La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Mallorca - 24. února 2024   18:30

D. Alavés
76' Benavídez (Rioja)
1:1
(0:0)
Mallorca
88' Nastasić  (Larin)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (85. Tenaglia), Abqár, R. Marín, J. López – Blanco (72. Benavídez), Guevara – Sola (60. Vicente), Guridi, Rioja (85. R. Duarte) – Omorodion (72. K. García).
Owono – Alkain, Hagi, E. Muñoz, Panichelli, Rebbáš, Simeone.
García – Méndez, Villaseñor
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Mallorca
Rajković – Vidal (60. G. González), Valjent, Nastasić, Copete (85. Llabrés), Lato – Darder (90+1. S. Costa), Morlanes, Mascarell (84. Dan. Rodríguez), Radonjić (60. Larin) – Muriqi.
Greif, Cuéllar – J. Costa, Ley, Prats, Ant. Sánchez.

Děkuji Vám za sledování onlajnu a přeji pěkný večer.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:15.
Soupeři se rozcházejí smírně 1:1. Opakuje se tedy scénář z posledního vzájemného utkání na Mallorce, kde zápas skončil bez branek.

Z objektivního pohledu je třeba říct, že remíza je zasloužená. Oba týmy si vytvořily své šance a nakonec každý využil jednu z nich.

