzbrojit.
69'
Přihrávka na střídajícího Rebbáše byla docela nepřesná, takže hosté budou muset vhazovat.
68'
Unikajícího Yamala zastavuje Antonio Blanco, tentokrát se to ale obejde bez žlutého napomenutí.
67'
Hostující Vitor Roque v souboji bez balonu zbytečně fauloval Tenagliu a vidí žlutou kartu.
66'
A Barcelona zůstává i po další vstřelené brance aktivní, tentokrát vede další útok po levé straně.
64'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Giuliano Simeone,
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš.
63'
Barcelona právě vstřelila branku!
Blaugranas zvyšují na 3:1! Velkou zásluhu na brance má Lamine Yamal, který si míč převzal na polovině hřiště a povedl jej až na hranu šestnáctky, kde se míč přes de Jonga dostal k Fortovi. Španělský obránce poté přihrál pod sebe na VITORA ROQUEHO, který se prosazuje přízemní střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Héctor Fort.
62'
Střídající Vitor Roque se snažil obejít Marína, avšak nechtěně si míč přišlápl a svou akci tím tak ukončil.
61'
Omorodion nesklepl míč na svého spoluhráče přesně, do útoku míří zase hosté.
60'
Barcelona v posledních sekundách rozehrává pod velkým tlakem, avšak de Jong nakonec dokázal přihrát přesně.
60'
Dnešní utkání sleduje 19 480 diváků.
59'
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Vitor Roque.
59'
A vypadá to, že střelec zatím rozdílové branky İlkay Gündoğan bude muset ze hřiště, protože si v přerušené hře sedl na trávník a asi nebude moci pokračovat.
58'
Hlavnímu rozhodčímu neušel nedovolený zákrok na obránce Alavésu, kterým se provinil de Jong.
57'
Další rychlý brejk Barcelony zakončil Pedri přihrávkou na aktivního Gündoğana, který se však teď k balonu nedostal.
56'
A domácí zůstanou i po odehrání balonu mimo šestnáctku Barcy v držení míče.
55'
Střídající Fort má zatím s Solou velké problémy, tentokrát po souboji těchto dvou uvidíme další roh Deportiva.
54'
Javi López dokázal zastavit pronikajícího Gündoğana, následně byl navíc faulován unikající Rioja.
53'
Barcelona se tak sice dostala do dvoubrankového vedení, které však vydrželo jen necelé dvě minuty. Pokračuje se tak de facto beze změny, rozdíl je stále jednobrankový.
51'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Avšak je rychle sníženo! Álex Sola si poradil s Fortem, následně našel přesným centrem šajtlí SAMUHO OMORODIONA, který si míč skvěle našel a hezkou hlavičkou překonává brankáře Peñu! Asistence: Álex Sola.
49'
Barcelona dává na začátku druhé půle druhou branku! Javi López nešel do souboje s Yamalem naplno, čehož využili hráči Barcelony, míč se dostal k Pedrimu, který přesným centrem našel ILKAYE GÜNDOGANA. Německý záložník se z voleje prosadil střelou na přední tyč. Asistence: Pedri.
48'
Střídající Héctor Fort se nechal obehrát Solou, míč se po chvíli dostal až k volnému Riojovi, který se však rozhodl pro přihrávku, na kterou žádný z jeho spoluhráčů nezareagoval.
47'
Avšak ani Deportivo se daleko s balonem nedostalo.
47'
Nákop Cubarsího někam na Pedriho nebyl příliš přesný, takže můžou zaútočit i domácí.
46'
Hned po úvodním výkopu zůstávají v držení balonu svěřenci kouče Xaviho.
46'
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Héctor Fort.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Po prvním poločase je stav mezi Deportivem Alavés a Barcelonou příznivější pro hosty, kteří vedou 1:0.
Jedinou branku duelu zaznamenal v 22. minutě Robert Lewandowski, který dostal po kombinaci de Jonga s Gündoğanem dobrou přihrávku od německého záložníka, zbavil se obránce a přehodil gólmana Siveru v domácí brance. Asi největší šancí Deportiva pak byla hlavička záložníka Guridiho, kterou však vyrazil brankář Blaugranas.
45+1'
45+1'
Avšak hráči domácího týmu si nepohlídali ofsajdové postavení, a tak první půle skončí.
45+1'
Álex Sola byl u postranní čáry poslán k zemi Cancelem, Alavés bude mít v nastavení příležitost ohrozit branku ze standardky.
45'
De Jong se dostal během rozehrávky pod velký tlak, avšak celou situaci dokázal vyřešit a ještě se nechal faulovat.
44'
Další faul na Lewandowského, tentokrát byl viníkem záložník Antonio Blanco.
43'
Deportivo se po pravé straně nedostalo, pomalu se blíží konec prvního poločasu.
42'
Alavés zůstal i po odvráceném centru z rohu u míče, po obehrávání šestnáctky a dalším centru se k zakončení z volejem dostal Omorodion, avšak branku z dobré pozice minul.
42'
A uvidíme další roh Alavésu, tentokrát po dalším zblokovaném centru Soly.