Gólově se první prosadili domácí poté, co se hlavou prosadil Benavídez. O vyrovnání se postaral v závěru zápasu Nastasič.
90+6'
90+5'
Drama vrcholí! Cyle Larin (Mallorca) dostal balon do sítě, ale pomohl si rukou, a tak gól nemůže být uznán. Navíc útočník hostů obdržel žlutou kartu.
90+2'
Domácí reklamují ruku Cyle Larina v pokutovém území, ale rozhodčí penaltu zamítl.
90+2'
Hráči Deportiva chtějí utkání vyhrát a ženou se za gólem.
90+1'
Za nesportovní chování obdržel červenou kartu domácí trenér Luis García.
90+1'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Samuel Costa.
88'
Mallorca právě vstřelila branku!
Po hlavičkových soubojích Vedata Muriqiho a Cyle Larina se centrovaný míč dostal k srbskému obránci MATIJOVI NASTASIĆOVI, který pravačkou z bezprostřední blízkosti přes nohu zoufale bránícího beka na brankové čáře vyrovnává.
86'
Hostující Larin se ve vápně otočil a zkoušel střílet, ale jeho pokus chytil Sivera.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Rubén Duarte.
85'
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Nahuel Tenaglia.
85'
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Javier Llabrés.
84'
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Dani Rodríguez.
83'
Deportivo uklidňuje situaci a nepouští se do žádných zbrklých akcí.
82'
Sledujeme festival nepřesných nahrávek.
80'
Nepřesná přihrávka domácích mohla vést k protiútoku, ale ani hosté nebyli v rozehrávce přesní.
79'
Hosté rozehráli nakrátko a ihned poslali míč do vápna. Po tomto centru vznikl závar ve vápně, ale Deportivo se ubránilo.
79'
Faul na útočné polovině Mallorky, která bude zahrávat volný kop.
76'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Na centr Luise Rioji z rohu si naskočil CARLOS BENAVÍDEZ a hlavou poslal míč z malého vápna odrazem o zem do sítě.
75'
Centr domácích z pravé strany letěl nečekaně do brány, a tak Predrag Rajković musel vyrazit míč na roh.
73'
Faul na polovině hřiště. Rozehrávat bude Alavés.
72'
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Kike García.
72'
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Benavídez.
71'
Hostující Larin se řítil do protiútoku, ale situaci jeden na jednoho nevyřešil dobře a píská se mu hra rukou.
70'
Rajković nyní musel dvakrát vyrážet míč z pokutového území.
70'
Po dlouhé prudké přihrávce se velmi rychle dostali domácí na útočnou polovinu a vybojovali roh.
69'
Výbornou přihrávku do vápna dostal Larin (Mallorca), který ihned posílal balon před bránu, ale Muriqi míč ve skluzu jen popostrčil za autovou čáru.
67'
Darder získal balon na polovině domácích a snažil se něco vymyslet, ale v útoku neměl žádnou podporu a tak brzy o míč přišel.
64'
Oba týmy teď hledají varianty, jak se dostat do soupeřova pokutového území, zatím je to vyčkávaná na to, kdo udělá chybu.
62'
Mallorca po prvních výměnách v sestavě ožila a po centru zprava se k hlavičce dostal Muriqi, ale jeho střela nebyla příliš razantní.
60'
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Carlos Vicente.
60'
ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Giovanni González.
60'
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, který dnes byl asi nejvýraznějším mužem v dosavadním průběhu zápasu, nahrazuje ho Cyle Larin.
59'
Valjent (Mallorca) se odhodlal ke střele z velké dálky, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
57'
Deportivo Alavés nyní nepouští soupeře k balonu a zatím kombinuje na útočné polovině.
55'
Následný volný přímý kop, který se dal vnímat jako zkrácený roh, zahráli domácí napřímo, ale míč těsně minul bránu.
54'
Nacho Vidal (Mallorca) skluzem zabránil domácímu hráči projít do vápna, ale byl za to odměněn žlutou kartou.
53'
Radonjić se jako obvykle prohnal přes pravou stranu a navedl si míč na střed, ale na poslední chvíli ho jeden z obránců obral o balon.
51'
Javi López (Alavés) se dostal ke střele, ale jeho pokus letěl vysoko nad bránu.
50'
Další průniková přihrávka domácích úspěch nepřinesla.
47'
Rioja (Alavés) se snažil průnikovou přihrávkou do vápna najít spoluhráče, ale jeho pas byl zastaven obranou soupeře.
46'
Domácí se ihned vrhli do útoku, ale jejich snahu ukončil hvizd rozhodčího signalizující ofsajd.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání. Na to, jak se úvodní půle pomalu rozjížděla, bylo k vidění celkem dost příležitostí. Tu největší měl Nemanja Radonjič (Mallorca), který pláchl obraně Deportiva, ale na Siveru už si nepřišel. Nicméně Radonjić byl nejaktivnějším a nejviditelnějším hráčem v úvodních 45 minutách. Připravil si mnoho šancí, ale ani jedna z nich neskončila gólem. Skóre tedy zní: 0:0.
45'
44'
Po přihrávce do pokutového území se před brankou Deportiva hodně zahustil prostor, ale zmatek, který z této situace vzešel nijak nepomohl útočící Mallorce.
42'
Slibně se rozjíždějící akci domácích zastavil zblokovaný centr Javiho Lópeze.
40'
Domácí poslali další vysoký míč do vápna, ale nikoho v modrobílém nenašli.
38'
Deportivo převzalo iniciativu a tlačí se za prvním gólem zápasu, ten ale zatím nepřichází.
36'
Javi López (Alavés) hledal svým dlouhým vysokým balonem na pravé tyči volného Omorodiona, ale neúspěšně.
34'
Rioja (Alavés) se po nepřesném rohu dostal ještě k zakončení, ale výrazně minul branku hostů.
34'
Alavés si také rozehraje svůj první rohový kop.
32'
Radonjič (Mallorca) se ocitl v samostatném úniku, ale jeho lob nebyl úspěšný. Přesto byl gól nemohl platit, protože se nacházel v ofsajdu.
31'
Výborný centr z pravé strany naservíroval Darder, ale jeho Muriqi místo balonu trefil hlavou jen protihráče a píská se faul.
29'
Radonjić chvíli potom pálil zpoza pokutového území, ale jeho střela k brance nedoletěla.
29'
Mallorca se snadno dostává do přečíslení. Jedno z nich teď Měli Radonjić a Muriqi, ovšem Radonjič poslal nepřesnou přihrávku.
27'
Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, ale nic z toho nevytvořili.
27'
Morlanes se jednoduše dostal přes obranu soupeře a po pravé straně se snažil ohrozit branku domácích, ovšem míč mu na poslední chvíli utekl.
23'
Po centru zprava spadl ve velkém vápně Muriqi (Mallorca), ale rozhodčí pokutový kop nenařídil.
23'
Tlak Mallorky teď sílí a Deportivo se nemůže dostat do hry.
22'
Následoval první rohový kop zápasu, po kterém byl míč v pokutovém území volný, ale domácí nebezpečí zažehnali.
21'
To byla šance! Radonjjić se po pravé straně dostal do velké příležitosti, ale brankář Alavésu Sivera ho vychytal.
20'
Deportivo se po rychlé kombinaci pokusilo o přenesení hry do vápna, tam byl ale pozorný brankář Rajković.
18'
Solův centr z pravé strany byl přetažený, ale domácí pokračují v tlaku.
14'
Výborně se protáhl z pravé strany ke střele Radonjič (Mallorca), ale jeho pokus z poza šestnáctky mířil nad branku.
10'
Hosté se po tvrdém střetu v pokutovém území dožadovali penalty, ale García zůstal klidný.
10'
Výborná přihrávka Nastasiče (Mallorca) málem vedla k úniku, ale obránci ji zastavili.
9'
Nemanja Radonjič se dopustil na polovině hřiště faulu a bude se rozehrávat volný kop pro Alavés.
2'
Oba týmy se zatím rozkoukávají a hledají možnosti, jak ohrozit branku soupeře.
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, J. López – Blanco, Guevara – Sola, Guridi, Rioja – Omorodion.
Náhradníci: Owono – Alkain, Benavídez, R. Duarte, K. García, Hagi, E. Muñoz, Panichelli, Rebbáš, Simeone, Tenaglia, Vicente.
Trenér: Garcia

RCD Mallorca: Rajković – Vidal, Valjent, Nastasić, Copete, Lato – Darder, Morlanes, Mascarell, Radonjić – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – J. Costa, G. González, Larin, Ley, Llabrés, Prats, Dan. Rodríguez, S. Costa, Ant. Sánchez.
Trenér: Aguirre

Rozhodčí: García – Méndez, Villaseñor.
Vzájemné zápasy: V letošní sezoně se na hřišti Mallorky oba týmy rozešly smírně 0:0. V posledních čtyřech duelech však třikrát zvítězila Mallorca.
Mallorca naopak v posledních pěti zápasech porazila pouze Rayo Vallecano 2:1 a nachází se na 16. pozici, zatímco Alavés je na 13. místě.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Zanedlouho začne utkání Deportivem Alavés a Mallorcou. Domácí se nacházejí v dobré kondici. V posledních pěti utkáních prohráli pouze s Barcelonou. V minulých dvou duelech však remizovali a rádi by se po třech bodových ztrátách vrátili na vítěznou vlnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.