41'
Dnes již několikátý souboj mezi Omorodionem a Araújem tentokrát skončil pádem španělského útočníka, faul se však nepíská.
40'
Dobrou práci na pravé straně teď odvedl Koundé, který míč povedl a následně napálil do Lópeze, od kterého se balon odráží do autu.
39'
Rafa Marín si v souboji s Lewandowskim na polovině hřiště pomohl faulem, což neušlo hlavnímu rozhodčímu Martínezovi.
38'
Brankář Barcelony Peña si vysoký míč dokázal stáhnout, rozehrávat může zase Barcelona.
37'
Do propadnutého centru Blanca se opřel López, avšak branku z velkého úhlu minul.
36'
A Alavés byl blízko další šanci, avšak skvělý návrat předvedl Gündoğan a přerušil domácí akci.
35'
Na velmi dobrý Riojův centr si naskočil záložník Guridi, brankář Iñaki Peña si ale s jeho hlavičkou dokázal poradit!
35'
A sám faulovaný Yamal si standardku rozehrál, ale s jeho centrem si obrana poradila. Blaugranas však zůstávají u balonu.
34'
Naopak do rychlého brejku mířila Barca, unikajícího Yamala zastavuje až faulem záložník Blanco. Sudí Martínez však tentokrát nechal žlutou kartu schovanou.
34'
Bohužel pro Alavés, ani z tohoto rohu se prosadit nedokázali.
33'
Nepříjemný Solův centr propadl až na Rioju, který se snažil také centrovat, avšak jeho pobídka byla zblokována na další rohový kop.
32'
Centr na Cancela byl až příliš dlouhý, portugalský fotbalista míč na hrací ploše neudržel.
31'
Po rozehraném rohovém kopu se ještě snažil o míč zabojovat Cubarsí, avšak přes Lópeze se k balonu neprobil.
30'
Německý záložník İlkay Gündoğan skvěle povedl míč středem hřiště a nahrál jej Cancelovi, jehož nebezpečný centr tečuje kapitán domácích Duarte na rohový kop.
29'
Po rohovém kopu domácích míří dopředu Barcelona, neboť zákrok Gündoğana u postranní čáry u sudího Martíneze prošel.
28'
Po rozehrání standardky pálil znovu aktivní Sola, jeho pokus byl Cubarsím zblokován na roh.
28'
Souboj mezi Omorodionem a Araújem vyšel lépe pro útočníka domácích, protože uruguayskému obránci je pískán faul.
27'
Barcelona zatím po vstřelené brance nepůjčila hrací předmět soupeři, naopak kombinuje na polovině hřiště.
26'
Yamals chtěl narazit balon s Koundém, avšak do jejich kombinace zasáhl zadák Alavésu a přihrávku zblokoval.
25'
A hosté zůstávají i po vstřelené brance v držení míče, Alavés se zatím nemůže k balonu dostat.
24'
João Cancelo byl nedovoleně zastaven na polovině hřiště, Barcelona bude rozehrávat.
22'
Hosté jdou do vedení! İlkay Gündoğan našel přesnou přihrávkou ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který si poradil s obráncem Marínem a obratným dloubáčkem přehazuje brankáře Alavése Siveru! Pro polského útočníka jde o devátou branku v sezoně. Asistence: İlkay Gündoğan.
21'
Hezký centr od Soly si našel nabíhající Omorodion, avšak vzdálenější tyčku branky Barcelony minul.
20'
Centr z pravé strany sráží stoper Cubarsí na další roh pro domácí.
20'
Hraniční zákrok na Solu prošel, hra je však chvíli nato opravdu přerušena, neboť Lewandowski v době přihrávky vybíhal z ofsajdového postavení.
19'
A polský snajpr Lewandowski znovu u míče, tentokrát se snažil odcentrovat, avšak v pokutovém území nebyl kromě Pedriho nikdo.
18'
S rozehrávkou Barcelony teď musel vypomoct i Robert Lewandowski, neboť Alavés zatím dobře brání.
17'
Álex Sola nedokázal rychle rozehrát, čehož využil Pedri a fotbalistu Deportiva od míče odzbrojil.
16'
Barcelona dobře zakombinovala ve středu hřiště, míč se dostal na levou stranu k volnému Cancelovi, jehož střela však byla zblokována Tenagliou.
15'
Alavés rozehrál roh nakrátko, avšak po nedohodě dvou hráčů domácího celku je pískán ofsajd.
14'
Jules Koundé nedokázal odvrátit balon, čehož využil Rioja a snažil se odcentrovat, francouzský bek Barcelony se však dobře do souboje vrátil a centr zblokoval.
14'
A znovu v akci Tenaglia, tentokrát byla jeho přihrávka zblokována do zámezí.
13'
Krajní bek domácích Nahuel Tenaglia raději odvrací míč hlavou do autu, Barcelona bude pokračovat vhazováním.
12'
Samu Omorodionovi se nepozdávalo rozhodnutí hlavního rozhodčího, což nesl velmi nelibě. Žlutá karta za nesportovní chování je zde na místě.
11'
Druhý roh už zahrála Barcelona lépe, na centr ze středu hřiště si naběhl Araújo, avšak jeho hlavička postrádala razanci a stala se lehkou kořistí pro gólmana Siveru.
10'
Avšak Blaugranas budou mít druhou šanci na ohrožení branky z rohového kopu.
10'
Göndoganův centr směřoval do dobrého prostoru, avšak defenziva domácího týmu si poradila.
9'
Cancelo si na levé straně poradil s Tenagliou a odcentroval, jeho pobídka však byla sražena na roh.
8'
Blancova přihrávka hledala zase nabíhajícího Omorodiona, avšak ani teď se španělský útočník k balonu nedostal.
8'
Barcelona v úvodních minutách působí trochu rozhozeně, naopak Alavésu vstup do zápasu rozhodně vyšel.
6'
Rychlý brejk Alavésu zakončoval dobrou přihrávkou na úroveň penalty Sola, brankář Iñaki Peña však dobře vyběhl a ještě se nechal faulovat Omorodionem.
6'
Barcelona rozehrála standardku nakrátko, avšak k ohrožení branky Sivery se nedostala.
5'
Hraniční zákrok Christensena na záložníka domácích Guridiho u hlavního rozhodčího prošel, následná hra rukou od Marína ale sudímu Martínezovi neutekla.
4'
Deportivo dobře napadalo a získalo míč, avšak akce domácích přes Julese Koundého neprošla.
3'
Poprvé se k míči dostali také hosté, kteří s ním kombinují na vlastní obranné polovině.
2'
Domácí rozehráli roh nakrátko, avšak branku Barcelony neohrozili.
2'
A Alavés nezačal vůbec špatně, tentokrát bude po další akci Soly kopat roh.
1'
Álex Sola hned v úvodních sekundách dostal dobrý balon a byl v šestnáctce Barcelony faulován Cubarsím, penalta se však kopat nebude, neboť španělský fotbalista vybíhal z ofsajdu.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí.
1'
Hráči obou celků se už nacházejí na hrací ploše, úvodní výkop se blíží.

Deportivo Alavés: Sivera – Tenaglia, R. Marín, R. Duarte (C), J. López – Guevara, Blanco, Guridi – Sola, Omorodion, Rioja.
Náhradníci: Owono, A. Rodríguez – E. Muñoz, Abqár, Hagi, T. Mendes, Parada, Alkain, Rebbáš, Benavídez, Simeone, Panichelli.
Trenér: Luis García

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Pedri.
Náhradníci: Kochen, Astralaga – Casadó, Guiu, Fort, P. Victor II, F. López, Romeu, Roque, I. Martínez, U. Hernández.
Trenér: Xavi Hernández

Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez.
FC Barcelona
Naopak Barca neprožívá nejpovedenější ročník. Ve 22 kolech sice získala stejně bodů jako třetí Atlético Madrid, avšak na vedoucí Real Madrid už ztrácí propastných deset bodů. Mezi oběma madridskými celky se nachází ještě překvapení letošního ročníku Girona.
V LaLize však nepředvádějí Blaugranas poslední dobou špatně výkony. Z posledních pěti duelů nebodovali jen v tom předposledním, když nestačili po přestřelce na Villarreal 3:5. Barceloně se navíc daří i střelecky, protože ve zmiňovaných pěti duelech nastřílela 13 branek.
Poslední utkání odehráli svěřenci kouče Xaviho na domácí půdě proti Osasuně, která se nachází ve středu tabulky. A na první branku duelu se čekalo až do 63. minuty, když se premiérově prosadil ve španělské lize Vitor Roque. Brazilec se trefil hned minutu po svém příchodu na hřiště. Snahu Osasuny o vyrovnání pak zkomplikoval o pár minut později stoper Unai García, který viděl červenou kartu po druhé žluté. Nakonec už Barca vyrovnání nedopustila a zvítězila těsně 1:0.
Deportivo Alavés
Deportivo zažívá po svém návratu do nejvyšší španělské fotbalové soutěže vcelku dobrý ročník. Po dvaadvacátém kole se drží na solidním 11. místě se ziskem 26 bodů.
V poslední době navíc Alavés oslňuje velmi dobrou formou. Poslední ligovou prohru si totiž připsali svěřenci kouče Luise Garcíi na konci minulého kalendářního roku, když nestačili na slavný Real Madrid těsně 0:1. Od té doby drží „Babazorros“ sérii remízy a tří výher.
Poslední duel odehrálo Deportivo na půdě Almeríe, která byla poslední v tabulce se ziskem pouhých šesti bodů. A hostující favorit se dostal do vedení už v 10. minutě, když se prosadil Samu Omorodion. Ve druhé půli pak proměnil penaltu Luis Rioja a závěrečnou tečku za zápasem udělal znovu útočník Omorodion, který potvrdil výhru Alavése 3:0.
Příjemný sobotní podvečer u zápasu španělské LaLigy. V rámci 23. kola se utkají i celky Deportiva Alavés a Barcelony, zápas začíná v 18:30, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.